رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. دیجیتال مارکتینگ
 4. »
 5. تولید محتوا
 6. »
 7. همه چیز در مورد اینفوموشن

همه چیز در مورد اینفوموشن

اینفوموشن

همه چیز در مورد اینفوموشن

در دنیای امروز که تکنولوژی در مرحله پیشرفت بالایی قرار گرفته است، تبلیغات، آموزش و… به صورت محتواهای تصویری به صورت‌های مختلف ارائه می‌شوند. محتواهای تصویری نسبت به سایر محتواها، جذابیت بیشتری دارند و به همین دلیل افراد بیشتری پیدا می‌شوند که حاضر شوند برای مشاهده این محتواها وقت صرف کنند.

حال یکی از انواع محتواهای تصویری، اینفوموشن است. موشن (motion) از لحاظ لغوی، به معنای پویا و متحرک است. و در این جا منظور تصاویری متحرک است که پیامی خاص را به مخاطب منتقل می‌کنند.اینفوموشن نیز به ویدیوهایی اشاره دارد که با استفاده از تکنیک اینفوگرافیک، ساخت و ارائه می‌شوند.

بخش اول واژه «اینفوموشن» از تکنیک اینفوگرافیک گرفته می‌شود و بخش دوم یا همان «موشن» بر گرفته از هنر موشن گرافیک است. بنابراین بهتر است قبل از این که به توضیح چیستی اینفوموشن بپردازیم، ابتدا این دو تکنیک «اینفوگرافیک و موشن گرافیک» را به شما عزیزان معرفی کنیم.

اینفوگرافیک :

تکنیک اینفوگرافیک ترکیبی از دو واژه Information و Graghic است. ترکیب این دو کلمه این موضوع را می‌رساند که تکنیک اینفوگرافیک سعی دارد اطلاعات (information) را به صورت تصویری (Graghic) به مخاطب ارائه کند. نکته‌ای که در مورد اینفوگرافیک وجود دارد این است که در این تکنیک باید سعی شود، مطالب به صورت ساده و به نوعی به زبان بچه‌ها، ارائه شود تا کاملاً واضح و برای هر کسی قابل فهم باشد.

موشن گرافیک :

همان طور که گفتیم واژه «موشن، motion» به معنای متحرک و پویا است. وقتی این کلمه با واژه‌ی «گرافیک» ترکیب می‌شود، اشاره به تصاویر متحرک و یا به حرکت در آوردن تصاویر دارد. در تکنیک موشن گرافیک، سمبل‌ها و نشانه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها فرآیند و رویداد مورد نظر شرح داده شده و به مخاطب ارائه می‌شود.

اینفوموشن چیست؟

همان طور که گفتیم، اینفوموشن، ترکیبی از دو تکنیک اینفوگرافیک و موشن گرافیک است. حال که با مفهوم اینفوگرافیک و موشن گرافیک آشنا شدیم، می‌توان دریافت هدف از اینفو موشن، به حرکت در آوردن تصاویر است آن هم به گونه‌ای که بتوان به ساده‌ترین شکل ممکن پیامی خاص را به مخاطب ارائه کرد.

برای اطلاع از کاربرد های موشن گرافیک، پیشنهاد می شود به مطالعه ی مقاله اختصاصی مزیت موشن موشن گرافیک بپردازید

اینفوموشن

ساخت اینفوموشن شامل چه مراحلی است؟

ساخت اینفوموشن یک هنر است و هر هنری برای این که به بهترین نحو ممکن تولید شود نیاز به صرف دقت، ظرافت و مراحل خاص خود دارد و این موارد جزو مزیت موشن گرافیک و اینفوموشن محسوب می شود. هر چه برای انجام مراحل ساخت اینفوموشن، دقت و ظرافت بیشتری به کار بگیرید، قطعاً با نتیجه بهتری نیز رو به رو خواهید شد. و اما مراحل ساخت اینفوموشن:

 • در ابتدا باید یک الگوی متناسب با محتوایتان انتخاب کنید.                

  قابل ذکر است، محتوایی که قرار است آن را توسط هنر اینفوموشن به مخاطب برسانید، بهتر است به گونه‌ای باشد که بتوان با کمک گرافیک و عناصر موشن گرافیک آن را به نمایش گذاشت.همچنین این اینفوموشن ها می بایست به طریقی تهیه و تولید شوند که به سئو سایت ما نیز کمک کنند که برای استفاده از این مسئله می توانید با مشاوره سئو به آن برسید.

 • انتخاب قالب و سبک بصری مرحله دوم است.

 • برجسته سازی کنید. 

  شما نیاز دارید مواردی مانند اعداد و ارقام، حقایق و وقایع مهم و… را به صورت برجسته و متحرک نمایش دهید.

 • استفاده از تبدیل کننده‌های اینفوموشن

  در صورتی که می‌خواهید محتوای خود را به نمایش پرده‌ای یا فیلم، تبدیل کنید، نیاز به استفاده از تبدیل کننده‌های اینفوموشن خواهید داشت.

 • استفاده از قدرت روایت. 

  این که محتوای تصویری خود را روایت کنید، به افزایش جذابیت آن کمک خواهد کرد.

مزیت‌های اینفوموشن 

 • جلب توجه تعداد قابل توجه ی از مخاطبان:

  هدف عمده ساخت محتواهای تصویری، تبلیغات است، و همان طور که می‌دانید، لازمه‌ی یک تبلیغات خوب و پر بازده، این است که محتوای تبلیغاتی، بتواند توجه تعداد زیادی را به خود جلب کند. اینفو موشن، جزء محتواهای تصویری‌ای است که به خوبی می‌تواند ما را به این هدف برساند. همچنین، در مواردی که اینفو موشن با اهداف آموزشی ساخته‌ می‌شود، به دلیل جذابیت زیادی که دارد می‌تواند بازده یادگیری مخاطبان را به میزان زیادی بالا ببرد.

 • افزایش قدرت بازاریابی:

  با مقایسه‌ی بازاریابی‌هایی که با استفاده از اینفوموشن انجام می‌شوند و بازاریابی‌های بدون اینفوموشن، به آسانی می‌‌توان به تاثیر زیادی که اینفوموشن‌ها در افزایش بازاریابی دارند، پی برد. همچنین اگر جزء فعالان فضای مجازی هستید، می‌توانید با بهره گیری اینفو موشن در پست‌های خود، مخاطبین را میخکوب پست‌های خود کنید و میزان view صفحه‌‌ی مجازی خود را افزایش دهید.

 • کمک به درک بهتر محتوا و مطالب:

  همان طور که در توضیح اینفوگرافیک گفته شد، دانستیم که هدف از تکنیک اینفوگرافیک، توضیح ساده‌، واضح و قابل فهم مطالب و محتواهای مختلف است. در کل، در مقایسه با محتواهای متنی، افراد با استفاده از محتواهای تصویری، مطالب را بهتر درک و هضم می‌کنند. چرا که نیاز به استفاده از قوه‌ی تخیل و تصور کردن ندارد و مطلب را به عینه در مقابل چشم خود می‌بیند.

 • مجذوب کردن مخاطب:

  اینفوموشن، با ساختار داستان مانندی که دارد، مخاطب را تا پایان داستان به دنبال خود می‌کشاند. هیچ کس از ماجراهای نصفه و نیمه خوشش نمی‌آید، بنابراین، مخاطبین، با علاقه اینفوموشن را دنبال کرده تا پایان داستان را بدانند. این موضوع موجب افزایش تعامل مخاطبین با محتواهای اینفوموشن شده است.

برای مشاهده تعرفه ساخت موشن حرفه ای، می توانید به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک رسانتو مراجعه فرمایید

اینفوموشن

کاربردهای اینفوموشن :

اینفوموشن با توجه به قدرت و مزایایی که دارد می‌تواند در حیطه‌ها و کسب‌ و کارهای مختلفی به کار گرفته شود. حال نوبت به تشریح تعدادی از کاربردهای اینفوموشن می‌رسد.

ساخت تیزرهای تبلیغاتی :

در دنیای کنونی که فضای مجازی و دنیای الکترونیک، بخش اعظمی از زندگی ما را در بر گرفته است، فرصت خوبی برای تبلیغات خلاقانه نیز پیش آمده است. دیگر مانند قدیم نیاز به پخش کاغذهای تبلیغاتی در میان رهگذران محدود کوچه و خیابان نیست. بلکه می‌توان با استفاده از اینفوموشن، محتواهای تبلیغاتی جذاب و قدرتمندی را تولید کرد و در فضای مجازی به اشتراک گذاشت و یا در میان آگهی‌های تلویزیون ‌آن را نمایش داد و مطمئن بود تعداد بسیار زیادی از افراد، محتوای شما را خواهند دید.

محتوای آموزشی :

اینفوموشن، جذابیت زیادی دارد. معلمان می‌توانند با کمی خلاقیت، مطالب درسی را در قالب اینفوموشن و خط داستانی به دانش آموزان ارائه دهند و بازده یادگیری آن‌ها را افزایش دهند.

محتوای بصری سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی :

موفقیت سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بسته به تعداد افرادی است که آن سایت و یا صفحه‌های مجازی را دنبال می‌کنند. با استفاده از اینفوموشن‌های جذاب، می‌توان به افزایش بازدید سایت و صفحه‌های مجازی کمک کرد.

نتیجه ی بحث همه چیز درمورد اینفوموشن:

در این مقاله آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو توضیحی در رابطه با همه چیز درمورد اینفوموشن ارائه دادیم. در ابتدا توضیح دادیم که اینفوموشن ترکیبی از اینفوگرافیک و موشن گرافیک است، پس به توضیح هرکدام پرداختیم. سپس توضیحات کاملی در رابطه با ساخت اینفوموشن، مزیت های اینفوموشن و کاربردهای اینفوموشن ارائه دادیم. و اینکه مجموعه ی رسانتو در زمینه ی تولید اینفوموشن ها توانایی بالایی دارد.

شما هم می توانید ساخت اینفوموشن خود را همانند ساخت موشن گرافیک به ما بسپارید و برای افزایش درآمد و سئو ی سایت خود هم با متخصصین ما در قالب مشاوره سئو رایگان در ارتباط باشید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *