رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. 10 تکنیک تصویربرداری از محصول که فروش شما را افزایش می دهد!

10 تکنیک تصویربرداری از محصول که فروش شما را افزایش می دهد!

۱۰ تکنیک تصویربرداری از محصول که فروش شما را افزایش می دهد!

امروزه تعداد فروشگاه های آنلاین که همزمان با فروشگاه های فیزیکی فعالیت می کنند بسیار زیاد شده است، این فروشگاه ها برای این که بتوانند به فروش مناسب دست پیدا کنند نیاز دارند که تکنیک عکاسی از محصول را بدانند و به صورت مناسب به کار ببندند.

تکنیک عکاسی از محصول در فروشگاه های آنلاین اگر به خوبی پیاده سازی شود محصولاتشان را به صورت مناسب تری برای مشتری به نمایش در می آورد و همین کمک می کند تا به میزان فروش بیشتری دست پیدا کنند.

معمولا تکنیک عکاسی از محصول بسیار گسترده هستند و شاید یک فرد عادی نتواند تمامی آنها را به وسیله گوشی یا دوربین خود در زمان گرفتن عکس پیاده سازی نماید، ولی همین که اطلاعات داشته باشد و یک حداقلی را بتواند اجرا نماید قطعا به نتیجه مطلوبی خواهد رسید.

برای آگاهی از خدمات عکاسی محصول حتما روی لینک بزنید.

تکنیک عکاسی از محصول چه تاثیری بر روی میزان فروش دارد؟

استفاده مناسب از تکنیک های عکاسی از محصول می ‌تواند تاثیر بسزایی بر میزان فروش یک شرکت تجاری یا فروشگاهی داشته باشد. برای این که بیشتر پی به این موضوع ببرید لازم است توضیحاتی داده شود، برخی از این تاثیرات عبارتند از:

افزایش جذابیت:

استفاده از تکنیک عکاسی از محصول به آن جلوه‌ ای خاص می‌ دهد. این جذابیت می‌ تواند توجه مخاطبان را به سمت محصول جلب کرده و احساس تمایل به خرید را در آنها ایجاد کند.

ایجاد اعتماد:

تصاویر با کیفیت و حرفه ‌ای می ‌توانند به مخاطبان نشان دهند که شما به محصول خود اعتقاد دارید و آن را به خوبی نشان می‌ دهید. این برای مخاطبان مهم است و می ‌تواند اعتمادشان به محصول و برند شما را افزایش قابل توجهی دهد.

نمایش ویژگی ‌ها و مزایا:

تصاویر عالی از محصول، ویژگی ‌ها و مزایای آن را به خوبی نشان می ‌دهند و می‌ تواند تا حد بسیار زیادی تاثیر گذار باشد.

ارتقاء دید برند:

استفاده از تکنیک ‌های عکاسی منحصر به فرد، می‌ تواند تصویری از برند شما را در اذهان مشتریان ایجاد کند. تصاویر خوب می ‌توانند به برند شما هویتی خاص ببخشند و حس لوکسی به مشتریان القا کنند و میزان فروش را افزایش دهد.

تصویربرداری از محصول

10 تکنیک عکاسی از محصول:

تکنیک های عکاسی از محصول اگر به صورت حرفه ای پیاده شود می‌ تواند به فروش بیشتر محصولات یک فروشگاه کمک کند، به خصوص امروز که شبکه های اجتماعی بستری برای دیده شدن محصولات فروشگاه ها را فراهم آورده اند. بعضی از این تکنیک ها عبارتند از:

 1. استفاده از نور مناسب:

مهم ترین تکنیک عکاسی از محصول استفاده از نور مناسب است که به زیبایی و قابل مشخص بودنش کمک می کند. نورهای طبیعی یا نورهای گرم می‌ توانند بهترین نتیجه را برای عکس‌ های تبلیغاتی فراهم آوردند.

اگر بهترین دوربین را در اختیار داشته باشید ولی در زمان عکاسی نور را در نظر نگیرید عکسی که از محصول تهیه می کنید به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود که همین بر روی نگاه مشتری تاثیر منفی میگذارد، بنابراین در زمان گرفتن عکس حتما نور را در نظر بگیرید چون اهمیت بالایی دارد.

 1. استفاده از پس ‌زمینه ساده:

دیگر تکنیک عکاسی از محصول استفاده از پس ‌زمینه ساده، تمیز و کم رنگ می باشد که معمولاً به محصول جلوه بهتری می بخشد و تمرکز مشتری را بر روی دیدن محصول بیشتر می ‌کند.

در پس زمینه های ساده و به دور از پیچیدگی حواس مشتری فقط منعطف به محصول می شود و آن را بهتر بازرسی می کند اما در پس زمینه های رنگارنگ و پیچیده حواس مشتری به جای جلب شدن به محصول مدام پی رنگ ها می رود و نمی تواند تصمیمی اتخاذ کند.

 1. زوم و کادر بندی مناسب:

دیگر تکنیک عکاسی از محصول استفاده از زوم و کادربندی مناسب است که می‌ تواند جزئیات محصول را دقیقا بیان کرده و تمامی ویژگی ‌ها و ارزش افزوده را به مخاطب آنلاین به طور کامل نشان دهد.

اگر بیش از اندازه زوم کنید تمامی محصول مشخص نخواهد بود و اگر زوم و کادربندی دور باشد باز هم مشتری نمی تواند به زیبایی های بصری محصول مورد نظر شما پی ببرد که در نهایت این ضعف ها باعث می شود اقدام به خریداری محصولات شما ننماید.

 1. استفاده از زاویه‌ های مختلف:

دیگر تکنیک عکاسی از محصول این است که به جای عکس ‌برداری مستقیم و روبرو، استفاده از زوایای مختلف مثل بالا، پایین، کنار می ‌تواند اطلاعات بیشتری را درباره محصول به مخاطب منتقل کند.

در زمان عکاسی سعی کنید عکس هایتان از یک زاویه نباشد بلکه تمامی زوایا را پوشش دهید تا مشتری به صورت کامل بتواند جنس مورد نظر را بازرسی کند و با اطلاعات کافی به این نتیجه برسد که آیا مناسبش می باشد یا نمی باشد.

 1. نشان دادن کاربرد محصول:

دیگر تکنیک عکاسی از محصول که این روزها بهره می برند، عکس‌ برداری محصول هنگام استفاده یا نشان دادن روش استفاده از آن به مشتریان است که نشان دهد چگونه از محصول استفاده کنند.

این تکنیک مزایایش این است که کاربر با دیدن محصول در بدن دیگری می تواند تصور کند که اگر خودش هم از آن استفاده نماید به چه صورتی در خواهد آمد، معمولا کمپانی های عکاسی برای این جور موارد از افراد تحت عنوان مدل استفاده می کنند تا به نتیجه مطلوب تری برسند.

تصویربرداری از محصول

برای مطالعه ی بیشتر توصیه می کنم حتما 10 ابزار تولید عکس با هوش مصنوعی را مطالعه کنید.

 1. نمایش جزئیات:

دیگر تکنیک عکاسی از محصول نمایش نزدیک و با دقت جزئیات محصول است که می‌ تواند به مشتریان کمک کند تا بهترین تصمیم را برای خرید بگیرند و همچنین اعتماد بیشتری نسبت به خرید محصول داشته باشند.

در یک فروشگاه آنلاین مشتری به محصول به صورت فیزیکی دسترسی ندارد بلکه با دیدن همین جزئیات عکاسی شده محو تماشایش می شود و تصمیم می گیرد که اقدام به تهیه کردنش کند تا بیشتر از قبل مورد توجه دوستان و آشنایانش قرار بگیرد.

 1. استفاده از تراکم متناسب:

از جمله تکنیک عکاسی از محصول نمایش محصول به صورت متناسب با فضای حاضر و در محیط مناسب است که می‌ تواند جذابیت تصویر را بیشتر از قبل افزایش دهد و بر روی میزان فروش اثر بگذارد.

تجربه ثابت کرده است که اگر در زمان عکاسی از یک محصول فضا و کادر عکس را بسیار شلوغ کنید مشتری نمی تواند دقت کند و همین بر روی تصمیمش اثر منفی میگذارد تا نتواند از میان شلوغی مورد دلخواه خود را انتخاب نماید.

 1. عکس ‌برداری از زوایایی که نیاز است توضیح داده شود:

دیگر تکنیک عکاسی از محصول استفاده از عکس ‌برداری از زوایایی که نیاز به توضیح بیشتری دارند است که می ‌تواند به مشتریان کمک کند تا بهتر محصول را درک کنند و تصمیم به خرید بگیرند، این مورد را خود عکاس باید تشخیص دهد و اقدام به تهیه عکس نماید تا تاثیر بیشتری بر روی مشتری آنلاین بگذارد.

 1. استفاده از ادیت حرفه ای:

از دیگر تکنیک عکاسی از محصول می توان به ویرایش مناسب تصاویری که تهیه شده اند اشاره کرد، معمولا عکاسان حرفه ای عکس ها را در نرم افزارهایی دستکاری می کنند تا با کیفیت مناسب تر در اختیار مشتریان قرار بگیرد و بر روی فروش اثر بگذارد.

استفاده از ادیت اگر به صورت مناسب نباشد و زیاد تصاویر جنس را غیر واقعی جلوه دهد پس از خرید محصول ممکن است که مشتری این حس را داشته باشد که بر سرش با تکنیک های عکاسی کلاه گذاشته شده است، برای همین استفاده از ادیت باید به جا و به اندازه باشد.

 1. فوکوس مناسب:

دیگر تکنیک عکاسی از محصول که شدیدا بر روی میزان فروش موثر تاثیر دارد فوکوس است، این تکنیک باعث می شود تا تصویر محیط اطراف مات شود و توجه به محصول و سوژه مورد نظر منعطف شود که در بسیاری از اوقات میزان فروش را افزایش می دهد زیرا این تکنیک روی نظر و انتخاب مشتری تاثیر عمیقی می گذارد.

 نکات بیشتری در زمینه ی عکاسی از محصولات وجود دارد که توصیه می کنم روی لینک بزنید و آنها را مطالعه کنید.

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با داشتن کادری مجرب آمادگی دارد در زمینه عکاسی به شما فروشندگان آنلاین برای فروش بیشتر محصولاتتان کمک کند، برای به دست آوردن اطلاعات با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *