رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. ساخت PBN چه مزایا و معایبی در سئوی خارجی دارد؟
ساخت PBN

ساخت PBN چه مزایا و معایبی در سئوی خارجی دارد؟

اهمیت و تاثیر به سزای لینک سازی خارجی در رتبه ی سایت، بر هیچ انسانی پوشیده نیست. یکی از تکنیک های ساخت لینک خارجی، ساخت PBN است. ساخت PBN هم می تواند برای سایت شما بسیار سودمند باشد و هم اینکه معایبی را نیز با خود به همراه دارد.

ساخت PBN می تواند به شما کمک کند تا لینک سازی خارجی وب سایت خود را گسترش دهید و ترافیک بیشتری را به آن هدایت کنید. در این مقاله قصد داریم تا در مورد مزایا و معایب اصلی این روش صحبت کنیم.

برای بهبود سئوی وب سایت خود، بارگذاری منظم محتوای باکیفیت که حاوی کلمات کلیدی خاص است، کافی نیست.

برای ایجاد یک نمونه کار قوی از بک لینک ها برای سایت خود، ممکن است بخواهید یک شبکه ی وبلاگ خصوصی یا ساخت PBN را ایجاد کنید. 

در این مقاله توضیح خواهیم داد که ساخت PBN چیست و چگونه می توانید از آن بهره مند شوید. 

به علاوه، ما مزایا و معایب استفاده از سرویس شبکه وبلاگ خصوصی را در سال 2022 را نیز برای شما تشریح خواهیم کرد.

شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) چیست؟

PBN شبکه‌ای متشکل از چندین وب‌سایت است که متعلق به مالک یکسانی هستند. هر یک از این سایت ها به طور مرتب مطالب با کیفیتی را در مورد یک موضوع خاص منتشر می کنند. موتورهای جستجو، این وب سایت ها را به عنوان وب سایت هایی با اعتبار بالا، طبقه بندی می کنند. شما برای این وب سایت ها محتوا ایجاد می کنید و در آنجا به سایت خود بک لینک می دهید. در نتیجه، دید وب سایت اصلی شما در موتورهای جستجو بسیار بهتر می شود.

اصطلاح “بک لینک” مترادف با “لینک ورودی” (IBL) است. بک لینک، یک لینک است که از یک صفحه ی وب دیگر به وب سایت شما هدایت می شود. گوگل بک لینک ها را به عنوان فاکتوری برای برتری سایت ها در نظر می گیرد.

برای ساخت PBN، می توانید چندین وب سایت را از ابتدا بسازید. اما در رابطه با این مسئله، ممکن است برای تبلیغ هر سایت و افزایش اعتبار آن، زمان زیادی از شما گرفته شود تا آن سایت را برای گوگل معتبر جلوه دهید.

ساخت PBN

درمورد عبارت کلیدی و مزایای استفاده از آن در لینک زرد رنگ بخوانید

خرید دامنه‌های منقضی شده‌ای که مرتبط با کار شما هستند و زندگی بخشیدن دوباره به آنها، راه حلی ارزان‌تر و آسان‌تر برای شما خواهد بود.

بسیاری از ارائه دهندگان هاست، هاست PBN را ارائه می دهند. این مسئله به شما این امکان را می دهد تا به راحتی تمام وب سایت های موجود در شبکه ی خود را از یک داشبورد مدیریت کنید.

آیا ساخت PBN ها هنوز کار می کنند؟

احتمالاً از خود می پرسید که آیا ساخت PBN ها هنوز کار می کنند یا خیر؟

 گوگل چقدر پیشرفت کرده است و چقدر می تواند یک شبکه ی PBN را تشخیص دهد؟

خوب، علیرغم آنچه بسیاری از مردم پس از سال 2014 فکر می کنند، PBN ها هنوز کار می کنند و تا زمانی که بک لینک ها یک فاکتور رتبه بندی باشند، کار خواهند کرد.

چگونه گوگل همه را فریب می دهد و همیشه یک قدم جلوتر است؟

گوگل به بک لینک ها اهمیت می دهد. لینک بیلدینگ هنوز یک فاکتور رتبه بندی بسیار مهم است. آنها سعی کرده اند پیوندها را از الگوریتم حذف کنند، اما ظاهراً چنین اتفاقی هنوز نیفتاده است.

اگر ساخت PBN به درستی انجام شود واقعاً قابل شناسایی نیست. به سادگی هیچ راهی برای پیدا کردن آن، یا حداقل مطمئن بودن از وجود آن، وجود ندارد. همه به وب سایت های دیگر لینک می دهند. مردم همدیگر را می شناسند، صحبت می کنند و لینک می دهند. 

پس گوگل چه می کند؟ چگونه آن‌هایی را که واقعاً در فکر ساختن PBN هستند و به فکر راه BlackHat برای رتبه‌بندی سایت‌های پولی خود هستند، را پیدا می کند؟

به راحتی، آنها سرویس ساخت PBN را خریداری کرده اند.

منظورم این است که، فقط کافیست سرویس را سفارش دهند و بدانند دقیقاً از چه سایت های PBN استفاده می شود و در مرحله ی بعدی این سایت ها جریمه می شوند.

مزایای استفاده از ساخت PBN در سال 2022 کدامند؟

صاحبان وب سایت ها و کارشناسان سئو، چهار مزیت اصلی ساخت PBN را چنین تعریف می کنند:

نتایج سریع

PBN ها به شما این امکان را می دهند که با حداقل تلاش، تعداد زیادی بک لینک برای وب سایت خود دریافت کنید. در نتیجه، رتبه بندی موتور جستجوی شما بهبود می یابد. بک لینک از دامنه های منقضی شده با اعتبار بالا، می تواند به شما کمک کند سریعتر از هر روش دیگری وب سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانید.

کارایی در کنار هزینه ی کمتر

برای بهینه سازی هزینه های خود باید:

 • دامنه های منقضی شده ارزان را خریداری کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که این دامنه ها دارای اختیارات از پیش تعیین شده ی مناسبی هستند.
 • محتوای آموزنده با کیفیت بالا برای این دامنه ها ایجاد کنید، که به وب سایت شما پیوند می دهند.

استفاده از PBN همیشه ارزان‌ترین تکنیک ایجاد لینک نیست، اما همچنان یکی از مقرون به صرفه‌ترین روش‌ها است.

درآمد

در ادامه در رابطه با این صحبت خواهیم کرد که چگونه PBN برای شما سود آور است:

 • تعداد لینک های خارجی وب سایت شما افزایش می یابد.
 • ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد.
 • افراد بیشتری تبلیغات شما را می بینند، محصولات شما را می خرند یا اقدامات دیگری را انجام می دهند که برای شما پول آور است.
 • به علاوه، می توانید بک لینک ها را از PBN خود به وب سایت های شخص ثالثی که با وب سایت شما رقابت نمی کنند، بفروشید.

فرصتی برای کنترل کلمات کلیدی

با استفاده از ساخت PBN، می‌توانید به راحتی کنترل کنید که کدام کلمه کلیدی به وب‌سایت اصلی شما منتهی می‌شود. این یکی از شانس های شما برای ایجاد و افزایش ترافیک طبیعی و ارگانیک است.

ساخت PBN

معایب استفاده از ساخت PBN

از طرف دیگر، شبکه های وبلاگ خصوصی یا ساخت PBN، دارای چند معایب هستند که در ادامه به آنها می پردازیم:

 • هزینه های شما ممکن است در طول زمان افزایش یابد.

این روند از رویدادها که در ادامه بیان می کنیم به شما توضیح می‌دهد که چرا باید در طول زمان آماده پرداخت هزینه های بیشتری باشید:

 • وب سایت شما محبوب تر می شود.
 • خزنده های موتورهای جستجو شروع به بررسی دقیق تر آن می کنند.
 • شما باید روی دامنه هایی که برای بک لینک استفاده می کنید، سرمایه گذاری بیشتری کنید.
 • متن هایی که دارای بک لینک به وب سایت شما هستند، باید برای افرادی که آنها را می خوانند طولانی، آموزنده و مفید باشند. برای ایجاد چنین محتوایی باید نویسندگان مجرب را برون سپاری کنید که هزینه ی بیشتری را برای شما به بار می آورد.

شما باید زمان بیشتری را برای مدیریت PBN خود سرمایه گذاری کنید.

هرچه ساخت PBN شما گسترده تر باشد و مدت زمان بیشتری از آن استفاده کرده باشید، زمان و تلاش بیشتری برای ایجاد محتوای جدید آن نیاز دارید.

ممکن است گوگل شما را جریمه کند.

گوگل استفاده از PBN ها را تایید نمی کند. اگر این موتور جستجو متوجه شود که شما به این تکنیک متوسل می شوید، می تواند دیده شدن وب سایت شما را کاهش دهد، یا آن را از رتبه بندی خود حذف کند

دیگر نمی توانید از هیچ یک از وب سایت های شبکه ی خود استفاده کنید. اگر نتایجی را که این تکنیک به ارمغان می آورد دوست دارید و دوست دارید به آن پایبند باشید، باید یک PBN جدید از ابتدا بسازید.

نکته ی خوب این است که می توانید به راحتی دستورالعمل هایی را در مورد نحوه جلوگیری از مجازات های گوگل پیدا کنید. ما در این مقاله روی آنها تمرکز نمی کنیم. شما باید از صحبت کردن در مورد داشتن PBN، مدیریت چندین وب سایت در داخل PBN خود از یک حساب Google و غیره خودداری کنید.

مهم ترین نکته در مورد استفاده از PBN

اگر بک لینک های وب سایت خود را در یک PBN که متعلق به شخص دیگری است قرار دهید، با خطرات زیادی مواجه خواهید شد. 

اگر آن شخص اشتباه کند و گوگل او را جریمه کند چه؟

 چه می شود اگر PBN خود را ببندد، زیرا از این کار خسته شده است؟

در چنین شرایطی تمام تلاش شما به باد خواهند رفت.

ساخت PBN

اگر تصمیم دارید وب سایت خود را با کمک ساخت PBN تبلیغ کنید، منطقی است که چنین شبکه ای را با دستان خود بسازید. این به شما کنترل کامل شبکه ی خودتان را می دهد. به علاوه، می توانید با قرار دادن بک لینک های شخص ثالث در PBN خود، درآمد کسب کنید.

 

در سال 2022، یک شبکه ی PBN یک ابزار مفید برای ایجاد یک نمونه کار بک لینک برای وب سایت شما است. این روش مقرون به صرفه به شما این امکان را می دهد که به سرعت، موقعیت وب سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو بهبود ببخشید، کلمات کلیدی خود را کنترل کنید و سود کسب کنید.

 در عین حال، هزینه‌های شما و تلاشی که باید برای مدیریت PBN خود سرمایه‌گذاری کنید ممکن است در طول زمان افزایش یابد. علاوه بر این، باید اقداماتی را برای جلوگیری از جریمه کردن گوگل نیز انجام دهید.

 از PBN خود به درستی مراقبت کنید تا به نتایج فوق العاده ای دست پیدا کنید.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، سال هاست که در زمینه ی مشاوره سئو و ساخت شبکه های با کیفیت PBN فعالیت داریم و می توانیم میزبان بسیار خوبی برای شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *