رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. تکنیک های استاندارد سئو در نوشتن محتوا چیست؟

تکنیک های استاندارد سئو در نوشتن محتوا چیست؟

استاندارد سئو

به عنوان یک سئوکار، بدون شک می دانید که تعریف اسپم در طول زمان تغییر می کند. به لطف انواع تکنیک های سئوی کلاه سیاه، موتورهای جستجو به طور مداوم تعاریف خود از اسپم را به روز می کنند.

برای اینکه سئوی موثری داشته باشیم، اجتناب از فعالیت اسپم نکته ای کلیدی است. به دلیل مجازات های شدید مرتبط با فعالیت های اسپم موتورهای جستجو، همیشه توصیه می شود که فعالیت های امنی را برای سایت خود جلو ببرید. و حتما باید تمام قوانین را بشناسید و نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

در این مقاله در رابطه با استاندارد سئو صحبت خواهیم کرد. رایج‌ترین انواع اسپمی را که باید از آنها آگاه باشید، تعریف می‌کنیم. سپس به چند روش ضروری برای بهینه سازی سایت و محتوای آن، بدون اتکا به ترفندهای کلاه سیاه می پردازیم.

چه کسی با فعالیت های اسپم مبارزه می کند؟

این سئو است که مسئول اطمینان از عدم وجود اسپم در وب سایت یا استراتژی وب سایت شما است. سئو کارها برای محافظت و ایجاد تخصص، اعتبار و قابل اعتماد بودن وب سایت شما (E-A-T) کار می کنند، اطمینان حاصل می کنند که هیچ فعالیت کلاه سیاهی وجود ندارد و در صورت ظاهر شدن، سایت را تعمیر می کنند.

برای شروع بحث ما در مورد استاندارد سئو، بیایید اول درمورد جایگاه صحبت کنیم

استاندارد سئو

جایگاه داستان دو سایت مختلف

سایت اول خیلی خوب نوشته شده است و به طور استثنایی برای کلمه کلیدی جستجو “W” مرتبط است. سایت دوم خوب نوشته نشده است، محتوای غنی ندارد، و چندان مرتبط هم نیست. موتورهای جستجوگر سایت دوم را دوست ندارند.

سایت دوم از فناوری بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و چند ترفند مرزی اسپم استفاده می کند. ناگهان همین سایت برای جستجوی “W” از سایت اول پیشی می گیرد. این به تجربه کاربر صدمه وارد می کند و رضایت کاربر از نتایج آن موتور جستجو را کاهش می دهد.

موتورهای جستجو این اتفاق را به عنوان یک سیلی به صورت می دانند، زیرا وظیفه آنها اطمینان یافتن از رسیدن محتوای مرتبط به مخاطب و خوشحال کردن بازدیدکنندگان است.پیشنهاد ما در این حوزه مشاوره سئو با افراد متخصص است.

آیا جای تعجب است که موتورهای جستجو همیشه قوانین اسپم را سخت تر می کنند؟

بهبود کیفیت، ارائه و استفاده عمومی از عبارات کلیدی در یک صفحه وب یک موضوع است. فریب دادن موتورهای جستجو برای رسیدن به رتبه های بالاتر بدون ویرایش محتوای سایت، موضوع متفاوت و دیگری است.

محتوای با کیفیت به موتورهای جستجو این اجازه را می دهد تا سایت های ارزشمند را بر اساس عوامل مرتبط و منحصر به فرد خود انتخاب کنند. متخصصان سئو باید با مرتبط تر کردن، واضح تر و قابل دسترس تر کردن سایت ها برای موتورهای جستجو کمک کنند. سئوکاران نباید از تکنیک های اسپم برای سایت های ضعیف تر استفاده کنند.

یک سایت ضعیف را پنهان نکنید – آن را تعمیر کنید. سایت دوم را مرتبط تر از سایت اول نشان ندهید. در واقع آن را مرتبط تر کنید.

در حالی که برخی از موتورهای جستجو به فعالیت های سئوی خارجی پاداش می‌دهند، باید بدانید که این پیشرفت‌ها اغلب کوتاه مدت هستند. و در رابطه با استاندارد سئو، باید بدانید که ترفندهایی که امروز جواب می دهند می توانند فردا شما را از لیست خارج کنند. صفحاتی که آموزنده هستند و محتوای مرتبطی دارند مورد هدف سئو هستند.

برای مدتی طولانی، متخصصان سئو درگیر یک مسابقه ی تسلیحاتی بودند. برخی نقش خود را به عنوان مخترعان فناوری که بتواند هر چه بیشتر موتورهای جستجو را فریب دهد و رقبا را شکست دهد، می دانستند. امروزه موتورهای جستجو دارای برنامه های تهاجمی ضد اسپم هستند که این استراتژی را ناکارآمد می کند. امروزه باید بدانید که اگر می خواهید رتبه بندی موتورهای جستجو را برای مشتریان خود به دست آورید، باید به خوبی در چارچوب قوانین بازی کنید. و در این قوانین فقط استاندارد سئو مهم است و هر کار دیگری سایت شما را تخریب می کند.

برای اطلاع از عواملی که بر تعرفه سئو تاثیر خواهند گذاشت، به مقاله ی اختصاصی تعرفه سئو سایت مراجعه فرمایید

استاندارد سئو

استانداردهای عمومی SEO که باید تمرین شوند

فن‌اوری‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارند که توسط متخصصان سئو استفاده می‌شوند. ولی پذیرش موتورهای جستجو به رعایت کردن استانداردهای سئویی است که توسط هر موتور جستجو بطور جداگانه تعریف شده است. به طور کلی، اگر اقدامات مطابق با استاندارد سئو باشد، اقدامات شما برای موتورهای جستجو مجاز هستند.

اما به یاد داشته باشید که آنچه امروز یک ترفند مجاز است، ممکن است فردا در لیست سیاه قرار گیرد. بهتر است روی سئوی درست به همراه استاندارد سئو تمرکز کنید، تا اینکه وقت خود را برای چیزی که به زودی باید رها کنید، تلف کنید.

اینها دستورالعمل های کلی در رابطه با استاندارد سئو هستند که ممکن است در موتورهای جستجوگر متفاوت باشند:

 • کلمات کلیدی باید مرتبط، قابل اجرا و به وضوح با محتوای بدنه صفحه مرتبط باشند.
 • کلمات کلیدی باید به صورت مجاز و پذیرفته شده توسط موتورهای جستجو (جایگاه، رنگ و غیره) استفاده شوند.
 • کلمات کلیدی نباید بارها و بارها در یک صفحه (چگالی، توزیع و غیره) استفاده شوند. آنها باید به طور طبیعی در محتوای صفحه استفاده شوند.
 • فناوری تغییر مسیر redirection (در صورت استفاده) باید تجربه کاربر را تسهیل و بهبود بخشد. اما این تقریباً همیشه به عنوان یک ترفند مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از دلایل اصلی ایندکس نشدن نیز همین قضیه است.
 • صفحات نباید به تعداد خیلی بالایی به موتورهای جستجو برای سابمیت شدن، ارسال شوند.

راهنماهایی که برای یک موتور جستجو یا دایرکتوری وجود دارند بیشتر در مورد ارتباط، ارسال اسپم، پنهان کاری یا تغییر مسیر redirection بحث می کنند. و معمولاً هم موضوعاتی بیشتر مورد بحث قرار می گیرند که مربوط به تجربه ی کاربری هستند. و همین موضوع باعث شده است که قوانین بطور مداوم تغییر کنند.

برای مشاهده تعرفه سئو سایت، به صفحه ی اختصاصی مشاوره سئو رسانتو مراجعه فرمایید

بازیکنان در سئو سایت

در مورد بهینه سازی موتور جستجو سه بازیکن اصلی وجود دارد:

1- مشتریان:

صاحبان وب سایت. توجه مشتری بر فروش، حفظ کاربران و تجربه کاربری است. همچنین بر تشویق بازدیدکنندگان به داشتن اکشن و اقدام دلخواه تاکید شده است.

2- موتورهای جستجو:

تاکید بر ارائه ی یک تجربه ی کاربری مثبت است. این امر از طریق ارتباط (کنترل شده توسط الگوریتم‌ها) و حداقل تاثیر منفی در نتیجه ی فعالیت های اسپم به دست می‌آید.

3- شرکت‌های سئو و سئو کاران:

حرفه‌ای‌هایی که ترافیک سایت‌های مشتری را در نتیجه جستجوی موتور جستجو به دست می‌آورند. این شامل درک الگوریتم‌های رتبه‌بندی موتورهای جستجو و شکست دادن شرکت‌های سئوی رقیب است که سایر مشتریان را برای همان شرایط بهینه می‌کنند. پیروی از استاندارد سئو و ماندن در محدوده “بدون اسپم” (بازی در چارچوب قوانین) در حین انجام این کار، بسیار مهم است. متخصصان سئو توسط مشتریان حقوق می گیرند.

متاسفانه، اگر قوانین تغییر کنند، ممکن است سایت ها از موتور جستجو حذف شوند. اگر الگوریتم ها تغییر کنند، سایت ها ممکن است در رتبه بندی ها پایین بیایند. اگر شرکت های رقیب سئو در یافتن یک ترفند جدید در چارچوب قوانین موفق باشند، رتبه سایت شما ممکن است سقوط کند. اگر سایت های رقیب جدید وارد بازار شوند، رتبه سایت شما ممکن است کاهش یابد.

استاندارد سئو

آنچه که موتورجستجو فکر می کند که اسپم است

گوگل:

گوگل اغلب تعاریف خود از صفحات با کیفیت پایین و اسپم های وب، را بروز می کند. گوگل همچنین در مورد صفحاتی که اسپم نیستند ولی با کیفیت پایین ارائه شده اند نیز صحبت می کند.

گوگل به ارزیابی‌کنندگان کیفیت دستور داده است که اگر صفحه‌ای حاوی MC با کیفیت پایینی (محتوای اصلی) باشد، یا اگر عنوان MC اغراق‌آمیز یا تکان‌دهنده باشد ولی محتوای اصلی بی کیفیت باشد، به عنوان «صفحه ای با کیفیت پایین» رتبه‌بندی می شود.

گوگل زمینه های بیشتری را در این مورد ارائه می دهد. یکی از جملات متخصصین گوگل به شرح زیر است:

عناوین اغراق آمیز یا تکان دهنده می توانند کاربران را به کلیک بر روی صفحات در نتایج جستجو ترغیب کنند. اگر صفحات با عنوان یا تصاویر اغراق آمیز یا تکان دهنده مطابقت نداشته باشند، این تجربه کاربران را سردرگم می کند.

راهنمای جامع سئو را از کجا می توانیم پیدا کنیم؟

افراد و شرکت‌های متخصص زیادی هستند که در زمینه ی بهینه سازی و سئوی انواع سایت های مختلف، فعالیت بسیار زیادی دارند. این افراد به طور مداوم اطلاعات خود را به روز رسانی می کنند مانند محتوا های ویدئویی که در قالب موشن گرافیک بارگذاری شده اند. شما میتوانید برای دستیابی به راهنمای جامع سئو و همچنین اطلاع از استاندارد سئو برای بهینه سازی صفحات خودتان و همچنین برای برای بالا بردن اطلاعات خودتان در این زمینه، به این افراد در این شرکت ها مراجعه کنید.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو سالهاست که در زمینه ی بهینه سازی موتورهای جستجو ( SEO ) فعالیت بسیار زیادی داشته ایم. افراد و سایت های بسیار زیادی به ما اعتماد کرده اند و فعالیت سئو سایت خود را به ما سپرده اند و شاهد نتایج بسیار خوب و درخشانی در این زمینه بوده اند.

استاندارد سئو

سخن پایانی در تکنیک های استاندارد سئو

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو در رابطه با استاندارد سئو صحبت کردیم. آنچه که به عنوان نتیجه گیری این بحث می توان به آن اشاره کرد، این است که قوانینی که گوگل وضع کرده است همان استاندارد سئو به شمار می‌رود و پایه و اساس این قوانین در راستای میزان رضایتمندی کاربرانی است که به سایت شما مراجعه می کنند.

هر فعالیتی که در راستای گول زدن مخاطب خودتان انجام دهید، را گوگل متوجه می شود و سایت شما را به عنوان اسپم تشخیص میدهد. پس می‌توان گفت که کلیات استاندارد سئو همین است که بهترین فعالیت‌ها را در راستای رضایت مندی کاربران خودتان انجام دهید و تمام تلاش خود را کنید که تمامی این فعالیت ها بر اساس قوانین باشند.

مطالعه ی مقالات مربوط به موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی را به شما توصیه می کنیم.

از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید ممنونیم و امیدواریم که ما را همراهی کنید.

2 پاسخ

  1. با سلام
   ممنون از همراهی شما
   بله متاسفانه این موضوع هست که جزو سئو کلاه سیاه محسوب می شود اما نکات منفی هم در این سبک وجود دارد که ریسک بالایی هم دارد چون دچار جریمه های سنگین از گوگل می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *