رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. دلایل ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری و تاثیر آن در جذب مخاطب

دلایل ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری و تاثیر آن در جذب مخاطب

ساخت کلیپ تبلیغاتی

مهم ترین مسئله در بازار تجارت امروز برای شرکت ها این است که بیشتر دیده شوند. بیشتر دیده شدن سبب می شود تا احتمال این که توسط یک مشتری کالاها یا خدمات آنها پسندیده شود و مورد استفاده قرار بگیرد بالا برود. میزان استفاده بیشتر یعنی این که سود بیشتری راهی جیب شرکت ها می شود.

یکی از بهترین شیوه هایی که شرکت ها امروزه برای دیده شدن بیشتر مورد استفاده قرار می دهند، ساخت کلیپ تبلیغاتی است. برای ساختن اینجور کلیپ ها به تیم های تولید محتوای حرفه ای مراجعه می کنند تا کیفیت کار بالا باشد و بتواند نظر مشتریان را به سمت خود جلب کند.

معمولا ساختن چنین کلیپ هایی نیاز به دانش و سواد بالایی دارد. شناختن ذائقه و سلیقه مشتریان بسیار مهم است و باید در زمان ساختن اینجور کلیپ ها در نظر گرفته شود. همیشه این مهم است که مشتریان چه چیزی را می پسندند. زمانی که این نکته به خوبی درک شود قطعا کلیپی متناسب ساخته خواهد شد.

هر شرکتی بعد از ساخت چنین کلیپ هایی اهدافی را دنبال می کند. به این اهداف رسیدن بسیار اهمیت دارد و معمولا سعی می شود کلیپ به گونه ای ساخته شود بتواند برای رسیدن به این اهداف کمک کند. در ادامه این مقاله دلایلی که شرکت ها معمولا برای ساخت کلیپ تجاری دارند را می گوییم و مختصر شرح می دهیم.

کلیپ تبلیغاتی چیست؟

نوعی ویدئو است که به صورت واقعی یا انیمیشنی برای شرکت های تجاری ساخته می شود. معمولا ساخت کلیپ تبلیغاتی برای شرکت ها بسیار صرفه اقتصادی دارد. به دلیل صرفه اقتصادی است که استفاده کردن از آن امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. این کلیپ ها معمولا آگاهی مخاطبان را از کالاها و خدمات شرکت بالا می برند و سبب می شوند تا شرکت میزان فروشش بالاتر از قبل باشد.

برای مشاهده تعرفه ساخت کلیپ و تیزر تبلیغاتی، به صفحه ی اختصاصی تیزر تبلیغاتی رسانتو مراجعه فرمایید

ساخت کلیپ تبلیغاتی

چند نوع کلیپ تبلیغاتی داریم؟

کلیپ تبلیغاتی که برای معرفی شرکت ها استفاده می شود انواعی دارد. معمولا هر کدام از آنها در جای مناسب خود استفاده می شود تا بالاترین تاثیر را بر روی مشتریان هدف بگذارد. در ادامه برای آشنایی شما مخاطب عزیز و گرامی آنها را نام خواهیم برد.

  • کلیپ تبلیغاتی رئال
  • کلیپ تبلیغاتی موشن گرافیک
  • کلیپ تبلیغاتی رئال انیمیشن
  • کلیپ تبلیغاتی استاپ موشن 

 

چرا ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری اهمیت دارد؟

ساخت یک کلیپ تجاری به این جهت اهمیت دارد که بخشی از ویدئو مارکتینگ است و می تواند به یک شرکت کمک کند تا در تجارتش به موفقیت بیشتری دست پیدا کند. در تجارت امروز مهم ترین مسئله برای شرکت ها کسب کردن سود بیشتر است. سود بیشتر حاصل نمی شود مگر این که بتوانید افراد بیشتری را به طریقی به سمت خود بکشانید و با خدمات و کالاهای خود آشنا کنید.

برای اطلاع از عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت کلیپ، به مقاله اختصاصی هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی مراجعه فرمایید

ساخت کلیپ تبلیغاتی

دلایل ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری

شرکت ها معمولا از ساختن کلیپ تجاری اهدافی را دنبال می کنند که در ادامه به بعضی از آنها اشاره کرده و برای آشنایی شما خواننده عزیز و گرامی مختصر شرح می دهیم.

قوی کردن برند:

مهمترین دلیلی که شرکت ها دست به ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری می زنند این است که به این وسیله برند خود در بازار تجارت تقویت کنند. قوی شدن برند تجاری منافع زیادی برای شرکت ها دارد. یک برند تجاری قدرتمند مشتریان را بیشتر به سمت خود جذب می کند.

معمولا برندهایی که قدرتمند هستند در میان اهالی بازار خوشنام تر هستند. همین معروف بودن و خوش نامی، خود به خود مشتریان را به سمت خود میکشاند. مشتریان ترجیح می دهند از برندی استفاده کنند که قبلا امتحان خود را پس داده است و افراد زیادی از آن رضایت دارند. بنابراین قدرتمند بودن یک برند مسئله بسیار مهمی است که شرکت ها از آن نباید غافل باشند.

تصویر بیشتر از متن دیده می شود:

تحقیقات دانشمندان نشان داده است که مغز انسان چیزی را که می بیند بیشتر از چیزی که مطالعه می کند درک کرده و نسبت به آن واکنش نشان می دهد. به همین دلیل است که ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری که تشکیل شده از تصاویر و صدا است بهتر می تواند مخاطب را درگیر خود کند.

مخاطب بعد از این که یک متن را بخواند باید فکر کند تا به مفهوم درونی و پنهان آن پی ببرد که همین مسئله معمولا سبب می شود بیشتر مخاطبان میلی به خواندن یک متن تبلیغاتی نداشته باشند و به راحتی از آن عبور کنند. مخاطبان اما با دیدن تصاویر سریعتر نسبت به آن واکنش نشان داده و به مفهوم آن می رسند.

برانگیختن حس کنجکاوی مخاطب:

یکی از مهمترین دلایلی که شرکت ها دست به ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری می زنند این است که از طریق این کلیپ بتوانند حس کنجکاوی مخاطب را برانگیزند و نگاه را به سمت خود معطوف کنند. زمانی که به این مهم دست پیدا کنند میزان استفاده از کالاها و خدمات آن توسط مشتریان بیشتر می شود.

معمولا کلیپ هایی در این امر موفق خواهند بود که نکاتی در آنها لحاظ شود. همین جزئیات به ظاهر، بی اهمیت است، که سبب می شود مخاطب به یک کلیپ توجه بیشتری کند. معمولا برای این که کلیپی با چنین نکاتی مثل سریع منتقل شدن پیام ساخته شود، شرکت ها سراغ تیم های تولید محتوای حرفه ای می روند. این تیم ها سبب می شوند شرکت ها به اهداف خود برسند.

برای آگاهی از ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار حتما روی لینک بزنید.

ساخت کلیپ تبلیغاتی

معرفی محصولات و خدمات:

یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود تا شرکت ها به ساخت کلیپ تبلیغاتی روی بیاورند، معرفی کردن محصولات و خدمات به مشتریان جدید است. امروزه اینترنت بستری فراهم آورده است که شرکت ها بتوانند به هر میزان مخاطبی که بخواهند دسترسی داشته باشند.

فعال بودن مخاطبان زیاد بر روی اینترنت است که شرکت ها را بر آن داشته، که به بهترین نحو ممکن دست به معرفی خود بزنند. اگر یک شرکت در این فضا به نحو مناسبی فعال نبوده و خود را معرفی نکند توانایی به دست آوردن مشتریان جدید را نخواهد داشت.

به دست آوردن اعتماد مشتریان:

یکی از دلایل مهمی که شرکت ها ترجیح می دهند دست به ساخت کلیپ تبلیغاتی بزنند این است که بتوانند اعتماد مشتریان خود را به دست بیاورند. معمولا مشتریان به شرکت هایی اعتماد می کنند که بیشتر جلوی چشم هستند و برای معرفی کردن خود خرج می کنند.

یک قانون نانوشته در تجارت امروز این است که نباید این فرصت را به رقبا داد تا چشم و گوش مشتریان را پر کنند. بلکه باید آنقدر فعال بود تا بهتر از رقیب دیده شوند. میزان دیده شدن نقش مهمی در اعتماد کردن مشتریان به کالاها یا خدمات یک شرکت تجاری دارد و نباید از این اصل مهم غافل شد.

به دست آوردن سهم بیشتر از بازار:

برای یک شرکت تجاری مهم ترین مسئله همیشه این است که بتواند سهم بیشتری از بازار را نسبت به رقبای مستقیم خود به دست بیاورد. یکی از شیوه هایی که معمولا می تواند در این امر به آن کمک کند، ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری است.

ساخت یک کلیپ تجاری مخاطب پسند به عنوان بازاریاب عمل می کند و مشتریان را به سمت خود می کشاند. در واقع کلیپ تجاری نماینده آن شرکت است که به تنهایی می تواند نقش هزاران بازاریاب را برای آن ایفا کند تا شرکت بتواند به اهداف از پیش تعیین شده خود برسد.

نشان دادن توانمندی یک مجموعه:

برای شرکت ها بسیار مهم است که بتوانند توانا بودن خود در تولید یا ارائه خدمات را به مشتریان خود نشان دهند. هیچ راهی بهتر از ساخت کلیپ تبلیغاتی که آنها را به این هدف برساند، نیست. از قسمت های مختلف شرکت توسط تیم تولید محتوای حرفه ای عکس برداری یا فیلمبرداری می شود و نتیجه اش در تیزر تبلیغاتی که با بالاترین کیفیت ممکن تولید شده است به استحضار مخاطب می رسد. نشان دادن توانایی یک شرکت سبب می شود که مشتری راحت تر به آنها اعتماد کرده و از کالاها و خدماتش استفاده کند.

ساخت کلیپ تبلیغاتی

فرهنگ سازی کردن استفاده از یک محصول یا خدمات:

بعضی از شرکت ها یک محصول و خدمات را برای اولین بار تولید یا به کشور وارد کرده اند و هنوز مشتریان هیچ گونه ذهنیتی نسبت به آن ندارند. برای این که محصول جدید مورد استقبال قرار گرفته و از آن استفاده شود اقدام به ساخت کلیپ تبلیغاتی برایش می کنند.

کلیپ تبلیغاتی باعث دیده شدن آن محصول می شود. اگر واقعا آن محصول توانایی این را داشته باشد که تفاوتی را در زندگی روزمره به وجود بیاورد مورد استقبال قرار خواهد گرفت. معمولا هدف از ساخت کلیپ همین است که نشان دهد محصول جدید کاربردی است تا مشتریان به سمت آن جذب شوند و شرکت بتواند آن را به میزان بیشتری در بازار به فروش برساند.

سخن پایانی

همان گونه که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید ساخت کلیپ تبلیغاتی از سوی شرکت ها دلایلی دارد. معمولا همین دلایل است که شرکت ها را مجاب می کند به سراغ تیم های تولید محتوای باتجربه بروند تا بیشتر به چیزی که در سر خود دارند نزدیک شوند و درآمدهای شرکت افزایش پیدا کند.

در انتها لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه و دانش فنی در امر ساخت کلیپ تبلیغاتی این آمادگی را دارد تا برای شما صاحبان تجارت، کلیپ تبلیغاتی را با کیفیتی عالی و قیمتی منصفانه تولید نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و آشنایی با خدمات دیگر رسانتو مانند موشن گرافیک، سئو سایت و… تنها کافی است که با واحد ارتباط مردمی رسانتو تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *