رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. بهترین نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی 2022 با چه تکنیک هایی ساخته شده است؟

بهترین نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی 2022 با چه تکنیک هایی ساخته شده است؟

نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی

همینطور که علاقه مردم نسبت به تبلیغات و مراسم های حضوری کمتر شده است، حضور آنها در فضای مجازی به مراتب بسیار بیشتر شده است. به همین دلیل سازندگان محتواها و تبلیغات مختلف رو به سوی تولید محتوا هایی در فضای مجازی کرده اند. به همین دلیل یکی از بهترین انواع تبلیغات را، انواع مختلف موشن گرافیک ها به خود اختصاص داده اند. ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با بهترین نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی 2022 صحبت کنیم.

همینطور که دقت میکنیم ماشین گرافیک ها در تمام صنایع مختلف نفوذ کردند. از انیمیشن های ساده گرفته تا تبلیغاتی بسیار پیچیده برای برندهای بسیار معروف. و به دلیل اینکه دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی هستند از محبوبیت بسیار زیادی نیز برخوردارند.

بهترین نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی چگونه ساخته می شود؟

نمونه های مختلفی از موشن گرافیک های تبلیغاتی در سال ۲۰۲۲ منتشر شده‌اند، که هرکدام را می‌توان به عنوان بهترین نمونه مورد ارزیابی قرار داد. در ساخت این انواع بهترین موشن گرافیک تبلیغاتی، از تکنیک های مختلفی استفاده شده است که در ادامه تعدادی از آنها را بیان می کنیم.

 • کلاژ متحرک:

این ویدئو به عنوان بهترین نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی یک ویدیوی فوق العاده است که از پتانسیل کامل موشن گرافیک ها برای ساخت تبلیغات استفاده کرده است تا بتواند یک نمونه تبلیغاتی فوق‌العاده را ایجاد کند. در این ویدیوی تبلیغاتی با استفاده از عکس، تصویر، ویدیو و انیمیشن های مختلف شروع به روایت یک داستان کرده اند.

در ساخت این ویدیو سازنده آن Andreea Robescu از تصویر سیاه و سفید یک زن به عنوان نقطه ی شروع استفاده کرده است. در حالی که این ویدیو به شکلی ساخته شده است که در آن بطورمداوم تصاویر و رنگ ها در حال حرکت هستند، ولی نوع ویدیو به شکلی است که بیننده به طور مداوم به تصویر مرکزی چشم دوخته است. استفاده از کلاه های متحرک برای افرادی که به دنبال الهام گرفتن از منابع مختلف هستند، فوق العاده عالی است.

 • تایپوگرافی جنبشی:

متن و فونت از اجزای اصلی سازنده ی موشن گرافیک ها هستند و تایپوگرافی جنبشی، این عناصر طراحی را به سطح بعدی می برد. یک نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی ایده آل، حتماً باید دارای تایپو گرافی جنبشی باشد. این نوع از تایپوگرافی جنبشی باعث می‌شود که این ویدیو تبدیل به یک ویدیوی فوق العاده و مناسب برای تبلیغات، وب‌سایت‌ها، موزیک ویدیو ها، برنامه های تلویزیونی و غیره شود. به عنوان نمونه از این ترفند در ویدیوی Voting Art برای تشویق مردم در مشارکت در سیاست استفاده شده است.

برخی از نمونه های موشن گرافیک تبلیغاتی از انیمیشن ها، برای گفتن حرف شان استفاده می کنند. ولی در برخی دیگر از این ویدیوها، به عنوان نمونه در این مورد، از چرخاندن و حرکت دادن کلمات و تایپوگرافی جنبشی برای جلب توجه در ویدیو استفاده می شود. بررسی ها نشان می دهد که نوشته ها تاثیر بسزایی در مقبولیت ویدیوهای تبلیغاتی دارند. به همین دلیل در دمشق گرافیک های تبلیغاتی حتماً از نوشته های متحرک استفاده می شود.

برای مشاهده تعرفه ساخت موشن، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک رسانتو مراجعه فرمایید

نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی

 • Glitch:

افکت گلیچ به سازندگان ویدیو اجازه می‌دهد تا نواقصی را که معمولاً سعی می‌ شود به هر قیمتی از آنها جلوگیری کنند را معرفی کنند. این ویدیوی تیزر از گروه دخترانه کی پاپ Aespa گرفته شده است، که بین تصاویر اکشن و انیمیشن نمایش داده می‌شود. افکت های گلیچ از جمله مهمترین و معروفترین افکت هایی هستند که باعث می شوند که یک نمونه موشن گرافیک تبدیل به فوق العاده ترین نمونه های تبلیغاتی شوند. که در این ویدیو کی پاپ، نیز می‌بینیم که به شکل فوق‌العاده‌ای از این افکت ها استفاده شده است.

 • اشکال ایزومتریک:

اشکال ایزومتریک توسط طراحان حرکتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند، که به دنبال ایجاد حس سه بعدی در انیمیشن های دو بعدی خود هستند، یا چشم اندازی منحصر به فرد به رندرهای ویدیوهای سه بعدی شان می دهند. این طراحی ها بر خلاف طرح ریزی های یک نقطه ای است که در عوض باعث می شود اشیا هر چه از بیننده دورتر باشند کوچکتر به نظر برسند. به عنوان مثال، این ویدیوی OFFF، در بارسلون را در نظر بگیرید.

در این ویدیو می بینیم که نمایش یک نمونه کامل از گرافیک های حرکتی ایزومتریک دو بعدی وجود دارد که اشکال ایزومتریک را می توان برای افزودن عمق و چشم انداز اضافه تر به آن اضافه کرد. از آنجایی که طراحی اشکال ایزومتریک تماماً در مورد سادگی و نمایش دقیق است، به احتمال زیاد مجموعه‌ای از تصاویر را دارید که باید به لایه‌ها تبدیل شوند و به شکلی متحرک اصلاح شوند.

از طرف دیگر، یک مثال دیگر Spotify Premium است، که یک نمایش عالی از زوایای ایزومتریک در یک محیط سه بعدی است. این کاراکترهای متحرکی را نمایش می‌دهد که در حال گوش دادن به موسیقی در موقعیت‌های مختلف است. اگر می‌خواهید بینندگان را در یک محیط سه‌بعدی هیجان‌انگیز نگهدارید، از این اشکال ایزومتریک استفاده کنید تا مخاطبان را جلوی ویدیو نگه دارید. نمادهای ایزومتریک از HolyPix وجود دارند که به هر طرحی بعد می بخشند.

از آزمایشگاه‌های علمی گرفته تا دادگاه‌های حقوقی و کلاس‌های درس گرفته تا دنیای شرکت‌ها، طیف وسیعی از سناریوهای روزمره و اشیاء مرتبط را پوشش میدهند.

برای اطلاع از تکنیک های ساخت موشن، می توانید به مقاله اختصاصی نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی در رسانتو مراجعه فرمایید

نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی

 • Retro:

برخی از سبک های طراحی به قدری محکوم می‌شوند که سال های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این سبک ها شکلک زرد نمادینی است که در دهه های ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰ مورد استفاده بسیار زیادی قرار می‌گرفت و محبوبیت فوق العاده زیادی داشت. همین مسئله باعث شده است که بعضی از سبک ها برای همیشه مورد استفاده قرار بگیرند.

اما چه چیزی را «رترو» می سازد؟

برای اینکه بحث را ساده تر کنیم یک مورد را برای شما مثال میزنیم. در دنیای مد و فشن می بینیم که بسیاری از اوقات از ایده هایی استفاده می شود که مربوط به گذشته است. ولی با استفاده از همان ایده‌ها یک سبکی مدرن و نو را می سازند و در نهایت می بینیم که به عنوان سبکی مدرن از آن ایده یاد می شود. تمام این موارد بسته به طراح است که از المان های قدیمی در جایگاهی مناسب استفاده کند ولی حتماً این المان ها باید مرتبط با موضوع باشند.

 • افکت های grain و بافت ها:

مشابه glitch، این حالت هم بر اضافه کردن کاراکتر با استفاده از افکت ها و بافت ها تمرکز دارد – نمونه کار این طراحی را می توان Reverse Charades دانست. این مونتاژ با تصاویری از انسان و اشیاء خانگی، و همچنین اشکال متقارن، نه تنها جلوه های grain را برجسته می‌کند، بلکه نمونه‌ای عالی از ترکیب رسانه‌ای را در موشن گرافیک ها ارائه می دهد.

نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی

 نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی 

 • انیمیشن سه بعدی:

ساخت انیمیشن سه بعدی همیشه در حال تکامل است. واقع گرایی را به ویدیوهای غیرواقعی اضافه می کند. هرچه پیچیدگی موضوع بیشتر شود، هدف ویدیو تبدیل به هرچه ساده تر کردن اشکال و رنگ‌ها می‌شود. در سال 2022، روند انیمیشن های سه بعدی بر روی اشکال گرد بامزه با رنگ های متضاد زنده متمرکز بوده است، و آنها را شبیه به شکل های زنده می کند.

این ترفند برای انیمیشن ها و فیلم هایی که برای کودکان ساخته می شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند و فوق العاده محبوب تمامی کودکان هستند. بالاخره زمان خداحافظی با کارتون های سه بعدی ارزان قیمت و خالی از محتوا، به شکل انبوه فرا رسیده است تا در نهایت بتوانیم درک کنیم که ویدیوی سه بعدی می تواند بیشتر از کارتون های کلاسیک دو بعدی، خلاقانه و زیبا باشد.

 • CGI بیش از حد واقعی: واقعی تر از واقعی

وقتی مرز بین واقعیت و انیمیشن را محو می کنید، می توانید به موضوعات بیشتری بپردازید و آثار خلاقانه ی زیادی را بوجود آورید. این دقیقا همان موضوعی است که شما می‌بینید افراد بسیار زیادی یک نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی را می بینند و می گویند چقدر به واقعیت نزدیک است. جزئیات فوق‌العاده‌ای که به شما امکان می‌دهد کوچک‌ترین منافذ روی پوست شخصیت یا ترک‌های میکروسکوپی روی ذره را هم حتی ببینید، می‌تواند کمی عجیب باشد، اما با این وجود بسیار کارساز است.

شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه ی طراحی و تولید انواع مختلف موشن گرافیک ها فعالیت دارند. شما می توانید با بررسی بهترین انواع نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی 2022 متوجه شوید که با توجه به کسب و کار خودتان به چه طراحی موشن گرافیکی نیاز دارید. تمامی طراحان شرکت های بزرگ نیز به طور مداوم بهترین نمونه های موشن گرافیک جهان را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهند تا ایده ها و ترفندهای زیادی را آموزش ببینند.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، سال هاست که در زمینه ی طراحی و تولید انواع مختلف موشن گرافیک، اعتبار بسیار زیادی را نزد افراد کسب کرده‌ایم. نمونه های بسیار زیادی را در سایت خود قرار داده ایم تا شما بتوانید با دیدن آنها متوجه شوید که متخصصین ما در کار خود به چه مقدار تخصص دارند.

سخن پایانی

در این مقاله ما به صحبت در رابطه با بهترین نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی و همچنین المان های کلیدی که در ساخت این موشن گرافیک ها بسیار اهمیت دارند پرداختیم. در ادامه گفتیم که شما می توانید کار طراحی و تولید موشن گرافیک خود را به متخصصین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو بسپارید.

امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

2 پاسخ

 1. خیلی مقاله مفیدی بود ممنون از تیم خوب رسانتو
  لطفا این سبک مقالات رو با معرفی نمونه های موشن گرافیک خوب بیشتر منتشر کنید.

  1. باسلام
   از همراهی شما سپاسگذاریم.
   حتما سعی می‌کنیم که این دسته از مقالات که به الهام گرفتن و ایده پردازی کمک شایانی می‌کنه را بیشتر تولید کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *