رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. 3 نکته ی مهم از طراحی محیطی در ساخت موشن گرافیک

3 نکته ی مهم از طراحی محیطی در ساخت موشن گرافیک

مقدمه

تمامی شرکت هایی که سفارش موشن گرافیک می دهند به دنبال یک دستاورد قابل قبول برای خود هستند. این شرکت ها علاقه دارند که به نحو بسیار بهتر و مناسب تری به مشتریان و مخاطبان هدف معرفی شوند تا به چیزی که در پی اش هستند برسند.

در ساخت یک تیزر موشن گرافیک بسیار اهمیت دارد که اجزا به خوبی در کنار هم قرار بگیرند و مچ شوند. برقراری ارتباط مناسب بین اجزای تشکیل دهنده تیزر موجب می شود که بینندگان یک طراحی محیطی بی نقص و قوی را شاهد باشند.

یک طراحی محیطی قوی در یک تیزر تبلیغاتی می تواند مخاطب را به اندازه ای مجذوب خود نماید که تا انتها آن را دنبال نماید و پیامی که قرار است به او داده شود را به خوبی دریافت کند. همراهی مخاطب نشان دهنده این است که تیزر عامل اثرگذاری را که نیاز است درون خود دارد.

اگر یک تیزر نتواند به کمک عوامل محیطی درون خود بر روی مخاطبان اثر بگذارد نمی تواند اهداف از پیش تعیین شده را برای شرکت محقق سازد. محقق شدن اهداف بستگی به همین عواملی دارد که اجزای تشکیل دهنده تیزر هستند.

بیشتر اطلاعاتی که انسان از محیط پیرامون خود به دست می آورد و جذبش می شود از طریق چشم ها هستند. یک تیزر تبلیغاتی گرافیکی اگر طراحی محیطی خوبی داشته باشد مخاطب را چنان مجذوب می کند که تا پایانش پلک بر هم نخواهد زد.

کلا بزرگ ترین دلیلی که امروزه موشن گرافیک توانسته مخاطبان زیادی را با خود همراه کند همین طراحی محیطی قدرتمند است. یک تیزر موشن مدت زمان محدودی دارد ولی اثر زیادی بر روی ذهن مخاطب می گذارد که همین نشان دهنده قدرت جذب آن است.

طراحی محیطی

بیشتر اطلاعاتی که انسان از محیط پیرامون خود به دست می آورد و جذبش می شود از طریق چشم ها هستند. یک تیزر تبلیغاتی گرافیکی اگر طراحی محیطی خوبی داشته باشد مخاطب را چنان مجذوب می کند که تا پایانش پلک بر هم نخواهد زد.

کلا بزرگ ترین دلیلی که امروزه موشن گرافیک توانسته مخاطبان زیادی را با خود همراه کند همین طراحی محیطی قدرتمند است. یک تیزر موشن مدت زمان محدودی دارد ولی اثر زیادی بر روی ذهن مخاطب می گذارد که همین نشان دهنده قدرت جذب آن است.

برای این که طراحی محیطی بیشترین اثر را بر روی مخاطبان بگذارد ضرورت دارد که سازنده نکاتی را مد نظر قرار دهد. مد نظر قرار دادن این نکات کمک بسیار زیادی به پر بار شدن تیزر می کند تا بیشتر مورد توجه مخاطبان هدف قرار بگیرد.

مخاطب هدف زمانی تحت تاثیر قرار می گیرد که تیزر چیزی در چنته خود داشته باشد و بتواند میل به دانستن او را تحریک کند. این کنجکاوی مفرط می تواند مخاطب را تا انتها با تیزر همراه کند و شرکت ها را به اهداف تجاری که مد نظر خود دارند نزدیک نماید.

روند کاری رسانتو را در صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک مشاهده فرمایید

در بالا نکاتی که ضروری بود بدانید تا به موضوع اصلی مقاله برسیم گفته شد. در ادامه قصد داریم سه نکته در مورد طراحی محیطی که مربوط به ساخت موشن گرافیک است را برای شما خواننده عزیز و گرامی بگوییم تا ضرورتش را درک کنید تا بسیار بهتر با آن آشنا شوید.

طراحی محیطی یعنی چه؟

هر تیزر تبلیغاتی که توسط مهندسان خلق می شود دارای طراحی محیطی است که اگر در آن نکات منحصر به فردی رعایت شود بهتر می تواند بر روی مخاطب هدف اثر بگذارد. یک طرح مناسب شامل چیزهایی می شود که آن را خاص می کند و دیگران را وادار می کند از آن الگو برداری کنند.

معمولا تیزرهایی الگو برداری می شوند که در طراحی آنها تمامی عوامل به بهترین نحو ممکن در کنار هم قرار گرفته اند. البته این نکته را باید دانست که هر چند سال یا یک دهه این استانداردها تغییر می کند و نمی توان یک تیزر سال های دور را با تیزر سال های اخیر مقایسه کرد.

ضمنا گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که هر طراح تیزر استانداردهای خاصی را برای خود دارد که معمولا رعایت می کند و سعی می نماید تا اثر را بر اساس آن طراحی محیطی بنماید. طراحی تیزرها عین اثر انگشت انسان با هم تفاوت دارند و کسانی که صاحب سبک بشوند را بر اساس یک سری معیارها می شود شناخت.

چرا ایده ی ذهنی مبتکرانه بسیار اهمیت دارد؟

برای تهیه سفارش موشن گرافیک مورد نظر یک شرکت تجاری سازنده برای این که به موفقیت برسد حتما باید یک ایده مبتکرانه را در چنته داشته باشد و بر روی آن کار کند. تجربه نشان داده است یک ایده نو و بکر بهتر می تواند مخاطب هدف را به سمت خود جذب نماید.

یک ایده نو ذهن مخاطب هدف را بهتر درگیر می کند و حس کنجکاوی او را بر می انگیزد. زمانی که مخاطب هدف نسبت به چیزی کنجکاور شود تا انتها آن را دنبال می کند. ایده ذهنی اگر چهارچوب و طراحی محیطی مناسبی داشته باشد به نتایج قابل قبولی ختم خواهد شد.

طراحی محیطی

صفر تا صد طراحی استوری برد در مقاله ای ویژه منتشر گردید

چرا مشورت گرفتن از افراد خبره بسیار یاری دهنده است؟

هر شرکت تجاری مسائل مختص به خود دارد که اگر توسط سازنده در تیزر تبلیغاتی به صورت کاملا مناسب به کار گرفته شود و طراحی محیطی مناسبی بر روی تیزر کار شود بیشترین میزان تاثیر را بر روی مخاطب هدف خواهد گذاشت.

برای این که سازنده تیزر بتواند آن را منطبق با آن شرکت طراحی کند نیاز به این دارد که اطلاعات دسته اول در مورد شرکت به او منتقل شود. این امر ممکن نمی شود مگر این که با افراد با دانش در این مورد مشورت کند و آنها او را به خوبی هر چه تمام تر راهنمایی نمایند.

3 نکته ی مهم از طراحی محیطی:

طراحی محیطی یکی از بخش های مهم تیزرهای تبلیغاتی است که اگر به آن توجه لازم توسط سازنده صورت پذیرد نتایج بسیار قابل قبولی را در ادامه به دست خواهد آورد. یک طرح زمانی به موفقیت می رسد که نکاتی را در درون خود داشته باشد.

عمده تیزرهایی که به نتایج خوبی می رسند طراحان قدرتمندی را در پشت خود دارند که به اصول طراحی کردن مناسب تیزر تسلط کافی دارند. در واقع هرچه طراح دانش بیشتری داشته باشد احتمال این که در طراحی تیزر به نتایج خوبی دست پیدا کند بیشتر است.

اطلاعات کافی پایه و اساس یک طراحی محیطی ساختارمند و خوش لعاب است. هر چه جلوه های دیداری و شنیداری یک تیزر تبلیغاتی جذاب تر باشند مخاطبان بیشتری را به سمت خود جلب می کنند. در واقع یک تیزر جذاب عین شیرینی ای است که مگس های بیشتری را به سمت خود میکشاند.

تلفیق و هم نشینی صحیح رنگ ها در کنار هم بسیار اهمیت دارد

انسان بیشتر اطلاعاتی را که به دست می آورد از طریق چشم هایش می باشد. هر چیزی که دارای رنگ آمیزی جذابی باشد نظر انسان را به سمت خود جلب می نماید. رنگ ها از لحاظ طیف به دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شوند که هر کدام اگر در جای خود به کار گرفته شوند تاثیر خوبی بر جا خواهند گذاشت.

در طراحی محیطی یک تیزر اگر رنگ های سرد یا گرم به تناسب آن فضا درست به کار گرفته شوند نظر بیننده را به سمت خود جلب خواهند کرد. تجربه نشان داده است که هم نشینی صحیح رنگ ها در کنار هم باعث می شود تا مخاطب رغبت بیشتری برای دیدن تیزر داشته باشد.

انتخاب فضایی که تیزر در آن تولید می شود حیاتی است

هر تیزر برای این که تولید شود نیاز به یک فضای واقعی یا تخیلی دارد و اگر انتخاب فضا با دقت فراوان انجام شود از نظر طراحی محیطی می تواند تاثیر شگرفی بر روی ذهن مخاطب هدف بگذارد. مخاطب برای این که تحت تاثیر قرار بگیرد نیاز به عاملی دارد که کنجکاوی اش را برانگیزد.

معمولا در یک کار تبلیغاتی برای این که تاثیر بیشتری گذاشته شود فضا را باید متناسب با تیزر انتخاب کرد که این کار معمولا اگر همراه با مشورت گرفتن از افراد نخبه باشد تاثیر بهتری بر جا خواهد گذاشت زیرا آنها بهتر می دانند که تیزر فلان محصول در چه فضا و هوایی ساخته شود بهتر به چشم می آید.

جزئیات بهتر هستند که یک کار قوی از ضعیف را مشخص می کنند

تیزرهای تبلیغاتی بسیار زمان محدودی دارند و در همین زمان کوتاه سازنده باید بتواند بیشترین میزان اطلاعات و جزئیات را در قالب تصویر و صدا در اختیار مخاطب هدف قرار دهد. در این تیزرها اگر طراحی محیطی همراه با جزئیات دقیق و متناسب ارائه شود مخاطب تحت تاثیر قرار می گیرد.

مخاطب یک تیزر تبلیغاتی علاقه دارد که در زمان کوتاه هر آن چیز را که ضروری است از آن محصول بداند به دست بیاورد. اگر تیزری نتواند به این صورت عمل نماید قطعا نخواهد توانست به توفیق چندانی دست پیدا کند زیرا جزئیات هستند که کلیت زیبا را به وجود می آورند.

طراحی محیطی

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و دانستید برای تولید یک موشن گرافیک بی نقص باید به طراحی محیطی آن توجه کرد و بر روی آن وسواس داشت. اگر طراحی داخلی تیزر به خوبی مورد توجه قرار بگیرد مخاطب هدف را بسیار بهتر به سمت خود جذب می کند و بر رویش اثر می گذارد تا شرکت به بخشی از اهدافی که قبلا تعیین کرده است برسد. برای تمامی شرکت ها رسیدن به اهدافی که در سر دارند اهمیت دارد و می تواند باعث توسعه یافتن بیشتر آنها شود.

در آخر لازم به یادآوری است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در امر تولید تیزر این آمادگی را دارد تا سفارش موشن گرافیک شما صاحبان تجارت را با طراحی محیطی منحصر به فردی به انجام رساند. برای به دست آوردن اطلاعات لازم تنها کافی است با شماره های واحد پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید تا همکارانمان به خوبی راهنمایی تان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *