رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. معرفی کردن تعدادی ابزار سئوی رایگان

معرفی کردن تعدادی ابزار سئوی رایگان

ابزار سئو

مقدمه

امروزه برای این که یک سایت به اهدافی که دارد برسد بسیار ضروری است از یک تحلیل­گر کاربلد در حوزه سئو که به مسائل به خوبی آگاه است بهره ببرد. این تحلیل­گران با تخصصی که دارند کمک می­کنند تا سایت­ها عملکردشان نسبت به قبل بهتر شود و بتوانند ترافیک بیشتری را به سمت خود راهی کنند.

تحلیل­گر آگاه نسبت به مسائل سئو برای این که بتواند به رشد یک سایت کمک کند و آن را از رقبایش پیش بیندازد از یک سری ابزار آنالیز استفاده می­کند. این ابزارها به تحلیل­گر کمک می­کنند تا به جزئیات بسیار زیادی درباره سایتی که قرار است آن را توسعه دهد، دست یابد.

دست یافتن به این جزئیات برای تحلیل­گر بسیار حیاتی است. دانستن همین جزئیات سبب می­شود که تحلیل­گر بتواند استراتژی مناسب را برای پیشرفت و بهبود عملکرد یک سایت به کار ببندد. این ابزارها که  دید تحلیل­گر را نسبت به مسائل سایت بسیار روشن می­کنند ابزار سئو نام دارند.

ابزارهای سئو که به تحلیل­گر یاری می رسانند در قالب نرم افزار یا سایت هستند. تعداد این ابزارها بسیار زیاد است و معمولا هر کدام کارایی خود را دارند. تحلیل­گر بنا بر نیاز خود تصمیم می­گیرد از کدام یک از آن ابزارها برای بهبود عملکرد سایت بهره ببرد. در ادامه ابزار سئو را تعریف کرده و بعد به معرفی ابزارها برای آشنایی شما خواننده گرامی خواهیم پرداخت.

 

ابزار سئو چیست؟

یک تعداد ابزار در قالب نرم افزار یا سایت هستند که به تحلیل­گران کمک می­کنند تا به وسیله آنها بهتر بتوانند شرایط رشد کردن یک سایت را نسبت به رقبا آنالیز کنند و به استراتژی مناسب در این زمینه دست پیدا کنند.

ابزار سئو

معرفی تعدادی ابزار سئوی پرکاربرد

این ابزارها عصای دست تحلیل­گر هستند تا بتواند مسائل یک سایت را بهتر درک کند. در ادامه به معرفی این ابزارها پرداخته می­شود تا شما خواننده گرامی با آنها آشنا شوید.

 Google Analytics

یکی از ابزار سئو می­باشد که گوگل آن را در اختیار تحلیل­گران قرار داده است تا جهت بهینه سازی بهتر سایت مورد استفاده قرار دهند. تحلیلگران حوزه سئو می­توانند با این ابزار سایتی که زیر دستشان قرار دارد را به خوبی مورد کنکاش قرار دهند و از جزئیات ترافیک ورودی سایت خود مطلع شوند و با توجه به نحوه رفتار آنها سایت را بهتر بهینه سازی کنند.

بعض از دسترسی هایی که گوگل آنالیتیکس می­دهد در ادامه برای آشنایی شما خواننده عزیز و گرامی گفته می­شود.

 1. آمار دقیق بازدیدکنندگان را به طور دقیق به تحلیل­گر ارائه می­دهد.
 2. زمانی را که هر کاربر در سایت می­ماند را دقیقا نشان می­دهد.
 3. موضوعات مورد توجه قرار گرفته توسط کاربران را مشخص می­کند.
 4. مطالبی که بیشتر مورد بازدید قرار می گیرند را دقیقا مشخص می­کند.
 5. کاربران از چه لینک­هایی وارد سایت شده­اند را دقیقا مشخص می­کند.
 6. ساعتی که میزان بازدید بیشتر یا کمتر از سایت شده را دقیقا مشخص می­کند.
 7. به طور دقیق مشخص می­کند کاربر از طریق چه دستگاهی وارد سایت شده است (کامپیوتر، تبلت یا گوشی).
 8. نوع ویندوزی که کاربران بر روی کامپیوتر خود استفاده می­کنند را مشخص می­کند.
 9. ورژن آندروید تبلت و گوشی­ های کاربران را به طور دقیق مشخص می­کند.
 10. مدت زمان گشت و گذار کاربران را در سایت دقیقا ارائه می­دهد.

حتما به مقاله ی راهنمای سئو خارجی به صورت جامع سر بزنید.

ابزار سئو

Ahrefs

یکی دیگر از ابزار سئو است که کار کردن با آن اصلا سخت نیست ولی به طرز چشمگیری بسیار موثر عمل می­کند. از این سایت می­توانید برای آنالیز رفتار لینک خارجی سایت­های رقیب بهره ببرید. با استفاده از آن متوجه خواهید شد که رقبا چه تحرکاتی در زمینه دادن و گرفتن لینک با دیگران دارند. دانستن این نکته سبب می­شود تا تحلیل­گر استراتژی مناسب را جهت بهبود عملکرد سایتی را که در دست دارد برای رشد بیشتر به کار ببرد. در ادامه به بعضی کاربردهای آن اشاره می­شود.

 1. تحلیل عملکرد بک لینک­های که سایت رقیب به دست می­آورد.
 2. تحلیل تغییراتی که به مرور زمان بر روی بک لینک­ها اتفاق می­افتد.
 3. به دست آوردن ارزش بک لینک هایی که رقبا بر روی سایت خود ایجاد کرده­اند.
 4. مشخص کردن و جدا سازی لینک­های مفید و با ارزش از لینک­های قدیمی و فرسوده.

 

Google Search Console

یکی دیگر از ابزار سئو است که به تحلیل­گران اجازه می­دهد تا به صورت کاملا رایگان دست به آنالیز سایت­ها بزنند و استراتژی مناسب را برای سایتی که زیر دستشان قرار دارد به دست بیاورند. این ابزار کمک می­کند تا رتبه و رنکینگ وبلاگ یا سایت را بشود به طرز چشم­گیری افزایش داد. همچنین از طریق آن می­توان پی برد که موتورهای جستجو به سایت متصل هستند و از آن طریق کاربران به سایت وارد می­شوند. در ادامه بعضی کارهایی که با آن می­شود کرد برای شما خواننده عزیز و گرامی نام برده می­شود.

 1. آمار دقیقی از سایت ارائه می­دهد.
 2. کلماتی را که برای ورود به سایت مورد استفاده قرار گرفته نشان می­دهد.
 3. رتبه سایت را در منطقه، کشور و جهانی نشان می­دهد.
 4. به تحلیل­گر برای بهینه سازی سایت کمک می­کند.

برای اطلاع از تعرفه سئو سایت، به صفحه ی اختصاصی مشاوره سئو در رسانتو مراجعه فرمایید.

ابزار سئو

سایت Histats.com

این سایت یکی دیگر از ابزار سئو است که به تحلیل­گران کمک می­کند تا استراتژی مناسب خود را به دست بیاورند و جهت رشد سایت به کار ببرند. خدماتی که این سایت ارائه می­دهد نگاه تحلیل­گر به مسائل را باز می­کند تا بداند باید چه کارهایی را برای رشد کردن انجام دهد. در ادامه به بعضی خدمات این سایت اشاره می­شود.

 1. آمار دقیق بازدید کنندگان سایت را ارائه می­دهد.
 2. محل ترافیک ورودی سایت را مشخص می­کند.
 3. مدت ماندگاری کاربران در سایت را دقیقا ارائه می­دهد.
 4. نگاه تحلیل­گر را به مسائل بهتر باز می­کند.

 

Semrush

یکی دیگر از ابزار سئو به حساب می آید که تحلیل­گران را در کارشان یاری می­دهد. این سایت سبب می­شود تا تحلیل­گر با دید باز برای چیدن استراتژی­های مناسب جهت رشد کردن عمل کند. تحلیل­های این سایت سبب می­شود تا میزان بازدید حتی بالا رفته و نتایج خوبی به دست بیاید. این ابزار بخشی از خدماتش رایگان است اما اگر بخواهید دسترسی بیشتری پیدا کنید باید برای خدمات اضافه پول پرداخت کنید. در ادامه به بعضی از کاربردهای سایت برای شما خواننده عزیز و گرامی اشاره می­شود.

 1. به یافتن کلمات کلیدی مناسب کمک می­کند.
 2. کلید واژه­های مناسب را برای تحلیل­گر مشخص می­کند.
 3. به تجزیه و تحلیل کلمات دست می­زند.
 4. سبب می­شود سایت میزان کلیک بیشتر به دست بیاورد.
 5. طول کلمات کلیدی را برای تحلیل­گر آنالیز می­کند.
 6. به تدوین استراتژی مناسب کمک می­ کند.

 

Yoast Plugin

یکی از محبوب­ترین و پرکاربردترین ها در ابزار سئو است. محیط کاربردی این ابزار بسیار به word شباهت دارد و به تحلیل­گر یاری می­دهد تا محتوای خود را از لحاظ کیفیت مورد کنترل بیشتر قرار بدهد. در نوشتن یک متن سئو بسیار مهم است که تمام اصول به خوبی رعایت شده باشد تا زمانی که متن بر روی سایت بارگذاری شد به نتایج قابل قبولی دست پیدا کند. در واقع می­شود گفت این ابزار به نوعی باعث استاندارد شدن بیشتر یک متن سئو می­شود. در ادامه به بعضی از کارهای این ابزار اشاره می­شود.

 1. کمک به استفاده صحیح از کلید واژه.
 2. چگالی صحیح متن را تشخیص می­دهد.
 3. کمک به استاندارد شدن متن.
 4. سرعت کار تحلیل­گر را بالا می­برد.
 5. مشخص کردن تعداد لغات در متن.
 6. مشخص کردن عناوین مناسب و طول آنها.

ابزار سئو

Link Miner

یک نوع ابزار سئو است که بر روی مرورگرهای وب مثل گوگل کروم نصب می گردد و تحلیل­گر را در کارهایش یاری می­دهد. توسط یکی از بزرگ­ترین استادان حوزه ایجاد کردن لینک به نام جان کوپر این ابزار طراحی شده است.  به وسیله آن می­شود لینک­های شکسته شده و خراب در هر صفحه را با کمک این ابزار به بهترین نحو ممکن پیدا کرد و نسبت به اصلاح آن اقدام کرد.

Google PageSpeed Insights

امروزه یکی از مسائلی که بسیار در امر رتبه بندی سایت­ها برای گوگل بسیار مهم است سرعت بارگذاری آنها می ­باشد. این مسئله را گوگل شفاف به گوش تمامی سایت­ها رسانده است. تحلیل­گران برای این که متوجه شوند و دریابند آیا سایت­شان در این مسئله به خوبی عمل کرده است به سراغ یک سری ابزار سئو می­روند و از آنها بهره می­گیرند.شما می توانید با بهره گیری از مشاوره سئو رایگان به اطلاعات بیشتری هم دست پیدا کنید.

این ابزار که نامش در بالا ذکر شد سرعت بارگذاری صفحات یک سایت را در کامپیوتر، تبلت و گوشی بررسی می­کند و اطلاعات را به صورت تحلیلی و آماری در اختیار تحلیل­گر قرار می­دهد تا بداند که سایت از این نظر کیفیت لازم را دارد یا ندارد.

در انتها

همان گونه که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید ابزار سئو کمک دست تحلیل­گر سئو است و به او کمک می­کند تا با به دست آوردن جزئیات دقیق آماری سایت­ها، استراتژی مناسب را برای رشدشان تشخیص دهد و به کار ببندد. بنابراین دانستید که کار کردن با این ابزار یکی از مسائل مهمی است که یک تحلیل­گر باید با آن آشنا باشد و بتواند آنها را به کار ببندد.

در ادامه لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با داشتن تحلیل­گرانی باتجربه و کاربلد که به خوبی کار کردن با ابزار سئو را بلد هستند این آمادگی را دارد تا سایت شما را بر روی بستر اینترنت به بهترین نحو ممکن ارتقا ببخشد. برای گرفتن اطلاعات بیشتر فقط کافی است با واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

2 پاسخ

  1. با سلام
   ممنون از همراهی شما
   اجباری به استفاده از این ابزار ها وجود ندارد اما تمامی این ابزار ها اطاعاتی به شما می دهند که بسیار میتونه کمک شما باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *