رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. استوری مارکتینگ چیست؟

استوری مارکتینگ چیست؟

استوری مارکتینگ چیست

مقدمه

امروزه با وجود شبکه های اجتماعی تجارت ابعاد دیگری به خود گرفته است و بسیاری از افراد از طریق ایجاد صفحه و استوری مارکتینگ دارند تجارت خود را به جلو پیش می برند و به سودهای کلانی هم دست پیدا کرده اند.

در حقیقت شبکه های اجتماعی برای افرادی که به دنبال فرصت برای به دست آوردن سود از تجارت خود باشند بهترین موقعیت را ایجاد می نماید، این شبکه ها امکان تعامل با خریداران را از طریق پست و استوری به صورت کاملا مناسب ممکن ساخته است.

در گذشته نه چندان دور افراد باید هزینه های گزافی می کردند تا از طریق سایت ها بتوانند اقدام به فروش محصولات خود نمایند، اما وجود این شبکه ها فرصتی را فراهم کرده است تا افرادی که بودجه راه اندازی سایت را ندارند هم بتوانند از طریق استوری مارکتینگ به کسب و کار خود رونق ببخشند.

در حقیقت استوری مارکتینگ از زمانی باب شد که اینستاگرام این ویژگی را چند سال پیش بر روی خود اضافه کرد، سپس دیگر آپ ها هم این مزیت را به خود افزودند، هر فروشنده ای که بتواند روایت بهتری از کالاهای خود در این شبکه ها ارائه نماید به طور قطع خواهد توانست به فروش بیشتری برسد.

 

برای آگاهی از خدمات تیزر تبلیغاتی حتما روی لینک بزنید.

استوری مارکتینگ یعنی چه؟

استوری یا داستان سازی یک روش در حوزه بازاریابی می باشد که طی آن داستان‌ ها را از طریق شبکه های اجتماعی ایجاد نموده و به اشتراک می گذارند تا ارتباط عاطفی و معنایی بیشتری با مشتریان برقرار کنند و آنها را تحت تأثیر بیشتری قرار دهند.

استوری مارکتینگ اساساً به تلفیق بین اصول بازاریابی و داستان سازی تجاری می ‌پردازد. این مفهوم بر این اصل تکیه دارد که داستان‌ ها قدرت بزرگی برای جذب مخاطبین هدف دارند و ارتباطی عمیقی را می توانند میان آنها و برند مربوطه برقرار کنند.

به عنوان مثال، برخی از کمپین‌ های تبلیغاتی که از استوری مارکتینگ استفاده می‌ کنند، در صدد این هستند تا از این احساس کنجکاوی و ارتباط عاطفی مشتریان با کالاهایشان یا سوژه تجاری شان بهره ببرند و مشتری را درگیر کنند و به فروش بیشتری دست پیدا نمایند.

معمولا استوری در شبکه های اجتماعی را می ‌توان بر روی متن، تصاویر، ویدئوها و غیره قرار داد تا بر روی افراد تاثیر بیشتری بگذارد. هدف از این روش، تعامل بیشتر و ارتباط عمیق‌ تر با مشتری می باشد که در نتیجه می ‌تواند به تقویت هویت برند کمک کند و میزان فروش را افزایش دهد.

اگر خلاصه تر بخواهیم بگوییم، استوری مارکتینگ یک روش استراتژیک در بازاریابی است که از قوانین داستان سازی بهره می‌ برد تا ارتباطات معنادار و قدرتمندی با مشتریان آن برند برقرار کند و مشتریان برند را تشویق به خرید محصولات جدید نماید.

What is story marketing?

مزایای استفاده از استوری مارکتینگ برای تجارت:

استوری یک ابزار موثر در تبلیغات و ترویج محصولات و خدمات در شبکه های اجتماعی محسوب می شود که برای فروشگاه‌ ها و برندها بسیار می تواند مفید باشد. بعضی مزایای استفاده از استوری در صفحات اجتماعی عبارتند از:

جذابیت بالا:

استوری مارکتینگ با استفاده از تصاویر، ویدئوها، موسیقی و متن جذاب تجربه تعاملی بهتری را به کاربران ارائه می‌ دهد. با ایجاد محتوای شاد و پویا مخاطبان بیشتر به آن برند توجه می کنند و احتمال خرید محصولات برند افزایش می یابد.

قابلیت نمایش لحظه به لحظه:

همچنین استوری مارکتینگ به برندها این امکان را می ‌دهد که محتوای خود را به صورت زنده و در زمان واقعی به مخاطبان نشان دهند. این امر باعث ایجاد ارتباط بیشتر و درک بهتر مشتریان نسبت به محصولات و خدمات برند می‌ شود.

ایجاد ارتباط بین مشتری و برند:

معمولا استوری به برندها امکان می ‌دهد تا قصه ‌ای متناسب با فعالیت خود را روایت نمایند. این مورد موجب ارتباط قوی ‌تر بین مشتریان و برند می شود تا حس علاقه به محصولات برند در وجود مشتری ریشه بیشتری بدواند.

ایجاد امکان خرید آسان:

همچنین استوری مارکتینگ می‌ تواند لینکی به صفحه خرید محصول داشته باشد و برای مشتریان امکان خرید آسان را فراهم نماید. این امر به مشتریان کمک می ‌کند در کمترین زمان ممکن به محصول مورد نظر خود دسترسی کامل داشته باشند.

اثرگذاری در تصمیم گیری:

ضمنا در استوری مارکتینگ می توان با استفاده از شکل ‌ها، رنگ‌ ها و متن‌ های جذاب اثرگذاری بیشتری بر روی در تصمیم مشتریان گذاشت. این روش معمولا می‌ تواند برندهای فعال را در ذهن مشتریان پر رنگ کند و بر روی میزان فروش آن اثر بگذارد.

توصیه می کنم به مقاله ی پرده کروماکی یا پرده سبز سینما چیست؟ سر بزنید.

What is story marketing?

نکات مهم در زمینه استوری مارکتینگ:

امروزه استوری مارکتینگ به عنوان یک روش قوی برای جذب مشتریان و ارتباط برقرار کردن با آنها در زمینه تبلیغات و بازاریابی به شمار می ‌رود. استفاده از داستان و جذابیت آن می ‌تواند باعث ایجاد ارتباط عاطفی بیشتر با مشتریان شود.

ضمنا استفاده از استوری، برند‌ها را قادر می ‌سازد تا ارتباط نزدیکتری با مخاطبان خود ایجاد کرده و تجربه جذابی را در زمینه با محصولات خود به آنها ارائه دهند. استفاده از این روش موجب افزایش فروش خواهد شد که به مرور زمان به دست می ‌آید. نکات مهم در این زمینه عبارتند از:

شناسایی هدف:

ابتدا باید هدف خود را از ایجاد استوری مشخص کنید. هدفتان ممکن است افزایش فروش، جذب مشتریان جدید، ارتقاء برند و یا ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان خود باشد. استوری مارکتینگ باید به صورت کامل به هدف شما مرتبط باشد.

روایت داستان:

استفاده از روایت مفصل و جذاب می ‌تواند مخاطبین شما را بیشتر جذب کند. شروع با یک مقدمه قوی و جالب، شناساندن محصولات و شخصیت‌ های اصلی و ایجاد گره و مشکلات در داستان می ‌تواند توجه مخاطب را بیشتر به سمت شما جلب کند.

ایجاد ارتباط عاطفی:

داستان باید قادر باشد احساسات و عواطف مخاطبان را که از مشتریان برند هستند تحریک کند. استفاده از سناریو‌های قوی و قابل قبول معمولا می ‌تواند باعث ایجاد ارتباط عاطفی قوی تر بین مخاطبان و برند شود تا میزان فروش افزایش بیشتری یابد.

استفاده از عناصر بصری:

استفاده از تصاویر و ویدئوها می ‌تواند استوری مارکتینگ را جذاب ‌تر نماید، در حقیقت بهبود بخشیدن تجربه بصری مخاطبان را مجاب می کند تا بیشتر از گذشته به محصولات و خدمات شما توجه داشته باشند و به جای رقبا شما را برای استفاده کردن برگزینند.

اثر بخشی زمان ‌بندی:

استفاده از داستان در زمان‌ های مناسب می‌ تواند تأثیر بخشی آن را بسیار بالا ببرد. بهتر است استوری را در بازه های زمانی خاص از روز با فاصله چند ساعت چند ساعت قرار دهید، به خصوص در وقت هایی مثل ساعات اولیه شب که مخاطبان شما بیشتر فعال هستند تاثیر استوری مارکتینگ بیشتر خود را نشان خواهد داد.

فراخوان:

معمولا بهتر است در پایان هر داستان، به مخاطبان خود فرصتی بدهید تا با خدمات یا محصولات شما بیشتر آشنایی پیدا کنند. فراخوانی به کمپین‌ های تخفیف، لینک به سایت و ارائه راهکارهای عملی می‌ تواند افراد را بیشتر وابسته به برند شما کند تا فروشتان بهبود یابد.

با استفاده از این نکات مهم که در بالا گفتیم شما به عنوان یک فروشنده می ‌توانید استوری مارکتینگ کارآمدی برای فروش محصولات خود ایجاد نمایید. البته باید توجه کنید که استوری ها نیاز به طراحی حرفه ‌ای و استراتژی مناسب دارند تا بتوانند اثر خود را نشان دهند، اگر در این زمینه تجربه ندارید بهتر است به افرادی که در این حوزه فعال هستند مراجعه نمایید تا به نتیجه مطلوب برسید.

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در زمینه ادمینی شبکه های اجتماعی ای مثل فیسبوک، اینستاگرام، تیک تاک و غیره آمادگی دارد تا خدماتش را به شما تجار عزیز ارائه نماید، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید تا همکارانمان راهنمایی تان نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *