رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. صفر تا صد آموزش سئو با رسانتو

صفر تا صد آموزش سئو با رسانتو

آموزش سئو

اگر که قراره یکبار برای همیشه تمام موضوعات صفر تا صد آموزش سئو رو بخونید و بدونید که چی هستند، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. 

در این مقاله از سایت رسانتو ما تمامی موضوعات مربوط به صفر تا صد آموزش سئو رو برای شما به طور رایگان تشریح کرده ایم. 

موضوعات مختلفی در این مقاله قرار میگیرد، از جمله: تحقیق کلمات کلیدی، اصول تکنیکال تا اسکیماها و … . تا در نهایت شما هم بتوانید ترافیک خوبی را برای سایت خودتان به ارمغان آورید و هم اعتبار بالایی از نظر موتورهای جستجو مخصوصا گوگل بدست آورید. 

همانطور که میدانید هیچ کس، حتی افرادی که به طور خاص برای موتور های جستجو فعالیت می کنند، اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه ی کارکرد موتورهای جستجو از جمله گوگل ندارند. پس شما حتی اگر اطلاعات کمی در رابطه با سئو پیدا کردید باید مورد استفاده قرار دهید، و به زودی نتیجه ی بسیار مفید همان اطلاعات کم را نیز خواهید دید. 

صفر تا صد آموزش سئو را با هرم ماز شروع می کنیم، هرمی که از روی هرم مازلو ساخته شد. در هرم مازلو نیاز های انسان از صفر تا صد دسته بندی شدند، برای مثال در کف هرم مازلو نیاز به خوراک، پوشاک و مسکن قرار دارد. حال آنکه در هرم ماز نیز نیاز های سئو از کف هرم تا قله دسته بندی شده اند، که در کف هرم گروه هایی قرار دارند که شما حتما باید آنها را رعایت کنید، و حتما آنها باید در سایت شما دیده شوند.

 

آموزش سئو 

1- محتوای سایت برای گوگل قابل دسترسی باشد و گوگل بتواند به راحتی بین مطالب شما حرکت کند:

اولین مرحله برای شروع صفر تا صد آموزش سئو، این است که شما باید آشنایی حدودی با نحوه ی کارکرد انواع موتورهای جستجو مخصوصا گوگل داشته باشید. و بعد از اینکه آشنایی نسبی پیدا کردید، حتما متوجه می شوید که یکی مهم ترین کارهایی که شما باید انجام دهید، این است که مطالب به نحوی نوشته شده باشند که موتور جستجو بتواند به راحتی بین مطالب شما حرکت کند و بتواند ارتباط بین مقالات شما را به راحتی متوجه شود. 

این را بدانید که اگر موتور جستجو شما را پیدا نکند، پس افراد دیگر هم از طریق جستجو شما را پیدا نخواهند کرد. پس شما باید روی موارد مختلف از جمله: محتوا، کدهای سایت، آدرس صفحه و … کار کنید و همه را بهینه کنید تا گوگل به خوبی شما را پیدا کند و به بقیه پیشنهاد دهد. یادتان باشد که در ابتدا گوگل در سایت شما خزش دارد و اگر همه چیز درست باشد، رنک شما را بالا می برد و شما را در نتایجش به دیگران نشان می دهد.

در گام های بعدی به شما خواهیم گفت که سئو چیست؟

2- محتوا گیرا باشد و بطور مستقیم سوال مخاطب را پاسخ دهد:

در مقاله ی صفر تا صد آموزش سئو، محتوا جایگاه ویژه ای دارد. اتفاقی که در سئو به زبان انگلیسی افتاده است این است که گوگل توانایی این را دارد که دقیقا مطلبی را که مخاطب جستجو کرده است را در میان متن یک مقاله برای او پیدا کند، این قابلیت به زودی برای سئو فارسی نیز فعال می شود. پس اگر در حال نوشتن یک محتوا هستید، حتما به سوال مستقیم مخاطب پاسخ دهید، شاید الان محتوای بی ربط شما رنک پیدا کند، ولی به زودی که گوگل برای سئو فارسی نیز قوی تر شود، محتوای شما به یک آن سقوط خواهد کرد.

3- بهینه سازی کلمات کلیدی برای جذب موتور جستجو و مخاطبان

یکی از مهم ترین بخش های مقاله ی صفر تا صد آموزش سئو، بهینه سازی کلمات کلیدی است. موارد مختلفی وجود دارند که شما باید با توجه به آنها کلمات کلیدی خود را بهینه سازی کنید. راه های زیادی برای بدست آوردن کلمات کلیدی وجود دارد، که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم. در ابتدا خودتان لیست تمامی کلمات مرتبط با موضوع که به ذهنتان می رسد را بنویسید. در ادامه از اطرافیان خود بپرسید که تمامی کلماتی که به ذهنشان می رسد را به شما منتقل کنند. 

سپس به سراغ بهترین منبع رایگان کلمات کلیدی، یعنی گوگل بروید. گوگل پیشنهادات زیادی در مورد موضوع شما دارد، که همه را بصورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. بعد از این مراحل به سراغ ابزارهایی که برای جستجوی کلمات کلیدی طراحی شده اند مانند: kwfinder, keyword planner, moz, google trends و … بروید. 

یکی دیگر از مهم ترین راه های بهینه سازی کلمات کلیدی، تحلیل رقبایتان است. شما با تحلیل رقبای خود، به خوبی متوجه میشوید که چه کلماتی با ارزش تر هستند، و چه عباراتی توسط همه ی رقبا انتخاب شده اند، و اطلاعات بسیار زیاد و با ارزشی را با تحلیل رقبای خود میتوانید بدست آورید. بسیاری از سایت ها بخاطر اینکه رقبایشان به کلمات کلیدی شان دسترسی پیدا نکنند، کلمات کلیدی خود را در جایی قرار می دهند که به راحتی قابل دسترسی نباشند، مانند تگ متا تصاویر.

آموزش سئو

4- تجربه کاربری خیلی خوب

یکی از نکاتی که در سال های اخیر گوگل تاکید بسیار زیادی روی آن داشته است و جایگاه ویژه ای در صفر تا صد آموزش سئو دارد، تجربه ی کاربری است. چوب هدف اصلی تولید محتوا، و سئو در نظر گرفتن مخاطب است، پس هرچه بهتر کردن شرایط برای مخاطب، بسیار ضروری است. زمانیکه کاربر وارد سایت شما می شود، در مرحله اول باید صفحه ی شما خیلی سریع برای او بالا بیاید، یعنی اینکه سایت شما باید سرعت بالایی داشته باشد. 

سرعت را با موارد مختلف باید کنترل کنید، از جمله بررسی حجم محتواهای تصویری، ویدئویی و … . ابزارهای زیادی هم وجود دارند که سرعت سایت شما را بررسی می کنند، و شما می توانید به راحتی از سریع یا کند بودن سایت مطلع شوید.

مورد دیگری که در این بخش باید به آن دقت کنید، ظاهر سایت شما است. شما با طراحی زیبا و بهینه ی سایت، هم باعث جذب کاربر می شوید و هم اینکه چون تمام المان ها بصورت بهینه قرار گرفته شده اند، کاربر به راحتی به تمام نقاط سایت شما می تواند دسترسی پیدا کند و تجربه ی کاربری خیلی خوبی را داشته باشد. 

5- انتشار محتواهای با ارزش

در ادامه صفر تا صد آموزش سئو به لینک سازی خارجی رسیدیم. در این مرحله، شما مقاله ی خود را منتشر کرده اید، موارد تکنیکال آن را رعایت کرده اید، ولی باید بدانید برای ادامه ی کار نیاز به اعتبار دارید. حتی اگر که بهترین و خاص ترین محتوا را داشته باشید، باید برای سایت خودتان اعتبار جمع کنید. پس نوبت به آن رسیده است که محتواهایی که با ارزش تر هستند را در جاهای مختلفی انتشار دهید. شما باید محتوایی را انتشار دهید که مطمئنید باعث بهبود سایت شما می شوند. 

با انتشار این محتواها، شما از سایت های دیگر لینک دریافت می کنید، که همین امر باعث با رفتن اعتبار شما نزد گوگل می شود، چرا که گوگل نتیجه می گیرد چون سایت های دیگر به شما بک لینک یا لینک خارجی داده اند، پس شما سایت با ارزش و محتوای شما محتوای با ارزشی است. پس یکی از اصول اساسی در سئو سایت، ساخت بک لینک یا لینک سازی خارجی است که به تفصیل در مقالات دیگر به آن می پردازیم.

6- بهینه سازی آدرس صفحه، تگ عنوان و متا دیسکریپشن

تمامی مراحل سئو را می توانید با مشاوره سئو به طور جامع بررسی کنید اما در این مرحله از صفر تا صد آموزش سئو، باید روی قسمت هایی که کاربر در ابتدا آنها را می بیند، کار کنید. اولین چیزی که هم موتور جستجو و هم کاربر در ابتدای کار می بینند، آدرس سایت شماست. 

تلاش کنید که آدرس سایت حتما مرتبط باشد، به عنوان یک نکته باید بگویم که، گوگل از طریق google translation، قادر به ترجمه ی تمامی متون به تمامی زبان های دنیا است. پس آدرس خود را در google translation کپی کرده و ترجمه ی انگلیسی آن را برای صفحه ی مورد نظرتان قرار دهید. به اینگونه گوگل به راحتی متوجه موضوع صفحه ی شما می شود. 

مورد بعدی که باید به آن خیلی دقت کنید، تگ عنوان است. عنوان را باید به بهترین و جذاب ترین شکل ممکن انتخاب کنید. چرا که کاربر عنوان را می بیند و بعد به جزئیات دیگر دقت می کند. هم عنوان باید جذاب باشد که کاربر جذب شود و هم باید شامل کلمه ی کلیدی صفحه ی شما باشد. این موارد را حتما باید رعایت کنید. 

مورد بعدی تگ دیسکریپشن است. شما بصورت خلاصه وار توضیح می دهید که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت دارد، و مطالب این صفحه در چه خصوصی است، اگر خودتان آن را ننویسید، گوگل خودش از میان مطالب شما یک پاراگراف را انتخاب می کند و برای شما قرار می دهد، پس سعی کنید حتما خودتان این قسمت را به بهترین شکل بنویسید، به طوری که متن هم شامل کلمات کلیدی باشد و هم بطور خلاصه محتوای شما را به مخاطب برساند. 

آموزش سئو

 

7- ساخت اسکیمای بسیار حرفه ای

به عنوان مورد آخر از صفر تا صد آموزش سئو، باید به اسکیماها اشاره کنم. شما با ساخت اسکیماها جایگاه بسیار خوبی در صفحه ی نتایج گوگل یا همان سرپ بدست می آورید. با استفاده از اسکیماها شما قسمت های مهم صفحه و سایت خود را به گوگل نشان می دهید. زمانیکه اسکیما فعال باشد، گوگل شما را در سرپ به کاربران نمایش می دهد، ولی تفاوت اینجاست که اطلاعاتی بیشتر از معمول به کاربر نشان می دهد، مثلا یکسری تصاویر، نظر و …، که اصطلاحا به آن ریچ اسنیپت گفته می شود را نیز به کاربر نمایش می دهد.

8-دریافت بک لینک های معتبر

شاید بشه گفت یکی از مهمترین مسائل در سئو سایت، دریافت بک لینک از سایت و رسانه های معتبر می باشد.شما باید بدانید که نزد گوگل این موضوع بسیار اهمیت دارد که در بستر وب، سایت های معتبری که وجود دارند به سایت شما مسئله و یا موضوعی را ارجاع داده باشند.برای تحقق این موضوع، چتدین راه وجود دارد که مواردی از مهمترین آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛

الف) با انتشار محتوای به شدت با کیفیت، سایت های معتبر در بستر وب را مجاب به لینکدهی به مقاله و یا صفحه ی خود کنیم

ب) با سایت های معتبر در تعامل باشیم و با عنوان رپورتاژ آگهی، محتوا به همراه لینک صفحه ی هدف خود را در آن سایت معتبر منتشر کنیم

ج) از شبکه های اجتماعی مانند: pinterest، instagram و… که بسیار پر مخاطب و معتبر هستند استفاده کنیم

تاثیر محتوای ویدیویی در سئو سایت

یکی از تکنیک هایی که در سئو سایت وجود دارد، این است که شما بتوانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید.راه های بسیار زیادی برای اجرای این تکنیک وجود دارد که یکی از موثرترین آنها استفاده از محتوا های ویدیویی است.در بین انواع محتوا های ویدیویی، موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی از میزان اثربخشی بیشتری بر روی کاربران فضای دیجیتال برخوردار است که با استفاده از آن می توانید ترافیک سایت خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید و در سئو سایت خود تاثیرگذار باشید.

 صفر تا صد آموزش سئو با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

در این مقاله از سایت رسانتو، صفر تا صد آموزش سئو را برای شما تشریح کردیم. اصول مهمی را که هرم ماز به عنوان اصول اساسی صفر تا صد سئو مطرح کرده بود را بطور کامل توضیح دادیم. اگر که شما می خواهید فعالیت سئو خود را شروع کنید، حتما باید این اصول اساسی و مهم را انجام دهید. قطعا سئو دارای جزئیات بیشتری است، که در مقالات دیگر برای شما توضیح داده می شوند.

2 پاسخ

  1. با سلام
   هزینه سئو به عوامل زیادی بستگی دارد
   لطفا از طریق راه های ارتباطی با متخصصین ما در ارتباط باشید.
   سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *