رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. بررسی مراحل ساخت موشن گرافیک

بررسی مراحل ساخت موشن گرافیک

مراحل ساخت موشن گرافیک

موشن گرافیک یکی از جذاب ترین و با کیفیت ترین انواع محتوای موجود است. و همین دلیل باعث شده است که افراد بسیار زیادی به دنبال مراحل ساخت موشن گرافیک باشند. چرا که با تولید محتواهای متنوع می توان خود را در رقابت نگه داشت. و یکی از این انواع محتواهای فوق العاده، موشن گرافیک است. در این مقاله قصد داریم که به بررسی مراحل ساخت موشن گرافیک بپردازیم. پس اگر که به دنبال تولید موشن گرافیک هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

برای مشاهده ی تعرفه ی ساخت موشن، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک در رسانتو مراجعه فرمایید

مراحل ساخت موشن گرافیک کدام است؟

 • ایده ی خود را بسازید. ایده ی ساخت موشن گرافیک از هر جایی می تواند منشا بگیرد. باید حتما در ابتدای کار ایده ی خود را تشکیل دهید و مشخص کنید. این ایده ی شما است که در مراحل بعدی قرار است که متحرک شود و در نهایت طرح نهایی موشن گرافیک را بسازد. پس انتخاب ایده ی مناسب از ضروریات کار شما به حساب می آید. 
 • ایده ی خود را توسعه دهید و آن را بسازید. بعد از اینکه موضوع اصلی ایده ی خود را پیدا کردید، و ایده ی کلی طرح موشن گرافیک مشخص شد، باید ابعاد مشخص موضوع را مشخص کنید. باید جزئیات مختلف ایده ی اصلی خود را مشخص کنید.
 • ایده ی خود را کامل بنویسید. یکی از مراحل که اصلا نباید فراموش شود این است که هر ایده یا محتوایی را مشخص کرده اید را باید روی کاغذ بیاورید. آن ها را کامل بنویسید. 
 • متن موشن گرافیک خود را کامل بنویسید. این متن موشن گرافیک کاملا طرح شما را مشخص می کند، کاملا طرح نهایی بر اساس آن ساخته می شود. موارد مختلف و مهمی را در این نوشته ی موشن گرافیک باید رعایت کنید. چرا که این نوشته در واقع قرار است که تبدیل به موشن گرافیک شود. مواردی که باید در نوشته ی موشن گرافیک مورد بررسی قرار بگیرد

مراحل ساخت موشن گرافیک

 • باید صدایی که روی موشن گرافیک صحبت می کند را مشخص کنید. باید به صدایی که قرار است روی موشن گرافیک صحبت کند فکر کنید. به اینکه آِیا صدایی که قرار است روی موشن گرافیک صحبت کند، مرد باشد یا زن؟، اینکه آن فرد چه سنی داشته باشد؟، چه لهجه ای داشته باشد و … . این موارد تاثیرگذاری موشن گرافیک را بسیار بالا می برد. پس به صدایی که می خواهید انتخاب کنید، دقت کنید. 
 • به طرفدارانتان فکر کنید. یکی از مراحل ساخت موشن گرافیک، این است که فکر کنید که طرفداران شما دنبال چه چیزی هستند؟ چه حرکت هایی باید انجام دهیم تا مخاطبان هدف خود را جذب کنیم؟ آیا موضوع موشن گرافیک برای مخاطبان ما جذاب است؟ و … . پرسیدن این سوالات باعث می شود که مطمئن شوید که کاربران هدف شما چه چیزی میخواهند و آیا این موشن گرافیک مناسب است یا خیر. 
 • داستان برند خود را کاملا مشخص کنید. از جمله اهداف اصلی ساخت موشن گرافیک، برندسازی است. اگر برای خودتان موشن گرافیک می سازید یا اینکه برای دیگران موشن گرافیک می سازید، حتما باید جزییات کامل برند آنها را مشخص کنید تا اینکه داستان برند را در موشن گرافیک قرار دهید.

مراحل ساخت موشن گرافیک

 • به تصویر درآوردن موشن گرافیک. در این قسمت از مراحل ساخت موشن گرافیک، به ساخت و به تصویر درآوردن موشن گرافیک می پردازیم. در ابتدای کار باید برند و هدف خود را به صورت گرافیکی در آوریم. یادتان باشد که تولید تصویر و ویدیوی منحصر به فرد، هزینه ی بیشتری را می خواهد، در حالیکه استفاده از تصاویر و ویدیوهای گرافیکی که قبلا توسط دیگران تولید شده است بسیار مقرون به صرفه تر است. شما باید در این مرحله تصاویر و ویدیوهای منحصر به فرد خود را تولید کنید.
 • هر چند که هزاران تصویر و ویدیو در رابطه با موضوع شما وجود دارد، که می توانید از آنها استفاده کنید. باید یادتان باشد که کپی اتفاق نیفتد. چرا که موفق ترین موشن گرافیک، همان است که منحصر به فرد باشد و تنها مربوط به خود شما باشد. یادتان باشد که راه هایی وجود دارد تا بتوانید یک تصویر یا یک ویدیو را از آن خود کنید. باید به تصویر یا ویدیو برند خود را اضافه کنید و همچنین می توانید از رنگ ها و فونت های مخصوص به برند خود در منحصر به فرد کردن اثر استفاده کنید. 
 • نهایی کردن ایده ی موشن گرافیک. در این مرحله با استفاده از تصویر و ویدیوهای دو بعدی یا سه بعدی که یا پیدا کرده اید یا ساخته اید، باید ایده ی خود را نهایی کنید. باید مطمئن شوید که آیا می خواهید که تغییراتی را در بخش هایی از آن ایجاد کنید یا نه؟ بعد از این مرحله که شروع به انیمیشن سازی کنید دیگر زمان ایجاد تغییرات عمده نیست.

برای مشاهده موشن گرافیک های برتر، می توانید به مقاله اختصاصی بررسی 5 موشن گرافیک برتر 2021 در رسانتو مراجعه فرمایید

ساخت موشن گرافیک

در همین مرحله همه ی المان ها را بررسی کنید و ببینید که آیا همه چیز درست است؟. پس در اینجا باید هوشیار باشید و اگر بخشی از کار به نظرتان مناسب نیست را حتما تغییر دهید و بعد کار را جلو ببرید. مقالات مختلف ایجاد تغییر بعد از انیمیشن سازی را مانند حرکت دادن آشپزخانه بعد از ساخت یک خانه می دانند. پس این کار را نکنید.

 • انیمیشن سازی را شروع کنید. در این قسمت از مراحل ساخت موشن گرافیک، به یکی از جذاب ترین قسمت ها، یعنی انیمیشن سازی رسیدیم. ساخت انیمیشن عملیاتی زمان بر و پیچیده است و همچنین هزینه بر. در این مرحله شما باید یا خودتان متخصص تولید انیمیشن باشید یا اینکه تولید آن را به یک فرد متخصص بسپارید. 
 • نهایی سازی اثر. در این بخش از مراحل ساخت موشن گرافیک، بعد از اینکه انیمیشن مربوط به موشن گرافیک خود را تولید کردید، باید فونت ها، رنگ ها، صدا و … مربوط به خودتان که در قسمت های ابتدایی مقاله در مورد آنها صحبت کردیم را به انیمیشن اضافه کنید.

مطالعه بیشتر: بررسی تعرفه موشن گرافیک با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

مراحل ساخت موشن گرافیک

اینها مراحلی بودند که با استفاده از آنها می توانیم یک طرح موشن گرافیک را ایجاد کنیم. آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو به بهترین شکل میتواند میزبان شما برای تولید انواع موشن گرافیک ها باشد. اگر تخصصی در این زمینه ندارید یا اینکه نیازمند مشاوره در این عرصه هستید ما بهترین گزینه برای شما خواهیم بود.

سخن پایانی بررسی مراحل ساخت موشن گرافیک

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، مراحل ساخت موشن گرافیک را بررسی کردیم. از اولین قدم برای شما تشریح کردیم تا آخرین قدم. همچنین توضیح دادیم که اگر تخصص کافی در این زمینه را هم ندارید باید چه کاری انجام دهید.

امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *