رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. آشنایی با تکنیک های سئو خارجی

آشنایی با تکنیک های سئو خارجی

در میان دسته بندی هایی که برای سئو در نظر میگیرند، سه دسته بندی کلی داریم. سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال. در این مقاله از سایت رسانتو قصد داریم که در مورد سئو خارجی صحبت کنیم.

سئو خارجی، مجموعه فعالیت هایی است که شما خارج از سایت خود انجام می دهید تا اعتبار و اطمینان بالایی را کسب کنید. در کنار تمام فعالیت هایی که در سئو داخلی سایت انجام می دهید، اقداماتی هم در سئو خارجی سایتتان وجود دارند که رتبه سایت شما را بهبود می بخشد. 

ارتباط موضوعی، اعتبار و اعتماد سه فاکتور بسیار مهم هستند، که از طریق سئو خارجی بدست می آیند. 

سئو خارجی

 لینک سازی و سئو خارجی

لینک سازی خارجی یا همان بک لینک در قلب سئو خارجی قرار دارد. قطعا سایتی که تعداد بک لینک بیشتری دارد، رتبه ی بهتری نسبت به بقیه با تعداد بک لینک پایین تر پیدا می کند.ما به اختصار انواعی از بک لینک ها را توضیح خواهیم داد اما برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این موضوع، می بایست دوره های سئو که در آکادمی های مختلف در سر تا سر ایران برگزار می شود را شرکت کنید. 

سه نوع لینک مختلف وجود دارد:

1- لینک طبیعی:

این نوع لینک ها بدون هیچ فعالیتی کسب می شوند. مثلا یک نفر در حال نوشتن محتوایی در مورد سفرش است و در بین آن به شرکت مسافربری مربوط یک لینک می دهد، شرکت مسافربری برای گرفتن آن لینک هیچ تلاش و عملکردی نداشته، ولی توانسته است که آن را بگیرد.

2- لینک هایی که بصورت دستی ساخته می شوند:

این همان لینک هایی هستند که شما با فعالیت های لینک سازی خارجی خود آنها را می سازید. اگر بخواهیم مثالی بیاوریم: زمانی که شما از کاربران تان می خواهید که به محتوای شما لینک دهند یا اینکه از اطرافیانتان می خواهید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند، این ها همه شامل این مدل لینک ها هستند. 

3- لینک هایی که خودتان می سازید:

این لینک ها را با فعالیت لینک سازی که دارید در بلاگ ها، فروم ها، انجمن ها و … با انکر تکست کاملا مناسب می سازید. 

توصیه می کنم حتما به مقاله ی راهنمای اجرای سئو داخلی سر بزنید.

سئو خارجی

 زمانیکه می خواهیم از سایتی بک لینک بگیریم به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

بهتر است سایتی که می خواهید از آن بک لینک بگیرید، اول ویژگی های زیر را در آن بررسی کنید و همچنین در این فرایند موراد دیگری را نیز مورد بررسی قرار دهید:

 • میزان معروف بودن سایت
 • چه مقدار موضوع سایتی که قرار است از آن لینک بگیرید به موضوع مقاله ی شما نزدیک است
 • تازه بودن لینک
 • انکر تکستی که استفاده می کنید بسیار مهم است و کاملا باید مرتبط باشد.
 • میزان اعتمادی که به آن سایت وجود دارد بسیار مهم است. 
 • تعداد لینک هایی که در همان صفحه وجود دارند مهم هستند.
 • میزان اعتبار دامنه ی سایت را نیز باید مورد بررسی قرار دهید.

اگر چه زمانی که درمورد سئو خارجی صحبت می کنیم، بیشتر همه به لینک سازی خارجی فکر می کنند ولی راه های دیگری برای سئو خارجی هم وجود دارد از جمله:

 • شبکه های اجتماعی
 • وبلاگ های مهمان
 • منشن هایی که با لینک و بدون لینک به برند شما وارد می شوند.
 • اینفلوئنسر مارکتینگ

سئو خارجی چیست؟

 چگونه سئو خارجی را برای سایت خود انجام دهیم؟

1- لینک سازی خارجی

 یکی از مهم ترین قسمت های سئو خارجی است. شما باید سایت هایی را پیدا کنید که تخصص، اعتبار و اطمینان بالایی به آنها وجود داشته باشد. این سه المان، سه المان اصلی هستند در انتخاب سایت. این سایت ها را پیدا کردید باید از آنها لینک خارجی بگیرید. ولی سایت های دیگر کی از شما لینک بگیرند؟ زمانیکه شما هم این سه فاکتور را در سایت خود بالا برده باشید. 

2- بلاگ

بلاگ شما جایی است که شما می توانید یک محتوا بنویسید که قابلیت لینک بالایی داشته باشد. در پست های بلاگ شما افراد می توانند برای شما کامنت بنویسند، می توانند محتوای شما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و … . همه ی اینها باعث رشد سایت شما می شوند. 

3- شبکه های اجتماعی

قطعا شبکه های اجتماعی تاثیر بالایی در سئو خارجی شما دارند. سایت هایی که قصد موفقیت دارند حتما باید فعالیت بالایی هم در شبکه های اجتماعی خود داشته باشند. زمانی که شما مطالب مفید و درستی در شبکه های اجتماعی خود قرار می دهید، دیگران هم با برند شما آشنا می شوند و هم پست شما برای یکدیگر می فرستند که باعث هرچه بیشتر معروف شدن شما می شود. و شما می توانید افراد را از شبکه های اجتماعی خود با سایت ها انتقال دهید و همین عامل ترافیک بالای سایت شما شود.

4- برای نشریه های دیگر بنویسید

با این کار برند خود را از طریق دیگران معرفی می کنید که یکی از بهترین کارهایی است که شما می توانید انجام دهید. با این کار هم به آن نشریه خود را معرفی می کنید و هم اینکه تمام مخاطبان آن نشریه متوجه شما می شوند و دیگر شما را می شناسند.

5- سئو محلی

سئو محلی یک از انواع کارهایی است که در راستای سئو خارجی انجام می گیرد. در سئو محلی شما باید سیگنال هایی برای گوگل بفرستید و به او بفهمانید که شما باید در جستجوهای محلی پیدا شوید. 

لینک های شکسته شده

یکی از بدترین چیزهایی که می تواند در سایت شما وجود داشته باشد، لینک های شکسته شده هستند. شما باید با استفاده از ابزارهای متفاوت مانند ahref لینک های شکسته شده یا همان broken link ها را پیدا کنید و بعد دوباره آنها را برای سایت خود بسازید. 

سئو خارجی با رسانتو

 لینک های دو فالو و نوفالو کدام هستند؟

لینک های نوفالو، لینک هایی هستند که به گوگل می فهمانند که آنها را پیگیری نکنند. این گونه لینک ها هیچ کمکی به رتبه ی سایت شما نمی کنند. چرا که تگ نوفالو هم با خود دارند. تگ های دو فالو مانند تگ های نوفالو هستند، با این تفاوت که به بالا رفتن رتبه ی سایت شما هم کمک می کنند. 

در کل باید بدانید که اکثر لینک های موجود در اینترنت، به طور پیش فرض فالو هستند. لینک های نوفالو هیچ کمکی به رتبه ی سایت شما نمی کنند. زمانی که سایتی به شما لینک فالو می دهد، یعنی از اعتبار خود به شما می بخشد. ولی زمانی که لینک نوفالو می دهد هیچ اعتباری را به شما نمی دهد.همچنین شما می توانید با مشاوره سئو رایگان رسانتو که توسط متخصصین ما صورت می گیرد، به اطلاعات مهم دیگر دست پیدا کنید. 

تاثیر محتوای ویدیویی

یکی از مسائلی که در سئو سایت بسیار حائز اهمیت است، میزان ترافیکی است که سایت شما دارد.از آنجایی که کاربران و مخاطبان، امروزه نسبت به محتوا های ویدیویی  در مقایشه با محتوای متنی واکنش بهتری را نشان می دهند و ابراز علاقه ی بیشتری را از خود نشان می دهند.این اطلاعات با بررسی رفتار کاربران در دنیای دیجیتال بدست آمده است.

پس بهتر است که در زمان تولید محتوا برای سایت خود، در ابتدا رفتار کاربر را در نظر بگیریم تا بتوانیم ترافیک خوبی را بدست بیاوریم.حال اگر بتوانیم محتوا های ویدیویی خود را مانند موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی در پلتفرم های معتبر منتشر کنیم و از طریق آنها بتوانیم برای سایت خود ترافیک بدست بیاوریم، میتوانیم سئو سایت خود را به نحو چشمگیری ارتقا دهیم و رتبه های خوبی را در موتور های جستجو کسب کنیم.

سئو خارجی

سخن پایانی آشنایی با تکنیک های سئو خارجی

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو به تشریح کامل سئو خارجی پرداختیم. اینکه سئو خارجی، چه تاثیری در سایت شما دارد، چگونه باید سئو خارجی را انجام دهید. سایت هایی که از آنها بک لینک میگیرید چه ویژگی هایی باید داشته باشند و … . 

امیدواریم که از مطالب این مقاله لذت برده باشید. 

2 پاسخ

  1. با سلام
   به طور کلی باید گفت که لینکسازی خارجی می بایست با استراتژی مناسب و طبیعی صورت بگیره
   ولی شما میتونید برای دریافت مشاوره رایگان از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *