رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. راهنمای سئو خارجی به صورت جامع

راهنمای سئو خارجی به صورت جامع

راهنمای سئو خارجی

افراد زیادی وجود دارند که یک سایت را طراحی می‌کنند، محتوای خود را در سایت قرار می دهند و تلاش خود را می کنند تا بهترین عملکرد را در سایت خود داشته باشند. ولی نتیجه ی مطلوب خود را در صفحات جستجوی گوگل به دست نمی‌آورند. مشکل عمده ای که این افراد دارند این است که یکی از مهمترین قسمت های سئو یعنی سئو خارجی را فراموش کرده اند. و هنوز راهنمای سئو خارجی را مطالعه نکرده اند.

قطعاً برای اینکه به نتیجه مطلوب برسید و سایت خود را در رتبه ی خوبی از سرپ ببینید، باید از سئو خارجی استفاده کنید. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو در رابطه با راهنمای سئو خارجی به صورت جامع صحبت خواهیم کرد.

سئو خارجی چیست؟ 

سئو خارجی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود، که در خارج از سایت شما انجام می گیرد تا رتبه سایت شما در صفحات گوگل بهبود پیدا کند. معروف ترین فعالیت هایی که در سئو خارجی انجام می گیرد، شامل: ساخت لینک سازی خارجی و یا همان بک لینک ها، ترغیب کردن به جستجوی نام برند، بالا بردن سطح فعالیت کاربران و در نهایت به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه های اجتماعی است.

به عبارتی سئو خارجی تمامی فعالیتهای است که شما در خارج از سایت خود انجام می دهید تا به گوگل و به کاربران بفهمانید که سایت شما بسیار قابل اعتماد و همچنین با اعتبار بالا است.

سایت و یا صفحه خود را برای لینک سازی خارجی آماده کنید.

نکته بسیار مهمی که در همین ابتدای مقاله باید به آن اشاره کنم، این است که لینک ها همچنان برای گوگل فوق‌العاده با اهمیت هستند. تقریباً می‌توان گفت که گوگل راه دیگری ندارد تا بفهمد که ارزش سایت و یا صفحه شما چه مقدار است. به همین دلیل هم چنان لینک هایی که به سایت و یا صفحه شما اشاره می کنند و کاربران را به سایت شما هدایت می کنند، بسیار برای گوگل با اهمیت هستند. هم از نظر تعداد و هم از نظر کیفیت لینک ها.

یکی از روش هایی که می توانید از آن برای اخذ لینک های خارجی استفاده کنید، بهره گیری از تیزر تبلیغاتی ها می باشد.

توصیه می کنم حتما به مقاله ی آشنایی با تکنیک های سئو ی خارجی سر بزنید.

راهنمای سئو خارجی

چگونه بفهمیم که سایت ما برای لینک سازی خارجی آماده شده است؟

 باید گفته شود که سایت هایی وجود دارند که بدون آمادگی شروع به لینک سازی خارجی می کنند. ولی می‌توان گفت که نتیجه مطلوب خود را نمی گیرند. به همین دلیل ما در این راهنمای سئو خارجی قصد داریم که تمام این نکات را برای شما مشخص کنیم و در همین ابتدا مشخص می کنیم که چه ویژگی‌هایی سایت شما باید داشته باشد، تا بعد از آن شروع به لینک سازی خارجی کنید.

 • لینک های داخلی خود را بهینه کنید.

اولین کاری که باید قبل از لینک سازی خارجی انجام دهید، این است که لینک های داخلی خود را کاملا بهینه کنید. طبق بررسی‌هایی که در فاکتور های گوگل برداشت شده است، تعداد لینک های داخلی که به یک مقاله داده می شود میزان اهمیت آن مقاله را مشخص میکند. یادتان باشد که هیچ محتوایی در سایتتان نباید تنها باشد. حتماً باید لینک داخلی به صفحات دیگر داشته باشد. 

 • سئو داخلی ابتدایی صفحه خود را انجام دهید.

شما قطعاً دوست ندارید که تصویری که گوگل از سایت شما می بیند، یک تصویر به هم ریخته و آشفته باشد. قطعاً مطالب زیادی در رابطه با تگ های متا و همچنین چگالی کلمات کلیدی شنیده اید. رعایت موارد مختلف سئو داخلی بسیار با اهمیت است. 

به عنوان مثال شما قصد دارید که لینک خارجی برای یک لندینگ خود به دست آورید. شما از قبل باید لینک داخلی از صفحات مهم مختلف خود به آن لندینگ بدهید. اگر که گوگل ببیند که صفحات مختلفی دارید، که از لحاظ اهمیت به یک شکل هستند و یک موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهند، پیشرفت سایت شما را دچار اختلال می کند. حتی اگر جایگاه خوبی داشته باشید. پس حتما قبل از همه چیز نکات مربوط به سئو داخلی را رعایت کنید. 

 • کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید.

قطعاً تمامی فرآیندهای داخلی و خارجی روی محتوایی که دارای کلمات کلیدی است اتفاق می افتد در نهایت شما قصد دارید که کلمات کلیدی استان جایگاه مناسبی پیدا کند. پس از ابتدای کار با استفاده از تحقیقات بسیار باید کلمات کلیدی بسیار مناسبی را پیدا کرده باشید که تمامی کارهای خود را روی آنها انجام دهید.

لینک سازی خارجی یا بک لینک

می‌توان گفت که لینک سازی خارجی مهمترین و اصلی ترین بخش از سئو خارجی است. به همین دلیل در راهنمای سئو خارجی نقش بسزایی را بازی می کند. چرا که یکی از ساختار هایی که گوگل بر اساس آن کار می‌کند، این است که بر اساس لینک ها، صفحات را رتبه بندی کند. یعنی اینکه به تعداد و کیفیت لینک هایی که به یک صفحه هدایت می‌شوند دقت بسیار زیادی می‌کند و نتایجی برداشت می کند، که بر اساس تعداد و کیفیت این لینکها که هر چقدر که بهتر و بیشتر باشند، رتبه صفحات و سایت ها را بیشتر میکند. 

برای مشاهده ی تعرفه سئو سایت، به صفحه ی اختصاصی مشاوره سئو در رسانتو مراجعه فرمایید

راهنمای سئو خارجی

چه المان هایی در لینک سازی خارجی موثرتر هستند؟ 

 • تعداد دامنه هایی که به سایت شما لینک خارجی میدهند.

اولین مسئله‌ای که در بخش لینک سازی خارجی در راهنمای سئو خارجی، عنوان می‌کنیم این است که گوگل به تعداد دامنه هایی که به سایت شما لینک می دهند بسیار دقت می‌کند. برای این که تعداد این لینک ها را متوجه شوید، میتوانید آدرس صفحه یا سایت خود را در ahref قرار دهید و در آنجا برای شما مشخص می‌کند که چه تعداد لینک از چه تعداد سایت به سایت شما وارد شده اند.

 • اعتبار لینک ها.

همه لینک ها دارای اعتبار یکسان نیستند. کیفیت لینک ها با یکدیگر متفاوت است. هر چقدر اعتبار سایتی که به شما لینک می‌دهد بیشتر باشد، کیفیت لینکی که به شما داده می شود بیشتر است و همین لینک برای گوگل ارزش بیشتری دارد. اما چگونه میزان اعتبار یک سایت را متوجه شویم؟ 

معیارهای مختلف وجود دارد که با استفاده از آن‌ها گوگل متوجه میزان اعتبار یک سایت می شود. یکی از این معیارها UR است و شما می توانید با کپی کردن آدرس سایت خود در ahref یک عدد بین ۰ تا ۱۰۰ دریافت کنید. حتی شما میتوانید این معیار را در تمامی سایت هایی که به شما بک لینک داده اند نیز ببینید. 

و همین امر به شما کمک می کند تا خودتان قضاوت کنید که لینک هایی که به سایت شما وارد شده‌اند چه میزان اعتبار و کیفیت دارند. و یکی از مواردی که با بررسی های زیاد ما به دست آمده است این است که اگر که می خواهید UR بالایی داشته باشید باید ترافیک سایت خود را بالا ببرید. تجربه نشان داده است هر چقدر که ترافیک بالاتر باشد UR نیز بالاتر می رود. 

 • لینک های نوفالو و دو فالو.

یکی از مطالب مهم راهنمای سئو خارجی شناخت انواع لینک ها است. گوگل از طریق لینک های نوفالو اعتباری را رد و بدل نمی کند. بلکه لینک ها باید فالو باشند تا اعتبار میان سایت ها تقسیم شود. زمانی که قصد گرفتن لینک از یک سایت را داشتید، حتما مطمئن باشید که لینک فالو دریافت کرده‌اید.

چرا که خود افراد می توانند لینک را تبدیل به نو فالو کنند. یکی از کارهایی که می‌توانید بکنید این است که یک افزونه گوگل کروم برای خود نصب کنید، این افزونه لینک های نوفالو که به سایت شما وارد شده اند را به شما نمایش می دهد. گفته می شود که حتی لینک های نوفالو هم برای سایت ارزشمند هستند، ولی اگر که زمان و تلاش زیادی برای لینک سازی خود انجام می دهید تلاش کنید تا لینک های فالو دریافت کنید. 

 • کلمه لنگر یا انکر تکست.

لنگر یا انکر تکست کلمه ای است که با کلیک کردن بر روی آن می‌توان به صفحه دیگر از سایت متصل شد. بررسی‌ها نشان داده است که اگر انکر تکست ای که از طریق آن به سایت شما لینک داده شده است، مرتبط با موضوع شما باشد، یا این که کلمه کلیدی از سایت شما باشد، تاثیر بسیار زیادی برای گوگل خواهد داشت. ولی حقیقتی که وجود دارد این است که اگر که شما لینک سازی خارجی خود را با استفاده از قوانین کلاه سفید انجام دهید، خیلی تسلط و تمرکزی زیادی بر انتخاب لنگر و یا انکر تکست خود ندارید.

ولی اگر بخواهید لینک سازی خود را به شکلی انجام دهید که کاملاً تسلط کافی بر انتخاب انکر تکست خود داشته باشید، احتمالاً مجبور هستید که کارهای غیرقانونی در این زمینه انجام دهید. پنگوئن ربات گوگل است که مسئول جریمه کردن سایت‌هایی است که به نظر می رسد با استفاده از لینک سازی خارجی قصد دارند که رتبه سایت خود را تغییر دهند و از قوانین کلاه سفید پیروی نمی کنند. 

راهنمای سئو خارجی

سخن پایانی راهنمای سئو خارجی

 در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، در رابطه با راهنمای سئو خارجی صحبت کردیم. قطعاً یکی از مهمترین قسمت های سئو، که تاثیر بسیار زیادی بر نتایج شما خواهد داشت سئو خارجی است. بسیاری از مطالب سئو داخلی کاملاً ملموس هستند و انجام دادن آنها بسیار راحت است. ولی بحث در مورد سئو خارجی مقداری پیچیده تر است.هرچند که نتایج بسیار خوبی به دنبال خواهد داشت ولی ممکن است با انجام اشتباهاتی، اتفاقات ناگواری برای سایتمان بیفتد.

مثلاً اگر که ربات های گوگل مانند پنگوئن فعالیت های ما را غیر قانونی تشخیص دهند، ممکن است اتفاقات جبران‌ناپذیری برای سایت ما بیفتد. پس قبل از لینک سازی خارجی باید راهنمای جامع آن را مطالعه کرده باشیم و اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کرده باشیم. تیم ما متشکل از افرادی بسیار ماهر با بهترین شکل ممکن می توانند فعالیتهای سئو خارجی شما را به عهده بگیرند و نتایج دلخواهی را برای شما به ارمغان آورند.

همچنین شما می توانید از طریق مشاوره سئو رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید و ضمن کسب اطلاعات از خدمات دیگری مانند موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی نیز بهره مند شوید.

 امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *