رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. تکنیک هایی که در ارتقاء رتبه سئو سایت به شما کمک می دهد

تکنیک هایی که در ارتقاء رتبه سئو سایت به شما کمک می دهد

رتبه سئو سایت

تکنیک های مهم و اساسی وجود دارند که می توانند به طور مستقیم باعث ارتقاء رتبه سایت شما شوند. در این مقاله قصد داریم که تعدادی از این تکنیک ها را برای شما بیان کنیم و امیدواریم که شما این موارد را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و با انجام آنها باعث پیشرفت و توسعه رتبه سئو سایت خود شوید. 

تکنیک هایی که باعث ارتقاء سئو سایت شما می شوند

1- انتشار محتوای معتبر و مرتبط:

محتوای معتبر و باکیفیت، یکی از مواردی است که باعث ارتقاء رتبه سئو سایت می شود و اولین مورد در رتبه بندی موتورهای جستجوی شما است و هیچ جایگزینی ندارد. این امر به ویژه در هنگام انجام بازاریابی سئو، بسیار مهم است. محتوای با کیفیتی که به طور خاص برای کاربر هدف شما ایجاد می شود، ترافیک سایت را افزایش می دهد، و همچنین اعتبار سایت شما را نیز بهبود می بخشد.

  • کلمات کلیدی:

یک عبارت کلیدی خاص را برای هر صفحه در وب سایت خود شناسایی و مورد هدف قرار دهید. به این فکر کنید که خواننده شما چگونه می‌تواند آن صفحه خاص را با کلمه ی خاص شما پیدا کند.

– عبارات کلیدی مرتبط:

 دستیابی به رتبه بندی موتورهای جستجو برای عبارات کلیدی مرتبط برای یک صفحه وب، بسیار دشوار است. مگر اینکه این عبارات بسیار مشابه باشند. یک صفحه ممکن است بتواند هم برای «شغل های مهندسی زیست پزشکی» و هم برای «مهارت های مهندسی زیست پزشکی» رتبه بندی شود. 

اگر می خواهید در وب سایت خود برای عبارات مرتبط رتبه بندی شوید، باید برای هر عبارت کلیدی مورد نظر خود، یک صفحه وب جداگانه ایجاد کنید.

 – قرار دادن کلمات کلیدی:

 هنگامی که عبارت کلیدی شما برای یک صفحه مشخص انتخاب شد، به این سؤالات توجه کنید:

1- آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدواژه در URL صفحه (با استفاده از کلمات کلیدی در پوشه ها) استفاده کنم؟

2- آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدی در عنوان صفحه استفاده کنم؟

3- آیا می توانم بخشی یا تمام عبارت کلیدواژه را در عنوان صفحه و عنوان فرعی استفاده کنم؟

پاسخ مثبت به این سوالات میتواند رتبه شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. باید طبیعی و کاربر پسند باشید. خوانایی و قابلیت استفاده همچنان بر بهینه سازی موتورهای جستجو برتری دارد.

  • محتوا:

فراتر از URL صفحه، عنوان و عناوین فرعی، محتوا بیشترین تاثیر را در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد. عبارت کلمه کلیدی خود را چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید. یک یا دو بار در پاراگراف های آغازین و پایانی، و دو تا چهار بار دیگر در طول محتوای باقی مانده این کار را انجام دهید. 

فراموش نکنید که برای برجسته کردن این عبارات کلیدی، از تگ های برجسته، مورب، عنوان (به ویژه H1) و سایر تگ های تاکیدی استفاده کنید. اما در این کار زیاده روی نکنید. شما همچنان می خواهید که زبان و سبک نوشتاری شما به طور طبیعی خوانده شود. هرگز نوشتن خوب را فدای سئو نکنید. بهترین صفحات برای کاربر نوشته می شود نه برای موتور جستجو. 

برای مشاهده تعرفه سئو سایت، به صفحه ی اختصاصی مشاوره سئو مراجعه فرمایید

رتبه سئو سایت

2- محتوای خود را به طور منظم به روز کنید:

احتمالاً متوجه شده اید که ما نسبت به محتوا بسیار تاکید داریم. موتورهای جستجو نیز این کار را انجام می دهند. محتوایی که به طور مرتب به روز می شود به عنوان یکی از بهترین شاخص های مرتبط بودن سایت در نظر گرفته می شود، بنابراین حتماً آن را تازه نگه دارید. محتوای خود را بر اساس یک برنامه زمان بندی مشخص حسابرسی کنید و در صورت نیاز به روز رسانی کنید.

3- داده های متا:

با استفاده از داده های متا، می توانید باعث ارتقاء رتبه سئو سایت شوید. هنگام طراحی وب سایت خود، هر صفحه حاوی یک فاصله بین تگ هایبرای درج متادیتا یا اطلاعاتی در مورد محتوای صفحه شما است. اگر یک سایت CMS دارید، این داده ها از قبل برای شما جمع آوری شده است. با این حال، بررسی و به روز رسانی متادیتا برای شما مهم است زیرا سایت شما در طول زمان تغییر می کند.

  • عنوان متا:

تگ عنوان متا، مسئول عناوین صفحه ی نمایش است و در بالای پنجره مرورگر و به عنوان، عنوان در نتایج موتورهای جستجو وجود دارد. این مهم ترین متادیتا در صفحه شما است.

برای کسانی که دارای وب سایت CMS هستند، تیم وب یک سیستم خودکار برای ایجاد عنوان متا برای هر صفحه وب بر اساس عنوان صفحه شما ایجاد می کند. 

  • تگ توضیحات description metadata:

تگ توضیحات متنی است که مرورگر در صفحه به شما نمایش می دهد. مرورگر توصیفی مختصر و جذاب از آنچه در داخل وجود دارد، با هدف تشویق افراد به ورود به صفحه را به آنها نمایش می دهد. یک متای توضیحات خوب، معمولاً شامل دو جمله کامل است.

توصیه می کنم حتما به مقاله ی چه عواملی در قیمت سئو تاثیرگذار است؟ سر بزنید.

رتبه سئو سایت

4- سایتی با لینک گذاری با ارزش داشته باشید:

با لینک گذاری بجا در سایت و برقراری لینک میان محتواها، می توانید ارتقاء رتبه سئو سایت خود را پایه گذاری کنید. یک صفحه وب غنی از محتوا، معتبر، بی‌طرفانه به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا در مورد آنچه که به آن علاقه دارد، بیشتر بیاموزد، به احتمال زیاد لینک‌هایی را از وب‌سایت‌های دیگر جذب می‌کند که بهینه‌سازی موتور جستجوی شما را بهبود ببخشد. 

با افزودن پیوندهای مرتبط در متن، اعتبار خود را بهبود می بخشید. به جای داشتن پیوندهای “اینجا کلیک کنید”، سعی کنید نام مقصد را بنویسید. “اینجا را کلیک کنید” هیچ ارزشی برای موتور جستجو فراتر از URL پیوست شده ندارد. همیشه با پیوند دادن کلمات کلیدی از پیوندهای توصیفی استفاده کنید. یعنی با کلمه کلیدی مستقیم به صفحه ی مورد نظر لینک دهید. 

5- استفاده از تگ تصاویر:

تگ تصاویر از جمله مواردی است که ارتقاء رتبه سئو سایت را بهبود می بخشد. همیشه تصویر و رسانه ویدیویی خود را با استفاده از تگ های alt یا توضیحات متنی جایگزین، توصیف کنید. آنها به موتورهای جستجو اجازه می دهند صفحه شما را پیدا کنند، که بسیار مهم است. به خصوص برای کسانی که از مرورگرهای متنی یا صفحه خوان استفاده می کنند.

6- سرعت سایت خود را بالا ببرید:

سرعت بارگذاری (یا کندی) سایت شما تاثیر مستقیمی بر رتبه بندی گوگل شما دارد. صفحاتی که در بالای صفحه اول گوگل قرار می‌گیرند، در مقایسه با صفحاتی که در پایین صفحه ۱ قرار دارند، به طور قابل توجهی سریع‌تر بارگذاری می‌شوند. بنابراین واضح است که اگر می خواهید در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید، سایت شما باید به سرعت بارگذاری شود.

با استفاده از PageSpeed Insights گوگل می توانید یک معیار سریع از سرعت بارگیری سایت خود را دریافت کنید. 

7- از امنیت وب سایت اطمینان حاصل کنید:

امنیت از جمله مواردی است که بسیار در ارتقاء رتبه سئو سایت تاثیرگذار است. در سال 2014، گوگل اعلام کرد که اگر وب سایتی دارای گواهینامه SSL نباشد، ناامن تلقی می شود. Secure Sockets Layer یک فناوری ایمن استاندارد بین سرور و کلاینت است. 

نداشتن گواهینامه SSL منجر به از دست رفتن حجم زیادی از ترافیک می شود. تحقیقات نشان می دهد که سایت های HTTPS در مقایسه با سایت های HTTP در موتورهای جستجو مورد پسندتر قرار می گیرند. درصورتیکه اگر هر دو سایت دارای محتوای یکسانی باشند. 

8- موارد ضروری وب را بررسی کنید:

اجتناب از خطاهای فنی در رتبه بندی سایت شما بسیار مهم است. در ماه می 2020، گوگل اعلام کرد که وب ویتال بر رتبه بندی موتورهای جستجو تاثیر خواهد گذاشت. Web Vitals مجموعه ای از معیارهای یکپارچه مانند سرعت، پاسخگویی و ثبات بصری را در خود جای داده است. این می تواند به شما در بهبود و ایجاد تغییرات در زمینه های ضروری کمک کند.

رتبه سئو سایت

9- محتوای تکراری را برطرف کنید:

اگر محتوای مشابهی در وب سایت خود یا در سراسر وب دارید، این امر باعث می شود که گوگل و سایر موتورهای جستجو در انتخاب محتوای مناسب تر گیج شوند. این روی تجربه کاربر تأثیر می گذارد. اگر می خواهید یک پست وبلاگ جدید ایجاد کنید، از ارسال مطالب مشابه در وب سایت خود در صفحه دیگری خودداری کنید. 

به جای راه اندازی یک صفحه وب با محتوای تکراری، محتوای قدیمی را اصلاح کنید. اگر نیاز به ایجاد یک صفحه وب جدید دارید، می توانید از تاکتیک هایی مانند تغییر مسیر 301 از صفحه قدیمی به صفحه جدید یا از کد بدون فالو، برای جلوگیری از ایندکس شدن صفحه استفاده کنید. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا بدانند ترجیح می دهید که کدام صفحه وب را در نتایج جستجو رتبه بندی کنید.

آیا سئوی سایتمان را خودمان انجام دهیم؟

سئو از جمله مهارت هایی است که کاملا به تجربه وابسته است. ممکن است که اطلاعاتی در مورد سئو داشته باشید ولی برای مباحث متعدد، نمی شود از تکنیک های مشابهی استفاده کرد و نمی شود در همه ی زمینه ها با یک تکنیک باعث ارتقاء رتبه سئو سایت شد. به همین دلیل اینجا جایی است که تجربه ی کاری مطرح می شود. 

توصیه ی ما این است که اگر تجربه ی کافی در زمینه ی سئو سایت ندارید، حتما این کار را به شرکت های مرتبط بسپارید. ما آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو را در این زمینه به شما معرفی می کنیم.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با ارتقاء رتبه سئو سایت صحبت کردیم. در طول این مقاله از تکنیک هایی صحبت کردیم که حتما باید در سئو مورد بررسی و دقت قرار بگیرند. ما بر اساس تجربیاتمان آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو را به شما معرفی کردیم که کار سئو سایتتان را به آنها بسپارید.

از اینکه مقاله ی ما را مطالعه کردید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *