رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. ایونت مارکتینگ
  4. »
  5. مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون

مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون

ویدئو پروژکتور یا تلویزیون

مقدمه

برای مقایسه کردن دو نمونه متفاوت با هم ضرورت دارد که ابتدا تاریخچه هر کدام را به صورت جداگانه دانست و آشنا بود، در حقیقت ویدئو پروژکتور یا تلویزیون به دوران های مختلف تکنولوژی ویدئویی و تجهیزات نمایش تصاویر مربوط هستند و هر کدام کارکردی متفاوت دارند.

مقایسه کردن ویدئو پروژکتور یا تلویزیون تا حدود زیادی به تفاوت هایشان برمی گردد، هر کدام از این دستگاه ها دوران مختلفی را از نظر تکنولوژی و پیشرفت از سر گذرانده اند و به این صورتی که امروزه مشاهده می کنید درآمده اند.

قطعا هر چه به عقب تر برگردیم نوع ساختار سیستم های الکترونیکی و مکانیکی ویدئو پروژکتور یا تلویزیون بسیار ساده تر از نوع امروزی شان می باشد، در حقیقت این سیستم ها با توجه به رشد سیستم های الکترونیکی رشد کرده اند و امکانات متنوع و متعددی را در اختیار ما قرار داده اند.

اگر به سیستم های ویدئو پروژکتور یا تلویزیون اولیه نگاه بیندازید متوجه خواهید شد که به ساده ترین صورت ممکن طراحی شده بودند، البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که پیچیدگی سیستم های امروزی یک نوع عیب نیست بلکه موجب پیشرفت این دستگاه ها شده است.

 برای آگاهی از خدمات ویدئو مپینگ رسانتو حتما روی لینک بزنید.

Video projector or TV
Video projector or TV

تاریخچه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون:

همانطور که بالاتر گفتیم تاریخچه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون از این جهت اهمیت دارد که تا حدودی ذهنیت خواننده را نسبت به این دستگاه ها روشن می کند، در ادامه به تاریخچه خواهیم پرداخت تا بیشتر با آن آشنایی پیدا کنید.

تاریخچه تلویزیون:

تلویزیون، به معنای انتقال ویدئو و صدا از راه دور می باشد که در دهه 1920 میلادی به وجود آمد. در سال 1926، جان لوگی بِرد، یک مخترع اسکاتلندی، تلویزیون الکترومکانیکی را اختراع کرد که از بردهای الکترومغناطیسی استفاده می کرد و تصاویر را بر روی نشانگر الکترونیکی نمایش می داد.

اما در سال های بعدتر، پیروی اریکا مخترع روسی، تلویزیون الکترومغناطیسی را ارائه نمود که از تکنولوژی بلندگو استفاده می کرد، این تلویزیون نسبت به اختراع جان لوگی علاوه بر تصاویر صدا را نیز منتقل می کرد که پیشرفت بزرگی بود.

در دهه 1930، تلویزیون دیگر به یک رسانه اصلی تبدیل شده بود و بسیاری از کشورها آغاز به پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی کردند. اما در آن زمان، دستگاه های تلویزیون بسیار بزرگ و سنگین بودند و صفحه نمایش تلویزیون تنها به رنگ سیاه و سفید مشاهده می شد. در سال 1950، فناوری تلویزیون پیشرفت مرتبه بعدی خود را تجربه کرد که امکان مشاهده تصاویر رنگی تلویزیونی برای مخاطبان فراهم شد که تا امروز هم این پیشرفت ها همچنان ادامه دارد.

تاریخچه ویدئو پروژکتور:

ویدئو پروژکتورها لامپ هایی از نور را بر روی صفحه نمایش، برای نمایش تصاویر استفاده می کنند. این فناوری در دهه 1920 توسط دو مخترع انگلیسی به نام هربرت وان رو و ریچارد هیکس درست شد که انقلابی در صنعت نمایش محسوب می شد.

تا دهه 1930، برای پخش فیلم ها در سینماها از دستگاه های پروژکتور فیلم استفاده می شد. ولی با گذشت زمان و توسعه تکنولوژی، ویدئو پروژکتورها برای استفاده در خانه ها و مکان های عمومی پرکاربرد تر شدند. این امکان فراهم شد تا کاربران تلویزیون، فیلم ها و کلیپ های ویدئویی را در صفحه بزرگ تر و با کیفیت بهتر مشاهده نمایند.

از دهه 1990 به بعد با پیشرفت تکنولوژی، ویدئو پروژکتورها بسیار کوچک تر و باریک تر شدند و لامپ های پرتاب نور شامل امکانات بیشتری مانند رزولوشن بالا، تکنولوژی لمسی و اتصال بی سیم به شبکه های دیگر مانند کامپیوتر و دوربین های دیجیتال شدند.

به طور خلاصه، تاریخچه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون را گفتیم که نشان می دهد از دستگاه های بزرگ و سنگین تر تکامل یافتند و به صورت دستگاه های کوچک تر، باریک تر، قابل حمل تر و با کیفیت بهتر امروزی تبدیل شدند تا در دسترس عموم قرار داشته باشند.

توصیه می کنم به مقاله ی بهترین ویدئو پروژکتور فضای باز سر بزنید.

Video projector or TV
Video projector or TV

مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون

برای این که ویدئو پروژکتور یا تلویزیون را بهتر برای شما بتوانیم مقایسه کنیم نیاز است تا یک سری پارامتر را در خصوص آنها نام ببریم و توضیحاتی ارائه دهیم تا موضوع در ذهن شما روشن شود و پی ببرید که کدام یک از آنها با توجه به موقعیت فعلی تان می تواند به کارتان بیاید.

اندازه تصویر:

مورد اول در مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون به اندازه تصویر آنها بر می گردد، معمولا پروژکتورها قادر به تولید تصاویر بزرگتری نسبت به تلویزیون‌ ها هستند. این نشان می دهد که با استفاده از ویدئو پروژکتور، می‌ توان تصاویری با ابعاد بزرگتر بر روی دیوار یا پرده برای تعداد افراد بیشتری نمایش داد.

قابلیت نصب و جابجایی:

دیگر مورد در مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون به قابلیت نصب و راه اندازی آنها بر می گردد، معمولا پروژکتورها راحت تر قابل نصب و جابجایی هستند. شما می ‌توانید آنها را به سقف، دیوار یا میز نصب کنید و ابعاد تصویر را با تغییر موقعیت دستگاه تغییر دهید. در حالی که تلویزیون‌ ها معمولاً نیاز به داشتن یک پایه یا قاب سخت دارند و جابجایی آنها راحت نیست.

کیفیت تصویر:

در مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون کیفیت تصاویر نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ویدئو پروژکتورها، بخصوص مدل‌ های پیشرفته ‌تر، قادر به تولید تصاویر با کیفیت بالا می باشند، در حالی که تلویزیون‌ ها معمولاً کیفیت تصاویر بالاتری نسبت به ویدئو پروژکتورها دارند و می توانند با کیفیت نیز آنها را به نمایش بگذارند.

محیط نمایش:

دیگر عامل برای مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون به محیط نمایش آنها بر می گردد، استفاده از ویدئو پروژکتورها، نیاز به یک محیط تقریبا تاریک با نور کم دارد تا بهتر بتوانید تصاویر را مشاهده نمایید، در حالی که تلویزیون‌ ها معمولاً محدودیتی در این زمینه ندارند و می‌ توانید در هر شرایط نوری از آن استفاده کنید.

قابلیت استفاده از منابع:

دیگر عامل برای مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون به قابلیت استفاده از منابع مختلف آنها بر می گردد، با استفاده از ویدئو پروژکتورها، می‌ توان از چندین منبع ورودی مانند کامپیوتر، دی‌ وی‌ دی پلیر و کنسول بازی استفاده کرد. در حالی که تلویزیون‌ ها معمولاً تعداد ورودی‌ های محدودتری دارد، البته این محدودیت به این دلیل است که مصرف کننده خانگی نسبت به مصرف کننده تجاری نیاز کمتری به این منابع دارد.

قابلیت نمایش در فضای باز:

ویدئو پروژکتورها معمولاً قابلیت نمایش تصاویر در محیط‌ های باز را نیز دارا هستند. این امر برای تلویزیون‌ ها مانند پروژکتورها مقدور نیست و معمولا به محیط‌ های داخلی محدود می ‌شوند، دلیلش این است که تلویزیون صفحه کوچکی دارد و در محیط های باز نمی تواند برای جمعیت زیاد مورد استفاده قرار بگیرد و رضایت مخاطبان را جلب نماید.

عمر مفید:

دیگر نکته برای مقایسه ویدئو پروژکتور یا تلویزیون به طول عمر مفیدشان برمی گردد، ویدئو پروژکتورها اصولا دارای عمر مفید بیشتری نسبت به تلویزیون‌ ها هستند. این یعنی این که آنها برای مدت زمان بیشتری از تلویزیون‌ ها قابل استفاده هستند، دلیلش هم عمدتا به میزان استفاده شدن بر می گردد، تلویزیون به صورت مداوم روشن است ولی ویدئو پروژکتور در جاهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

همان طور که در مقاله بالا خواندید و دانستید ویدئو پروژکتور یا تلویزیون، هر کدام قابلیت های مخصوص به خود را دارند و نیاز است که در جای خود مورد استفاده قرار بگیرند، در حقیقت استفاده از آنها بستگی به نوع نیاز شما دارد که باید آن را در نظر بگیرید و تشخیص دهید کدام بهتر است.

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در زمینه نصب و راه اندازی ویدئو پروژکتور یا تلویزیون، آمادگی دارد تا خدماتش را به شما مشتریان عزیز ارائه نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *