رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. معرفی بهترین تجهیزات ویدیو مپینگ

معرفی بهترین تجهیزات ویدیو مپینگ

معرفی بهترین تجهیزات ویدیو مپینگ

بهترین تجهیزات ویدیو مپینگ

امروزه استفاده از ویدئو مپینگ در جشنواره ها، مناسبت ها و تبلیغات به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است، شرکت ها با استفاده از بهترین تجهیزات ویدئو مپینگ تیزرهای خود را در ابعاد بسیار بزرگی مثلا بر روی برج آزادی نمایش می دهند تا تاثیر بیشتری بر مخاطبان بگذارند.

معمولا برای این که شرکت ها از بهترین تجهیزات ویدئو مپینگ بتوانند بهره مند شوند به سراغ آژانس های رسانه ای می روند که در این زمینه فعالیت دارند و می توانند با استفاده از آنها تیزری مناسب بسازند تا به بهبود وضعیت اقتصادی شرکت ها کمک کند.

معمولا تجهیزات ویدئو مپینگ در بازار بسیار زیاد است، برای این که شرکت ها تیزری در شان و جایگاه خود بتوانند تهیه کند بهتر است که کیفیت تجهیزات را در نظر بگیرند چون این مورد تاثیر مستقیم بر روی کیفیت تیزر تبلیغاتی دارد.

معمولا رسانه هایی که کارشان در این حوزه است اقدام به تهیه بهترین تجهیزات ویدئو مپینگ برای خود می کنند زیرا می دانند که این مورد بر روی بستن قراردادهای تبلیغاتی با شرکت های تجاری تاثیر مستقیم می گذارد.

 

ویدئو مپینگ چیست؟

ویدئو مپینگ یا نقشه‌ برداری ویدئویی یک تکنیک در ارتباط با پردازش تصویر است که به واسطه آن امکان ایجاد نقشه‌ های سه‌ بعدی از یک محیط فیلم برداری شده فراهم می ‌شود. در این تکنیک، تصویرهای ویدیویی با استفاده از الگوریتم‌ های پردازش تصویر در دسته‌ بندی‌ های مختلف تفکیک می‌ شود.

استفاده از ویدئو مپینگ نیاز به تجهیزات ویدئو مپینگ دارد که در بسیاری از زمینه‌ ها مفید است. برای مثال، در رباتیک ممکن است بخواهیم یک ربات را قادر سازیم تا در محیطی ناشناخته حرکت کند. با استفاده از ویدئو مپینگ، می‌ توانیم یک نقشه زنده از محیط ایجاد راهنمایی اش کنیم که ربات به کجا باید حرکت کند.

همچنین، ویدئو مپینگ در حوزه واقعیت افزوده هم بسیار کاربرد دارد. با استفاده از این تکنیک می ‌توان تیزرهای تبلیغاتی ای ایجاد کرد که نگاه مخاطب هدف را به خود جذب نماید، این تیزرها کمک می کنند تا شرکت ها بهتر بتوانند خدمات و اجناس خود را در بازار به فروش برسانند.

اجرای ویدئو مپینگ در ایران:

بیشتر مردم تجهیزات ویدئو مپینگ را در جشنواره های ملی و مذهبی مشاهده کرده اند، معمولا این جشنواره ها توسط بعضی از رسانه های دیجیتال که امروزه تعدادشان در کشور کم نیست با مجوز شهرداری ها بر روی برج هایی مثل آزادی اجرا می شوند.

معمولا رسانه های دیجیتال برای این که قدرت خود را برای مخاطبان به نمایش بگذارند در این جور مواقع از بهترین تجهیزات ویدئو مپینگ استفاده می کنند تا این جشنواره ها بسیار بیشتر به کام مردم شیرین شود و خاطره ای زیبا را با خود به خانه ببرند.

در ایران اجرای ویدئو مپینگ برج آزادی بسیار معروف است و سالانه شرکت های رسانه ای زیادی این عملیات را بر رویش انجام می دهند، معمولا برای اجرای چنین پروژه هایی بعضی از شرکت های بزرگ تجاری به صورت اسپانسر وارد می شوند تا از موقعیت برای معروفیت بیشتر خود بهره ببرند.

تجهیزات ویدیو مپینگ

معرفی تجهیزات ویدئو مپینگ:

تجهیزات ویدئو مپینگ به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند که هر کدام از آنها بخشی از کارها را به جلو پیش می برند، برای آن که بیشتر با آنها آشنایی پیدا کنید در این مقاله به بخش سخت افزاری کار خواهیم پرداخت و با ارائه توضیحاتی بر آگاهی تان خواهیم افزود.

پروژکتور:

پروژکتور ویدئو مپینگ مهمترین تجهیزات ویدئو مپینگ می باشد که با تکنولوژی پیشرفته امکان پخش تصاویر و فیلم‌ ها را بر روی سطوح گوناگونی مانند دیوار، سقف، بالا‌بر، خیابان و غیره فراهم می ‌کند. این فن آوری با استفاده از یک پروژکتور و شبکه‌ ای از سنسورها برای ردیابی حرکت، تصاویر پویا را بر روی سطوح دلخواه شامل ساختمان‌ ها، سطوح صاف و ناصاف به نمایش می گذارد.

نسبت به ابزار سنتی، بهترین تجهیزات ویدئو مپینگ قابلیت های بیشتری در اختیار مهندسان می گذارد. به عنوان مثال، می‌ توانید به سهولت تصاویر سه بعدی را به شیوه‌ ی واقعیت افزوده تولید نمایید، تصاویر متحرک را لحظه ای پخش کنید و افکت‌ ها و تغییرات متنوعی را بر رویشان ایجاد کنید.

از جمله کاربردهای پراستفاده پروژکتور که یکی از تجهیزات ویدئو مپینگ است می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

تبلیغات:

با استفاده از تکنولوژی و تجهیزات ویدئو مپینگ، می ‌توانید تبلیغات خلاقانه‌ تری را به روشی منحصر به فرد و جذاب به نمایش بگذارید. مثلاً تصاویر موجود را با تصاویر متحرک، افکت‌ های صوتی، رقص نورهای رنگارنگ و غیره ترکیب کنید.

رویدادها:

در رویدادهایی مثل کنسرت‌ ها، نمایشگاه‌ ها، مراسم مذهبی و غیره، با استفاده از پروژکتور که یکی از تجهیزات ویدئو مپینگ است می‌ توانید تصاویر بزرگ و جذابی را در کنار صحنه اجرا به نمایش بگذارید و به کاربران تجربه‌ ای متفاوت و شگفت‌ انگیز ببخشید.

هنر:

هنرمندان می ‌توانند با استفاده از این تکنولوژی، تصاویر خلاقانه و هنری را به نمایش بگذارند. قابلیت‌ های مختلف پروژکتور ویدئو مپینگ، هنرمندان را در بروز ایده‌ های خلاقانه ‌تر و لحظات جذاب ‌تری در اجرای خود یاری می ‌کند.

سینما:

با استفاده از پروژکتور ویدئو مپینگ، می‌ توان صحنه‌ ها و لحظاتی را در سینما با تصاویر زیبا و ویرایش شده ترکیب کرد و تعجب و سرگرمی را برای تماشاگران افزایش داد.

آموزش:

در فضاهای آموزشی نیز می ‌توان با استفاده از تجهیزات ویدئو مپینگ مفاهیم و مطالب را به روش های جذاب و بهتر برای افراد حاضر در کلاس آموزشی به نمایش گذاشت.

استابیلایزر:

استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ یکی از ضروری ترین تجهیزات ویدئو مپینگ می باشد که برای کنترل و تنظیم ولتاژ ورودی به دستگاه یا سیستم استفاده می‌ شود. هدف اصلی استابلایزر، حفظ ولتاژ استاندارد و ثابت در مقادیر مشخصی است.

با تثبیت ولتاژ ورودی، استابلایزر جلوی تغییرات ناخواسته ولتاژ را می‌ گیرد و در نتیجه دستگاه ها را از خطرات ناشی از ولتاژ نامطلوب محافظت می‌ کند. استابلایزر ها معمولا برای محافظت از سیستم‌ های الکترونیکی، دستگاه‌های حساس و تجهیزات برقی مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

تجهیزات ویدیو مپینگ

تجهیزات امنیتی:

از تجهیزات ویدئو مپینگ ابزارهای امنیتی شامل مانیتورینگ راهنماها و نشانه گذاری مناسب برای اطمینان از ایمنی همه مراحل اجرای مپینگ است که کمک می کند مراسم ها با کیفیتی عالی به انجام برسد.

معمولا استفاده از تجهیزات امنیتی به اندازه ای اهمیت دارد که اگر تیم های رسانه ای به آن توجه نکنند ممکن است با پیش آمدن یک ایراد تمامی زحماتشان زیر سئوال برود و نتوانند آن گونه که شایسته است ویدئو را در مکانی که در نظر گرفته اند برای عموم به نمایش درآوردند.

سیستم صوتی:

از دیگر تجهیزات ویدئو مپینگ که وجودشان به خصوص برای استفاده در جاهای شلوغ ضروری است سیستم های صوتی می باشد، این سیستم ها در انواع و اقسام گوناگون با قدرت های مختلف قابل تهیه هستند.

مراسم هایی که معمولا شلوغند احتمال این که صدا به نفرات آخر نرسد زیاد است، معمولا مهندسان این سیستم ها را به نحوی سوار می کنند که در همه جا پخش باشند و بتوانند صدای تیزر تولیدی را با کیفیت مناسب به همگان برسانند تا دیدن ویدئو مپینگ برایشان لذت بخش تر شود.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید استفاده از بهترین تجهیزات ویدیو مپینگ موجب می شود تا تیزر با کیفیتی بسیار بهتر و مناسب تر به سمع و نظر بینندگانی که در آنجا حضور دارند برسد، این تجهیزات معمولا با توجه به نیازی که برای اجرا وجود دارد تهیه می شوند تا بهترین کیفیت را بتوانند به افراد حاضر ارائه نمایند.

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در زمینه ساخت تیزر تبلیغاتی برای شرکت ها به بهترین تجهیزات ویدئو مپینگ دسترسی دارد، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *