رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. چگونه بهینه ترین مقالات سئو سایت را داشته باشیم؟

چگونه بهینه ترین مقالات سئو سایت را داشته باشیم؟

مقالات سئو سایت

نکات کلیدی مهمی وجود دارند که باعث می شوند مقالات سئو سایت شما هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران بسیار جذاب به نظر برسند. رعایت این نکات و آگاهی نسبت به آنها برای همه ی افرادی که در زمینه ی سئو سایت فعالیت می کنند، ضروری است.

اگر که شما هم علاقه به این موضوع دارید پس با ما همراه باشید.

نکات سئوی درون مقالات سئو سایت را برای بهینه سازی محتوای وبلاگ خود را آموزش ببینید تا رتبه ارگانیک بسیار خوبی را بدست آورید و به راحتی در میان جستجوها قابل دسترس باشید.

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو برای بازاریابان بسیار مهم است. هنگامی که صفحات وب خود را – از جمله پست های وبلاگ خود – را بهینه می کنید، وب سایت خود را برای افرادی که از موتورهای جستجو (مانند گوگل) برای یافتن محصول یا خدمات شما استفاده می کنند، قابل مشاهده تر می کنید. اما آیا محتوای وبلاگ شما واقعاً به رتبه بندی ارگانیک کسب و کار شما کمک می کند؟

در این مقاله پاسخ این سوال و موارد دیگر را خواهید یافت. برای کاوش عمیق در دنیای سئوی مقالات سئو سایت، عوامل موثر بر آن و نکاتی برای شروع بهینه سازی سایت خود و برای موتورهای جستجو، آماده شوید.

برای کسب اطلاع از خدمات سئو آژانس رسانتو، به صفحه ی اختصاصی مشاوره سئو مراجعه فرمایید

مقالات سئو سایت

بهینه سازی گذشته: راز دو برابر کردن ترافیک وبلاگ و سرنخ ها

اگرچه که واضح است که محتوای وبلاگ به سئوی شما کمک می‌کند، به‌روزرسانی‌های الگوریتم‌های زیاد Google می‌تواند انتشار نوع مناسب محتوای وبلاگ را دشوار کند، اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، برخی از فاکتورهای رتبه‌بندی وبلاگ، امتحان خود را پس داده‌اند در حالی که برخی دیگر «روش های قدیمی» در نظر گرفته می‌شوند. در اینجا چند مورد از عوامل رتبه بندی برتر که می توانند به طور مستقیم و غیرمستقیم بر سئو وبلاگ تأثیر بگذارند، آورده شده است.

نکته حرفه ای: به عنوان یک قاعده کلی، برای درک اینکه هر یک از این عوامل چه کاری انجام می دهند، زمان بگذارید، اما سعی نکنید همه آنها را به یکباره اجرا کنید. آنها هر کدام هدف خاصی را دنبال می کنند و باید برای رسیدن به یک هدف خاص سئو برای وبلاگ شما استفاده شوند.

عوامل موثر بر رتبه ی مقالات سئو سایت

زمان ماندن Dwell Time

اگرچه زمان ماندن یک فاکتور رتبه‌بندی غیرمستقیم برای گوگل است، اما یک عامل حیاتی در تجربه کاربر است، و ما می‌دانیم که تجربه کاربر در مورد سئو بسیار مهم است. زمان ماندن مدت زمانی است که خواننده در یک صفحه در سایت وبلاگ شما صرف می کند. از لحظه ای که یک بازدیدکننده روی سایت شما در SERP کلیک می کند تا لحظه ای که از صفحه خارج می شود، زمان ماندگاری در نظر گرفته می شود. این معیار به طور غیرمستقیم به موتورهای جستجو مانند گوگل می گوید که محتوای شما چقدر برای خواننده ارزشمند است. منطقی است که هر چه مدت زمان بیشتری را در صفحه بگذرانند، برای آن صفحه بسیار ارزشمندتر است.

با این حال، دلیلی وجود دارد که این معیار یک شاخص غیرمستقیم برای SEO است. الگوریتم های موتور جستجو استراتژی محتوای شما را نمی دانند. وبلاگ شما می تواند روی محتوای کوتاهی متمرکز شود که خواندن آن فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد. همچنین می‌توانید اطلاعات مربوطه را در ابتدای پست‌های وبلاگ خود قرار دهید تا بهترین تجربه را برای خواننده ارائه دهید، که به معنای زمان کمتری است که در صفحه صرف می‌شود.

بنابراین بله، زمان ماندن می‌تواند بر سئو تأثیر بگذارد، اما اگر برای استراتژی محتوای شما منطقی نیست، محتوای خود را برای تغییر این معیار دستکاری نکنید.

سرعت صفحه

نکته ای که وجود دارد این است که عناصر بصری در وبلاگ شما می توانند بر سرعت صفحه تأثیر بگذارند، اما این تنها چیزی نیست که می تواند این سرعت را حرکت دهد. کدهای غیرضروری و استفاده بیش از حد از افزونه ها نیز می تواند به کند شدن وبلاگ شما کمک کند. حذف کدهای ناخواسته می تواند به بارگذاری سریعتر صفحات شما کمک کند، بنابراین سرعت صفحه را بهبود می بخشد. اگر مطمئن نیستید که چگونه کدهای ناخواسته را پیدا و حذف کنید، HTML-Cleaner را بررسی کنید. این یک ابزار آسان برای استفاده است که به دانش کدنویسی نیاز ندارد. به سادگی کدهای غیر ضروری را به شما نشان می دهد و به شما امکان می دهد با کلیک یک دکمه آن را حذف کنید.

من همچنین توصیه می کنم فهرستی از افزونه های سایت وبلاگ خود را تهیه کنید. تصمیم بگیرید که به کدام یک نیاز دارید تا وبلاگ خود را به صورت روزانه در حال اجرا نگه دارید و کدام یک به عنوان راه حلی برای یک مشکل موقت نصب شده اند. پلاگین هایی که سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهند، تهدیدی برای سرعت صفحه هستند، و به احتمال زیاد، می توانید تعداد بیشتری از این افزونه ها را از آنچه فکر می کنید حذف کنید تا سرعت کلی سایت خود را افزایش دهید.

پاسخگو بودن برای موبایل

بیش از نیمی از ترافیک جستجوی گوگل از دستگاه های تلفن همراه است. هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد. بهینه سازی سایت و وبلاگ شما برای موبایل عاملی است که بر معیارهای سئوی شما تاثیر می گذارد. اما بهینه سازی وب سایت برای موبایل دقیقا به چه معناست؟

قانون اصلی صنعت این است که همه چیز را ساده نگه دارید. اکثر مضامین از پیش ساخته شده سایت این روزها از قبل سازگار با موبایل هستند، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه CTA را در اینجا تغییر دهید و اندازه فونت را در آنجا بزرگ کنید. سپس، با نگاهی به داشبورد گوگل آنالیتیکس و اجرای منظم تست سرعت سایت برای موبایل، مراقب عملکرد سایت خود در موبایل باشید.

برای آشنایی با عوامل تاثیرگذار در نرخ سئو، به مقاله اختصاصی نرخ خدمات سئو در سال 1401 مراجعه فرمایید

مقالات سئو سایت

 تاریخ ایندکس شدن

هدف موتورهای جستجو ارائه مرتبط ترین و دقیق ترین اطلاعات موجود است. عاملی که موتورهای جستجو برای تعیین اینکه چه چیزی مرتبط و دقیق است استفاده می کنند، تاریخی است که یک موتور جستجو محتوا را ایندکس می کند. ایندکس به این معنی است که یک موتور جستجو محتوا را پیدا کرده و به فهرست خود اضافه می کند. بعداً هنگامی که کاربر کلمات کلیدی مرتبط با صفحه فهرست شده را جستجو می کند، صفحه را می توان بازیابی کرد و در SERP نمایش داد.

ممکن است از خود بپرسید: آیا تاریخ ایندکس شدن محتوا با تاریخ انتشار آن یکی است؟

پاسخ: بله و خیر. اگر یک پست وبلاگ برای اولین بار منتشر می شود، احتمالاً یک خزنده گوگل، آن پست را در همان روزی که آن را منتشر می کنید فهرست می کند.

داده های اخیر

داده های اخیر، یکی دیگر از عوامل رتبه بندی غیرمستقیم سئو، باید در پست های وبلاگ گنجانده شود. داده‌های اخیر اطلاعات مرتبط و دقیقی را به بازدیدکنندگان می‌دهد که تجربه‌ای مثبت را برای خواننده ایجاد می‌کند. وقتی پیوندی به یک سایت معتبر اضافه می‌کنید که دارای داده‌های اصلی و به‌روز است، به موتور جستجو می‌گویید که این سایت برای خوانندگان شما مفید و مرتبط است (که یک امتیاز مثبت برای آن سایت دیگر است). شما همچنین به موتور جستجو می گویید که این نوع داده ها به نوعی با محتوایی که منتشر می کنید مرتبط هستند.

نحوه بهینه سازی محتوای وبلاگ برای موتورهای جستجو

مخاطبان هدف وبلاگ خود را شناسایی کنید.

مهم نیست که وبلاگ شما چه صنعتی را هدف قرار می دهد، شما می خواهید مخاطب اصلی را که محتوای شما را می خوانند شناسایی کرده و با آنها صحبت کنید. درک اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند و می خواهید وقتی روی مقاله شما کلیک می کنند چه کاری انجام دهند، به هدایت استراتژی مقالات سئو سایت شما کمک می کند.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید.

اکنون که مخاطبان هدف خود را انتخاب کرده‌اید و شخصیت خریدار را میدانید، زمان آن رسیده است که بفهمید خوانندگان شما می‌خواهند چه محتوایی را مطالعه کنند. اگر با یک استراتژی شروع نکنید، تحقیق کلمات کلیدی می تواند کار سنگینی باشد. بنابراین، توصیه می‌کنم با موضوعاتی که وبلاگ شما پوشش می‌دهد شروع کنید، سپس دامنه خود را از آنجا گسترش دهید یا محدود کنید.

تصاویر را اضافه کنید.

موتورهای جستجو مانند گوگل برای کلمات کلیدی خاص به تصاویر بصری اهمیت می دهند. تصاویر و ویدئوها از رایج ترین عناصر بصری هستند که در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می شوند. به منظور دستیابی به یک نقطه دلخواه در یک بسته تصویری یا یک قطعه ویدیو، باید گرافیک خلاقانه طراحی کنید، از عکس ها و ویدیوهای اصلی استفاده کنید و متن جایگزین توصیفی را به هر عنصر بصری در پست وبلاگ خود اضافه کنید.

متن جایگزین عامل اصلی است که تعیین می کند آیا تصویر یا ویدیوی شما در SERP ظاهر می شود یا نه و چقدر ظاهر می شود. متن جایگزین همچنین برای خوانندگان صفحه نمایش نیز مهم است تا افراد کم بینا تجربه مثبتی از محتوا در سایت وبلاگ شما داشته باشند.

عنوانی جذاب بنویسید.

عنوان پست وبلاگ شما اولین عنصری است که خواننده هنگام برخورد با مقاله شما می بیند، و به شدت بر روی کلیک یا ادامه پیمایش تاثیر می گذارد. یک عنوان جذاب از داده‌ها استفاده می‌کند، سؤالی می‌پرسد یا با کنجکاوی هدایت می‌شود تا علاقه خواننده را برانگیزد.

بر اساس Coscheduler’s Headline Analyzer، عناصر یک عنوان جذاب شامل کلمات قدرت، احساسی، غیر معمول و رایج است. در نسبت های مناسب، این نوع کلمات در عنوان وبلاگ توجه خوانندگان شما را جلب می کند و آنها را در صفحه نگه می دارد.

مقالات سئو سایت

 شامل یک CTA جذاب باشد.

یک پست وبلاگ بدون دعوت به اقدام چه معنی دارد؟ هدف از CTA این است که خواننده شما را به مرحله بعدی در سفر خود از طریق وبلاگ شما هدایت کند. کلید یک CTA عالی این است که با موضوع پست وبلاگ موجود شما مرتبط باشد و به طور طبیعی با بقیه محتوا جریان یابد. چه محصولی را بفروشید، چه اشتراک خبرنامه ای را ارائه دهید، یا بخواهید خواننده محتوای شما را بیشتر مصرف کند، در هر پست وبلاگی که منتشر می کنید به یک CTA جذاب نیاز دارید.

CTA ها در انواع فرمت ها وجود دارند، بنابراین خلاق باشید و با آنها آزمایش کنید. دکمه ها، لینک ها و ویجت ها از رایج ترین CTA ها هستند و همگی اهداف متفاوتی دارند. به عنوان مثال، اگر می خواهید خواننده خرید کند، باید یک CTA برجسته و قابل مشاهده مانند یک دکمه اضافه کنید. از سوی دیگر، می‌توانید به راحتی خواننده را وادار کنید تا با ارائه یک پیوند به آن در پایان مقاله فعلی، پست وبلاگ دیگری را بررسی کند.

روی تجربه خواننده تمرکز کنید.

هر نویسنده یا متخصص سئو ی بزرگی به شما خواهد گفت که تجربه خواننده مهمترین بخش مقالات سئو سایت است. تجربه خواننده شامل چندین عامل مانند خوانایی، قالب بندی و سرعت صفحه است. این بدان معناست که شما می خواهید محتوایی بنویسید که واضح، جامع و در مورد موضوع شما باشد و مطابق با آخرین داده ها و روندها دقیق باشد. سازماندهی محتوا با استفاده از سرفصل‌ها و زیر عنوان‌ها نیز مهم است زیرا به خواننده کمک می‌کند تا به سرعت محتوا را اسکن کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند. در نهایت، عناصر داخل صفحه مانند تصاویر و ویدیوها بر سرعت صفحه تأثیر می‌گذارند. اندازه فایل های تصویری را کم نگه دارید (250 کیلوبایت نقطه شروع خوبی است) و تعداد ویدیوهایی را که در یک صفحه جاسازی می کنید محدود کنید. با تمرکز بر آنچه که خواننده می خواهد بداند و سازماندهی پست برای دستیابی به آن هدف، در راه انتشار مقاله ای بهینه شده برای موتور جستجو خواهید بود.

اکنون، بیایید نگاهی به این نکات سئوی وبلاگ بیندازیم که می توانید از آنها برای افزایش قابلیت جستجوی محتوای خود استفاده کنید.

 • از 1 تا 2 کلمه کلیدی دم بلند استفاده کنید.
 • از کلمات کلیدی به صورت استراتژیک در سراسر مقالات سئو سایت خود استفاده کنید.
 • بهینه سازی برای دستگاه های تلفن همراه داشته باشید.
 • توضیحات متا را بهینه کنید.
 • متن جایگزین تصویر را درج کنید.
 • برچسب های موضوع را محدود کنید.
 • ساختارهای URL کاربر پسند داشته باشید.
 • پیوند به پست های وبلاگ مرتبط را حتما قرار دهید.
 • سازماندهی بر اساس خوشه موضوعی داشته باشید.
 • محتوای موجود را به روز کنید.

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو اطلاعات زیادی را در زمینه ی نحوه ی بهینه سازی مقالات سئو سایت را مطرح کردیم. رعایت این نکات بسیار مهم و ضروری است تا اینکه موتورهای جستجو و کاربران بتوانند شما را به راحتی پیدا کنند.

توصیه میکنیم مقالات مربوط به موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی را حتما مطالعه بفرمایید.

از اینکه مقاله ی ما را مطالعه کردید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *