رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. دیجیتال مارکتینگ
 4. »
 5. تفاوت تیزر و تریلر چیست؟چگونگی ساخت تیزر و تریلر

تفاوت تیزر و تریلر چیست؟چگونگی ساخت تیزر و تریلر

تفاوت تیزر و تریلر

تفاوت تیزر و تریلر

تیزر تبلیغاتی و تریلر دو مفهوم متفاوت هستند، با این حال هر دو به منظور تبلیغ محصول یا خدماتی به کار می‌روند. تیزر به عنوان یک فیلم کوتاه تبلیغاتی به هدف جذب توجه مخاطبین به محصول و یا خدماتی خاصی ساخته می‌شود. این تیزر بیشتر به منظور نمایش خلاصه و مختصری از امکانات و قابلیت‌های محصول یا خدمات با هدف جذب مخاطبین و تشویق آنها به انجام خرید، سفارش و یا استفاده از آن ساخته می‌شود. تیزر عموماً از طریق شبکه‌های تلویزیونی، اینترنت و یا تبلیغات رادیویی به مخاطبین ارائه می‌شود.

تریلر به عنوان یک فیلم کوتاه معرفی فیلم با هدف جلب توجه و تشویق مخاطبین به تماشای فیلم اصلی، ساخته می‌شود. تریلر عموماً از فیلم اصلی انتخاب شده صحنه‌هایی را به نمایش می‌گذارد که به خلاصه داستان فیلم و شخصیت‌های آن اشاره دارد. تریلر به منظور ایجاد حساسیت و جلب توجه بیشتر مخاطبین نسبت به فیلم با استفاده از موسیقی، جلوه‌های ویژه و عناصر دیگری ساخته می‌شود.

تفاوت تیزر و تریلر در محتوا و هدف آنها است. تیزر تبلیغاتی به منظور جذب مخاطبان و تشویق آنها به خرید محصول یا خدمات ساخته می‌شود در حالی که تریلر به منظور جلب توجه مخاطبان و تشویق آنها به تماشای فیلم اصلی ساخته می‌شود. تریلر بیشتر به عنوان یک فرایند بازاریابی و تبلیغاتی برای فیلم‌ها و سریال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد در حالی که تیزر تلیغاتی می‌تواند برای هر محصول یا خدمتی ایجاد شود.

در تیزر معمولاً تصاویری از محصول یا خدمت به نمایش در می‌آیند و به آنها پرداخته می‌شود در حالی که در تریلر بیشتر به نمایش دادن صحنه‌هایی از فیلم و یا سریال و ایجاد حساسیت برای تماشای آن تمرکز می‌شود.

تفاوت تیزر و تریلر این است که هریک از آن دو مفهوم و هدف‌های متفاوتی دارند اما هر دو برای تبلیغ و معرفی محصولات و خدمات در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مطالعه بیشتر: فیلم تبلیغاتی با تیزر تبلیغاتی چه تفاوت هایی دارد؟

تفاوت تیزر و تریلر

اصلی ترین تفاوت تیزر و تریلر

تفاوت تیزر و تریلر محتوایی است که در آنها به نمایش در می‌آید. در تیزر اغلب به یک محصول یا خدمت مشخص اشاره می‌شود و برای جلب توجه مخاطبان و تشویق آنها به خرید یا استفاده از آن مزایا و ویژگی‌های آن به صورت خلاصه و مختصری معرفی می‌شود. هدف اصلی تیزر ارائه پیام تبلیغاتی و تشویق مخاطبان به خرید و استفاده از محصول یا خدمت مورد نظر است.

اما در تریلر هدف اصلی جذب توجه و تشویق مخاطبان به تماشای فیلم یا سریال مورد نظر است. در تریلر به جای معرفی محصول یا خدمت به صورت خلاصه و مختصری تصاویری از صحنه‌های اصلی فیلم و یا سریال نمایش داده می‌شود تا مخاطبان را به تماشای آن ترغیب کند.

تفاوت تیزر و تریلر مدت زمان آنها است. در تیزر معمولاً محتوای تبلیغاتی به صورت خلاصه و مختصری ارائه می‌شود و مدت زمان آن معمولاً کمتر از یک دقیقه است. اما در تریلر به دلیل اینکه باید بتواند توجه مخاطب را جذب کند و او را به تماشای فیلم یا سریال مورد نظر تشویق کند مدت زمان آن بیشتر است و معمولاً بین دو تا سه دقیقه می‌باشد.

تفاوت تیزر و تریلر موجب شده است که هر کدام از آنها برای هدف خاص خود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشند.

تیزر برای تبلیغ محصولات و خدمات، جذب مشتریان و تشویق آنها به خرید یا استفاده از آنها استفاده می‌شود. با توجه به مدت زمان کوتاهی که در تیزر به صورت خلاصه و مختصر به محتوای تبلیغاتی پرداخته می‌شود، این نوع تبلیغات برای جذب توجه سریع مخاطبان و تشویق آنها به انجام خرید یا استفاده بسیار موثر است.

اما در مورد تریلر هدف اصلی آن جذب توجه و تشویق مخاطبان به تماشای فیلم یا سریال مورد نظر است. به دلیل اینکه در تریلر به صورت خلاصه و مختصری تصاویری از صحنه‌های اصلی فیلم و یا سریال نمایش داده می‌شود، مخاطبان را به تماشای آن ترغیب می‌کند. مدت زمان بیشتری که در تریلر به کار می‌رود، این امکان را به ما می‌دهد که بیشتر از فیلم یا سریال را نمایش دهیم و به مخاطبان فرصت بیشتری برای آشنایی با داستان و شخصیت‌های آن بدهیم.

تیزر و تریلر هر کدام از ویژگی‌های خاص خود برای جذب توجه و تشویق مخاطبان به هدف خود بسیار موثر هستند و بسته به نوع محتوا و هدف تبلیغات می‌توان از آنها استفاده کرد.

مثال‌هایی از تیزر و تریلر

برای بهتر فهمیدن تفاوت تیزر و تریلر می‌توانیم به مثال‌های زیر مراجعه کنیم:

تیزر: فروشگاهی که تخفیفات ویژه‌ای را برای روزهای مشخصی از هفته به مشتریان خود اعلام می‌کند، می‌تواند از تیزر برای جذب توجه مخاطبان به این تخفیفات استفاده کند. در این تیزر با یک موسیقی جذاب و تصاویری از کالاهای مختلف به مخاطبان اطلاع داده می‌شود که فروشگاه در روزهای خاصی از هفته تخفیفات ویژه‌ای برای محصولات خود دارد.

تریلر: در مورد یک فیلم اکشن جدید تریلری که تصاویری از صحنه‌های اکشن و تعقیب و گریز با موسیقی هیجان‌انگیز نمایش داده شود، می‌تواند مخاطبان را به تماشای فیلم ترغیب کند. در تریلر با نمایش تصاویری از صحنه‌های برتر فیلم به مخاطبان این اطمینان داده می‌شود که فیلم دارای صحنه‌های هیجان‌انگیز و جذابی است که باید آن را تماشا کنند.

برای استفاده بهینه از تیزر و تریلر باید به محتوایی که می‌خواهیم تبلیغ کنیم دقیقاً از چه نیازها و مشکلاتی برای مخاطبان حل می‌کند و یا چه ویژگی‌های خاصی دارد توجه کنیم و به مخاطبان به شیوه مناسبی آن را ارائه کنیم.

مثال‌هایی از تیزر و تریلر

چگونگی ساخت تیزر و تریلر

ساخت تیزر و تریلر نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگی بین چندین عامل مختلف است. در ادامه به مراحل ساخت تیزر و تریلر می‌پردازیم:

برنامه‌ریزی و ایده‌پردازی: در این مرحله باید ایده اصلی برای تیزر یا تریلر به دست آید. برای این منظور باید به محتوایی که می‌خواهیم تبلیغ کنیم، توجه کنیم و ایده‌های جذابی برای تبلیغ آن ایجاد کنیم.

نوشتن اسکریپت: باید اسکریپتی برای تیزر یا تریلر نوشته شود. این اسکریپت باید با محتوایی که می‌خواهیم تبلیغ کنیم هماهنگی داشته باشد و شامل دیالوگ‌ها، حرکت‌ها و صحنه‌های مختلف باشد.

انتخاب بازیگران و تهیه تجهیزات: بازیگران و مدل‌های لازم برای تیزر یا تریلر انتخاب می‌شوند و تجهیزات لازم مانند دوربین و صداگذاری تهیه می‌شوند.

فیلم‌برداری و ضبط صدا: تیزر یا تریلر با استفاده از دوربین و صداگذاری، فیلم‌برداری و ضبط صدا می‌شوند.

ویرایش و افزودن افکت‌ها: فیلم‌ها و صداهای ضبط شده ویرایش می‌شوند و افکت‌های لازم برای جذابیت بیشتر تیزر یا تریلر اضافه می شوند.

افزودن موسیقی: موسیقی مناسب برای تیزر یا تریلر انتخاب شده و به آن اضافه می‌شود. موسیقی می‌تواند ابزار قویی در جذب توجه مخاطبان باشد.

افزودن تیتر و شعار: و شعار مناسب برای تیزر یا تریلر ایجاد می‌شود و به فیلم اضافه می‌شود. این تیتر و شعار می‌تواند از اصلی‌ترین عواملی باشند که مخاطبان را به خود جذب می‌کنند.

تدوین و انتشار: تیزر یا تریلر تدوین و نهایی می‌شود. پس از آن می‌توان آن را در شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و یا سایر رسانه‌های دیجیتالی انتشار داد.

به طور کلی تفاوت تیزر و تریلر در محتوا و هدف آن‌ها است. تیزر با هدف تبلیغ محصول، خدمت یا برند استفاده می‌شود، در حالی که تریلر با هدف تبلیغ یک فیلم، بازی و یا محتوای دیگر به کار می‌رود. با رعایت این نکات و استفاده از روش‌های بهینه می‌توان تیزر یا تریلر جذاب و موثری را ایجاد کرد.

ساخت تیزر و تریلر با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با داشتن تجربه و تخصص در زمینه تولید ویدئوهای تبلیغاتی، تیزرهای تبلیغاتی و تریلرهای فیلم و بازی آمادگی خود را برای همکاری با شما اعلام می‌کند.

خدمات آژانس رسانتو شامل موارد زیر می‌شود:

 •         برنامه‌ریزی و تهیه ایده‌های خلاقانه برای تولید تیزرهای تبلیغاتی و تریلرها
 •         فیلم‌برداری و تولید تیزرهای تبلیغاتی و تریلرهای فیلم و بازی
 •         تدوین تیزرهای تبلیغاتی و تریلرهای فیلم و بازی با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای
 •         اضافه کردن افکت‌های ویژه به تیزرهای تبلیغاتی و تریلرهای فیلم و بازی
 •         افزودن موسیقی و اجرای دوبله به تیزرهای تبلیغاتی و تریلرهای فیلم و بازی
 •         تولید تیزرهای تبلیغاتی و تریلرهای با کیفیت و بهینه برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی و تلویزیون
 •         پشتیبانی و بهینه‌سازی تیزرهای تبلیغاتی و تریلرها برای دستیابی به بهترین نتیجه

با توجه به اینکه رسانتو به عنوان یکی از معتبرترین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ در ایران فعالیت می‌کند، می‌توانید با اطمینان به خدمات ارائه شده توسط آن اعتماد کنید و بهترین نتیجه را برای تیزر و یا تریلر فیلم و بازی خود حاصل کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *