رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. سئو چیست و چه تاثیری در کسب و کار ما خواهد داشت؟

سئو چیست و چه تاثیری در کسب و کار ما خواهد داشت؟

سئو چیست

روزانه چیزی نزدیک به 3 و نیم میلیارد سرچ یا جستجو در سطح جهان انجام می گیرد. 

با این اوصاف مطمئن باشید که حرفه ی شما هم قبلا توسط افرادی مورد جستجو قرار گرفته شده است و شما می بایست بدانید که سئو چیست و چه کاربردی دارد. اما شما چطور الان خودتان را در موضوعی که دیگران سال ها پیش در آن مهارت داشته اند، بالا بیاورید؟ اینجا جایی است که سئو یا SEO وارد می شود.

سئو چیست؟

سئو یا SEO مخفف Search engine optimization یا بهینه سازی موتور جستجو است. سئو یکی از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ است که شما باید بدانید سئو چیست و چه کاربردی دارد.در سال های اخیر بسیار معروف و محبوب شده است و رشد بسیار بالایی داشته است. از طریق سئو، شما می توانید بیزینس خود را به دیگران بشناسانید و همچنین فعالیت و برند خود را در صدر جستجوهای موتور جستجویی مانند گوگل قرار دهید. 

سئو چیست

اثرات سئو:

اگر به اختصار بخواهیم بگوییم که سئو چیست؟ باید بگوییم که یکی از قسمت های دیجیتال مارکتینگ است، ولی یادتان باشد که سئو، عملی داخلی است.

سئو به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم خواهد شد، که در ادامه به توضیحات آن خواهیم پرداخت.

فعالیت های زیادی وجود دارند که شما با استفاده از آنها می توانید بیزینس و کار خود را گسترش دهید از جمله:

این لیست موارد خیلی بیشتری دارد که ما در اینجا این موارد را فقط برای اینکه شما با کلیات اینکه سئو چیست، قید کرده ایم. 

نکته ی بسیار جالبی که در مورد سئو وجود دارد این است که، در سئو افراد از قبل جستجو را انجام داده اند، منظور من چیست؟

به عنوان مثال زمانی که شما در اینستاگرام پستی را قرار می دهید، مثلا یک تصویر، تصویر قرار داده شده ی شما در میان بقیه ی تصاویر به دیگران نشان داده می شود. ممکن است که تصویر شما را ببینند و ممکن است که نبینند. ولی در مورد سئو قضیه متفاوت است، دیگران از قبل جستجویی را انجام می دهند، و شما قرار است که خود را در مقابل جستجوی آنها قرار دهید. و اینجاست که سئو ظاهر می شود. 

سئو یعنی زمانی که دیگران سوالی پرسیدند، شما خود را در مقابل سوال آنها قرار بدهید، و پاسخی را به آنها پیشنهاد بدهید.اگر میخواهید نکات بیشتری راجع به اینکه سئو چیست کسب کنید میتوانید با مشاوره سئو هم در رسانتو در ارتباط باشید.

سئو چیست

چه تعدادی از مردم از موتور جستجو استفاده می کنند؟

خوب است که بدانید حدود 2 میلیارد نفر در فیسبوک حساب کاربری دارند و حدود 1 میلیارد نفر در اینستاگرام. ولی هیچ کدام حتی آماری نزدیک به موتورهای جستجو را هم ندارند، روزانه 3 و نیم میلیارد جستجو در موتورهای جستجو انجام می گیرد که همین اهمیت بالای آنها را می رساند.تمامی این کاربران باید بدانند که سئو چیست؟

از هر 100 نفر 93 نفر زمانی که وارد موتور جستجو می شوند، یک عبارت را جستجو می کنند. موتور جستجو هم می گردد و مرتبط ترین، مفیدترین و بهترین صفحه را برای او بالا می آورد، یادتان باشد تعداد صفحاتی که موتور جستجو بالا می آورد، محدود هستند. شما احتمالا با این روند آشنا هستید، چرا که روزانه خودتان این کار را بارها تکرار می کنید. 

دو روش اصلی برای قرار گرفتن در صدر جستجوها:

گوگل قسمتی را به عنوان google ads، قرار داده است که با استفاده از آن شما می توانید در موضوعی که به نظرتان قابلیت بالایی دارید، هزینه پرداخت کنید و گوگل شما را در صدر جستجوها قرار دهد. میزان پرداختی شما در ازای تعداد کلیکی است که می خورید.

در این روش شما به طور ارگانیک، افراد وارد سایتتان می شوند و فعالیت انجام می دهند که اکثرا این روش را سئو می نامند.

چگونه مشاوره سئو بر تجارت و کار من تاثیر می گذارد؟

قاعدتا اگر که شما نتوانید در نتایج گوگل بالا بیائید، پس سئو تاثیری روی تجارت شما ندارد. شما روزانه 3 و نیم میلیارد جستجو را از دست می دهید. ولی اگر که بتوانید در نتایج گوگل بالا بیائید، آن زمان است که تاثیر خیلی بالایی می بینید. شما روزانه تعداد بسیار زیادی مخاطب دارید که وارد سایت شما می شوند، اگر که نحوه ی کارکرد تان رو سایتتان به شکلی باشد که به خوبی بتوانید بازدیدکننده ی سایت را به خریدار تبدیل کنید که تاثیر فوق العاده ی سایت را در آن زمان به خوبی می توانید ببینید. 

چرا که روزانه تعداد بسیار زیادی سایت شما را رویت می کنند، و تعداد زیادی هم تصمیم به خرید از شما می گیرند. و این همان تاثیر سئو است که می تواند تاثیری بسیار بزرگ باشد. 

هدف سئو چیست؟

برای بسیاری از تجارت ها و کارها، هدف اصلی سئو این است که جایگاه ویژه ی در موتور جستجو پیدا کنند.

فعالیت هایی که موجب می شوند این جایگاه ویژه را بدست آورید:

  • افزایش ارگانیک ترافیک
  • بالا رفتن رنک و رتبه ی کلمات کلیدی
  • رنک و جایگاه گرفتن برای اکثر کلمات

برای اینکه جایگاه ویژه داشته باشید، شما باید در ابتدا ترافیک ارگانیک بدست آورید، و برای اینکه ترافیک ارگانیک بدست آورید نیاز دارید که کلمات کلیدی تان رنک و جایگاه بالایی در گوگل داشته باشند. 

هرچقدر که تعداد کلماتی که رنک بالاتری داشته باشند در سایت شما وجود داشه باشند، گوگل اعتماد بیشتری به سایت شما می کند، و احتمال اینکه صفحات بیشتری را از شما در رنک بالا قرار دهد، بیشتر است. و هر چقدر که شما تعداد صفحات بیشتری در صدر گوگل داشته باشید، احتمال کاربرانی که تبدیل به خریدار شوند بسیار بیشتر می شود.

توصیه می کنم حتما به مقاله ی صفر تا صد آموزش سئو با رسانتو سر بزنید.

سئو چیست

چطور می توانیم رنک بالاتری پیدا کنیم؟

هزاران فاکتور و المان برای موتور جستجویی مثل گوگل وجود دارد تا زمانی که کسی جستجویی انجام می دهد، شما را نمایش دهد. بحث های بسیاری در رابطه با این فاکتورها وجود دارد، ولی چیزی که می توان در این رابطه گفت این است که دو المان فوق العاده اصلی وجود دارد:

1- محتوا حتما باید مرتبط باشد.

2- کیفیت و تعداد لینک ها هم بسیار مهم است.

پس اگر که قصد دارید در گوگل جایگاه پیدا کنید، حتما باید محتوای باکیفیتی بنویسید و کاملا مرتبط باشد و دقیقا چیزی باشد که مخاطب شما به دنبال آن است و از طرفی دیگر حتما باید لینک سازی خارجی بسیار قوی داشته باشید. شما حتی اگر که همین دو فاکتور را رعایت کنید، جایگاه بسیار خوبی از نظر گوگل پیدا خواهید کرد.

کسب رتبه و اعتبار دامنه

یکی از مسائلی که در میان متخصصین سئو از اهمیت بالایی برخوردار است، افزایش اعتبار دامته است.گوگل برای سنجیدن اعتبار هر سایت المان و الگوریتم های خاصی را دارد و برای اعتبار دامنه هم عددی تک رقمی و به مرور دورقمی را که DA مخفف عبارت Domain authority تعیین کرده است.این DA ها از طریق فعالیت های مختلفی افزایش پیدا می کند که یکی از مهمترین راه های دریافت بک لینک از سایت های معتبر می باشد که در واقع آن سایت معتبر، اعتبار خود را به دامنه شما منتقل می کند.این افزایش DA شما موجب می شود که روند ارتقا رتبه ی شما، سرعت خوبی را پیدا کند.

تاثیر محتوای ویدیویی در ارتقا رنک

یکی از راه های کسب رتبه های برتر از موتور های جستجو، افزایش ترافیک سایت و صفحه های هدف است.ترافیک سایت، ارتباط مستقیم با کاربران دنیای دیجیتال دارد که شما وظیفه ی متقاعد کردن کاربران را دارید که به صفحات سایت شما سر بزنند.پس باید در درجه اول رفتار کاربران را به خوبی شناسایی کنید.

شواهد این را نشان می دهد که کاربران علاقه ی بسیاری را نسبت به محتوا های ویدیویی دارند.در بین انواع محتوا های ویدیویی هم، نسبت به موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی واکنش های بیشتری را نشان داده اند.شما می توانید با ساخت انواع محتوا های ویدیویی مرتبط با کسب و کار و برند خود، ترافیک سایت خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید و به طبع با این عمل رتبه های خوبی را از موتور های جستجو کسب کنید.

نتیجه گیری بحث سئو چیست و چه تاثیری در کسب و کار ما خواهد گذاشت؟

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، به موضوع سئو چیست پرداختیم، و اینکه چه تاثیری بر کسب و کار ما خواهد گذاشت. قطعا اگر فعالیتی در راستای بهبود سئو سایت خود نداشته باشیم، هیچ تاثیری نخواهد گذاشت، ولی بحث، زمانی است که فعالیت سئو را شروع می کنیم و در اینجا است که باید بدانیم سئو چیست. 

با انجام فعالیت سئویی شما می توانید سهم زیادی از جستجوهای گوگل را به خود اختصاص دهید و کاربرانی که تنها قصد بازدید سایت شما را دارند را تبدیل به خریدار از سایت کنید. ما در مجموعه ی رسانتو تمامی امور مربوط به سئو را با داشتن تیم حرفه ای و متخصص به خوبی انجام می دهیم و تا بحال تجربه ی داشتن پروژه های بسیار زیادی در زمینه ی سئو را داشته ایم و تجربه ی بسیار خوبی برای صاحبان کسب و کارهای متفاوت ایجاد کرده ایم. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *