رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. آموزش صفر تا صد طراحی استوری برد با رسانتو

آموزش صفر تا صد طراحی استوری برد با رسانتو

طراحی استوری برد

دنیای تجاری امروز دنیای تبلیغات خوش آب و رنگ است تا شرکت ها به این طریق بتوانند مشتریان جدیدی را برای خود به دست بیاورند. یکی از شیوه هایی که برای جذب مشتریان جدید، شرکت ها استفاده می کنند سفارش موشن گرافیک حرفه ای است. طراحی استوری برد

این تیزرهای تبلیغاتی توسط شرکت های رسانه ای دیجیتال که دارای سال ها تجربه هستند ساخته می شود. این رسانه ها با تولید یک تیزر حرفه ای به شرکت ها کمک می کنند تا بسیار بهتر بتوانند محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی نمایند.

ساخت یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای مراحلی دارد که باید طی شود تا محصول تصویری نهایی دارای آن کیفیت لازم باشد. تجربه نشان داده است که هر چه بر روی تولید یک اثر ویدئویی دقت و وسواس بیشتری خرج داده شود خروجی کار کیفیت بالاتری خواهد داشت.

یکی از مهم ترین بخش های تولید اثر ویدئویی تبلیغاتی، طراحی استوری برد است. این بخش پلی میان قسمت مکتوب و محصول نهایی است. در این بخش بر اساس متنی که نوشته شده است به صورت تصویری دست به طراحی صحنه هایی میزنند که قرار است در کار نهایی مورد استفاده قرار بگیرد. طراحی استوری برد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره موشن گرافیک، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک در رسانتو مراجعه فرمایید.

در واقع استفاده از طراحی استوری برد به سازندگان کمک می کند تا قبل از این که دست به تولید اثر نهایی بزنند یک پیش زمینه از آن را بتوانند مشاهده کنند و اگر جایی را دچار ایراد دیدند با انتقادات و پیشنهادات به جا آنها را قبل از ساخت تیزر اصلی برطرف نمایند.

استفاده از این روش کمک می کند تا محصول نهایی دارای کیفیت بیشتری باشد و ایراداتی که ممکن بود در آن به وجود بیاید از قبل با تدابیر اندیشیده شده از میان برداشته شود. تیم های حرفه ای ساخت تیزر برای این که تیزر بهتری تولید نمایند به این بخش از کار بسیار بها می دهند و زمان می گذارند.

این تیم ها در طول زمان به دست آورده اند که طراحی استوری برد مناسب بهترین شیوه برای تولید کردن یک تیزر ویدئویی فاخر است. به همین منظور در زمان تولید کردن این بخش از کار نهایت دقت خود را می نمایند و از این موضوع آگاهند که بر روی تیزر نهایی اثر مثبت خواهد گذاشت. طراحی استوری برد

طراحی استوری برد چیست؟

سازندگان سفارش موشن گرافیک به آن فیلمنامه مصور می گویند. در واقع مرحله میانی بین فیلم نامه مکتوب شده و تیزر نهایی ساخته شده می باشد. برای این که سازنده بتواند آن را طراحی کند از قبل باید مراحلی طی شود. در این روش قبل از ساختن تیزر نهایی تمام جزئیات را تا آنجایی که ممکن است به تصویر می کشند و به نقد و نظر کارشناسان می گذارند تا کار نهایی تهی از ایرادات باشد. طراحی استوری برد

تاریخچه طراحی استوری برد

این شیوه نو را کمپانی والت دیزنی برای طراحی کردن انیمیشن در سال 1930 میلادی به این صورت شکل داد. اولین طراحی استوری برد مربوط به انیمیشنی کوتاه به نام سه خوکچه بود که در سال 1933 میلادی تیمی حرفه ای با امکانات آن زمان بر روی آن کار کردند.

به گفته یکی از کارشناسان ایده اولین استوری بردها از درون کتاب های کمیک استریپ برداشته شد و چیزهایی که به مقتضای حال انیمیشن باشد به آنها افزوده شد. در این شیوه صحنه ها به صورت برگه برگه طراحی می شد و در اختیار سازندگان قرار می گرفت تا بر آن اساس کار را تولید نمایند.

این شیوه به مرور زمان به قدری با اهمیت شده است که کمتر شرکت تولید تیزر تبلیغاتی انیمیشنی را می توان مشاهده کرد که برای بهبود کارهایش از آن استفاده ننماید. شرکت ها همیشه از شیوه های نو که موجب ارتقا یافتن کارهایشان شود استقبال می کنند.

مقاله اختصاصی درباره 10 کاربرد موشن گرافیک در مارکتینگ را در لینک مربوط به آن بخوانید.

مراحل تهیه طراحی استوری برد

برای این که یک تیزر موشن گرافیک حرفه ای تولید شود باید مراحلی طی گردد تا محصول نهایی دارای نقص های کمتری باشد. هر چه پایه های کار قوی تر باشد بر روی محصول نهایی اثر خود را خواهد گذاشت و تیزر قابل قبول تری برای جذب مشتری ارائه خواهد شد.

قبل از این که مرحله طراحی استوری برد از راه برسد باید مراحلی طی شود. در واقع طی شدن این مراحل کمک می کنند تا مراحل بعدی با کیفیت بیشتری همراه شوند. برای ساخت یک خانه باید پی و فونداسیون را قوی طراحی کرد، در واقع این مراحل همان پی هستند که باید به آنها توجه شود تا تیزر نهایی از استحکام و انسجام بهتری برخوردار باشد.

تهیه کردن سناریو و داستان

یک تیزر بی نقص دارای یک داستان یا سناریوی بی نقص است. البته امروزه با توجه با تغییر فرهنگ جهان تحت تاثیر پست مدرن تیزرهایی ساخته می شوند که سناریو و داستانی مشخصی ندارند و مخاطب باید با هوش بالایش پی به مفهوم نهایی ببرد اما در تیزر اگر سوال هوش مطرح شود نتیجه جالبی در پی نخواهد داشت و طراحی استوری برد را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

در واقع هرچه سناریوی تیزر ساده تر و سلیس تر باشد مخاطب هدف را بسیار بهتر بر سر موضوع اصلی که معرفی خدمات یا کالاها است می آورد. مخاطب تیزر تبلیغاتی حوصله این را ندارد که بنشیند فکر کند تا بخواهد پی به موضوع ببرد، در واقع اینجا جایش نیست برای همین باید سناریو ساده و منطقی باشد.

بعد از این که خط داستان تیزر مشخص شد و دست به شخصیت پردازی طبق ایده های ذهنی نویسنده زده شد نوبت به این می رسد که بعضی از صداهایی که ممکن است برای تیزر نهایی به کار برده شود ضبط گردد و در زمان طراحی استوری برد به کار گرفته شود تا منتقد بهتر در شرایط قرار بگیرد.

در واقع ضبط موسیقی متن یا صدای کاراکتر خاصی که ممکن است در تیزر نهایی مورد استفاده قرار بگیرد کمک می کند تا منتقد خود را بهتر در شرایط قرار بدهد و این مقایسه را بنماید که آیا شخصیت ها با صداها تطبیق دارد و توانایی تحت تاثیر قرار دادن او را دارد یا ندارد. در واقع تلفیق صدا و تصویر در استوری برد کمک خواهد کرد تا منتقد بهتر در فضای اصلی داستان قرار بگیرد.

طراحی فیگورهای شخصیتی مورد نظر

طبق داستانی که نوشته شد و در اختیار طراحان قرار گرفت نوبت به این می رسد که یک چهره یا قیافه از آن را بر روی کاغذ طراحی نمایند تا منتقد بهتر بتواند با داستان اصلی ارتباط برقرار کند. در این مرحله از کار نویسنده با توضیحاتی که ارائه داده است کمک می کند تا تصویر کاراکترها که منطبق با شخصیتشان است برای مرحله طراحی استوری برد به خوبی پرداخته شود تا منتقد بهتر بتواند با اصل داستان ارتباط ذهنی برقرار کند.

طراحی مکان یا صحنه آرایی

هر تیزر برای این که به سمع و نظر مخاطب برسد باید در یک فضای واقعی یا فرا واقعی که نویسنده سناریو آن را به وجود آورده است تولید گردد. البته امروزه به خاطر وجود تکنولوژی، طراحی کردن هر فضایی هر چند غیر واقعی هم ممکن است و می توان آن را برای مرحله طراحی استوری برد آماده کرد.

مکانی که در ذهن نویسنده بود را با توجه به جزئیاتی که نقل کرد طراح بر روی کاغذ یا داخل نرم افزار پیاده سازی می کند تا به سمع و نظر منتقد و بیننده طراحی استوری برد برسد. در واقع وجود داشتن این مکان کمک خواهد کرد تا منتقد بهتر در فضای داستانی اثر نهایی قرار بگیرد.

طراحی وسایل و جزئیات صحنه ها

بعد از مکان طراحی استوری برد نوبت به این می رسد که جزئیات و وسایلی که در آن قرار دارد را تا جایی که برای طراح ممکن است طبق جزئیات گفته شده توسط نویسنده بر روی کاغذ یا نرم افزار پیاده سازی کند. این جزئیات در کنار موارد قبلی تصویر بهتری از تیزر نهایی را به منتقدان خواهد داد تا با ارائه راهکارها کمک کنند ایرادات به خوبی هر چه تمام تر رفع گردد.

در انتها طراحی استوری برد توسط افراد کاربلد

بعد از این که داستان نوشته شد، صداهای مد نظر تهیه گردید، صحنه ها طراحی شد، فیگورهای شخصیتی کاراکترها به خوبی مشخص گردید. هر جزئیاتی که مورد نیاز طراحی استوری برد است آماده بود آنها را با هم توسط نرم افزار به دست یک فرد کاربلد ادغام می کنند.

بعد از ادغام به صورت یک پیش درآمدی بر تیزر اصلی به نمایش اعضا و منتقدان می گذارند تا پی به این موضوع ببرند که تا چه اندازه ابزارها و تصاویری که گرد آورده اند آنها را به آن چیزی که مد نظر دارند نزدیک کرده است تا بدانند چه اقداماتی باید برای بهبود بیشتر تیزر اصلی انجام دهند.

طراحی استوری برد

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و دانستید طراحی استوری برد مناسب از جمله کارهایی است که شرکت ها در سفارش موشن گرافیک از آن نهایت بهره را می برند. زیرا به مرور زمان به دست آورده اند که با این شیوه می شود پیش زمینه ای از تیزر نهایی را به صورت تصویری مشاهده کرد و به کمک انتقاد و پیشنهاد مناسب هر ایرادی که باشد را قبل از تولید محصول نهایی رفع نمود.

در آخر لازم به ذکر می باشد که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع تیزرهای موشن گرافیک این آمادگی را دارد تا آن را برای شما صاحبان تجارت های بزرگ و کوچک طراحی نماید. در واقع با یک تیزر با کیفیت مشتریان را هر چه بهتر با خدمات خود آشنا می کنید. برای به دست آوردن اطلاعات لازم تنها کافی است با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *