رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. راحت ترین روش های ساخت موشن گرافیک کدامند؟

راحت ترین روش های ساخت موشن گرافیک کدامند؟

ساخت موشن گرافیک

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که لزوم استفاده از انواع موشن گرافیک ها را نشان می دهند. همین لزوم باعث می شود که همگی به دنبال بهترین و راحت ترین راه های ساخت موشن گرافیک ها باشیم. هر چقدر که با ساخت موشن گرافیک ها بیشتر آشنایی داشته باشیم، موشن های بهترین را می توانیم تولید کنیم که همین امر باعث می شود که بسیار تاثیرگذارتر باشند و ما را راحت تر به اهدافمان برسانند.

موشن گرافیک:

اساساً موشن گرافیک ها اصطلاحی صنعتی برای ویدیوهای متحرک هستند. موشن گرافیک ها می توانند انیمیشن های دو بعدی، سه بعدی یا GIF ها باشند.

ممکن است در ساخت موشن گرافیک ها از موسیقی، صدای بیرون ویدئو یا جلوه ها یا افکت های صوتی استفاده شود. موشن گرافیک حتی می تواند از فناوری هایی مانند ویدیوی 360 درجه، واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده استفاده کند.

چگونه ساخت موشن گرافیک به برند ما کمک می کند؟

ویدئو به عنوان یک رسانه ی بسیار موثر شناخته می شود، زیرا پردازش صوتی و تصویری را با هم ترکیب می‌کند و پردازش پیام را برای بیننده بسیار آسان‌تر می‌کند. اما موشن گرافیک ها به چند دلیل بسیار قدرتمند هستند و به صورت تخصصی با برنامه موشن گرافیک ساخته می شوند.

 • آنها ابزار داستان گویی بسیار انعطاف پذیری هستند: 

موشن گرافیک ها طیف وسیعی از ابزارها را برای گفتن داستان های قدرتمند در اختیار شما قرار می دهند. موسیقی ، صداگذاری قدرتمند و جلوه های بصری خیره کننده، همگی می توانند برای ایجاد محتوایی قدرتمند در کنار هم قرار گیرند. موشن گرافیک ها به شما این امکان را می دهند که داستان های بصری را بدون محدودیت های ویدیوی زنده (یعنی بازیگران، مکان ها، لباس ها و غیره) تعریف کنید.

ساخت موشن گرافیک

 • ساخت موشن گرافیک یک تجربه ی منفعل است:

بر اساس تحقیقات، افراد حدود 19 ساعت در هفته را صرف تماشای محتوای ویدیویی می کنند. جای تعجب نیست که همه ی ما به یاد می آوریم که چقدر هیجان زده شدیم وقتی یک ویدیو از یک معلم جایگزین را در کلاس بجای معلم خودمان داشتیم. یعنی قرار نبود ما دیگر کاری انجام دهیم. در مورد سفارش موشن گرافیک هم قضیه به همین شکل است. بینندگان نیازی به خواندن، کاوش در داده ها یا انرژی ذهنی زیادی ندارند. هنگامی که نیاز به ارائه ی یک پیام محتوایی دارید، انجام این کار با موشن گرافیک شما را بسیار راحت تر به مقصودتان می رساند.

 • درک را بسیار راحت می کنند:

درک ارتباط بصری بسیار موثر است، زیرا مغز شما اطلاعات بصری را تقریباً بلافاصله پردازش می کند. (در واقع، یک مطالعه MIT نشان داد که شما می توانید اطلاعات بصری را در کمتر از 13 میلی ثانیه پردازش کنید). از طریق داستان سرایی بصری، موشن گرافیک به تجزیه ی اطلاعات پیچیده می پردازد و بسیار ساده و واضح پیام برند را به مخاطب می رساند.

راحت ترین روش ساخت ویدیوی موشن گرافیک کدام است؟

در حالی که موشن گرافیک ها بسیار سرگرم کننده هستند، اما ساخت همه ی آنها به شکل یکسانی نیست. عناصر زیادی در ساخت موشن گرافیک ها وجود دارند، از فیلمنامه و صدا گرفته تا طراحی و انیمیشن. اگر هر یک از این مراحل به درستی انجام نشوند، محصول نهایی شما به اندازه کافی موثر نخواهد بود. حتی اگر که آگاهی کامل داشته باشید که در حال انجام چه کاری هستید، اشتباهات کوچک در ساخت ویدیوی موشن گرافیک ها، می تواند باعث شود که نتایج خوبی را دریافت نکنید.

برای مشاهده تعرفه ساخت موشن، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک در رسانتو مراجعه فرمایید

ساخت موشن گرافیک

اگر به یادگیری سناریو نویسی برای موشن گرافیک علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم به مقاله اختصاصی سناریو نویسی موشن گرافیک مراجعه بفرمائید.

 • فیلمنامه ای بنویسید که داستانی که مدنظرتان است را روایت کند.

اولین مرحله ی ساخت موشن گرافیک با نوشتن داستان شما شروع می شود. اگرچه موشن گرافیک کوتاه است و معمولاً از 30 ثانیه تا 3 دقیقه متغیر است، اما همچنان به یک فیلمنامه برای جزئیات دیالوگ یا کارگردانی داستان نیاز دارد. برای اینکه بتوانید داستان خود را به خوبی بنویسید، سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • قصد جذب کردن چه افرادی را دارم؟
 • قصد دارم که چه چیزهای را به آنها آموزش دهم؟
 • قصد دارم که آنها چه احساسی داشته باشند؟

همانطور که در حال نوشتن فیلمنامه ی خود هستید ، مراقب تعداد کلمات نیز باشید. وضوح و سادگی از مهم ترین مواردی هستند که حتما باید در داستان شما جای گرفته باشند.

 • استوری برد هم زمان که در حال تکمیل فیلمنامه هستید.

در حالی که در ساخت موشن گرافیکتان در مرحله ی فیلمنامه هستید، می توانید شروع به تجسم آن در حالت استوری بورد کنید. این زمانی است که فیلمنامه و تصاویر بصری را گرد هم می آورید و شروع می کنید که محصول نهایی تان را شکل دهید.

جلسات استوری بورد خود را با جدیت کامل با اعضای تیم طراحی و تولید خود شروع کنید.

در این مرحله از ساخت ویدیوی موشن گرافیک، قرار است که فریم‌ها را روی تخته سفید بکشید و قبل از شروع، اسکریپت نهایی را با هم مرور کنید.

 • شروع به طراحی استوری بوردهای خود کنید.

مرحله ی بعدی ساخت موشن گرافیک، طراحی استوری بورد است. این مرحله به دلیل اینکه در آخر کار نیز دیده می شود، باید با دقت انجام گیرد. مانند هر پروژه ی بصری که می سازید، سبک و قالب و رنگ، به اندازه ی خود داستان و فیلمنامه اهمیت دارند و تاثیرگذار هستند.

هنگامی که ایده ای از استوری بورد را به همراه طرح دارید، می توانید شروع به تبدیل استوری بورد خود به طرح های واقعی کنید. توجه: همه چیز در این مرحله در مراحل نهایی انیمیشن استفاده می شود، بنابراین برای دریافت درست جزئیات زمان بگذارید. همچنین اگر شخصی که استوری‌بردها را ترسیم کرده است، طراحی را نیز انجام دهد، بسیار می تواند به نتایج مطلوب تری دست پیدا کند.

در طول این مرحله، یادداشت های بصری خود را بنویسید و از تیم تولید خود (و سایر افرادی که در این مرحله مشغولند) بخواهید قبل از ارسال آنها به تیم انیمیشن برای استفاده در برش نهایی، آنها را مورد بررسی قرار دهند.

ساخت موشن گرافیک

 • طرح های نهایی را متحرک سازی و انیمیشن سازی کنید.

در ساخت موشن گرافیک، مرحله ی انیمیشن سازی زمانی است که همه ی اطلاعات و همه ی مواد مورد نیاز با هم جمع می شوند. اگر کار خود را تا اینجا درست انجام داده اید و در هر مرحله خروجی درست و خوبی داشته اید، تا اینجای کار که به انیمیشن سازی رسیده اید باید ایده های بسیار خوبی را با خود به همراه آورده باشید.

مواردی وجود دارند که در این مرحله باید به آنها فکر کنید. از جمله:

 • قالب انیمیشن
 • زمان بندی
 • موسیقی
 • افکت ها و جلوه های صدا

اگر کار خود را به خوبی انجام داده اید، و تمامی مراحل را به درستی پشت سر گذاشته اید، باید یک نتیجه نهایی داشته باشید که به آن افتخار کنید.

آیا ویدیوی موشن گرافیک مان را خودمان بسازیم یا ساخت آن را به افراد دیگری بسپاریم؟

در ساخت موشن گرافیک نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است که شما زحمت زیادی را برای ساخت ویدیوی خودتان کشیده باشید، ولی مورد استقبال مخاطبان شما قرار نگیرد و اهدافی که قبل از ساخت آن مورد نظرتان بوده است را به مقصود نرساند.

به همین دلیل است که ما توصیه میکنیم، حتما شما علاوه بر مهارت کافی، تجربه ی کافی را نیز کسب کنید. چرا که زمانیکه برترین ویدیو های موشن گرافیک سال 2022 را مورد تحلیل قرار می دهیم، می بینیم که اکثرا فوق العاده ساده هستند و از المان های بسیار ساده ای ساخته شده اند. و تنها تجربه ی افراد است که باعث شده است از موارد کلیدی استفاده کنند و این ویدیوهای موشن گرافیک را به یکی از بهترین ها در دنیا تبدیل کنند و آن را به هدف برسانند.

ساخت موشن گرافیک خود را به چه کسی و یا شرکتی بسپاریم؟

همانطور که توضیح کامل داده شد، شما باید ساخت ویدیوی موشن گرافیک خودتان را به شرکتی بسپارید که از تجربه ی بسیار بالا و همچنین اعتبار زیاد برخوردار باشد.

این فرد یا شرکت حتما باید برای موضوعات مختلفی ویدیوی موشن گرافیک ساخته باشد، تا ما مطمئن شویم که تجربه ی کافی را دارد. حتما باید ویدیوهای طراحی شده ی آنها را مورد تحلیل قرار دهیم و سپس تصمیم بگیریم که ساخت ویدیوی موشن گرافیکمان را به آنها بسپاریم.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، سالهاست که در زمینه ی طراحی و انتشار انواع مختلف موشن گرافیک ها مهارت داریم. ما یک گروه بسیار متخصص و با تجربه داریم که در زمینه ی تخصصی ساخت موشن گرافیک فعالیت بسیار زیادی دارند. و همچنین نمونه کارهای بسیار زیادی را نیز در سایت قرار داده ایم تا شما مطمئن شوید که با یک گروه متخصص سروکار دارید.

ساخت موشن گرافیک

سخن پایانی

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، در رابطه با ساخت ویدیوی موشن گرافیک صحبت کردیم. مراحل مختلف ساخت را تشریح کردیم. گفتیم که اشتباه در هر کدام از این مراحل ممکن است که موجب شود که به نتیجه ی مطلوب نرسید. و در نهایت گفتیم که ما در آژانس خود افراد بسیار ماهری را داریم که در زمینه ی تخصصی ساخت ویدیوی موشن گرافیک تجربه و مهارت بسیار زیادی را دارند. و ما می توانیم که میزبان بسیار خوبی برای شما باشیم.

مطالعه ی مقالات مربوط به تیزر تبلیغاتی را به شما توصیه می کنیم.

از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید متشکریم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *