رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک در سال 2022 کدامند؟

بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک در سال 2022 کدامند؟

بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک

بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک در سال 2022، یکی از مهمترین مباحثی است که در تولید انواع ویدئو و موشن گرافیک مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر دنبال پیدا کردن بهترین نرم افزارها در این زمینه هستید ای مقاله ی ما را تا انتها مطالعه بفرمایید.

امروزه هیچ کمبودی در زمینه ی تولید موشن گرافیک در جهت تعداد و کیفیت نرم افزار موشن گرافیک موثر وجود ندارد. با این حال، انتخاب ایده آل نرم افزار مناسب، بسته به تجربه ی شما و نوع محتوایی است که قرار است تولید کنید. در این مقاله، ما قصد داریم به نرم افزارهایی که برای ایجاد موشن گرافیک استفاده می شود، از جمله برخی از برنامه های مورد علاقه صنعت و برنامه های کمتر شناخته شده که به پروژه های خاص تری پاسخ می دهند، بپردازیم.

ما ویژگی‌های زیر را برای هر نرم‌افزار تولید موشن گرافیک محبوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم:

 • ویژگی های قابل توجه
 • مزایا و معایب
 • موارد استفاده
 • پروژه های قابل توجه
 • قیمت گذاری

Adobe After Effects

Adobe یک نرم افزار غالب در دنیای موشن گرافیک است. افتر افکت جزء مهمی از Creative Cloud پلتفرم طراحی است که دارای بیش از 20 برنامه برای عکاسی، ویدئو، وب، UX و طراحی رسانه های اجتماعی است. شبکه مبتنی بر ابر، یک محیط ایده آل برای آژانس ها و سازندگانی که با رسانه های مختلف کار می کنند را ایجاد می کند.

After Effects یک نرم افزار موشن گرافیک استاندارد صنعتی است که به طور گسترده برای انیمیشن، جلوه های ویدیویی و ترکیب بندی استفاده می شود. در حالی که Adobe After Effects کاربردهای دیگری نیز دارد، در درجه اول برای جان بخشیدن به عناصر گرافیکی استاتیک استفاده می شود.

ویژگی های بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک

تولیدکنندگان محتوای ویدیویی از After Effects برای اضافه کردن اجزایی مانند متن، انیمیشن و جلوه های ویژه به کار خود استفاده می کنند. این نرم افزار مملو از جلوه های داخلی است و از آنجایی که به طور گسترده در صنعت استفاده می شود، سازندگان نیز تعداد بی نهایت قالب قابل دانلودی دارند که می توانند به موشن گرافیک خود اضافه کنند.

افتر افکت به عنوان یکی از بهترین نرم افزار های موشن گرافیک، اشیا را از طریق تبدیل به جای انیمیشن فریم به فریم سنتی، دستکاری می کند. طراحان کنترل کاملی بر روی یک شی با توانایی حرکت، چرخش، مقیاس دارند.

یکی از افکت های مورد علاقه ما که در نرم افزار تعبیه شده است، اعوجاجی به نام لنز CC است. افکت کاملاً قابل تنظیم، ظاهری منحنی وار به تصاویر شما ایجاد می کند که برای انیمیشن های لوگو در ابتدا یا انتهای یک ویدیو عالی هستند.

بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک

افترافکت حرفه ای

After Effects ضروری ترین نرم افزار موشن گرافیک موجود است. از آنجایی که این نرم افزار بسیار همه کاره است و بخشی از اکوسیستم Adobe است، توصیه می کنیم حتما با این نرم افزار آشنا شوید. تقریباً همه مشاغل در انیمیشن، فیلم‌سازی و تولید ویدیو نیاز به تجربه در After Effects و سایر برنامه‌ها در Adobe Creative Cloud دارند.

مهم ترین مزیت، ویژگی های به ظاهر بی پایان نرم افزار است. Adobe دارای اسناد عالی برای کمک به شما در استفاده از نرم افزار است و به دلیل پذیرش در سطح صنعت، تعداد زیادی آموزش آنلاین برای آن وجود دارد.

مضرات افترافکت

در حالی که After Effects یک نرم افزار موشن گرافیک ضروری است که دارای ویژگی هایی است، یادگیری آن دشوار است. تسلط بر AE نیاز به ساعت ها تجربه عملی دارد تا با تعداد زیادی از افکت ها آشنا شوید.

در حالی که محدودیت های نرم افزار کم است، After Effects برای ساخت گرافیک های سه بعدی طراحی نشده است. اگر این هدف اصلی شماست، گزینه های عالی دیگر در لیست ما نیز وجود دارد.

موارد استفاده با AE

صحنه‌های مقدماتی – بیشتر سکانس‌های معرفی متحرک در فیلم‌ها و تلویزیون‌ها در افترافکت ایجاد می‌شوند.

Animated Line Work – شیء خود را با قلم موی متحرک روی صفحه رنگ کنید.

شرح‌ها – اعمال متن بر روی ویدیو در افتر افکت یکپارچه است.

لوگوهای متحرک – به لوگوی شرکت خود زندگی بیافزایید.

Transitions – از لایه‌ها، ماسک‌ها برای ایجاد صحنه‌های انتقال در انیمیشن‌های خود استفاده کنید.

انیمیشن والد – به یک لایه اجازه دهید حرکت لایه والد را دنبال کند.

پروژه های قابل توجه انجام شده در Adobe After Effects

افتر افکت تقریباً به هر کجای دنیای دیجیتال نگاه می کنید، به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک وجود دارد. از متن در یک سوم انتهایی یک برنامه تلویزیونی، جلوه‌های بصری در موزیک ویدیوها تا لوگوهای متحرک در رسانه‌های اجتماعی، ویرایشگر ویدیو به احتمال زیاد از After Effects برای گنجاندن موشن گرافیک استفاده می‌ شود.

برخی از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی قابل توجهی که از After Effects استفاده کرده اند عبارتند از Star Trek، The Walking Dead، The Force Awakens و Ender’s Game. یکی از نمادین‌ترین نمونه‌ها، موضوع معرفی یکی از محبوب‌ترین نمایش‌های نتفلیکس، Stranger Things است. عنوان قرمز نئون، لایه‌های همپوشانی و سطوح مختلف با استفاده از نرم‌افزار موشن گرافیکی بسیار همه‌کاره Adobe توسعه داده شده است.

بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک

قیمت گذاری نرم افزار موشن گرافیک

کار در Adobe Creative Cloud دارای مزایای بی شماری از جمله کار آسان در برنامه های مختلف، گردش کار یکپارچه، و به اشتراک گذاری آسان کار با اعضای تیم است، با این حال، این ویژگی ها قیمت دارند.

توصیه می کنم برای اطلاع از قیمت سفارش موشن گرافیک، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک مراجعه فرمایید.

سینما 4 بعدی

Maxon Cinema 4D یک نرم افزار گرافیکی سه بعدی بسیار با قابلیت بالا و در دسترس و یکی از بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک به شمار می آید. این پلتفرم انتخاب مناسبی برای طراحان گرافیک متحرک حرفه ای هنگام کار به صورت سه بعدی است، اما در بین آماتورها نیز محبوب است. در حالی که یادگیری رابط کاربری آن آسان است، نرم افزار فوق العاده قدرتمند است و قادر به تولید انیمیشن های سه بعدی باورنکردنی است.

یکی از دلایل محبوبیت Cinema 4D، قابلیت های یکپارچه سازی نرم افزار است. هنرهای برداری از Illustrator، PDF و SVG به صورت یکپارچه در صحنه های سه بعدی شما در Cinema 4D آپلود می شوند. رابط این پلتفرم به طور گسترده ای به عنوان بصری ترین رابط در مدل سازی سه بعدی در نظر گرفته می شود و آن را به یک قطعه ضروری تبدیل کرده است.

ویژگی های موشن گرافیک

مدل‌سازی سه‌بعدی به بخش مهمی از طراحی موشن گرافیک تبدیل شده است. Cinema 4D به ما کنترل کامل بر اشیاء سه بعدی و نحوه مشاهده آنها را می دهد. Poly Pen به طراحان این امکان را می دهد که بدون نیاز به تغییر ابزار، نقاط، لبه ها و سطوح را آزادانه ایجاد، انتخاب، حرکت یا حذف کنند. با ابزارهای بصری مجسمه سازی نرم افزار، کنترل بیشتری بر مدل های ارگانیک به دست آورید.

طراحان موشن گرافیک به دلیل ویژگی‌های انیمیشنی باورنکردنی آن به سمت Cinema 4D جذب می‌شوند. C4D شامل ابزارهای داخلی انیمیشن کاراکتر، فریم کلیدی و کیفریم خودکار برای متحرک سازی تقریباً هر شی و اشیاء کاراکتر برای ساخت آسان ریگ های انعطاف پذیر بر اساس تنظیمات از پیش تعیین شده توسط انیماتورهای برتر است. ویژگی‌های Cinema 4D بسیار زیادند و از آنجایی که رابط کاربری این پلتفرم بسیار کاربرپسند است، نرم‌افزار حتی برای مبتدیان نیز قابل دسترسی است.

طرفداران

مهم ترین مزایای استفاده از Cinema 4D به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک، قابلیت های نرم افزار و ادغام آن با سایر برنامه ها است. یک گردش کار ساده و روان به طراحان این امکان را می دهد که به راحتی آثار هنری را با برنامه های دیگر ایجاد کنند و با Cinema 4D آنها را به مدل های سه بعدی تبدیل کنند. اگر به دنبال ایجاد یک گرافیک سه بعدی با کیفیت بالا در کمترین زمان ممکن هستید، C4D بهترین گزینه است.

قیمت

نرم افزار مدل سازی سه بعدی قدرتمند و بصری که استفاده از آن آسان است، متاسفانه ارزان نیست.

موارد استفاده از سینما 4D

جلوه های بصری – ابزارهای شگفت انگیز ردیابی حرکت C4D آن را به گزینه ای عالی برای هنرمندان VFX تبدیل می کند.

تبلیغات – بسیاری از آژانس‌ها از C4D استفاده می‌کنند تا تبلیغات خود را با رندرهای محصول، آرم‌های سه بعدی و گرافیک‌های حرکتی به نمایش بگذارند.

تجسم معماری – ابزارهای مدل سازی و رندر نرم افزار آن را به انتخابی محبوب برای شرکت های معماری تبدیل کرده است.

توسعه محصول – استودیوهای طراحی معمولاً از سینما استفاده می کنند تا قبل از تولید محصول را به مشتریان خود را پیش بینی کنند.

پروژه های قابل توجه

فیلم های بی شماری در Cinema 4D مدل سازی و رندر شده اند. تعدادی از آنها عبارتند از: The Girl with the Dragon Tattoo، Spider-Man 3، Avengers End Game و Tron Legacy.

افزایش هنر سه بعدی از طریق تبادل NFT ها Cinema 4D را به ویژگی های جدیدی رسانده است. برخی از محبوب‌ترین چهره‌های هنر رمزنگاری از فتوشاپ و C4D برای خلق آثار انتزاعی خود استفاده می‌کنند.

قیمت گذاری نرم افزار موشن گرافیک

همانطور که اشاره کردیم، C4D ارزان نیست. هزینه برنامه های آن را پیشنهاد می کنم که از پشتیبانی سایت ما بپرسید.

بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک

مطالعه بیشتر: آموزش 10 نکته از موثرترین روش مقاله نویسی

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro نرم‌افزار ویرایش ویدیو استاندارد صنعتی با قابلیت‌های قدرتمند، رابط در دسترس و شبکه‌ای روبه رشد از ابزارهای پیشرفته است. Premiere یکی دیگر از بخش های ضروری مجموعه Adobe است. نرم افزار حرفه ای ویرایش فیلم توسط طراحان گرافیک حرکتی برای تولید محتوای ویدئویی با کیفیت بالا استفاده می شود.

ویژگی های موشن گرافیک در Premiere Pro

Premiere Pro دارای بسیاری از ویژگی های باورنکردنی است که به طور خاص برای طراحان گرافیک متحرک مناسب است. در پنل Essential Graphics، الگوهای گرافیکی حرکتی از پیش ساخته شده را برای کمک به سرعت بخشیدن به گردش کار تولید، پیدا خواهید کرد. افزودن متن، گرافیک ساده یا انیمیشن های از پیش تعیین شده را می توان تنها با چند کلیک به دست آورد و شما از قابلیت سفارشی سازی کامل در اندازه و موقعیت ویدیوی خود برخوردار هستید.

ساخت موشن گرافیک اصلی را نمی توان در پریمیر انجام داد، اما این نرم افزار به عنوان ستون فقرات پیش تولید در فتوشاپ، ایلوستریتور، یا انیمیشن و ویرایش های پس از تولید در افتر افکت عمل می کند.

مزایای کار با Premiere Pro

حتی به عنوان یک محصول مستقل، Premiere Pro یک نرم افزار ویرایش ویدیو چشمگیر است. بخشی از اکوسیستم برنامه های Adobe Creative Cloud همچنان مهمترین مزیت آن است. در حالی که بسیاری از طراحان گرافیک متحرک هنوز هم احتمالاً Premiere را به Final Cut Pro X انتخاب می کنند، ادغام یکپارچه با سایر برنامه های طراحی و قابلیت های اشتراک گذاری بین اعضای تیم یک مزیت بزرگ در هنگام کار با Premiere است.

معایب کار با Premiere Pro

در مقایسه با سایر نرم افزارهای قدرتمند ویرایش ویدیو، Adobe Creative Cloud مقرون به صرفه است. با این حال، مدل‌های مبتنی بر اشتراک در طول زمان اضافه می‌شوند و هزاران دلار برای طراح در طول حرفه‌شان هزینه خواهد داشت. با توجه به قیمت، ما فکر می‌کنیم Premiere Pro ارزشش را دارد، اما پلتفرم‌های ویرایش دیگری نیز وجود دارند که استفاده از آنها رایگان است.

انتخاب Premiere Pro همچنین مقدار قابل توجهی از RAM رایانه شما را اشغال می کند. قبل از خرید Premiere مطمئن شوید که حداقل 8 گیگابایت فضای خالی دارید.

مطالعه بیشتر: مهم ترین اقدامات لازم برای سناریونویسی موشن گرافیک به صورت حرفه ای

موارد استفاده

Premiere Pro در صنعت برای ویرایش ویدئو استفاده می شود. از آژانس‌های تولید محتوای رسانه‌های اجتماعی گرفته تا استودیوهای بزرگ فیلم، نرم‌افزار حرکت گرافیکی بهترین انتخاب برای سازندگانی است که محتوای ویدیویی تولید می‌کنند. ویرایش هایی از جمله افزودن عنوان، انیمیشن، صدا، دستکاری رنگ و نور، و افزودن انتقال به راحتی در برنامه ویدیویی ضروری Adobe قابل انجام است. در حالی که سایر برنامه های Adobe در تولید موشن گرافیک بسیار مهم هستند، Premiere به عنوان پایه و اساس پروژه ای عمل می کند که کار را بر روی پلتفرم های دیگر میزبانی می کند و به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک شناخته می شود.

پروژه های قابل توجه

به احتمال زیاد اگر ویدیویی را به صورت آنلاین ببینید، در پریمیر تولید شده است. حتی استودیوهای بزرگ فیلم سینمایی برای ویرایش فیلم خود به Adobe روی آورده اند. برخی از فیلم‌های پرفروشی که از پریمیر استفاده کردند عبارتند از: Deadpool، A Florida Project و Gone Girl.

قیمت گذاری نرم افزار موشن گرافیک

Premiere Pro در Adobe Creative Cloud موجود است یا به عنوان یک نرم افزار مستقل فروخته می شود. برای اطلاع از قیمت پروژه های پریمیر می توانید با پشتیبان سایت ما صحبت کنید.

Adobe Animate

Animate (قبلاً Adobe Flash) نرم افزار گرافیکی متحرک پیشرو در صنعت است که برای طراحی انیمیشن های دو بعدی و گرافیک های برداری استفاده می شود. به عنوان بخشی از Creative Cloud، کار بر روی Animate می تواند به طور یکپارچه در اکوسیستم برنامه های قدرتمند Adobe ادغام شود.

در حالی که از After Effects برای ترکیب بندی پس از تولید استفاده می شود، Animate به طراحان اجازه می دهد تا گرافیک های برداری و انیمیشن های تعاملی بسازند که می توانند به راحتی مستقیماً در برنامه های وب و حتی با یک API جاوا اسکریپت به اشتراک گذاشته شوند.

ویژگی های محبوب موشن گرافیک در Animate

برخلاف After Effects و Premiere، Animate تنها به تولید موشن گرافیک اختصاص دارد. نرم افزار گرافیکی monition به شما امکان می دهد انیمیشن های تعاملی طراحی کنید، به شخصیت ها و تبلیغات بنری جان ببخشید، انیمیشن هایی از doodle ایجاد کنید و محتوای آموزش الکترونیکی را با اینفوگرافیک تولید کنید.

طرفداران

Animate به شما این امکان را می دهد که به طور مستقیم از نرم افزار تقریباً در هر پلتفرمی که تصور کنید منتشر کنید. در حالی که پروژه های تولید شده در Animate را می توان با سایر برنامه های Adobe ادغام کرد، شما می توانید انیمیشن ها را به HTML Canvas، WebGL، Flash/Adobe AIR و SVG بفرستید.

عضویت در Creative Cloud یک مزیت بزرگ است اما Animate همچنین به عنوان یک نرم افزار مستقل بسیار مفید عمل می کند.

موارد استفاده

کارتون های متحرک – Animate به طراح گرافیک متحرک سفارشی سازی کامل را بر روی اشیاء برداری می دهد و آنها را زنده می کند.

انیمیشن‌های تخته سفید – آموزش‌های تخته سفید بی‌عیب و ویدیوهای توضیح‌دهنده را در Animate ایجاد کنید و مستقیماً در پلتفرم‌های دلخواه خود به اشتراک بگذارید.

محتوای YouTube – یوتیوب پر از محتوای ایجاد شده در Animate است، زیرا نرم افزار مانع ورود کم و قابلیت های باورنکردنی است.

انیمیشن فریم به فریم – افراد مبتدی کار بر روی فریم را به جای تغییر شکل مانند افتر افکت ترجیح می دهند.

محتوای وب تعاملی – افزودن فایل‌های GIF و انیمیشن‌ها به وب را می‌توان مستقیماً از Adobe Animate انجام داد.

پروژه های قابل توجه

بسیاری از کارتون‌های مورد علاقه ما در دوران رشد در ادوبی فلش ساخته شده‌اند که از آن زمان به عنوان Animate تغییر نام داد. برخی از موفق‌ترین آنها «ماجراهای راکی و بولوینکل»، «انیمانیاک‌ها» و «آورتور» بودند. از زمان تغییر نام در سال 2016، Adobe Animate همچنان یک انتخاب محبوب برای کاریکاتوریست های انیمیشن در سراسر جهان و یکی از بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک است.

در این مقاله در رابطه با بهترین و مهمترین نرم افزارهای تولید موشن گرافیک صحبت کردیم. هر کدام از این نرم افزارها را می توان به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک در سال ۲۰۲۲ در نظر بگیریم. در سایت ما مقالات بسیار زیادی وجود دارد که در رابطه با موشن گرافیک می توانید به آنها مراجعه کنید.

از اینکه مقاله ما را مطالعه کردید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

2 پاسخ

 1. ممنون میشم ازتون اگر چند اپلیکیشن موبایلی هم برای ساخت موشن گرافیک معرفی کنید. تشکر از محتوای مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *