رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. معرفی انواع نرم افزار های موشن گرافیک در ساخت و تولید آن

معرفی انواع نرم افزار های موشن گرافیک در ساخت و تولید آن

نرم افزارهای موشن گرافیک

موشن گرافیک ها نقش بسیار اساسی در دنیای امروزی ما دارند. چرا که با استفاده از آنها ما می توانیم به راحتی، ایده ی اصلی خود را به مخاطب منتقل کنیم، از آنها در شبکه های اجتماعی، آموزش و … نیز به بهترین شکل می توانیم استفاده کنیم. اما یکی از مسائلی که در این زمینه مطرح است، این است که نرم افزارهای موشن گرافیک که با استفاده از آنها، می توانیم موشن گرافیک خوبی بسازیم کدامند؟

در این مقاله قصد داریم نرم افزارهای موشن گرافیک، که بسیار در این زمینه توانمند هستند را به شما معرفی کنیم.

بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک کدامند؟

1- نرم افزار Adobe After effect:

افترافکت از جمله بهترین نرم افزارهایموشن گرافیک و انیمیشن است. این نرم افزار بسیار قدرتمند به صورت لایه ای کار می کند. افترافکت می تواند با نرم افزارهای غیر خطی دیگر مانند: Avid Media Composer و Final Cut Pro X کار کند. و همچنین انعطاف پذیری نرم افزارهای سه بعدی مانند: 3D Max ، Maya و Cinema 4D را نیز دارد و آنها را با هم تلفیق می کند.

و همچنین قسمت توسعه یافته ی آن کمک می کند تا بتوانیم تصاویر موشن داده شده را انتقال دهیم و افکت های تصویری با کیفیت تولید کنیم، کارهای گرافیکی انیمیشن دار بسازیم و یا آنها را مدیریت کنیم، برای انیمیشن های دو بعدی افکت بسازیم، عناصر مختلف را حذف کنیم، قالب های متفاوتی بسازیم، ادیت انجام دهیم، رنگ ها را اصلاح کنیم و … .

افترافکت با المان های سه بعدی هم کار می کند، به طوری که با پلاگین های سه بعدی باعث ساخت موارد مختلفی می شود. افتر افکت نرم افزار ادیت و ویرایش ویدیوی Adobe است که بعد از اینکه موارد را از فتوشاپ و ایلوستریتور گرفتیم، آنها را به افترافکت وارد می کنیم و بعد در محیط افتر افکت می توانیم به آنها حرکت دهیم.

2- نرم افزار Cinema 4D

برای افرادی که با افتر افکت کار می کنند کار کردن با سینما 4D بسیار راحت تر است. افرادی که کار انیمیشن انجام می دهند، Cinema 4D را به بقیه ی نرم افزارها ترجیح می دهند، چرا که بسیار کار کردن با آن راحت و ساده است و بسیار راحت به افتر افکت متصل می شود. Cinema 4D دارای امکانات منحصر به فردی است که به کاربر این امکانات را می دهد که بسیار راحت با انیمیشن های سه بعدی کار کند و تصاویری بسیار با کیفیت روی صفحه ی کامپیوتر خود ببیند و حتی از این نرم افزار در ساخت تیزر تبلیغاتی ها هم استفاده می شود که بسیار هم در این حوزه محبوب است.

Cinema 4D در دنیای گرافیک های انیمیشنی در زمینه ی مدلسازی، متن نویسی، خروجی گرفتن و شبیه سازی بسیار معروف است.یکی از کاربردهای بسیار معروف Cinema 4D در تصاویر گرافیکی صنعتی است. اگر که شما قصد کار کردن با المان های سه بعدی را دارید، پیدا کردن یک نرم افزار که از Cinema 4D بهتر باشد کار سختی به نظر می رسد.

برای کسب اطلاع از روند ساخت موشن، می توانید به مقاله ی اختصاصی مراحل ساخت موشن گرافیک در رسانتو مراجعه فرمایید

نرم افزارهای موشن گرافیک

3- نرم افزار Adobe Premier Pro

پریمیر پرو از نرم افزارهای موشن گرافیک بسیار مهم برای طراحان است. یکی از برجسته ترین و مهم ترین ویژگی هایی که دارد این است که لینک پویایی بین آن و افتر افکت وجود دارد. پریمیر پرو یک نرم افزار ادیت و ویرایش ویدئو است که بر اساس تایم لاین کار می کند. طراح موشن گرافیک، از پریمیر پرو استفاده می کند تا صدا و تصویر را به طور جداگانه داشته باشد و از آنها استفاده کند. پریمیر پرو محیطی است که طراحان به راحتی در آن صدا، تصویر، افکت صدا، ترنزیشن و … را اضافه می کنند و محصولی بسیار جذاب تولید می کنند.

4- نرم افزار Mocha Pro

نرم افزار Mocha Pro به این صورت کار می کند که تمامی حرکت ها را در خارج از خوشه های پیکس ها دنبال می کند. می توان گفت نرم افزارهای موشن گرافیک بسیار محبوبی برای طراحانی است که علاقه مند به جایگزین کردن صفحه هستند.  نرم افزار Mocha Pro بسیار برای پروژه های تجاری مفید است.

و برای زمانی که طراح با بخش های تیکه شده کار می کند هم بسیار مفید است.  نرم افزار Mocha Pro می تواند به عنوان پلاگین در افتر افکت و پریمیر پرو بکار برده شود. یعنی شما به راحتی می توانید یک کاری را در افتر افکت شروع کنید و سپس آن را در موکا پیش ببرید و در نهایت باز در افتر افکت آن را به پایان برسانید. این توانایی باعث شده است که این ترکیب تبدیل به یکی از بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک در میان طراحان آن شود.

5- نرم افزار Adobe Photoshop

نرم افزار Adobe Photoshop به عنوان یک نرم افزار چند کاره و همه فن حریف در میان افراد مختلف و طراحان شناخته می شود. زمانی که طراحان موشن گرافیک قصد استفاده از متن ها یا قصد کار کردن با تصاویر را دارند، استفاده از نرم افزار Adobe Photoshop بسیار ضروری و واجب است. تجربه داشتن در کار با فتوشاپ باعث می شود تا بتوانید المان ها و کاراکترهای بسیار جذاب و خوبی را برای پروژه های مختلف از جمله موشن گرافیک بسازید.

برای طراحان گرافیکی که با فتوشاپ کار می کنند، یک سری کارها از جمله تغییر سایز تصاویری که خیلی بزرگ هستند، برش دادن تصاویری که مورد نیاز هستند، ایجاد تصاویر جدید و باکیفیت و جذاب با استفاده از فیلترها و ابزارهای پیچیده و زیادی که در نرم افزار Adobe Photoshop وجود دارد.

کاربرد بسیار مهم دیگری که نرم افزار Adobe Photoshop دارد این است که می تواند طرحی که برای پروژه ی موشن گرافیک خود دارید را ابتدا در فتوشاپ بکشید. افرادی زیادی طرح اولیه ی خود را با خودکار روی کاغذ می کشند، در حالیکه فتوشاپ محیط بسیار خوبی است تا بتوانید طرح اولیه ی پروژه ی خود را در آن بکشید چرا که از نرم افزار Adobe Photoshop می توانید به دیگر نرم افزارهای Adobe از جمله افترافکت متصل شوید.

برای مشاهده تعرفه ساخت موشن گرافیک رسانتو، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک رسانتو مراجعه فرمایید

نرم افزارهای موشن گرافیک

مطالعه بیشتر: 2 ترفند ساخت موشن گرافیک

6- نرم افزار Adobe illustrator

نرم افزار Adobe illustrator یکی دیگر از نرم افزارهای موشن گرافیک بسیار معروف در زمینه ی طراحی و موشن گرافیک است. نرم افزار Adobe illustrator بسیار به فتوشاپ شباهت دارد، اما تفاوتی که در میان آنها وجود دارد این است که در نرم افزار Adobe illustrator بر اساس بردارها کار می شود.

طراحان گرافیکی با استفاده از این نرم افزار، می توانند که موارد بسیاری از جمله کاراکترهای پروژه های مختلف، اشیای متفاوت، فضاهای مخالف، لوگو و … را رسم کنند. باز هم مانند دیگر نرم افزارهای Adobe، میتوان خروجی ایلوستریتور را وارد افتر افکت کرد و بدون اینکه به هیچ عنوان کیفیت آن تغییر کند هر کاری که دوست داشتید روی آن انجام دهید و بعد دوباره خروجی افتر افکت را وارد نرم افزار Adobe illustrator کنید.

حتی اگر که یکهو تصمیم گرفتید که یکی از تصاویر یا بخش های پروژه را در ایلوستریتور تغییر دهید، پس از اعمال تغییرات آن را ذخیره کنید و بعد به طور همزمان در افتر افکت هم تصویر تغییر می کند. و تمامی افکت ها و انیمیشن هایی که از قبل وارد کرده اید به همان شکل باقی می مانند.

چرا باید با نرم افزار های ساخت موشن گرافیک آشنا باشیم؟

یکی از اهدافی که در آشنایی با نرم افزار های موشن گرافیک پیگیری کرده ایم، بحث بالا بردن سطح آگاهی و علمی مخاطبین است که بتوانند خود را جزوی از طراحان و سازنده ی این اثر های جذاب بدانند.از دیگر هدف هایی که به دنبال آن بوده ایم، این است که علاقه مندان به این حوزه ی جذاب، بدانند با چه نرم افزار هایی باید آشنایی پیدا کنند و بتوانند بستر آموزش را برای خود فراهم آورند تا بتوانند به این حوزه ی پر از خلاقیت ورود کنند.

سخن پایانی معرفی انواع نرم افزارهای موشن گرافیک در رسانتو

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، به معرفی 6 نرم افزارهای موشن گرافیک که بسیار در عرصه ی طراحی موشن گرافیک معروف هستند پرداختیم. هر کدام از این نرم افزارها ویژگی های خاص خود را دارند. نرم افزار افتر افکت معروف ترین آنها در زمینه ی طراحی موشن گرافیک است.

معمولا طراحان حرفه ای از ترکیب بین نرم افزارها برای تولید موشن گرافیک استفاده می کنند تا بتوانند موشن گرافیک بسیار باکیفیت و جذابی را تولید کنند.ضمن اینکه شما می توانید با مشاوره سئو رایگان رسانتو، با متخصصین ما به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

امیدواریم که از مطالب این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *