رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. 20 شورتکات پریمیر پرو که سرعت تدوین شما را بالا می برد!

20 شورتکات پریمیر پرو که سرعت تدوین شما را بالا می برد!

۲۰ شورتکات پریمیر پرو که سرعت تدوین شما را بالا می برد!

شورتکات پریمیر پرو

یکی از نرم افزارهایی که در حوزه تدوین فیلم بسیار به کار گرفته می شود پریمر است، کسانی که به صورت حرفه ای از آن بهره می برند اگر نسبت به راه های میانبر اشراف کافی نداشته باشند نخواهند توانست کارهای خود را با سرعت به جلو پیش ببرند.
هر چه کاربر اطلاعات بیشتری در زمینه شورتکات پریمیر داشته باشد بسیار سریعتر و بهتر امور مربوط به تدوین، افکت گذاری تصویر و صدایش را به نحو احسن به سرانجام می رساند و می تواند بسیار بهتر بیننده تیزر ویدئویی را تحت تاثیر قرار دهد.
به طور کل هدف از ساخت یک تیزر تبلیغاتی این است که بتوانید مخاطب هدف را تحت تاثیر قرار دهید تا شرکت های تجاری بتوانند پیام تیزر خود را به مخاطب برسانند و بدین طریق بر میزان مشتریانشان افزوده شود و به سود بیشتری برسند.
در ادامه این مقاله کوتاه و مفید 20 شورتکات پریمیر که کمک میکنند تا سرعت تدوین فیلم شما به طرز شگفت آوری افزوده شود را برایتان ابتدا نام برده و هر قدر که برایمان مقدور باشد در موردشان توضیحاتی ارائه می نماییم تا اطلاعاتتان در این زمینه افزایش پیدا کند.

برای مشاهده نمونه کارهای خلاقانه تیزر تبلیغاتی رسانتو اینجا کلیک کنید.

20 شورتکات پریمیر پرو برای افزایش سرعت تدوین

تعداد شورتکات پریمیر بسیار بیشتر از این 20 موردی است که قصد داریم آن را برای شما معرفی نماییم، در حقیقت کاربر هر چقدر حرفه ای تر باشد نیاز خواهد داشت تا تعداد بیشتری از این میانبرها را بشناسد بلکه بتواند به کمکشان سرعت تدوین خود را بالا ببرد.

1. بزرگنمایی سکانس:

اولین شورتکات پریمیر بزرگنمایی سکانس است، در زمان ویرایش کردن بسیار پیش می آید که کاربر دچار سردرگمی شود و به وسیله یک کلید ترکیبی می تواند بسیار سریع به به حالت اول برگردد تا اوضاع را زیر نظر بگیرد. کلید میانبر زیر:
(/) backslash

2. ماکزیمم فریم:

دیگر شورتکات پریمیر که بسیار کارایی دارد مربوط به فریم ها می باشد، زمانی که سرعت به هم بریزد به کمک این شورتکات می توانید سرعت پانل را به صورت تمام صفحه در بیاورید، زمانی که موس را روی هر پانل قرار بدهید پریمیر آن را به حد نهایی می رساند. کلید میانبر زیر:
(~) tilde

3. تمام صفحه:

این شورتکات پریمر کمک می کند تا پانل به صورت تمام صفحه در بیاید، اگر کلید کنترل و تیلد را با هم نگه دارید بر روی سورس مانیتور و پروگرام تاثیر می گذارد، بر خلاف ماکزیمم فریم این پانل به صورت تمام صفحه در می آورد. کلید میانبر زیر:
(Ctrl + ~)

4. رفتن به ویرایش قبلی و ویرایش بعدی:

برای این که در شورتکات پریمیر به این هدف برسید تنها کافی است تا با فلش های بالا و پایین بین نقاط ویرایش شده در تایم لاین به سرعت جابجا شوید، این کار کمک می کند تا دقیقا قبل و بعد را زیر نظر بگیرید و در صورت لزوم تغییر اعمال نمایید.

شورتکات پریمیر

5. تغییر اندازه آهنگ ها:

زمانی که هدفتان تغییر دادن اندازه آهنگ ها باشد با نگه داشتن کلید شیفت می توانید به این هدف برسید، این کار، گاهی برای تغییر اندازه حجم ویدیوها لازم است چون بخش زیادی از حجم ویدئو همین صداها می باشند.

6. حذف آهنگ های خالی:

گاهی اوقات در تایم لاین آهنگ هایی دارید که مورد استفاده نیستند و فقط فضا اشغال کرده اند، در این جور موارد کنترل را نگه داشته یا راست کلید کنید و روی سربرگ تراک بزنید و بعد از زدن دیلیت تراک بعد از باز شدن کادر گفتگو می توانید هر چه را بخواهید حذف کنید.

7. تغییر نام کلیپ:

یک شورتکات پریمیر دیگر است که با استفاده از آن می توانید برای تغییر نام یک کلیپ اقدام نمایید، امکان تغییر به صورت جمعی نیست. برای این کار به این قسمت بروید.
Clip > Rename

8. سفارشی کردن صفحه نمایش:

این شورتکات پریمیر که در زیر معرفی می کنیم به شما این امکان را می دهد تا صفحه را آن جور که خودتان دوست دارید سفارشی کنید تا از آن بهره ببرید. مسیر زیر:
Project Panel= metadata= Ctrl= Metadata Display

9. پرش سریع به یک زمان:

این شورتکات پریمر کمک می کند تا به سرعت بتوانید به زمان های دیگر بپرید، در حقیقت این یک امکان ویژه است که برای ویرایش های خاص به کار خواهد آمد. بروید به:
timecode

10. عکس گرفتن از فیلم:

این شورتکات پریمیر زمانی به کار می آید که نیاز به عکس یک صحنه از فیلم برای استفاده در جایی داریم که عبارت است از:
CTRL+SHIFT+E

11. بالا و پایین بردن توان صدا:

گاهی اوقات بر روی یک تیزر نیاز است که میزان صدا دستخوش بالا یا پایین شود تا بیشتر بیننده را درگیر خود کند، در این مواقع به وسیله شورتکات پریمیر زیر باید به این هدف رسید.
] + [
12. عقب رفتن سریع: زمان هایی که به یاد می آورید تغییراتی را در قسمت هایی از ویدئو اعمال نکرده اید و یا این که ناقص اعمال کرده اید این شورتکات پریمیر به کارتان خواهد آمد تا قسمت های عقب را بازبینی و ویرایش کنید. این میانبر عبارت است از:
J

13. رفتن مکان نما به آخر سکانس:

گاهی اوقات ممکن است که نیاز شود تا سریعا به سکانس آخر دسترسی پیدا کنید تا تغییری را که به ذهنتان آمده قبل از فراموشی سریعا اعمال کنید، اینجاست که این شورتکات پریمیر بسیار به کارتان خواهد آمد که عبارت است از:
END

14. ساخت سکانس جدید:

این شورتکات پریمیر زمانی به کار می آید که قصد دارید وسط ویدئو یک سکانس جدید را برای جذابیت بیشتر تیزر خود ایجاد نماید تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد که عبارت است از:
CTRL+N

15. بستن پروژه و باز ماندن نرم افزار:

بعضی از اوقات نیاز می شود که به وسیله شورتکات پروژه در حال انجام را با ذخیره کردن خارج شوید اما لازم دارید که پریمیر باز بماند، به این ترتیب زیر باید عمل کنید:
CTRL+SHIFT+W

16. پخش و مکس فیلم:

به کمک این شورتکات می توانید در سریع ترین زمان ممکن فیلمی را که دارید اقدام به ویرایشش می نمایید پخش کرده یا موجب مکسش شوید که عبارت است از:
SPACE

17. افزودن ویرایش به تمام ترک ها:

در پاره ای از اوقات پیش می آید که تراک های مختلف ویدئویی زیر دستتان باشد و قصد اعمال یک تغییر را روی همه داشته باشید، در این جور مواقع از شورتکات پریمر زیر جهت تسریع در کار بهره می برید:

Ctrl + Shift + K

شورتکات پریمیر

مطالعه بیشتر: آموزش راف کات در پریمیر به سبکه حرفه ای ها

18. حذف ابتدا و انتهای محدوده:

گاهی اوقات یک بخش را در وسط یک فیلم انتخاب می کنید که ببرید، برای این که دوباره گمش نکنید ابتدا و انتهای محدوده را حذف می کنید، این میانبرها عبارت است از:
Ctrl + Shift + I /// Ctrl + Shift + O

19. حذف مارک انتخاب شده:

نشان گذاری کردن یک بخش برای این که از داخل ویدئو حذفش کنید نیاز به سرعت دارد و این کار را می توان با شورتکاتی که در زیر می آوریم انجام دهید که عبارت است از:
Ctrl + Alt + M

20. مخفی یا نمایش دادن ترک:

یک نوع شورتکات دیگر هست که می تواند کمک کند تا در اسرع وقت اقدام به مخفی یا قابل نمایش کردن تراک ها برای سرعت بیشتر زمان کار بکنید که عبارت است:
Ctrl + Alt + T

همان طور که دیدید و دانستید ما در این مقاله تنها بخش کوچکی از شورتکات پریمرهایی که وجود دارد برای شما معرفی شد، تعداد این میانبرها بسیار زیاد است و اگر قرار باشد به تمامی آنها پرداخته شود باید زمان بیشتری اختصاص داده شود.
در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع و اقسام تیزرهای تبلیغاتی آمادگی دارد تا خدماتش را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *