رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. در ساخت تیزر تبلیغاتی معرفی برند چه نکاتی باید رعایت شود؟

در ساخت تیزر تبلیغاتی معرفی برند چه نکاتی باید رعایت شود؟

تیزر تبلیغاتی معرفی برند

ما در این مقاله قصد داریم راجع به نکات و ترفند های مهم در ساخت تیزر تبلیغاتی معرفی برند ها صحبت می کنیم. به شما چند استراتژی مفید یاد می دهیم و در انتها، یک نمونه از تیزر های مطرح سال 2024  را بررسی می کنیم.

 

قبل از هر چیز بیایید تعریفی کوتاهی از تیزر داشته باشیم

تیزر تبلیغاتی نوعی محتوای ویدئویی است که به طور خاص برای تبلیغ یک محصول یا کسب و کار ساخته می شود و هدف آن جذب حداکثری مخاطب برای فروش یا آگاهی از برند است. تیزر تبلیغاتی با جذابیت‌های بصری و بیان خلاقانه در یک یا چند دقیقه، پیام اصلی برند شما را به گوش مخاطب می‌رساند. تیزر تبلیغاتی را در مکان‌های عمومی متفاوت و به ‌دفعات می‌توانیم از تلویزیون و میان پخش بازی‌های فوتبال گرفته‌ تا در شبکه های اجتماعی، نمایشگاه‌ها و همایش‌ها و سینماها و سریال ‌ها، ببینیم.

 

خصوصیات تیزر تبلیغاتی معرفی برند 

به احتمال زیاد، تبلیغ های میان برنامه ای شبکه های مختلف را دیده اید. بعضی از آنها روی اعصابتان می رود اما برخی از آنها آنقدر جذابند که می بینید در طول روز دارید دیالوگ های بامزه‌ی آنها را تکرار می کنید. پشت این تکرار ها و نقش بستن برند در ذهنتان، الگوهای پیشرفته مارکتینگی نهفته است. اگر شما هم برند و کسب و کاری دارید، حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. ممکن این ترفند ها به شما کمک کند.

تیزر های تبلیغاتی  یکی از ترفند های جذاب و تاثیر گذار در تاریخ بازاریابی است. قدمتش از تبلیغات کوکاکولا تا همین محصولات ایرانی خودمان می رسد. اما در این سالها مخاطب این تیزرها، تغییر کرده، هوشیار تر شده و البته کمی بی حوصله تر!

شما قبل از اینکه برای برند یا کسب و کار خود، تیزر بسازید باید این نکات را رعایت کنید:

 قبل از ساخت تیزر استراتژی بچینید

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که  برای ساخت  تیزر تبلیغاتی معرفی برند باید رعایت کنید، چیدن استراتژی درست و منطقی است. ابتدا باید ببینید هدف از ساخت این تیزر چیست؟ آیا می خواهید فقط فروش و مارکتینگ داشته باشید یا فقط  می خواهید برندتان به گوش مخاطب برسد. باید برای هر کدام پلن های جداگانه بریزید و روی آنها به خوبی فکر کنید. اگر استراتژی اشتباهی بچینید و یا فقط یک تیزر تولید کنید، پولتان را دور ریخته اید.

به طور کلی استراتژی های کلی به موارد زیر تقسیم می شوند:

 • آگاهی از برند
 •  افزایش فروش
 •  جذب ترافیک سایت
 •  آموزش به مشتریان 

پس بهتر است ابتدا با تیم حرفه ای مارکتینگ مشورت کنید. مشاوران ما در شرکت دیجیتال مارکتینگ رسانتو با داشتن سالها تجربه در ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای شرکت های مطرح ایران، می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

برای مشاهده تعرفه سفارش تیزر، به صفحه ی اختصاصی تیزر تبلیغاتی مراجعه فرمایید

تیزر تبلیغاتی معرفی برند

  پرسونای مخاطب

 باید ببینید پرسونای مخاطب شما چه اشخاص و گروه هایی هستند. چه کسانی قرار است از دیدن تیزر تبلیغاتی برند شما تحت تاثیر قرار بگیرند؟ این تیزر برای چه گروه ها و اقشار جامعه تولید می شود؟ اصلا چه کسانی می خواهند این تبلیغ را ببینند؟

اگر برند محصولات پوستی دارید، به احتمال زیاد خانم ها مخاطب اصلی شما هستند پس چیدمان تیزر، از معرفی کننده و بازیگران تا تم رنگی صحنه، همه و همه تحت تاثیر این پرسونای مخاطب قرار می گیرد. اگر اپلیکیشنی دارید که خدمات تناسب اندام عرضه می کند، این گستره‌‌ی مخاطب بزرگ و بزرگ تر می شود و تیزر باید عمومی تر و ساده تر باشد.

 سبک تیزر را مشخص کنید

حال مشخص کنید طبق استراتژی و پرسونای مخاطبی که در دست دارید، باید با چه سبکی تیز تبلیغاتی را بسازید. آیا انیمیشن و موشن گرافیک ها برای برند شما بهتر است  یا یک ویدئو رئال یا بهتر است ترکیبی از هر دو باشد؟ اگر ویدئو رئال می خواهید بسازید بهتر نیست کمی چاشنی طنز اضافه اش کنید یا حتما باید رسمی باشد؟ و از همه مهمتر، جهت گیری تیزر تبلیغاتی معرفی برند است. اگر استارت آپ نوپایی هستید و رقیبان قدیمی و قدرتمندی دارید، بهتر است تیزی با جهت گیری “حل یک مشکل مخاطب” بسازید.

بعضی از این جهت گیری شامل موارد زیر می شود:

 • معرفی برند: در اینجا به مشتریان بالقوه خود می گویید چه کسی هستید و چه هدفی از تاسیس شرکت دارید.
 • وصفب: شغل و کسب کار خود را به مخاطبان توصیف می کنید.
 • راه حل : به مشتریان می گویید چه مسئله و نیازی از آنها را می توانید بر طرف کنید
 • روایت گونه: با داستان پردازی یا Storytelling  محصول خود را به نمایش می گذاریم.
 • تشویق به عملی خاص : با یک استراتژی مخاطبان خود را تشویق به انجام کاری می کنید. مانند ثبت نام در اپلیکیشن و یا خرید یک محصول
 • محصول-محور: به آنها محصولی که دارید را به نمایش می گذارید تا ترغیب به خرید شوند..
 • چهره های شاخص : از چهره های معروف جامعه از سلبریتی ها تا بازیگران استفاده می کنید تا محصول شما را تایید کنند
 • آگاهی‌بخش جامعه: شما در این نوع تیز ها یک مشکل فرهنگی را مطرح می کنید و از این طریق برند خود را در ذهن مخاطب حک می کنید.

 

 تعیین لحن تیزر

حال پس از انتخاب سبک تیزر، نوبت به تعیین لحن تیزر است. شما برای ساخت تیزر تبلیغاتی معرفی برند خود باید ببینید چه لحنی را بهتر است انتخاب کنید. آیا می خواهید با همان چاشنی طنز آگاهی از برندتان را افزایش دهید یا لحنتان رسمی باشد؟

تعیین لحن معرفی تیزر برند بسیار مهم است. در ادامه برخی از لحن های رایج تبلیغاتی را به شما نشان می دهیم:

. دراماتیک: در این نوع تبلیغ قرار است با تحت تاثیر قرار دادن احساسات مخاطب،

. گفتگویی: لحنی غیر جدی و بسیار باور پذیر دارد.

. اضطراری: مخاطب را در یک موقعیت اضطراری برای انجام یک کار قرار می دهد. مانند همین الان ثبت نام یا خرید کنید.

. طنز: با تم طنز پیام خودتان را منتقل می کنید.

. سبک های هیپ هاپی: از شور و نشاط و جوانی برای فروش محصول استفاده می شود مانند تبلیغات پپسی و نوشابه های انرژی زا

. نوستالژیک: با نشان دادن یک نوستالژی قدیمی، مخاطب خود را تحت تاثیر قرار دهید.

نوشتن متن تیزر

اکنون نوبت نوشتن متن یا اسکریپت تیزر تبلیغاتی معرفی برند است. تعداد بی شمار قالب اسکریپت برای انواع تبلیغات مارکتینگی وجود دارد. اما طرح بندی آنها به این صورت است:

 • تعداد صحنه ها
 • مقیاس زمان بندی
 • صدا ها و گفت و گو هایی که در اثر می بینیم
 • توصیف صحنه تیزر

مقاله ای خواندنی درباره 7 ترفند جذاب در ساخت تیزر تبلیغاتی انیمیشنی در لینک اختصاصی

  استوری بورد

الان نوبت این است که تمام اسکریپتی که برای تیزر معرفی برند نوشته اید را روی تخته برد یا توسط یک گرافیست یا تصویر ساز در نرم افزار های مربوطه نشان بدهید. این به شما کمک می کند که برای مرحله بعدی، یعنی فیلمبرداری کار شما آسان تر شود.

استوری بود به شما، تیم بازیگران و کارگردان صحنه کمک می کند تا دیدی بهتر نسبت به کل فرایند تیزر داشته باشید. با این فرایند همه افراد هم نقش خود را بهتر درک می کنند و در همین فرایند  می توانید نقص هایی که اسکریپت دارد را برطرف کنید.

 

  فیلم برداری

اکنون زمان فیلم برداری شماست. شما تیم بازیگران و تدوینگران و… را چیده اید و فیلم برداری های اولیه را آغاز می کنید

بهترین تیزر معرفی برند در سال 2024

در سال میلادی که گذشت، بازی معروف و محبوب clash of clans  با تیزر محشر خود به اسم clash from the past توانست بهترین تیزر سال 2024 را نصیب خود کند. در این تیزر از تم نوستالژیک که به آن اشاره کردیم، استفاده شده

 

 

چند نکته مهم

حتما زمان و بودجه مناسب را برای کارتان در نظر داشته باشید. بیشتر کسب و کار ها دوست دارند با کمترین هزینه بیشترین بازخورد را بگیرند اما در خیلی از موارد این شدنی نیست. البته این را هم در نظر داشته باشید که همیشه بودجه زیاد منجر به بازخورد نهایی خوب نمی شود. پس بهتر است تمام مراحل تولید تیزر تبلیغاتی برند خود را به شرکتی بدهید که سالها در این زمینه تجربه دارد. تنها کافی است با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو تماس بگیرید و ما همه‌ی کارها را برای شما به حرفه‌ای ترین شکل ممکن انجام می دهیم.

2 پاسخ

 1. سلام اوقات خوش
  تیزر تبلیغاتی معرفی برند می‌تونه از نوع انیمیشنی هم باشه یا فقط باید واقعی باشه؟

  1. با سلام
   از همراهی شما سپاسگذاریم.
   بسته به ماهیت و داستان برند شما این انتخاب متفاوت خواهد بود ولی در کل از هر دو نوع می‌تونید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *