رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. بهترین روش و استراتژی لینک سازی خارجی 2023

بهترین روش و استراتژی لینک سازی خارجی 2023

استراتژی لینک سازی خارجی

مقدمه

روش های زیادی برای ارتقای رتبه یک سایت در نتایج جستجوی گوگل وجود دارد، این استراتژی ها و الگوها هر ساله دچار تغییر و تحولاتی می شوند، بعضی از این روش ها استراتژی های لینک سازی خارجی در سال 2023 می باشند.

استفاده از این تکنیک ها برای ارتقای رتبه سایت باید به اندازه باشد، اما بعضی ها بیش از اندازه آن را به کار میگیرند تا سایتشان در نتایج جستجو رتبه بهتری پیدا کند، تجربه ثابت کرده است که مهم تعداد نیست بلکه کیفیت کار تاثیر بیشتری دارد.

تکنیک لینک سازی خارجی هرچقدر کاربردی باشد اگر آن را هوشمندانه به کار نگیرید سیستم هوش مصنوعی به نحو مناسبی جایگاهتان را ارتقا نمی بخشد که اصلا اتفاق خوبی نخواهد بود، برای همین بهتر است که به جای کمیت به کیفیت کارها توجه دوچندانی نمایید.

برای آگاهی از خدمات مشاوره سئو، حتما روی لینک بزنید.

External linking strategy

لینک سازی خارجی چیست؟

لینک سازی خارجی به تمام روش‌ هایی اطلاق می ‌شود که با استفاده از منابع خارجی و سایت‌ های دیگر برای ورود وب سایت شما یک راه دسترسی قرار داده شود. این لینک‌ ها معمولاً برای موتورهای جستجویی مثل گوگل سیگنال‌ های مثبتی هستند که نظرشان به وب سایت شما جلب می شود.

با افزایش تعداد و کیفیت لینک‌ هایی که معمولا به سایت شما اشاره می ‌کنند به مرور زمان می ‌توانید رتبه وب سایت خود را در نتایج جستجو بهبود ببخشید و ترافیک آن را افزایش دهید. البته باید توجه داشت که لینک سازی باید به طرز صحیحی انجام شود تا به نتیجه برسد.

اهمیت لینک سازی خارجی:

لینک سازی خارجی به معنای به دست آوردن لینک ها از سایت های دیگر برای وب سایت شما می‌ باشد. یعنی این که سایر وب سایت ها به سایت شما اجازه دریافت لینک را می‌ دهند تا به رتبه دهی شما در موتورهای جستجو و دستیابی به تعداد بیشتر کاربر کمک شود.

لینک سازی اهمیت زیادی برای سئو به خصوص در زمینه بهینه‌ سازی موتورهای جستجو و سایت سازی دارد. تعداد و کیفیت لینک هایی که به سایت شما اشاره می ‌کنند تاثیر مستقیم بر جایگاه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو خواهد داشت. مزایای لینک سازی عبارتند از:

رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو:

موتورهای جستجو پیوندهای لینک شما را به عنوان یک اعتبار و ارجاع می ‌بینند و سایت هایی که لینک به آنها وجود دارد را به عنوان برترین سایت های مرتبط در نتایج جستجو تشخیص می ‌دهند برای همین اهمیت دارد از چه سایت هایی لینک میگیرید.

افزایش ترافیک وب سایت:

همچنین وجود لینک های خارجی بر روی سایت های دیگر باعث می شود تعداد بازدید کنندگان به وب سایت شما از مسیرهای مختلف افزایش یابد که بسیار اتفاق خوبی است.

بهبود اعتبار:

وجود لینک های خارجی از سایت های معتبر به سایت شما اعتبار دو چندانی می بخشد، در حقیقت به دست آوردن جایگاه بهتر در نتایج جستجو است که به سایتتان در نظر بازدید کننده اعتبار می بخشد و کمک می کند به اهدافی که دارید برسید.

طول عمر بالا:

لینک سازی خارجی اگر به صورت کاملا معتبر و پایدار صورت بگیرد در طولانی مدت می ‌تواند موجب رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو به صورت کاملا ارگانیک و طبیعی شود.

تشویق به اشتراک گذاری:

همچنین وجود لینک های خارجی بر روی سایت های دیگر برای دیگران نیز انگیزه ای ایجاد می کند تا برای اشتراک گذاری محتوا هایشان از این شیوه بهره ببرند.

ویژگی های لینک سازی خارجی:

روش های مختلفی برای لینک سازی خارجی وجود دارد و مهندس سئو است که با توجه به تجربه ای که به مرور زمان کسب کرده است تصمیم می گیرد که از کدام استراتژی ها برای بهبود بیشتر رتبه وب سایت بهره ببرد.

البته دانستن این نکته نیز ضروری است که نوع فعالیت وب سایت نیز تاثیر مستقیمی بر روی لینک سازی خارجی دارد، معمولا مهندسان سئو با در نظر گرفتن همین جزئیات ریز تصمیمات مهمی را اتخاذ می کنند که در نهایت به ارتقای جایگاهش کمک دو چندانی شود. بعضی از ویژگی ها عبارتند از:

در نظر گرفتن ارتباط موضوع محتواها:

بسیار اهمیت دارد که لینک خود را در جایی جاسازی کنید که از نظر محتوا با محتوای صفحه ای که به سایت شما ارجاع می شود از نظر محتوا هماهنگ باشد، این نکته کمک می کند تا بازدید کننده میزان بیشتری را در وب سایتتان به سر ببرد که در نهایت گوگل با تشخیص این نکته به سایتتان رتبه بهتری اهدا می نماید.

توجه به اعتبار سایت خارجی:

یکی از مهم ترین قواعد لینک سازی خارجی این است که حتما از وب سایتی استفاده کنید که از نظر رتبه جهانی از شما در جایگاه بهتری قرار دارد، در حقیقت از این استراتژی بهره برده می شود که بخشی از ترافیک معمولا بیشتر آنها به سمت سایت شما هدایت شود.

اگر از وب سایتی که رتبه پایین تری دارد بهره بگیرید به طور قطع در اجرای این استراتژی موفق نخواهید بود و ممکن است لینک سازی خارجی ای که کرده اید نتواند میزان ترافیک بازدید وب سایت شما را افزایش دهد که شکست محسوب می شود.

استفاده به اندازه از لینک سازی خارجی:

برای استفاده مناسب از این استراتژی ضرورت دارد که در یک محتوا از میزان لینک های به اندازه و مناسب تری بهره ببرید، ولی اگر از ارتباطی که ضرورت است لینک شما داشته باشد اگر بیش از اندازه لینک سازی کنید برای خواننده آزار دهنده خواهد بود و ممکن است این موضوع باعث شود تا از وب سایت خارج شود که یک پوئن منفی محسوب می شود.

توصیه می کنم حتما به مقاله ی 15 تکنیک مرگبار سئو کلاه سیاه سر بزنید.

External linking strategy

بهترین روش و استراتژی لینک سازی خارجی 2023:

در حقیقت، استراتژی‌ ها و روش‌ های لینک سازی خارجی بسیار پیچیده و پویا هستند و به شدت تحت تأثیر تغییرات الگوریتم‌ های موتورهای جستجویی مانند گوگل در هر دوره قرار می‌ گیرند. اما در سال ۲۰۲۳، می‌ توانید از روش ‌های زیر بهره‌ برداری کنید تا به نتایج قابل قبولی برسید.

ایجاد و به روز رسانی محتوای مرجع:

ایجاد محتوای ارزشمند و جذابی که بتوانید در سایت‌ ها و وبلاگ‌ های دیگر به‌عنوان یک منبع معتبر لینک قرار دهید کمک می کند تا میزان بازدید به اندازه زیادی افزایش پیدا کند.

ساختن روابط شخصی:

برقراری ارتباطات معنادار و روابط شخصی با صاحبان سایت‌ های پر بازدید و کسانی که محتوای ما را مورد توجه قرار می‌ دهند، می تواند به ارتقای بهتر لینک سازی خارجی کمک کند و بهتر است که سطح تعامل با آنها بالا باشد.

به اشتراک گذاری محتوا در رسانه‌ ها:

همچنین در بحث لینک سازی خارجی ارسال و انتشار مطالب ارزشمند در رسانه‌ها به منظور جلب توجه می تواند کمک کند تا وب سایتتان به توفیقات بیشتری دست پیدا کند، بهتر است لیستی از این رسانه ها همیشه در دسترس داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید از آنها بهره لازم را ببرید.

استفاده از شبکه‌ های اجتماعی:

حضور فعال در شبکه‌ های اجتماعی بزرگ مانند فیسبوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام به طور کل کمک می کند تا ارتباط با مخاطبان هدف برایتان بسیار در دسترس تر باشد و لینک های خود را نیز بتوانید به اشتراک بگذارید و به ارتقای وب سایت کمک کنید.

با وجود نکاتی که گفته شد باید در نظر داشته باشید که بهترین استراتژی لینک سازی خارجی در سال 2023 این است که یک مهندس سئو بتواند از تمامی این روش ها به صورت تلفیقی و هماهنگ در مواقع مناسب بهره ببرد تا به رشد و ارتقای جایگاه وب سایت های زیر نظر خودش کمک کند.

بسیار سخت می توان تصور کرد که فقط با بهره گرفتن از یک روش بتوان به نتایج قابل قبولی در زمینه لینک های خارجی دست پیدا کرد، بلکه میزان تجربه و درست به کار بستن استراتژی ها در کنار یکدیگر به این امر مهم کمک خواهد کرد که در بالا به آنها اشاره کردیم.

برای ادامه دادن این بحث حتما روی لینک بزنید و مطالب بیشتری را مطالعه کنید.

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با در اختیار داشتن مهندسان مجرب در زمینه سئو آمادگی دارد تا برای وب سایت های شخصی و تجاری به صورت مناسب لینک سازی خارجی را با بهترین روش ها و استراتژی های سال 2023 انجام دهد، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *