رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. دیجیتال مارکتینگ
  4. »
  5. تبلیغات محیطی و افزایش جاذبه های فروش

تبلیغات محیطی و افزایش جاذبه های فروش

تبلیغات محیطی

آیا با دیدگاهی متفاوت به متن نگاه کنید. ممکن است در طول روز در خیابان ها شاهد تبلیغات محیطی مختلف باشید، که برخی از آن‌ها باعث جلب توجه شما شده و برخی دیگر ممکن است بدون هیچ خلاقیت خاصی باقی بمانند، شاید حتی توانسته باشند شما را جلب نکنند تا تبلیغات را بخوانید. هدف اصلی هر تجارتی، فروش محصولات و خدمات است، و برای دستیابی به این هدف، از روش‌های مختلفی برای شناسایی و فروش محصولات خود استفاده می‌کنند.

یکی از این روش‌ها، تبلیغات محیطی است که با در نظر گرفتن گستردگی فروش و خدمات شرکت‌ها در بازارهای مختلف، می‌تواند تأثیرگذاری مناسبی بر آگاهی مشتریان از خدمات و محصولات این شرکت‌ها داشته باشد. استفاده از تبلیغات محیطی به عنوان یکی از استراتژی‌های کلان کسب و کار، امروزه رواج یافته است. این روش در برخی موارد به دلیل ویژگی‌ها و امتیازات مناسب خود، انتخاب اول مدیران برای شناساندن محصولات خود به مشتریان می‌شود.

کسانی که می‌توانند بهترین شناخت را از انواع تبلیغات محیطی داشته باشند و خلاقیت بیشتری در اجرای این تبلیغات داشته باشند، می‌توانند گام مؤثری در جلب توجه و محبوبیت محصولات خود در میان مشتریان بردارند.

جهت مطالعه و آگاهی از خدمات مربوط به ویدئو مپینگ لینک کنید .

تبلیغات محیطی رایگان

تعریف تبلیغات محیطی

در اصطلاح تبلیغات محیطی، به هر گونه تبلیغ اشاره داریم که خارج از نقاط نهایی خرید مشتری، به عبارت دیگر، خارج از نقاط فروش (POP) انجام شود. در حوزه بازاریابی و فروش محصولات، نقاط کوری وجود دارند که می‌توان از آنها به عنوان نقاط خارج از محدوده برای اجرای تبلیغات مختلف بهره‌مند شد. با توجه به مزایای قابل توجه تبلیغات محیطی، شرکت‌ها و سازمان‌ها به طور معمول از این نوع تبلیغات بهره‌می‌برند.

عبارت “تبلیغات خارج از خانه” نیز در اغلب متون به این نوع تبلیغات اشاره دارد. این عبارت به وسایل و روش‌هایی اشاره دارد که در محیط خارج از محل زندگی اصلی و هدف (محیط اصلی برای فروش و ارائه خدمات و محصولات) مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از محققان باور دارند که تاریخچه تبلیغات محیطی بسیار طولانی است و در واقع، اصل و نخستین آغاز آن را قبل از انقلاب صنعتی و ظهور مدرنیته قرار می‌دهند.

اهداف اصلی تبلیغات در پاراگراف اول به این نکته اشاره کردیم که هدف تبلیغات محیطی، مانند روش‌های دیگر بازاریابی، شناساندن محصول به مشتریان است. اما این نوع تبلیغات یک تفاوت اساسی با برخی روش‌های دیگر دارد و آن تفاوت این است که در تبلیغات محیطی، نام محصول یا خدمات قبل از ورود مشتری به مرکز خرید یا بازار، در ذهن او حک شده است.

اهمیت تبلیغات محیطی

این موضوع می‌تواند اهمیت این نوع تبلیغات را بیشتر کند. به عبارت دیگر، زمانی که یک تبلیغ محیطی به نیاز و توجه مردم می‌پردازد و با خلاقیت خاصی همراه است، می‌تواند در کمترین زمان ممکن، ذهن مشتری را به خود جلب کند. تبلیغ محیطی مناسب، کنجکاوی مشتری را برانگیخته و او را به سمت استفاده از محصول و خدمات هدف وادار کند. در اینجا، نقش افراد متخصص در این زمینه بسیار اهمیتی پیدا می‌کند تا به دستیابی به مشتریان جدید، سهم قابل توجهی در بازار رقبا نیز داشته باشند. روش‌های مختلف این نوع تبلیغات، با ارائه یک پیام ساده اما قاطع و شفاف، محصول را به مخاطب که در حال گذر از منطقه می‌باشد، معرفی می‌کنند.

انواع تبلیغات محیطی چیست؟

  • بیلبورد تبلیغاتی

بیلبوردها، این سازه‌های غول‌پیکر، به عنوان چهره‌های بزرگی از محصولات و خدمات شرکت‌ها و کمپانی‌ها شناخته می‌شوند. این بیلبوردها با دقت در نقاط پرتردد نصب می‌شوند تا به طور مداوم در دید عموم قرار گیرند. زمانی که در طول روز بارها و بارها برند یا محصول شما توسط افراد دیده می‌شود، قطعاً تأثیرات ناخودآگاه خود را به جا می‌گذارد.

 هرچقدر که برند یا محصول شما به صورت مکرر در مکان‌های پرتردد دیده شود، احتمال اینکه در ذهن افراد نقش ببندد و بخاطر تکرار دیدار، به یاد مانده و معنا پیدا کند، بالا می‌رود. در زمانی که انتخاب بین شما و رقبا صورت می‌گیرد، آگاهی ناخودآگاه افراد به دلیل تکرار دیدار با برند شما، نقش مهمی در انتخاب شما را ایفا می‌کند. این تکرارهای دیداری، ذهنیت افراد را به سمت انتخاب شما هدایت می‌کند.

  • تبلیغات محیطی متحرک

تبلیغات محیطی، نه لزوما به صورت ایستا در یک نقطه، بلکه به شکل متحرک و روی وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس‌ها نیز می‌توانند ایجاد شوند. این نوع تبلیغات، علاوه بر این که به زیبایی و جذابیت شهر افزوده می‌شوند، برند و تبلیغات شما را به صورت پویا و در جریان فعالیت‌های شهری نمایان می‌کنند.

  • تبلیغات محیطی دیجیتال

بیلبوردهای دیجیتال، به عکس العملی متفاوت نسبت به بیلبوردهای کلاسیک و پوستری دارند، زیرا می‌توانند تبلیغات را به صورت متحرک و انیمه‌ای به نمایش بگذارند. اگر محتوای جذاب و پرکششی داشته باشند، قطعاً تأثیر گذاری بیشتری را برای برند شما به ارمغان می‌آورند.

  • تبلیغات محیطی ترانزیتی

تبلیغاتی که در ایستگاه‌های مترو و پایانه‌های مسافربری به‌چشم می‌خورند، به ویژه در نظر گرفتن جامعه‌ای که از توریست‌ها تشکیل شده است، می‌تواند برای کسب‌وکارهای محلی نسبت به دیگر روش‌ها به صرفه‌تر و تاثیرگذارتر باشد.

  • تبلیغات محیطی بر روی پل های هوایی

عرشه‌های پل‌ها به عنوان یک فضای بسیار مناسب، برای تبلیغات محلی ارزشمند هستند. تبلیغاتی که به جامعه ساکن در یک منطقه خاص متمرکز شده باشند، با قرار گرفتن بر روی عرشه‌های پل‌های عابر پیاده، می‌توانند به بهبود اهداف تبلیغ‌کننده در آن منطقه کمک کنند.

مطالعه بیشتر : تولید محتوا تصویری

Environmental advertising

مزایا و معایب استفاده از تبلیغات محیطی

استفاده از روش‌های متنوع برای تبلیغات محیطی می‌تواند مزایا و معایب مختلفی را به دنبال داشته باشد. از جمله مهم‌ترین مزایا، می‌توان به معرفی بهتر کالا و خدمات و افزایش فروش اشاره کرد. زمانی که محصولات و خدمات به نحو احسن به مشتریان نمایش داده شوند و آنان را به خرید ترغیب کنند، فروش و سودآوری بهبود می‌یابد. مزایای دیگر این نوع تبلیغات شامل استفاده برای هدف‌گیری در مراکز تصمیم‌گیری، آگاهی‌رسانی درباره ورود محصولات جدید به بازار، معرفی بهتر و گسترده‌تر یک برند به مشتریان و … می‌شود. البته، تحقق این مزایا به پیروی از اصول و قوانین مربوط به یک تبلیغ مؤثر واقع می‌شود.

تجربه بی‌نظیر تبلیغات محیطی: باز کردن درهای نوآوری با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو!

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، با تخصص و تجربه خود در زمینه تبلیغات محیطی، به عنوان یک رهنمود در دنیای بازاریابی معاصر برجسته است. ما در رسانتو به کمک استراتژی‌های نوآورانه و فناوری‌های پیشرفته، تبلیغات محیطی شما را به یک تجربه بی‌نظیر و یادمان‌انگیز برای هدف مشتریان تبدیل می‌کنیم. از بیلبوردهای دیجیتال گرفته تا راهکارهای تبلیغاتی متحرک در نقاط حیاتی شهر، ما با توجه به خصوصیات جامعه مورد نظر، بهترین راهکارها را ارائه می‌دهیم. با آژانس رسانتو، به دنیایی از ابتکارات تبلیغاتی و موفقیت‌های چشم‌گیر وارد شوید.

نتیجه گیری

سخن آخر و کلام پایانی این است که موفقیت بیشتر یک کسب و کار به استراتژی درست تبلیغاتی آن بستگی دارد. استفاده از استراتژی‌های مناسب، با توجه به جامعه هدف و مدل کسب و کار، می‌تواند کلید موفقیت باشد. با بکارگیری یک یا چندین مدل تبلیغات، می‌توانید به بهترین شکل ممکن به اهداف خود دست یابید.

در این مقاله، سعی کردیم تا به سوال شما درباره تبلیغات محیطی چیست، پاسخ دقیق و جامعی ارائه دهیم. امیدواریم که با مطالعه این محتوا، به خوبی با این روش تبلیغاتی آشنا شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *