رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. آموزش 10 نکته از موثرترین روش مقاله نویسی

آموزش 10 نکته از موثرترین روش مقاله نویسی

روش مقاله نویسی

در این مقاله نکات مهمی در نوشتن موثرترین روش مقاله نویسی محتوا که برای سئو سایت بسیار مناسب است را یاد می گیریم.

آیا شما یک نویسنده محتوا هستید؟ با این 10 نکته،می توانید روش مقاله نویسی خود را برای سئو بسیار بهتر کنید.

بر کسی پوشیده نیست که سئو و محتوا کاملا به یکدیگر مرتبط هستند.

به هر حال، بدون سئو ممکن است محتوای شما در جایی در صفحه 50 نتایج جستجو گم شود. و همچنین همه ی ما می دانیم که ترافیک در آن صفحات به دلیل کم بودنشان اصلا رضایت بخش نیست. به همین ترتیب، رتبه بندی صفحه اول شما تنها در صورتی می تواند کارهای زیادی انجام دهد که پس از کلیک شدن، محتوای شما ضعیف نباشد. به همین دلیل است که یک رابطه خوب بین سئو و محتوای عالی و روش مقاله نویسی ضروری است!

در اینجا نکات مهمی در مورد نحوه نوشتن محتوای سئو و روش مقاله نویسی وجود دارد تا محتوای شما بیشتر پیش برود و در عین حال تلاش های سئوی خود را افزایش دهید.

نکاتی در زمینه ی سئو و روش مقاله نویسی برای پیشبرد محتوای شما

1-ابتدا برای مخاطبان خود بنویسید

این نکته در نوشتن محتوای SEO و روش مقاله نویسی به دلایلی شماره یک است. به نظر می رسد به اندازه کافی آسان است، اما بسیاری از شرکت ها به دلایل اشتباه محتوا تولید می کنند. محتوایی بنویسید که منافع بازار هدف شما را جلب کند یا به سوالات آنها پاسخ دهد. لازم نیست همه ی پست ها در مورد محصول یا خدمات شما باشند، اما همه ی آنها باید مرتبط با صنعت باشند. با نوشتن محتوای سئو پسند که جالب و آموزنده است، خود و شرکتتان را به عنوان یک متخصص در صنعت خود معرفی کنید و این کار را بهتر از رقبای خود انجام دهید.

2-همه را زیر یک سقف نگه دارید

با نگه داشتن محتوای اصلی خود تحت نام دامنه خود، اعتبار و ترافیکی را که وب سایت شما شایسته آن است و به آن نیاز دارد را به دست آورید. این بدان معناست که اگر وبلاگی دارید از میزبانی با وردپرس یا بلاگر انصراف دهید و وبلاگ را در یک زیر پوشه در دامنه خود میزبانی کنید (به عنوان مثال: www.example.com/blog ). هر زمان که فرصتی برای نمایش سایر اشکال محتوای اصلی مانند ویدیوها، اینفوگرافیک ها یا کاغذهای سفید دارید، مطمئن شوید که آنها را نیز در وب سایت خود قرار داده و از آنجا به اشتراک بگذارید.

برای دریافت اطلاعات و دریافت مشاوره رایگان، به صفحه ی اختصاصی مشاوره سئو مراجعه فرمایید

روش مقاله نویسی

3-تیترهایی را بسازید که بسیار جذاب هستند

شما حجم کمی از متن دارید تا تاثیر بسیار زیادی را ایجاد کنید. بنابراین قدرت یک عنوان موثر در سئو را دست کم نگیرید!

تیترهایی بنویسید که واضح، جالب باشند و از کلمات کلیدی غنی استفاده کنند. علاوه بر یک عنوان عالی، همچنین مطمئن شوید که توضیحات متا شما جالب باشند و موضوع مقاله شما را بیشتر توضیح دهد. به خاطر داشته باشید که عنوان و توضیحات متا شما همان چیزی است که در نتایج جستجو نشان داده می شود، بنابراین در نوشتن آنها دقت کنید!

4-از عبارات غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید

از عبارات مرتبط و غنی از کلمات کلیدی در سرفصل های خود و همچنین در سرتاسر محتوای خود استفاده کنید تا هم خوانندگان و هم موتورهای جستجو بدانند پست شما در مورد چیست این روش، روش مقاله نویسی بسیار مفیدی است. اما مراقب باشید، تعداد زیاد کلمات کلیدی نه تنها خوانندگان شما را نسبت به محتوای شما زده می کنند، بلکه می تواند منجر به جریمه موتورهای جستجو نیز شود.

از کلمات کلیدی به طور متفکرانه و کم استفاده کنید و طبیعی تر جلوه کنید. علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی در سراسر پست خود، از برچسب های وبلاگ با برچسب گذاری چند کلمه کلیدی مرتبط برای هر پست استفاده کنید. اکثر وبلاگ‌های عمومی دارای قابلیت برچسب‌گذاری از قبل هستند.

5-ساختار پست های خود را تنظیم کنید

محتویات پست شما ممکن است عالی باشد، اما می تواند به راحتی در قالبی سازماندهی نشده و ناکارآمد از بین برود پس به این روش مقاله نویسی دقت کنید. تقسیم کردن محتوای خود به پاراگراف های کوچکتر با سرفصل و عنوان خاص، خواندن محتوا را برای مخاطبان شما بسیار راحت می کند. برای موتورهای جستجو، سازماندهی پشتیبان نیز کلیدی است. استفاده از سلسله‌مراتب تگ مناسب هنگام برچسب‌گذاری سرفصل‌ها (H1 برای عنوان، H2 برای زیرنویس) برای حفظ ساختار مناسب مقاله بسیار با اهمیت است.

روش مقاله نویسی

6-تصاویر را ترکیب کنید

پست های خود را با تصاویر برجسته کنید! مردم بصری هستند و مطالب تصویری آنها را جذب می کند. افزودن یک تصویر به همراه پست وبلاگ شما می تواند تاثیر زیادی ایجاد کند. حساب پینترست دارید؟ علاوه بر تبلیغ وبلاگ‌های شما در سایر کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، پست‌های حاوی تصاویر نیز می‌توانند پین شوند و راه دیگری برای ترافیک به وب‌سایت شما اضافه کنند.

7-محتوا با رسانه های اجتماعی 

یکی از نکاتی که در این روش مقاله نویسی باید رعایت کنید نقش رسانه های اجتماعی است. رسانه های اجتماعی ابزار قدرتمندی هستند که می توانند به افزایش دسترسی به محتوای شما و ترویج و اشتراک گذاری آن کمک کنند. هر مقاله جدید را در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی و در انجمن‌ها، با استفاده از توضیحات جذاب و دعوت به اقدام، پست کنید.

از آنجایی که قدرت رسانه های اجتماعی در اشتراک گذاری نهفته است، داشتن دکمه های اشتراک گذاری در هر یک از پست های وبلاگ خود نیز مهم است. اگر می‌خواهید کنترل بیشتری بر نحوه ی نمایش لینک‌هایتان در هنگام اشتراک‌گذاری داشته باشید، پیاده‌سازی کارت‌های توییتر برای توییتر یا Open Graph برای فیس‌بوک (فنی) می‌تواند پیوندهای به اشتراک‌گذاشته شده شما را تقویت کنند و ممکن است به نرخ کلیک شما کمک کند.

8-Google Authorship را پیاده سازی کنید

Google Authorship یک راه سریع و آسان برای پیوند دادن محتوا به یک نویسنده خاص است، تنها چیزی که نیاز دارید یک حساب +Google است. در نتیجه، مقالات شما به‌عنوان مطالبی غنی در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند که شامل عکس نویسنده همراه با عنوان مقاله است. Google Authorship برای ارتقای شخصی عالی است، اما همچنین می‌تواند نرخ کلیک روی مقالات شما را افزایش دهد. اگر نویسنده هستید، بیاموزید که چگونه نویسندگی را برای وب سایت خود تنظیم کنید.

روش مقاله نویسی

مطالعه بیشتر: نرخ خدمات سئو در سال 1401

9-ایجاد پیوند طبیعی را ارتقا دهید

لینک سازی خارجی از زمان خرید لینک و ایجاد پیوند، راه طولانی را پیموده است، اما لینک ها همچنان یک فاکتور مهم رتبه بندی برای سئو هستند. پیوند دادن به مقالات یا وب سایت خود، در پست شما تضمین می کند که اگر مقاله ی شما توسط سایت دیگری انتخاب شده باشد، به وب سایت شما پیوند باز می گردد. اگر با انواع دیگر محتوا مانند اینفوگرافیک ها و ویدیوها خلاق هستید، افزودن کد جاسازی در سایت به ترویج اشتراک گذاری محتوا کمک می کند و همچنین پیوندی را به منبع اصلی اضافه می کند. ایجاد محتوای عالی SEO به افزایش اشتراک‌پذیری و احتمال لینک دادن سایر وب‌سایت‌ها به آن کمک می‌کند، بنابراین کیفیت را هدف قرار دهید!

10-بر فعالیت خود نظارت داشته باشید

با نظارت بر تلاش های خود از محتوای سئو دوستانه خود مطلع باشید. گوگل آنالیتیکس یک راه آسان و رایگان برای ردیابی بازدید از صفحه و میانگین زمان صرف شده در یک صفحه است. مواردی مانند نرخ پرش و زمان حضور در سایت را بررسی کنید تا ایده ای از نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما پس از ورود به محتوای شما داشته باشید. اگر شاهد افت زیاد علاوه بر میانگین کم زمان صرف شده در صفحه هستید، این نشانه آن است که محتوای شما با چیزی که به دنبال آن بودند مرتبط نبوده یا بدتر از آن جالب نبوده است.

اگر که قصد دارید در زمینه ی نوشتن محتوای باکیفیت و کاملا سئو شده، بیشتر بدونید روی لینک بزنید و کلی اطلاعات بیشتر بدست بیارید.

همچنین، نگاهی به تعداد تعاملات اجتماعی (اشتراک گذاری، لایک و غیره) بیندازید تا از ویروسی بودن پست خود مطلع شوید. فقط نگاه کردن به این معیارهای ساده می‌تواند به شما ایده خوبی بدهد که کدام قسمت‌های محتوا به خوبی مورد استقبال قرار می‌گیرند و پسندیده می‌شوند تا بتوانید آن نوع محتوا را در ادامه راه تکرار کنید.برای دریافت خدمات ارزنده ی مقاله نویسی که زیر مجموعه ی سئو سایت می باشد، می بایست با آزانس دیجیتال مارکتینگ در ارتباط باشید تا توسط متخصصین به شما خدمات ارائه شود.

هم سئو و هم نوشتن محتوا قطعات مهمی برای پازل هستند، بنابراین استفاده از تکنیک‌های باکیفیت برای اطمینان از ترافیک و تعامل بیشتر در وب‌سایت‌تان بسیار مهم است. اگر در مورد سئو، محتوا یا نحوه کار آنها با یکدیگر سوالی دارید، برای دریافت نکات بیشتر در مورد نوشتن محتوای سئو با ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *