رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. چه مباحثی در دوره سئو باید آموزش داده شود؟

چه مباحثی در دوره سئو باید آموزش داده شود؟

مباحث در دوره سئو

افراد زیادی هستند که با مباحث در دوره سئو های مختلف آشنایی ندارند اما قصد دارند فعالیت خود را در فضای اینترنت هم گسترش دهند. ولی تخصصی در این زمینه ندارند و نمی دانند که باید چه کاری انجام دهند. تعداد بسیار زیادی از این افراد حتی قصد شرکت در دوره های متفاوت را هم دارند، ولی نمی دانند که در چه دوره ای باید شرکت کنند.

در این مقاله قصد داریم که برای شما توضیح دهیم که اگر فعالیت خود را در قالب وب سایت شروع کردید، باید چه مباحث در دوره سئو را بدانید و حتی اگر که در دوره ای ثبت نام کردید، آن دوره چه ویژگی هایی باید داشته باشد. و در نهایت به طور تخصصی در مورد مباحث در دوره سئو صحبت می کنیم.

بعد از اینکه سایت خود را طراحی کردید یا یک سایت آماده خریداری کردید، باید بتوانید که آن سایت را در صفحات گوگل بالا بیاورید. این کار را سئو برای شما انجام می دهد. در مقالات متفاوت در مورد سئو با شما صحبت کردیم. ولی در این مقاله قصد داریم که توضیح دهیم اگر که حتی در دوره ای ثبت نام کردید باید چه انتظاراتی از آن دوره سئو داشته باشید. و اینکه چه مباحث در دوره سئو باید وجود داشته باشد.

برای اینکه بتوانید یک سایت را در صفحات گوگل بالا ببرید باید تخصص سئو را داشته باشید. یک سری از قسمت های سئو را باید با کلاس رفتن یا با مطالعه یاد بگیرید ولی یک سری قسمت های دیگر را حتما باید تجربی کسب کنید. 

مباحث در دوره سئو

 

 یک سری مباحث در دوره سئو باید به عنوان نکات ابتدایی آموزش داده شوند

 • مهارت های تحلیلی
 • توانایی نوشتن
 • مهارت های تکنیکال
 • ایجاد ارتباط با دیگران و …

مراحل ابتدایی مباحث در دوره سئو

به عنوان یک سئو کار اولین چیزی که باید از مباحث در دوره سئو یاد بگیرید این است که یاد بگیرید با موتور جستجو کار کنید و زیر و بم های موتور جستجو را به عنوان بستری که شما قرار است روی آن کار کنید را بدانید. چیزهایی که باید از موتور جستجو بدانید شامل: چگونه می توان از موتور جستجو ایجاد پول کرد؟ چه انتظاری مالکان موتورهای جستجو از ما دارند؟  آیا این فضا فقط مربوط به پول درآوردن است؟ و در نهایت آینده ی جستجو و موتور جستجو به کجا کشیده می شود؟ 

یادتان باشد مباحث در دوره سئو، باید با اطلاعات زیادی در رابطه با موتور جستجو شروع شود، و سپس مباحث دیگر را رو به جلو پیش ببرید.

مباحث در دوره سئو

یک قدم به جلو با مباحث در دوره سئو

بعد از اینکه مطالب مختلف در رابطه با موتور جستجو مطرح و مسائل مربوط به آن برطرف شد، باید به سراغ سئو مبتدی بروید. در میان مباحث در دوره ی سئو، سئو مبتدی یا سئو مقدماتی باید تمامی اطلاعات مقدماتی سئو را پوشش دهد. شما باید دنبال مطالبی مانند: اینکه سئو چیست و تمامی مطالب مربوط به تعریف آن، مطالبی در مورد موتور جستجو که تا حدودی تخصصی تر هستند، مانند ربات های گوگل، خزیدن ربات های موتورهای جستجو، امتیاز گرفتن صفحات، قوانین گوگل و … . در این مرحله شما قرار است که فعالیت سئو خود را شروع کنید، 

پس تا حدودی با مباحث تخصصی تر هم آشنا می شوید. شما باید در این مرحله کار سئوی صفحه ی خود را نیز با تحقیق کلمات کلیدی یاد بگیرید. پس تحقیق کلمات کلیدی، اینکه چه کلماتی هستند، در کجا و به چه شکلی باید پیدا شوند، مربوط به این مرحله است. بعد از این در میان مباحث در دوره سئو، به سراغ سئو داخلی می روید. سئو داخلی از مراحل سئو مقدماتی است. بعد از اینکه به اندازه ی کافی در مورد سئو داخلی یاد گرفتید به سراغ سئو تکنیکال می روید. 

در اینجا است که باید مطالبی مانند طراحی ریسپانسیو، ساختار صفحه، متا تگ ها و … را مورد بررسی قرار دهید. در مرحله ی بعدی از سئو مقدماتی به سراغ لینک سازی و ایجاد اعتبار برای صفحه و سایت می رویم. یادتان باشد که مدرس شما حتما باید ابزارهای مختلف سئو را در مباحث در دوره سئو جای دهد و به شما معرفی کند. چرا که در بعضی از مراحل مجبوریم که حتما از ابزار استفاده کنیم. در کنار معرفی ابزار، باید به شما معروف ترین سایت هایی که آموزش سئو می دهند را نیز معرفی کنند.

سایت هایی هستند که بسیاری از نکات را برای اولین بار مطرح می کنند و بسیار معروف هستند و شما هم مانند بسیاری از سئو کاران دنیا باید برای کار خود از آنها کمک بگیرید. به عنوان مثال یکی از معروف ترین سایت ها که سئو مقدماتی را به شکل بسیار حرفه ای آموزش می دهد و در کل دنیا معروف است، سایت ماز است. پس این سایت ها باید از طریق مدرس کاملا به شما آموزش داده شوند.

در این مرحله از مباحث در دوره سئو، شما سئو مقدماتی خود را گذرانده اید، به راحتی می توانید شروع به کار کنید. تمامی الزامات سئو را می دانید. به عنوان یک نکته ی مهم باید بدانید که مطالب زیادی از سئو، کاملا تجربی هستند. یعنی نه جز سئو مقدماتی و نه پیشرفته و نه در سرفصل مباحث در دوره سئو دسته بندی می شوند.

دیر یا زود در کار خودتان به سئو پیشرفته هم نیازمند می شوید. چرا که زمان های زیادی همین تاکتیک های سئو پیشرفته هستند که باعث می شوند سایت شما با سرعت زیادی از بقیه جلو بزند.

مباحث در دوره سئو

 

چه مباحثی را باید در سئو پیشرفته آموزش ببینید؟

در این قسمت از مباحث در دوره سئو شما باید انجام مشاوره سئو را روی انواع مختلف سایت ها آموزش ببینید. دیگر باید بدانید که هرمدل سایتی که به شما سپردند، به چه شکلی سئو آن را به خوبی انجام دهید. مبحث بعدی که در این مقطع از مباحث در دوره سئو باید آموزش ببینید سئو محلی است. در این مرحله باید یاد بگیرید که اگر کار خدماتی دارید، یا کاری دارید که بهتر است که مردم در شهر یا استان، شما را به راحتی پیدا کنند، باید سئو محلی انجام دهید. 

در همین مرحله باید یاد بگیرید که چگونه با نقشه گوگل کار کنید و خود را در نقشه گوگل بشناسانید. یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در این مرحله یاد بگیرید و تمرین کنید، این است که چگونه ترافیک ارگانیک به سمت سایت خود بیاورید، و بعد اینکه چگونه این افراد را به خریدار از سایت تبدیل کنید. در سئو پیشرفته باید یاد بگیرید که سئو سایت وردپرسی را به چه شکلی انجام دهید، و همچنین سایت هایی که چند زبانه هستند، به چه شکلی سئو را برای آنها انجام دهید. 

باید با تکنیک های مختلفی یاد بگیرید که تجربه ی کاربری خوبی را برای کابرانتان بسازید، از انواع راه ها استفاده کنید تا کاربرانتان جذب سایت شما شوند و در سایت شما بمانند. از جمله تکنیک هایی که باید به شکل حرفه ای در این مرحله یاد بگیرید کار با اسنیپت ها و تولید محتوای سبز است که هم کاربران را جذب و هم آنها را در سایت خود نگه دارید. 

نکته کلیدی رسانتو

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو برای شما توضیح دادیم که زمانی که در یک دوره ی سئو شرکت کردید، چه انتظاراتی باید از آن دوره داشته باشید. اگر در سطح مقدماتی و ابتدایی هستید چه مباحثی در دوره سئو باید به شما آموزش داده شود و اگر سطح مقدماتی را رد کرده اید و اگر در سطح پیشرفته هستید باید چه مباحثی را آموزش ببینید تا بهترین نتایج را از دوره ی خود ببرید و بتوانید به بهترین شکل وارد باز کار سئو شوید یا اگر که خودتان محصول یا ایده ای دارید به بهترین شکل آن را به نتیجه برسانید.

شما می توانید در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با استفاده از مشاوره سئو رایگان اطلاعات ارزشمندی را در حوزه ی سئو سایت خود بدست بیاورید و در کنار متخصصین ما به رتبه های برتر گوگل دست پیدا کنید.

نکته ای که در این بین بسیار حائز اهمیت است، این است که در مبحث داغ سئو، محتوای ویدیویی بسیار جایگاه حساسی را پیدا کرده است، مانند موشن گرافیک ها که علاقه ی کاربران را به خود بسیار جلب کرده است که شما هم می توانید از ان ها استفاده کنید.

دوره سئو

انواع تولید محتوای ویدیویی

در این مرحله به بررسی انواع محتوا های ویدیویی می پردازیم تا شما بتوانید در سئو سایت خود با استفاده از این محتوا ها افزایش ترافیک سایت خود را تجربه کنید و به طبع با افزایش ترافیک سایت خود می توانید رتبه های خوبی را از موتور های جستجو دریافت کنید.در ادامه به بررسی دو نوع از محتوا های ویدیویی بسیار تاثیرگذار خواهیم پرداخت.

موشن گرافیک

موشن گرافیک ها محتوا هایی تاثیرگذار هستند که به نوعی به شکل انیمیشن ها طراحی و تولید خواهند شد.موشن گرافیک ها قالبا مدت زمان کوتاهی دارند که در همین مدت زمان کوتاه پیامی روشن را به مخاطب و کاربران می رساند.برای کاربران دنیای دیجیتال همین مدت زمان کوتاه و خلاقیت در طراحی بسیار جذاب است و طبق آمار کاربران به موشن گرافیک ها واکنش های بسیار مثبتی را نشان داده اند، تا جایی که آنها را به صورت کارشناسانه دنبال و تحلیل می کنند.

رسانه ات رو به رسانتو بسپار

4 پاسخ

 1. ممنون از محتواتون. من یک دوره شرکت کردم ولی سرفصلاش کامل نبودن. می خواستم ببینم شما جزوه یا آموزش یا … دارید که ما تهیه کنیم؟

  1. با سلام
   ممنون از همراهیتون
   بله و شما می تونید از طریق راه های ارتباطی با مدرسان و کارشناسان ما در ارتباط باشید

  1. با سلام
   ممنون از همراهیتون
   قطعا همینطور هستش که شما می فرمایید اما برای جلوگیری از خستگی مخاطب به صورت کلی به این موضوع پرداخته شده
   اگر مایل به اطلاعات بیشتری هستین میتونین از طریق راه های ارتباطی با مدرسان و کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *