رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. دیجیتال مارکتینگ
  4. »
  5. یک سایت دیجیتال مارکتینگ خوب چه مشخصاتی دارد؟

یک سایت دیجیتال مارکتینگ خوب چه مشخصاتی دارد؟

سایت دیجیتال مارکتینگ

امروزه هر کجا که بروید ابزارهای اتصال به شبکه اینترنت یافت می شود. حتی گوشی ها این خاصیت را دارند که با آنها بتوان به وب گردی پرداخت و نیازهای اطلاعاتی خود را رفع ساخت. از همین نکات می توان فهمید که اینترنت امروزه نقش پر رنگی در زندگی تمامی افراد جامعه دارد.

شرکت ها برای این که خود را به خوبی برای مشتریان معرفی کنند اقدام به ایجاد سایت دیجیتال مارکتینگ می کنند. شرکت ها برای این که سایتی با کیفیت عالی و مناسب داشته باشند، ایجاد کردن آن را به یک تیم طراحی قدرتمند می سپارند که سالها در این زمینه تجربه در کوله بار خود دارد.

کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ ابتدا حال و هوای شرکت و رقبای آن را در بازار الکترونیک با دقت هرچه تمام بررسی می کنند. بعد از بررسی به دست می آورند که باید چه تکنیک ها و استراتژی هایی را بر روی سایت اجرا کنند تا شرکت مورد نظر به موفقیت برسد.

معمولا سایت برای این که در بازار الکترونیک به موفقیت برسد باید دارای یک سری مشخصات باشد. همین مشخصات سبب می شود تا کاربران بیشتری برای استفاده از آن راغب شوند. هیچ چیز در تجارت الکترونیک مهم تر از رضایت کاربران از سایت نیست. اگر کاربران از یک سایت راضی باشند به دفعات از خدماتش استفاده می کنند و سایت را به اطرافیان خود هم معرفی می کنند.

 

 

دیجیتال مارکتینگ یعنی چه؟

قبل از این که مشخصات سایت دیجیتال مارکتینگ را مورد بررسی قرار دهیم ضروری است که بدانید دیجیتال مارکتینگ یعنی چه؟ شیوه ای از بازاریابی است که شرکت ها به صورت الکترونیک سعی می کنند تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کرده و میزان درآمد خود را افزایش دهند.

 

 دیجیتال مارکتینگ چه اهمیتی دارد؟

امروزه مردم قبل از این که سری به بازارهای سنتی بزنند ابتدا در فضای آنلاین در مورد چیزی که قصد خرید دارند تحقیق می کنند. اگر یک شرکت تجاری که محصول مورد نظر را دارد بر روی فضای اینترنت به خوبی فعال باشد با محصولش آشنا شده و ممکن است همان را برای خرید انتخاب کنند. تجارت امروز دیگر مثل گذشته نیست، هر شرکتی که در این فضا فعالیت مناسب نداشته باشد بازار را به رقبا خواهد باخت.

سایت دیجیتال مارکتینگ

مشخصات شرکت دیجیتال مارکتینگ:

یک شرکت برای این که در تجارت الکترونیک به خوبی رشد کند باید دارای یک سری مشخصات باشد. معمولا این مشخصات را کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ با دقت و وسواس زیاد بر روی آن پیاده می کنند تا شرکت مورد نظر به اهدافی که در سر دارد برسد. در ادامه برای آشنایی شما خواننده عزیز و گرامی این مشخصات را نام برده و مختصری شرح می دهیم.

 

عنوان یا دامنه کوتاه و مناسب:

اولین و مهمترین مشخصه یک سایت دیجیتال مارکتینگ خوب داشتن یک عنوان کوتاه و مناسب است. عنوان کوتاه سبب می شود تا سایت راحت تر در خاطر کاربران اینترنت بماند. امروزه آدم ها به خاطر مشغله زیادی که دارند اگر عنوان کوتاه نباشد حوصله آن را ندارند تا در خاطر خود آن را حفظ کنند.

مناسب بودن عنوان از این جهت اهمیت دارد که اگر فعالیت های سایت با عنوان هیچ گونه سنخیتی نداشته باشد ذهن کاربران آن را به خوبی در یاد و خاطر خود نگه نخواهد داشت. به طور مثال اگر فعالیت شرکت در زمینه لوازم الکترونیک است عنوان باید طوری انتخاب شود این مورد را به ذهن مخاطب یادآوری کند، یعنی این که با به یاد آوردن عنوان سایت خدماتش هم در ذهن کاربر نقش ببندد.

 

سرور سریع:

یکی از مشخصات سایت دیجیتال مارکتینگ خوب وصل بودن به یک سرور سریع است. اگر سروری که به سایت وصل می شود دارای سرعت مناسب نباشد سایت با سرعت خوبی برای کاربران بالا نخواهد آمد. امروزه کاربران اینترنت انتظارات بالایی دارند و عجول هستند، به محض این که ببینند یک سایت به خوبی بالا نمی آید به سراغ یک سایت مناسب تر می روند.

یک سایت خوب حتما باید به سرور سریع و باکیفیت وصل باشد. برای همین بهتر است از شرکت های میزبانی سروری استفاده شود که قبلا امتحان خود راپس داده اند، اینجور شرکت ها برای این که رضایت سایت های متصل به خود را جلب کنند همیشه دست به بهینه سازی سرورهای خود به صورت نرم افزاری و سخت افزاری می زنند که همین موارد سبب می شود تا سرور هایشان دائما در بالاترین سرعت ممکن قرار داشته باشد.

سایت دیجیتال مارکتینگ

رابط کاربری حرفه ای و پسندیده:

رابط کاربری مناسب یکی دیگر از مواردی است که سایت دیجیتال مارکتینگ خوب بر روی خود آن را دارد. رابط کاربری حرفه ای به گونه ای است که همه چیز به بهترین صورت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ دسته بندی شده است. این دسته بندی شدن سبب می شود تا کاربر برای پیدا کردن هر چیزی که به دنبال آن است به زحمت نیفتد.

سایت هایی که رابط کاربری حرفه ای دارند رضایت کاربرانشان را بیشتر به دست می آورند و آنها را ترغیب می کنند تا از آن بیشتر استفاده کنند. رابط کاربری حرفه ای بر روی میزان فروش کالاها و خدمات تاثیر فراوانی دارد و میزان سود شرکت ها را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

 

پشتیبانی قدرتمند آنلاین و آفلاین:

یکی دیگر از مشخصات سایت دیجیتال مارکتینگ خوب، داشتن پشتیبانی مناسب است. پشتیبانی مناسب سبب می شود تا مشتریان بعد از خرید یک کالا اگر برایشان پرسشی پیش آمد گیج و سرگردان نشده و برای فهمیدن جواب سوالشان به آن مراجعه کنند.

پشتیبانی 24 ساعته که به خوبی پاسخگوی جواب ها و نیازهای مشتریان باشد به مرور زمان رضایت خاطر آنها را فراهم می آورد. رضایت مشتریان از پشتیبانی مناسب یک سایت سبب میشود تا آن را به اطرافیان خود معرفی کنند. کسب رضایت مشتریان ارزان ترین راه تبلیغ کردن یک شرکت برای خود است.

 

خاصیت واکنش گرایی سایت:

امروزه استفاده از اینترنت توسط دستگاه های مختلف صورت می گیرد، معمولا این دستگاه ها از نظر کیفیت و سایز صفحه با هم متفاوت هستند. اگر یک سایت خاصیت واکنش گرایی نداشته باشد و نتواند صفحه خود را با دستگاهی که واردش شده است تطبیق بدهد، صفحات سایت برای آن دستگاه به صورت مناسب نمایش داده نمی شود.

کاربران زیادی امروزه فقط با کامپیوتر به اینترنت متصل نمی شوند، بسیاری از کاربران از طریق گوشی و تبلت خود به سایت ها می آیند. اگر یک سایت خاصیت تطبیق پذیری نداشته باشد بخش زیادی از کاربران فعال را از دست می دهد. یک سایت دیجیتال مارکتینگ خوب باید با هر دستگاهی واکنش نشان داده و خود را به صورت مناسب نمایش بدهد تا رضایت کاربران را جلب کند.

سایت دیجیتال مارکتینگ

پوشش دادن زبان های مختلف:

یکی دیگر از خاصیت هایی که یک سایت دیجیتال مارکتینگ خوب با خود می تواند داشته باشد این است که مطالبش را به چند زبان منتشر کند. معمولا سایت هایی که قصد دارند در سطح وسیع تر و بین المللی برای خود مشتری جذب کنند به این نکته بسیار توجه می کنند.

یک سایت اگر تک زبانه باشد فقط محدود می شود به مشتریانی که به همان زبان تسلط دارند. اگر بخواهد تعداد مشتریان خود را افزایش بدهد توجه به این نکته بسیار ضروری است. اکثر سایت های معتبر این آیتم را بر روی خود دارند. معمولا آژانس دیجیتال مارکتینگی که این سایت ها را بهینه سازی  و طراحی می کند این نکته را مد نظر قرار می دهد تا شرکت به موفقیت تجاری بیشتری برسد.

 

قسمت مقالات سئو:

یکی از قسمت هایی که در سایت دیجیتال مارکتینگ بودنش بسیار ضروری و حیاتی است قسمت مقالات سئو است. بودن این قسمت در سایت سبب می شود تا موتورهای جستجو امتیاز بالاتری به سایت در زمان جستجوی کاربران بدهند و آنها را در صفحه اول جستجو به نمایش دربیاورند.

یک مقاله سئو که توسط مهندس محتوای آژانس دیجیتال مارکتینگ با استراتژی و تکنیک های مناسب به موتور جستجو معرفی شود، برای سایت اعتبار کسب می کند. کسب کردن اعتبار سبب می شود که موتور جستجو سایت را نسبت به بعضی سایت های رقیب در زمان سرچ کاربران اولویت بالاتری بدهد و آن را اول به نمایش بگذارد. همین نکته سبب می شود تا میزان ترافیک ورودی به سایت افزایش پیدا کند و شرکت به اهدافش نزدیک تر شود.اما این آژانس ها خدمات دیگری هم مانند تولید محتوای ویدئویی ارائه می دهند که می توانید از تعرفه و قیمت آنها مطلع شوید.

سایت دیجیتال مارکتینگ

دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک:

امروزه یکی از مواردی که تفاوت یک سایت دیجیتال مارکتینگ خوب با بقیه سایت ها را رقم می زند داشتن نماد اعتماد تجارت الکترونیک است. این نماد که توسط بعضی منایع مثل وزارت صنعت و معدن ارائه می شود بر میزان اعتبار آن سایت می افزاید و سبب می شود کاربران اینترنت به آن سایت بهتر اعتماد کنند.

 

در انتها

خواننده عزیز و گرامی همان طور که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید یک سایت دیجیتال مارکتینگ خوب مشخصاتی دارد که توسط کارشناسان بر روی آن پیاده می شود. این مشخصات سبب می گردد تا سایت برای کاربرانش جذابیت بیشتری داشته باشد و برای استفاده از آن راغب شوند. بنا بر این شرکت ها نباید از ایجاد کردن یک سایت خوب و مناسب غافل شوند، غفلت سبب می شود تا رقبا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

در انتها لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سالها تجربه در امر ساخت و بهینه سازی سایت دیجیتال مارکتینگ و دیگر خدماتی چون سفارش موشن گرافیک، تیزر تبلیغاتی و… آمادگی دارد تا آن را برای شما صاحبان تجارت با بهترین کیفیت ارائه دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره قیمت تنها کافی است که با واحد ارتباط مردمی ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *