رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. راهنمای پیاده سازی سئو داخلی

راهنمای پیاده سازی سئو داخلی

سئو داخلی

اگر بخواهیم دو گروه عمده برای سئو در نظر بگیریم: یکی سئو داخلی و دیگری سئو خارجی است. سئو داخلی به تمام کارهایی که داخل سایت در راستای بهینه سازی انجام می دهیم و سئو خارجی به تمام کارهایی که خارج سایت در راستای بهینه سازی انجام می دهیم، خواهیم بود.

سئو داخلی چیست؟

به مجموعه کارهایی که در راستای بهینه سازی سایت در داخل سایت انجام می گیرد، مانند بهینه سازی تگ عنوان ها، بهینه سازی محتوا، بهینه سازی آدرس سایت یا URL و … است. 

گوگل در سئو 2022 هم اعلام کرده است که همچنان در محتوای شما به دنبال کلمه کلیدی می گردد و هم چنان اهمیت می دهد که کلمه کلیدی شما چقدر تکرار شده است، هرچند که گوگل بسیار پیشرفت کرده است. و همچنین علاوه بر محتوا، دنبال کلمه کلیدی مورد نظر در عنوان شما نیز هست. شما همین الان هر چیزی که مدنظرتان است را جستجو کنید، بعد می بینید که در میان تمامی سایت هایی که در صفحه ی اول هستند، کلمه کلیدی در عنوان تمام آنها دیده می شود. 

یکی از مهم ترین کارهایی که در سئو داخلی، حتی در سال 2022 باید انجام دهید، بهینه سازی محتوا است.  محتوای شما باید برای موارد زیر کاملا بهینه شده باشد.

 • بهینه سازی در راستای تجربه ی کاربری
 • بهینه سازی در راستای نرخ پرش
 • بهینه سازی در راستای هدف جستجو
 • بهینه سازی در راستای سرعت صفحه
 • بهینه سازی در راستای نرخ کلیک

سئو داخلی

 

بهینه سازی محتوا

به عنوان یک تکنیک قدیمی بگویم که، حتما کلمه کلیدی شما باید بین 100 کلمه اول مقاله تان باشد. در قسمت ابتدایی مقاله گفتیم که گوگل علیرغم پیشرفته بودنش، همچنان در میان لغات شما جستجو می کند تا کلمه کلیدی تان را پیدا کند و بعد متوجه موضوع سایت شما بشود. این همان دلیلی است که شما باید کلمه کلیدی را در 100 لغت ابتدایی خود قرار دهید.

بهینه سازی تگ های عنوان

حتما عنوان بلاگ خود را با تگ H1 قرار دهید. گوگل با توجه به تگ H1 متوجه ساختار محتوای شما می شود. در وردپرس خودش به طور پیش فرض، عنوان بلاگ را با تگ H1 قرار می دهد، ولی اگر در محیط دیگری بودید، یادتان باشد که حتما تگ H1 باید برای عنوان بلاگتان قرار دهید.

حتما حداقل یک عنوان فرعی دیگر داشته باشید که مرتبط با کلمه کلیدی تان باشد، یا اینکه کلمه کلیدی تان در آن تکرار شده باشد و آن را با تگ H2 نمایش دهید. وجود حداقل یک تگ H2 در محتوایتان ضروری است.

بهینه سازی چگالی کلمه کلیدی در محتوا

اگرچه گوگل اعلام کرده است که مهم نیست که چه تعداد دفعه کلمه کلیدی شما تکرار شده باشد، ولی تجربه نشان داده است که این نکته برای گوگل مهم است. تصور کنید که شما در محتوای بلاگ خود یک بار از کلمه ی کلیدی تان استفاده کرده اید، چقدر گوگل می تواند مطمئن باشد که محتوای شما در مورد چه موضوعی است تا زمانی که شما چند بار کلمه کلیدی خود را در متن تکرار کرده باشید. پس تکرار متناسب کلمه کلیدی مهم است، البته نه اینکه انقدر تکرار کنید که گوگل به فعالیت شما شک کند. 

بهینه سازی آدرس بلاگ یا URL

قبلا هم آدرس مهم بود، ولی الان بسیار مهم تر است. آدرس صفحه ی شما در بالای صفحه به همه نشان داده می شود. پس مهم است که حتما نکاتی را در نوشتن آن رعایت کنید. یکی از نکاتی که حتما باید رعایت شود، این است که آدرس صفحه ی شما حتما باید کوتاه باشد. نکته ی بعدی که خیلی مهم است اسن است که کلمه کلیدی شما حتما باید در آدرس دیده شود. در نوشتن آدرس صفحه ی خود حتما باید این دو نکته را مدنظر قرار دهید. 

توصیه می کنم حتما به مقاله ی چه مباحثی در دوره سئو باید آموزش داده شود سر بزنید.

سئو داخلی

 

تگ توضیح یا description را بهینه سازی کنید

در این قسمت شما می توانید توضیحی در مورد موضوع خود بدهید و اهمیت این تگ آنجاست که کاربران با خواندن تگ دیسکریپشن شما، جذب می شوند و وارد سایت شما می شوند. خود گوگل اگر که ببیند شما چیزی آماده نکرده اید، در میان محتواهای شما، یک قسمتی را به تگ اختصاص می دهد، ولی بهتر است که خودتان یک متن بهینه برای این بخش بنویسید.این امر در سئو ی داخلی بسیار حائز اهمیت است، همانطور که گوگل به آن توجه بسیاری دارد. 

محتوای بهینه شده و سئو شده بنویسید

در تمامی زمان ها محتوا نقش ویژه ای در سئو داخلی داشته است، در سال های اخیر نیز گوگل اعلام کرده است که یکی از مهم ترین عوامل در رنک گیری صفحات محتوا است.منظور از محتوا تنها محتوای متنی نمی باشد، محتوا های ویدیویی و تصاویر هم باید ویژگی هایی داشته باشن.یکی از محتوا های ویدیویی که بسیار بر روی ترافیک و سئو سایت شما تاثیر می گذارد، موشن گرافیک است و تعرفه موشن گرافیک بر اساس کیفیت آن در تولید و طراحی بررسی می شود.حال این محتوا چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ 

در ابتدا باید یونیک و منحصربفرد باشد. محتوای کپی شده هیچ ارزشی برای گوگل ندارد و علاوه بر آن باعث کاهش رتبه ی شما هم می شود. مورد بعدی که حتما باید به آن دقت کنید، این است که محتوای شما باید با ارزش باشد. به این معنی است که محتوا باید دارای جزئیات کافی، عکس، ویدیو و … باشد.

و به عنوان مورد آخر محتوا، باید دقیقا سوال کاربر را پاسخ دهید. یعنی کاربر برای سوال خود جستجو می کند و صفحه ی شما بالا می آید، و عنوان و … شما کاملا به سوال او مرتبط است، پس وارد صفحه ی شما می شود ولی جوابی برای سوال خود پیدا نمی کند، پس به سرعت صفحه ی شما را ترک می کند و همین یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای صفحه ی شما بیفتد. 

سئو داخلی

بهینه ساز سایت برای بالا بردن نرخ کلیک

نرخ کلیک یا CTR یکی از المان های مهم در سئو داخلی است. هم در سئو و هم در بالا بردن ترافیک سایت شما. شما باید راه هایی را پیدا کنید تا این فاکتور را در سایت خود بهبود ببخشید. راه هایی برای این منظور وجود دارد. از جمله:

 • از تگ عنوان سوالی استفاده کنید.
 • متا دیسکریپشن بسیار جذاب بنویسید.
 • از اسکیماها FAQ استفاده کنید.
 • تگ عنوان خود را به صورت احساسی بنویسید. عبارات احساسی در آن به کار ببرید.
 • به تگ عنوان و دیسکریپشن تاریخ سال جاری را اضافه کنید. 

از تصاویر یونیک و منحصر به فرد استفاده کنید

حتما تصاویری را که انتخاب می کنید که در سایت خود قرار دهید را منحصر بفرد کنید. به آنها لوگو اضافه کنید این کار یکی از مهمترین فعالیت هایی است که در حوزه ی سئو داخلی می توانید انجام دهید.

تحقیقات زیادی روی تصاویر سایت های مختلف انجام گرفته شده است، که نتایج نشان داده است که سایت هایی که از تصاویر منحصر به فرد استفاده کرده اند جایگاه بهتری نسبت به بقیه پیدا کرده اند.

لینک سازی داخلی انجام دهید

یکی از مهمترین فاکتورهای سئو داخلی، لینک سازی داخلی است. با استفاده از لینک های داخلی گوگل متوجه ارتباط بین صفحات شما می شود. و همچنین شما می توانید با ابزارهای مختلف صفحات با ارزش خود را پیدا کنید و از آنها به صفحات دیگر تان لینک دهید که بسیار مهم است. 

سئو داخلی

 سرعت سایت خود را بالا ببرید

با استفاده از ابزارهای مختلف می توانید سرعت سایت خود را پیدا کنید و به سئو داخلی خود کمک کنید. تجربه نشان داده است که کاربران مدت زیادی منتظر نمی مانند تا سایت شما بالا بیاید و سایت شما را ترک می کنند. پس حتما مراقب سرعت سایت خود باشید. یادتان باشد که حتی که عکس با حجم بالا باعث می شود که سرعت سایت شما خیلی پایین بیاید و به سئو داخلی شما لطمه وارد کند

بهینه سازی تصاویر

تصاویر خود را از همه لحاظ باید بهینه سازی کنید. هم حجم تصاویر باید کم باشد، هم اینکه تگ آلت تصاویر هم کاملا رعایت شده باشد و کامل نوشته شده باشد که این امر کمک بسزایی را در سئو داخلی شما به عمل می رساند. 

استفاده از محتوای ویدیویی

یکی از محتوا هایی که پس از تولید و انتشار آن، تاثیر بسزایی را در سئو سایت خواهد گذاشت، تولید محتوای ویدیویی خوهد بود.به این دلیل که محتوا های ویدیویی از طرفدار های بسیاری برخوردار هستند، شما به کمک این محتوا ها می توانید ترافیک سایت خود را افزایش داده و بر روی سئو سایت خود تاثیر مستقیمی را بگذارید.در بین محتوا های ویدیویی موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی ها به دلیل خلاقیتی که در طراحی و تولید آن به کار می رود، از محبوبیت بیشتری نزد کاربران برخوردار هستند.

سئو داخلی

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو و بررسی بحث سئو داخلی

همانطور که با هم در مقاله ی بالا خواندیم، مبحث سئو داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند که اگر به دنبال آن هستید که از اطلاعات بیشتری برخوردار باشید، می توانید با کمک مشاوره سئو که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو در اختیار شما قرار می دهد، از متخصصین ما در این حوزه اطلاعات کاملی را کسب کنید.

همچنین شایان ذکر است که امروزه مبحثی که در حوزه ی سئو داخلی بسیار داغ در حال پیگیری و گسترش است، مبحث تاثیر محتوای ویدیویی مانند موشن گرافیک، در سئو است که در این حوزه هم می توانید از کمک و همکاری رسانتو به نحو احسن استفاده کنید.

رسانه ات رو به رسانتو بسپار

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *