رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. دیجیتال مارکتینگ
 4. »
 5. تولید محتوا
 6. »
 7. 10 ایده و ترفند کاربردی برای عکاسی از محصول در خانه

10 ایده و ترفند کاربردی برای عکاسی از محصول در خانه

عکاسی از محصول در خانه

مقدمه

دنیا به شکل دیوانه کننده ای نسبت به گذشته نه چندان دور یعنی همین دو دهه قبل دچار تغییر شده است و افراد زیادی از طریق اینترنت و به صورت آنلاین دارند اقدام به فروش محصولات تولیدی خود می کنند و از این راه به درآمدهای مناسبی نیز رسیده اند.

با توجه به رشد شبکه های اجتماعی برای این که افراد بتوانند محصولات خود را در این جور جاها به فروش برسانند نیاز به دانستن تکنیک های عکاسی از محصول در خانه دارند تا امور مربوط به کار خود را پیش برده و در زمینه فروش موفق تر عمل کنند.

تکنیک هایی که می توان برای عکاسی از محصول در خانه مورد استفاده قرارداد بسیار متنوع هستند، از آنجایی که مقاله ما کوتاه و مفید است ده مورد از این تکنیک ها را برایتان نام برده و تا جایی که متن به ما اجازه بدهد در موردشان توضیحاتی میدهیم تا به آگاهی شما کمک کرده باشیم.

برای آگاهی از خدمات عکاسی محصول رسانتو حتما روی لینک بزنید.

 ایده و ترفند کاربردی برای عکاسی از محصول در خانه:

تکنیک هایی که در زمینه عکاسی از محصول در خانه می توان به کار بست کاملا به ذوق و سلیقه عکاس و امکاناتی که در اختیارش هست بستگی دارد، هر چه امکانات بیشتر باشد تکنیک های بیشتری را می تواند در زمان عکاسی محصولات در منزل به اجرا درآورد و به نتایج بهتری رسید.

 1. نورپردازی مناسب:

یکی از اصلی ‌ترین عوامل در عکاسی از محصول در خانه، نورپردازی مناسب است. از نور طبیعی استفاده کنید و در صورت نیاز از چراغ‌ ها و پروژکتورهای نوری فوق قوی بهره ببرید تا نور درست و یکنواخت بر روی محصولاتتان بیفتد.

تجربه ثابت کرده است که هر چقدر شما عکاس قابلی باشید اما اگر نور فضا مناسب نباشد به طور قطع نخواهید توانست عکاسی از محصول در خانه را به صورت مناسب انجام دهید که در نهایت بر روی میزان دیده شدن و فروشتان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

 1. استفاده از سه پایه:

با استفاده از سه پایه می توانید عکاسی از محصول در خانه را با کیفیت بسیار بیشتری به انجام برسانید، سه پایه کمک می کند تا در زمان عکاسی دست یا دوربین شما نلرزد و اثر مستقیم بر روی کیفیت عکس نگذارد.

معمولا کسانی که از این تکنیک برای عکاسی از محصول بهره می برند به نتایج بسیار بهتری دست پیدا می کنند، یک تصویر با کیفیت به طور قطع نقش بسیار مهم و موثری بر روی جذب نظر مشتری می گذارد و نباید آن را نادیده گرفت.

عکاسی از محصول در خانه

 1. توجه به‌ پس زمینه:

از پس ‌زمینه ساده و کم ‌رنگ یا پیچیده بسته به نوع محصول دارد و این شما هستید که باید تشخیص دهید چه زمینه ای استفاده شود تا باعث تمرکز بیشتر مشتری بر روی محصول شود و به نظرش جذاب تر به نظر برسد.

معمولا یک پس زمینه خوب و مناسب بسیار بهتر می تواند زیبایی های پنهان یک محصول را در زمان عکاسی از محصول در خانه برای مشتریان به نمایش دربیاورد، تلفیق صحیح رنگ پس زمینه و محصول در کنار یک دیگر می تواند موجب فروش بیشتر شود و برای شما سود بیشتری بسازد.

 1. خلاقیت:

برای این کار از قوانین طلایی ای که در ذهن خود دارید استفاده کنید تا با عکاسی از محصول در خانه بتوانید نظر مشتری را به سمت خود جلب نمایید، خلاقیت چیزی نیست که بتوان آن را آموزش دارد بلکه به میزان تجربه زیسته شما بستگی دارد.

معمولا افرادی که از عنصر خلاقیت به میزان بسیار کمی برای عکاسی بهره می برند به نتایج جالب توجهی دست پیدا نمی کنند، همه چیز در عکاسی به ابزار ربط ندارد بلکه به دیدگاه و نگرش شما به جهان اطراف بر می گردد که جنس خود را چگونه به مشتری بنمایانید.

 1. استفاده از عمق ‌میدان کم:

با استفاده از تنظیمات دوربین خود، می‌ توانید عمق‌ میدان را کم کنید تا مرکز توجه بر روی محصول قرار بگیرد و پس ‌زمینه بیشتر محو شود. این روش به محصول فضا و حجم بیشتری خواهد داد تا جلوه نمایی کند.

به طور کل استفاده از این تکنیک بستگی به میزان تجربه شما نیز دارد، اگر کار کردن با دوربین را به خوبی بدانید قطعا خواهید توانست با اجرای به جا و به موقع این شیوه عکاسی از محصول در خانه میزان توجه بیشتری به سمت محصولات خود جلب نمایید و به فروش مناسب برسید.

برای مطالعه ی بیشتر توصیه می کنم به مقاله ی 10 تکنیک عکاسی از محصول که فروش شما را افزایش میدهد! سر بزنید.

 1. استفاده از آینه:

با قرار دادن آینه در زمان عکاسی از محصول در خانه می‌ توانید به نحوه قرارگیری صحیح محصول در کادر عکس پی ببرید و بتوانید به سادگی زوایای مختلف را امتحان کنید تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وجود آینه در عکس در بسیاری از اوقات برای ایجاد کردن یک جلوه نو نیز به کار گرفته می شود، در حقیقت محصولی که در آینه می افتد و ثبت می شود یک جنبه زیبای دیگر خود را برای مشتری می نمایاند تا بیشتر مورد توجه اش قرار بگیرد و انتخاب شود.

 1. استفاده از نمونه‌ های بزرگ:

در زمان عکاسی از محصول در خانه سعی کنید با استفاده از نمونه‌ های بزرگ‌ تر از آنها جزئیات بیشتری را به نمایش درآورید. این روش به عنوان یک ایده خلاقانه می ‌تواند مفید واقع شود.

هر چه جنس بزرگ تر و دقیق تر در نظر مشتری به نمایش دربیاید به جزئیات بیشتری در مورد آن پی میبرد که در نهایت کمک می کند تا بهتر در موردش بتواند تصمیم بگیرد و در صورت تمایل داشتن اقدام به خریداری کردنش نماید.

 1. استفاده از نرم‌ افزارهای ویرایش عکس:

برای بهبود عکاسی از محصول در خانه خود و اصلاح نقاط ضعف عکس ها می ‌توانید از نرم‌ افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ و غیره استفاده کنید. با این روش می‌ توانید روشنایی، رنگ‌ ها و جزئیات را به صورت حرفه‌ ای تر اصلاح کنید.

هر چقدر بر روی عکاسی از محصول در خانه بهتر عمل کنید خواهید توانست تا به نتایج مطلوب تری برسید، در حقیقت عکس های خام عاری از ایرادات فنی نیستند و ویرایش کردن عکس یکی از بهترین راه هایی است که می توان آنها را جذاب تر در نگاه دیگران جلوه داد.

در ادامه لینکی از 17 نرم افزار بسیار باکیفیت برای ادیت عکس برای شما قرار داده ایم و توصیه می کنم برای تکمیل محتوای مقاله حتما به آن سر بزنید.

عکاسی از محصول در خانه

 1. استفاده از تکنیک آب پاشی:

برای عکاسی از محصول در خانه که قطر کوچکی دارند و نیاز به زوایای مختلف دارند می ‌توانید از دستگاه‌ هایی مانند اسپری‌ های آب استفاده کنید. با پاشیدن آب بر روی محصول می‌ توانید جنبه دیگری از زیبایی اش را به مشتری نشان دهید.

البته این تکنیک برای همه جا مناسب نیست و باید بر اساس تجربه تشخیص بدهید که برای عکاسی از محصول چه زمانی به کارش بگیرید تا به نتایج قابل قبولی در زمینه دیده شدن بیشتر و فروش مناسب اینترنتی دست پیدا کنید.

 1. استفاده از ماتی تصویر:

معمولا ماتی تصویر را بیشتر برای تصاویر پرتره مورد استفاده قرار می دهند اما بر اساس تجربه می توان این تکنیک را برای عکاسی از محصول در خانه نیز مورد استفاده قرار داد تا به اهداف تجاری رسید.

البته در زمان استفاده از این تکنیک باید توجه کنید که میزان نوری که به محصول می تابد و وارد لنز دوربین می شود در شرایط بسیار مطلوب و مناسبی قرار داشته باشد، اگر نور مناسب نباشد این تکنیک نمی تواند اثر گذاری زیادی بر روی مشتری هدف داشته باشد.

 

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با داشتن تیمی مجرب در زمینه عکاسی در خانه و فروشگاه آمادگی دارد تا خدماتش را به شما مشتریان عزیز و محترم ارائه نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *