رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. استراتژی لینک سازی چیست؟ بهترین استراتژی لینک سازی

استراتژی لینک سازی چیست؟ بهترین استراتژی لینک سازی

بهترین استراتژی لینک سازی

مقدمه

استراتژی لینک سازی از طریق روش‌ ها و تکنیک ‌های مختلفی صورت می گیرد که با استفاده از آنها سعی می‌ شود لینک‌ های ورودی برای یک وب سایت ایجاد شود. به طور کل لینک‌ های ورودی کمک می کنند تا میزان بازدید سایت در موتورهای جستجو به میزان بیشتری افزایش یابد.

همچنین استراتژی لینک سازی مناسب کمک می کند تا بر میزان اعتبار سایت نزد موتورهای جستجو افزوده گردد. هر چقدر لینکی که به سایتتان ارجا می دهد معتبرتر باشد موتورهای جستجو آن را در نظر خواهند گرفت و ترافیک ورودی به سایتتان را تحت تاثیر خواهند گذاشت.

معمولا استراتژی لینک سازی مناسب شامل لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی می شود، در حقیقت تمامی این عوامل در کنار همدیگر وب سایت را در وضعیت بهتری از دریافت بازدید قرار خواهند داد تا برندها به اهداف تجاری خود دست یابند.

برای آگاهی از خدمات مشاوره سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، حتما روی لینک بزنید.

اهداف استراتژی لینک سازی:

یکی از اهداف مهم استراتژی لینک سازی، افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو است. با ایجاد پیوندهای برجسته و مرتبط به سایت می توان بالاترین رتبه را در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط به محتوای وب سایت دریافت کرد. در واقع، موتورهای جستجو پیوندهای بیرونی را به عنوان روشی برای ارزیابی و اعتبارسنجی محتوای یک وب سایت مورد استفاده قرار می دهند.

دیگر هدف اصلی استراتژی لینک سازی، جذب ترافیک مرتبط به مطلب است. معمولا با ایجاد پیوندهای مرتبط و قابل اعتماد در دیگر سایت ها میتوان بازدیدکنندگان را که به دنبال محتوای مرتبط هستند به وب سایت خود جذب کرد.

همچنین استراتژی لینک سازی باعث افزایش اعتبار و اعتماد به وب سایت شما می شود. با ایجاد پیوندهای معتبر و برجسته در وب سایت های معتبرتر شما قادر خواهید بود تا ترافیک ورودی به وب سایت آنها را به سمت خود هدایت کنید تا به اهداف تجاری خود دست پیدا کنید.

یک هدف دیگر از استراتژی های لینک سازی، افزایش شناخت و آگاهی عمومی درباره برند و صنعت شما است. با ایجاد پیوندها در سایت ها و وبلاگ های مرتبط، می توانید نام برند خود را به عنوان یک نقطه قوت در صنعت خود جا بیندازید و توجه کاربران اینترنتی را به خود جلب کنید.

علاوه بر این، ایجاد پیوندهای مرتبط و مفید به مقالات و محتوای وب سایت شما می تواند کمک کند تا خوانندگان به شناخت بهتری از محتوا و خدمات شما برسند، برای همین بهتر است برای استفاده از استراتژی لینک سازی مناسب به سراغ افراد آگاه در این حوزه بروید.

The best link building strategy

چرا استفاده از استراتژی لینک سازی ضرورت دارد؟

استفاده مناسب از این استراتژی ها کمک خواهد کرد تا برندهای تجاری بتوانند خدمات و کالاهای خود را بسیار بیشتر در معرض دید مشتریان جدید قرار دهند، همچنین لینک سازی بر میزان اعتبار وب سایت بیش از قبل در نزد موتورهای جستجو خواهد افزود.

امروزه موتورهای جستجو بر اساس یک سری الگو که در هر دوره ممکن است متفاوت باشد وب سایت ها را در نتایج خود در صفحات اول به نمایش در می آوردند، معمولا وب سایت هایی که مدیرانشان این استراتژی ها را بهتر به کار بگیرند بهتر می توانند ترافیک را به سمت خود بکشانند.

بعضی از مهم ترین استراتژی های لینک سازی:

تعداد استراتژی های مربوط به لینک سازی بسیار زیاد است و از آن جایی که در این مقاله فرصتش نیست تا به تمامی آنها بپردازیم به بعضی از مهم ترین های آنها جهت آشنایی شما خواننده عزیز و گرامی اشاره می نماییم که عبارتند از:

کمک گرفتن از افراد آگاه:

به کار بستن استراتژی لینک سازی نیاز به دانش و آگاهی کافی دارد، اگر وب سایت تجاری دارید اما در این زمینه اطلاعاتتان کامل نیست بهتر است به سراغ افرادی بروید که به طور کل در این حوزه فعال هستند.

سرخود کردن در زمینه لینک سازی ممکن است معکوس عمل کند، یعنی همین طور که لینک سازی می تواند وب سایت شما را ارتقا ببخشد، اگر به صورت مناسب استراتژی ها به کار گرفته نشوند ممکن است اثر بد بر روی ترافیک سایت بگذارد.

معمولا افرادی که در حوزه استراتژی لینک سازی فعالیت دارند به خوبی می دانند که باید لینک های به خصوص خارجی خود را از کدام وب سایت بگیرند تا بازخورد مناسبی را از نظر ترافیک وب سایت دریافت کند و موجب رشد فروش خدمات و کالاها شود.

استفاده از ایمیل:

دیگر استراتژی لینک سازی که می توان به کار بست ارسال ایمیل حاوی لینک وب سایت شما به ایمیل های فعال است تا مورد توجه صاحبان آنها قرار بگیرد و با ورود به وب سایت موجب بالاتر رفتن ترافیک شما شوند.

البته این استراتژی دیگر این روزها کمتر مورد توجه قرار می گیرد ولی هنوز هم می توان از آن به عنوان یک استراتژی موازی در کنار دیگر استراتژی ها بهره برد تا به اهداف مثل هدایت ترافیک بیشتر به وب سایت دست پیدا کرد.

البته استفاده از این استراتژی لینک سازی بستگی به نظر مهندس سئویی دارد که وب سایت شما را تحت مدیریت خود دارد، اگر نظرش این باشد که این استراتژی راهگشا است با توجه به تجربه ای که دارد آن را به موقع به کار خواهد بست تا وب سایتتان به نتایج قابل قبولی برسد.

ثبت کامنت در وب سایت ها و وبلاگ ها:

یک استراتژی لینک سازی که بعضی از مدیران یا ادمین های وب سایت از آن بهره می برند و معمولا به نتایج خوبی می رسند ثبت کامنت در دیگر وب سایت ها یا وبلاگ های مرتبط با موضوع وب سایت زیر نظرشان است.

این کامنت ها در بدترین حالت اگر توسط مدیران آن رسانه ها منتشر نشود ممکن است که توسط خود مدیر آن به واسطه ارتباطی که با مطالبش دارد مورد توجه قرار بگیرد و به رشد ترافیک وب سایت تحت نظرتان کمک کند.

 

توصیه می کنم حتما به مقاله ی 15 تکنیک مرگبار سئو کلاه سیاه سر بزنید.

رپورتاژ:

یک استراتژی لینک سازی مهم که این روزها بسیار زیاد به خصوص در سایت های خبری پربازدید مورد استفاده قرار می گیرد رپورتاژ خبری می باشد، معمولا مدیران برای این که سریع تر بتوانند ترافیک خود را افزایش دهند از این روش استفاده می کنند.

در این استراتژی وب سایت های معروف و پربازدید با دریافت مبلغی اقدام به پخش یک مقاله یا ویدئو یا عکس از شما می کنند که مرتبط با حوزه فعالیتتان است، معمولا عنوان جذاب در این استراتژی نقش اساسی دارد تا ترافیک را به سمت سایتتان هدایت کند.

در این استراتژی لینک سازی معمولا در انتهای مقاله لینک ورود به وب سایت شما قرار داده می شود که همین مسئله تا حد بسیار زیادی بر روی ورود ترافیک به وب سایت اثر می گذارد و افرادی را که به دنبال محتوای مرتبط هستند به وب سایت شما می کشاند.

The best link building strategy

بهترین استراتژی لینک سازی:

در بالا به تعدادی از استراتژی های مربوط به لینک سازی اشاره کردیم، تعداد این استراتژی ها بسیار بیشتر است و معمولا مهندسان سئو با توجه به وضعیت وب سایت و صنعت اقدام به استفاده تلفیقی از آنها می کنند تا به نتیجه مناسب دست پیدا کنند.

استفاده به جا و مناسب از این استراتژی ها از این جهت اهمیت دارد که با ورود ترافیک به وب سایت مرتبط است، در حقیقت مهندس سئو است که باید تشخیص بدهد که از هر کدام از این استراتژی ها چه زمانی استفاده کند تا به نتیجه دلخواه برسد.

بنابراین بهترین استراتژی را مهندس سئو با توجه به وضعیت صنعت یا سایت تعیین می کند، این استراتژی ممکن است برای دو وب سایت کاملا با یک دیگر متفاوت باشد، برای همین نمی توان یک استراتژی ثابت را به عنوان بهترین انتخاب و معرفی کرد.

 

از آن جایی که تعیین و به کار بستن بهترین استراتژی لینک سازی بسیار تخصصی و دشوار است و اکثر افراد قادر به این کار نیستند بهتر است که به سراغ شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند بروید تا بتوانید رتبه و ترافیک وب سایت خود را بهبود ببخشید.

اگر به ادامه ی ایم مبحث علاقه دارید، حتما روی لینک بزنید.

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در زمینه استراتژی های مربوط به لینک سازی، آمادگی دارد تا خدماتش را به صاحبان وب سایت های تجاری ارائه نماید، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *