رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. سئو سایت و کسب رتبه های ممتاز از گوگل

سئو سایت و کسب رتبه های ممتاز از گوگل

سئو سایت

آیا به دنبال راهی هستید تا از طریق سئو سایت مشتری های زیادی جذب کنید و بازدیدکنندگان سایتتان را بالا ببرید؟ تا بحال هزینه ی زیادی کرده اید ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده اید؟ نمیدانید چطور میتوان از طریق سایت به درآمد رسید؟ 

در این مقاله ما چک لیستی از تمام مجموعه فعالیت هایی که شما باید در رابطه با سئو سایت خود انجام دهید تا از طریق آنها اعتماد گوگل را جلب کرده و رتبه ی بالایی در صفحات گوگل بدست آورید را به شما پیشنهاد داده ایم.

1- تقویت سئو داخلی

شاید زمانی که جملات بالا را خواندید تصور کردید که تمرکز این مقاله روی سئو خارجی و لینک سازی خارجی است. ولی باید بگویم که اشتباه فکر کردید، چرا شما در ابتدا باید به عنوان یک فاکتور بسیار مهم، سئوی داخلی خود را انجام دهید. 

اولین نکته که کاملا تجربی بدست آمده است، این است که شما باید کلمه ی اصلی خود را در ابتدای تیتر قرار دهی، به عنوان مثال در این مقاله لغت اصلی من سئو سایت است، پس تیتر به صورت سئو سایت و کسب رتبه های ممتاز از گوگل انتخاب شده است. تجربه نشان داده است که هر چه لغت از ابتدای خط فاصله داشته باشد گوگل کمتر به آن اهمیت می دهد. 

مورد بعدی که حتما باید به آن دقت کنید و ما در مقالات مختلف در مورد آن صحبت کرده ایم، طول نوشته ی شما است. طول نوشته که زیاد باشد و مطالب که مرتبط باشند، باعث می شود که شما مطالب مرتبط بیشتری را پوشش دهید، و همین امر باعث می شود که گوگل به شما به عنوان یک سایت مهم و پر اطلاعات نگاه کند. باید بگویم که تجربه به ما نشان داده است که محتواهایی با طول لغات بیشتر خیلی زودتر و بهتر رنک بالای گوگل را دریافت می کنند. 

مورد بعدی در سئوی داخلی تان، تکرا کلمه کلیدی است. نه اینکه اینقدر کلمه کلیدی را تکرار کنید تا گوگل به فعالیت های شما مشکوک شود، در حدی استفاده کنید که گوگل متوجه موضوع و مهم ترین کلمات شما شود.

سئو سایت

2- از کلمات مرتبط یا LSI استفاده کنید.

بارها در این مقاله و مقالات دیگر مانند آموزش سئو در مورد نوشته ی مرتبط با موضوع صحبت کرده ایم، و باز هم تاکید می کنیم. زمانی که شما از کلمات مرتبط با موضوع خود یا همان کلمات LSI استفاده کنید، گوگل متوجه مرتبط بودن محتوای شما می شود و این بسیار با اهمیت است. 

3- اصول تکنیکال سئو سایت را رعایت کنید.

به خاطر اهمیت بالای اصول تکنیکال، معمولا اکثر سایت ها اصول تکنیکال را به خوبی رعایت می کنند. ولی باید یک بار دیگر تاکید کنم که یکی از مهمترین قسمت های اصول تکنیکال، رعایت موبایل فرندلی بودن آن است. شما به راحتی می توانید با ابزارهای مختلفی که وجود دارند بررسی کنید که آیا صفحات سایت شما مناسب کاربر موبایل هستند یا نه؟ چرا که تحقیقات نشان داده اند که اکثر مخاطبان سایت شما از طریق گوشی موبایل وارد سایتتان می شوند.

مورد بعدی که در سال های اخیر گوگل تاکید زیادی بر آن دارد، سرعت سایت است. اگر صفحه ی شما با سرعت کمی لود شود، هم اعتماد گوگل را از دست می دهید، و هم کاربرانی که قصد وارد شدن به صفحه ی شما را دارند، زمانی که صفحه تان دیر لود شود، صفحه ی شما را ترک می کنند و وارد سایت های دیگر می شوند.

مورد بعدی این است که شما باید صفحاتی که مشکل ایندکس شدن دارند را در گوگل سرچ کنسول پیدا کنید و روی حل شدن مشکل آن ها کار کنید. در سرچ کنسول شما موارد بیشتری را نیز می بینید، صفحاتی که دارای هشدار هستند. شما باید تمامی خطاها و مشکلات را برطرف کنید و به گوگل اطلاع دهید که مشکلات برطرف شده اند.

حتما به مقاله ی سئو چیست و چه تاثیری در کسب و کار ما خواهد داشت سر بزنید.

سئو سایت

4- به دنبال محتوای مناسب باشید

چرا با اینکه بارها در مورد محتوای مرتبط صحبت کردیم، ولی باز هم بحث محتوا را داریم؟ 

چرا که ممکن است شما محتوای بسیار قوی را تولید کنید، و از نظر خودتان مطالب بسیار زیادی را پوشش داده باشید، و برای مدتی جایگاه خوبی را هم پیدا کنید، ولی بعد از مدتی افت رتبه پیدا کنید. دلیل چه چیزی است؟ 

دلیل این است که چون محتوای شما خوب بوده، گوگل رتبه ی خوبی به شما داده، ولی مخاطبان که وارد صفحه ی شما شده اند، سریع از آن خارج شده اند. چرا؟ چون احتمالا دنبال مطالبی هستند که در صفحه ی شما پیدا نمی شود. شما باید با بررسی صفحاتی که رنک خوبی دارند، ببینید که کاربران با دیدن تیتر شما دنبال خواندن چه مطلبی هستند؟

آیا دنبال تعریف مسئله اند؟ آیا دنبال توضیح موردی هستند و … .

5- نرخ Bounce rate خود را پایین آورید.

یکی از مهم ترین کارهایی که حتما باید انجام دهید این است که نرخ پرش سایت را تا جایی که امکان دارد پایین آورید. چرا که گوگل ببیند کاربر وارد سایت شما شده و سریع برمیگردد، چنین برداشتی دارد که مطالب شما، مطالب مفیدی نیستند.

شما باید کارهایی را برای کاهش درصد نرخ پرش انجام دهید، که در ابتدا محتوا باید حتما مرتبط باشد و موردی را که در گزینه ی قبلی توضیح دادیم، حتما رعایت کنید. کار بعدی که حتما باید انجام دهید و ما بطور تجربی قبلا امتحان کرده ایم، این است که بسیاری از کاربران زمانی که وارد سایت شما می شوند همین که بالای صفحه را می بینند تصمیم به ماندن یا رفتن می گیرند. بخاطر همین توصیه ی ما این است که محتوا یا تیتر یا … را تا جایی که ممکن است در بالای صفحه قرار دهید. 

و گزینه ی دیگری که پیشنهاد می کنم این است که لیست محتوای خود را در ابتدای محتوا قرار دهید، چرا که کاربر با دیدن لیست به سرعت مطلبی که نیاز دارد را انتخاب می کند و به سراغ آن می رود و همین امر باعث کاهش نرخ پرش می شود. مورد بعدی که باید رعایت شود، این است که در محتوای خود حتما تصویر، ویدئو، صدا و … قرار دهید. این گزینه نرخ پرش را با سرعت بسیار زیادی کاهش می دهد.

سئو سایت

6- به کلمات کلیدی سایت خودتان اضافه کنید

ممکن است که سایت شما در کلمات زیادی رنک خوبی داشته باشد، ولی شما باید استمرار خود را در این زمینه پیش ببرید. به سراغ گوگل سرچ کنسول بروید، آنجا می بینید که صفحات شما به خاطر یک سری کلمات که شما روی آنها اصلا کار نکرده اید، ورودی گرفته اند. این اتفاق تصادفی است. دیگران جستجوهایی کرده اند و سایت شما بالا آمده است. 

پس چقدر خوب می شود که شما روی این کلمات در همان صفحات تمرکز کنید و مطالب بیشتری را در رابطه با آنها تولید کنید. و می بینید که تعداد کلمات کلیدی که سایت شما از آنها ورودی می گیرد بسیار بیشتر شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو استفاده کنید.

7-از اهمیت شبکه های اجتماعی غافل نشوید

شبکه های اجتماعی به دلیل محبوبیتی که در میان کاربران و مخاطبین فضای دیجیتال دارند، به راحتی می توان ترافیک سایت را از طریق انتشار و لینک گذازی در این شبکه ها، افزایش داد.شبکه های اجتماعی چون pinterest، instagram و… شبکه های بسیار معتبری هستند که می توان بک لینک های ارزشمندی را از آنها دریافت کرد.مسئله ی دیگری هم که متخصصین سئو همیشه پیگیر آن هستند، مسئله ی ایندکسینگ (indexing) مقالات و صفحات است، که به کمک ثبت لینک در شبکه های اجتماعی، می توان قدمی بزرگ به سمت ایندکس (index) صفحات برداشت.

8-استفاده از محتواهای جدید و آپدیت محتواهای قبلی به صورت مداوم

یکی دیگر از روش های دیده شدن توسط گوگل و افزایش بازدید و ورودی، انتشار مقالات مرتبط با سایت و سئو شده است. برای داشتن برنامه ریزی مناسب تدوین استراتژی دقیق و فکر شده نیاز است. در این محتواها میبایست کلمات هدف و کلیدی به صورت منظم استفاده و انتشار این مقالات به صورت روتین و منظم انجام شود.

مقالات از قبل منتشر شده نیز میبایست با برنامه ریزی دقیقی به طور روتین به روز رسانی شود تا تبدیل به محتوای باطلی نشود و گوگل آن را متن مرده تلقی نکند.

با این روش بازدید سایت شما افزایش پیدا کرده و محتواهایتان از دور خارج نمیشوند.

سئو سایت

سئو سایت به کمک محتوای ویدیویی 

همانطور که میدانیم محتوا هایی که در صفحات سایت ما منتشر می شود، باعث کسب اعتبار ما از جانب موتور های جستجو می شود.یکی از انواع محتوا هایی که از جانب الگوریتم موتور های جستجو بسیار حائز اهمیت است، محتوا های بصری است.در بین محتوا های بصری که کاربران نیز به آنها علاقه ی بسیاری را نشان می دهند، محتوا های ویدیویی مانند موشن گرافیک و  تیزر تبلیغاتی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

حال شاید بپرسید که چرا این محتوا ها بسیار اهمیت دارند؟

باید بگوییم که این انتخاب خود شما می باشد.شما به عنوان کاربر دنیای دیجیتال نسبت به محتوا های ویدیویی واکنش های بسیار بهتری را نشان داده اید و از آنجایی که موتور های جستجو خود را به عنوان کاربر معرفی می کنند و خزنده های خود را هم بر همین اساس ساخته اند، محتوا های ویدیویی که نمونه های آنها را معرفی کردیم، از اهمیت بالاتری نسبت به مابقی محتوا ها برخوردار هستند که باید نسبت به مراحل تولید و منتشر کردن آنها دقت و حساسیت ویژه ای را به کار گیرید.

 آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو و مبحث سئو سایت 

در این مقاله از سایت رسانتو، روش هایی را برای سئو سایت و بالابردن رتبه سایت در صفحات گوگل را پیشنهاد کردیم. بسیاری از این روش ها کاملا تجربی کسب شده اند، یعنی در ابتدا امتحان شده اند و سپس با بررسی ابزارهای متفاوت متوجه پیشرفت بالای حاصل از آنها شده ایم و الان در سئو سایت 2022 آن ها را برای شما بازگو کردیم. گروه ما با عنوان آژانس دیجیتال مارکتینگ سانتو، تا به حال تجربه ی بالایی در انجام سئو سایت های متفاوتی داشته است. شما نیز میتوانید سئو سایت خود را به ما بسپارید و تجربه ی خیلی خوبی را از داشتن سایت کسب کنید.

امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید. نظرات خود را حتما با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *