رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. دیجیتال مارکتینگ
  4. »
  5. 8 مبحثی که در دوره دیجیتال مارکتینگ باید آموزش داده شود؟

8 مبحثی که در دوره دیجیتال مارکتینگ باید آموزش داده شود؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

با توجه به پیشرفت های لحظه ای تکنولوژی طی سال های اخیر، افزایش متوسط آنلاین بودن کاربران و به راحتی در دسترس قرار گرفتن اینترنت برای همه ی مردم سبک خرید کردن مردم نیز تغییر کرده و موجب شده که از خرید فیزیکی و حضوری به خرید آنلاین رو بیاورند.در نتیجه این تغییر و تحول های به وجود آمده بازاریابی هم دچار تغییراتی شده، بدان معناست که شما این سیاست را باید جایی پیاده کنید که مخاطب بیشتر وقت خود را در آن میگذراند.

بازاریابی سنتی یا آفلاین مانند: بیلبورد ها، آگهی ها، روزنامه ها، تبلیغات تلویزیونی و… به اندازه گذشته موثر نیست، چرا که در این روش به جهت مشخص نبودن جامعه هدف برند سازی چندان موفق نخواهد بود.در مقابل بازاریابی دیجیتال که بازاریابی آنلاین هم به آن می گویند، روشی مدرن است که با هدف گیری مشخص مشتری بسیار تاثیر گذار و موفق خواهد بود و با استفاده از اینترنت، اپلیکیشن ها، موتور های جست و جو و… با سرعت بیشتر و کیفیت بهتر با مشتری ارتباط برقرار می کنید و محصولات و خدماتتون را تبلیغ می کنید.

 

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ امروزه به عنوان یک دانش و تخصص مستقل مورد توجه است.

دوره ی دیجیتال مارکتینگ در تعدادی از دانشگاه های جهان ارائه میشود، در کشور ما نیز مسیر توسعه خود را طی کرده و امیدوار هستیم که جای خود را در دانشگاه ها کشور نیز باز کند.دوره ی دیجیتال مارکتینگ  به دو صورت تدریس میشود؛ آموزش دانشگاهی که در قالب رشته دیجیتال مارکتینگ ارائه می شود، و در قالب دوره های مهارتی.

 

دوره ی دیجیتال مارکتینگ

آموزش در این دوره را نمی توان به ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مانند تبلیغات آنلاین، کار کردن با سوشال مدیا و سئو محدود کرد.بهتر است دیجیتال مارکتر مهارت هایی فراتر مانند هوش کلامی، درک و تحلیل شاخص، مهارت ارتباطی، استراتژی و… را داشته باشد تا به شکل کامل و دقیق از عهده ی وظایف یک دیجیتال مارکتر برآید.

به دو صورت حضوری و آنلاین شما میتوانید دوره ی دیجیتال مارکتینگ را بگذرانید. در بخش تئوری شما محتوای دوره را به صورت ویدیو آموزشی و متن یاد میگیرید و در کنار این، بخش عملی کمک بسیار زیادی به شما میکند به این صورت که پروژه ای برای شما تعریف شده و شما آن را انجام میدهید.

برای دریافت خدمات کامل دیجیتال مارکتینگ با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، همراه باشید.

دوره دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

کلمه استراتژی همیشه در نظرها پیچیده هستش اما اصلا بار معنایی پیچیده ای ندارد و ساده است.تعاریف مختلفی از واژه استراتژی وجود دارد اما وجه مشترک تمام تعاریف آن است که استراتژی بر دستیابی به اهداف خاص تمرکز دارد.برای دستیابی به هدفی بزرگ به  یک  استراتژی هوشمندانه نیاز است.استراتژی کسب و کار بر بهبود موقعیت رقابتی تاثیر گذار است و کمک میکند تا محصولات یا خدمات واحد کسب و کار جایگاه مطلوب خود را بدست آورند.در دوره ی دیجیتال مارکتینگ  استراتژی به شما کمک میکند تا به اهداف کسب و کاری خود برسید و از ابزارهای موجود، کمپین ها و کانال هایی مثل رسانه های فردی، پولی و… استفاده کنید.

 

شبکه های اجتماعی

در گذشته برای تبلیغات و برندسازی از تلویزیون و روزنامه ها استفاده می کردند اما با توجه به توسعه فناوری اطلاعات، استفاده گسترده از موبایل و افزایش ضریب نفوذ اینترنت، امروزه شبکه های مجازی بستر مهم و تاثیر گذاری برای تبلیغات هستند.

بسیاری از شرکت ها بر این مسئله واقف هستند مانند آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو که در این موضوع با کمک تیم متخصصش به صورت حرفه ای فعالیت میکند.

شبکه های اجتماعی هم مورد استفاده افراد عادی قرار دارد٫ هم افرادی که کسب و کاری دارند. در گذشته افراد فقط مطالب، تصاویر و یا اخبار مربوط به موضوعات مورد علاقه شان را به اشتراک می گذاشتند و بحث میکردند، اما امروزه علاوه بر این ها مردم به جست و جوی کالاها و خدمات مورد نیازشان می پردازند.در نتیجه شبکه های اجتماعی برای دستیابی به مشتریان بیشتر بسیار تاثیر گذار خواهند بود و نقش پر رنگی در دوره ی دیجیتال مارکتینگ دارد.

 

تولید محتوا

زمانی که شما مطلب یا محتوایی را منتشر میکنید که حامل پیامی است، به آن تولید محتوا میگویند.در دوره ی دیجیتال مارکتینگ می آموزید که این کار را به شیوه ای انجام بدین  که  اثر بخش و جذاب باشد.این پیام می تواند اهداف مختلفی داشته باشد از جمله بازاریابی، آموزشی، علمی و فرهنگی. افرادی هستند که به صورت تخصصی به محتوا سازی مشغول هستند، آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو هم از این کارشناسان تولید محتوا در تیم خود استفاده میکند و با مهارت و تجربه  به  تولید محتوا در زمینه های مختلف می پردازند. تولید محتوا می تواند به شکل های مختلفی نمایش داده شود مانند:

 محتوای متنی، محتوای تصویری و محتوای صوتی.

برای کسب اطلاعات کامل راجع به دیجیتال مارکتینگ، به مطالعه مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ بپردازید

دوره دیجیتال مارکتینگ

سئو

در دوره ی دیجیتال مارکتینگ متوجه میشوید که سئو و دیجیتال مارکتینگ یک بخش مهم و جدایی ناپذیر هستند.عمل موتورهای جست و جو طبق الگوریتم های خاصیی انجام می شود که مدام در حال به روز شدن و بهتر شدن هستند. سئو به معنی بهینه سازی سایت و محتوا برای موتور های جست و جو است، یعنی سایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد و کاربران بیشتری از سایت شما بازدید کنند.در نظر داشته باشید که سئو نیازمند علم و تجربه بالایی است.

 

کار با شبکه های تبلیغاتی

استراتژی تبلیغات در کسب و کار آنقدر تاثیر گذار است که گاهاً دیده شده بعضی از کسب و کار ها در مدت زمان کمی به موفقیت چشمگیری در فروش و کسب سود رسیده اند.تبلیغات نبض تپنده ی کسب و کار ها است و بخش جدانشدنی آن.

شما ابتدا باید مخاطب هدف خود را شناسایی کنید، و باید به مشکلات و فرصت هایی که بیشترین تاثیر را در فروش، سود و ارزش یک شرکت دارد بپردازید.

دوره ی دیجیتال مارکتینگ به شما این فرصت را میدهد که با این موضوع و نکات آن بیشتر آشنا شوید.

 

بازاریابی به کمک ایمیل

همه ی روش های تبلیغات نیازمند هزینه های زیادی نیستند، ایمیل یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش های تبلیغاتی است که با استفاده از آن می توانید روی مخاطبان هدف ، اثر بخشی زیادی داشته باشید.محتوای ایمیل شما می تواند شامل:

تبلیغات، تخفیف ها، پیشنهادات جذاب و وسوسه انگیز و… باشد.این روش مزایای زیادی دارد که با گذراندن دوره ی دیجیتال مارکتینگ با آن ها آشنا می شوید.

دوره دیجیتال مارکتینگ 

تبلیغات گوگلی

فرض کنید در منطقه ای هستید که آشنایی ندارید و به دنبال یک کافه، رستوران، داروخانه، پمپ بنزین و… هستید، اگر رستوران، داروخانه یا پمپ بنزینی در آن نزدیکی لوکیشن و مکان خود را در گوگل ثبت کرده باشد، شما و افراد دیگر به راحتی با سرچ در گوگل به آن دسترسی پیدا میکنید و باعث جذب شما میشود، ثبت لوکیشن در گوگل می تواند مثال خوبی از این نوع تبلیغات باشد.این را ئر نظر داشته باشید که تبلیغات گوگلی حتما در دوره دیجیتال مارکتینگ آموزش ببینید.

 

تحقیقات بازار

یکی از مهم ترین بخش های دوره ی دیجیتال مارکتینگ آشنایی با تحقیقات بازار است، در بازار رقابتی امروز کسب اطلاعات در مورد حوزه فعالیت، مخاطبان، نیاز ها، رقبا و …بسیار ضروری میباشد.

 

جمع بندی

دیجیتال مارکتینگ شاخه ای از بازاریابی است که به علت اینترنتی شدن کسب و کار ها درآمد خوبی دارد و مورد توجه افراد قرار گرفته.

دوره ی دیجیتال مارکتینگ میتواند بسیار تعیین کننده باشد و کمک افرادی کند که علاقه مند هستند در این حوزه فعالیت کنند.آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو از دیجیتال مارکتر های حرفه ای و کارشناسان و متخصصین تشکیل شده و به صورت کاملا حرفه ای مشغول فعالیت در این زمینه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *