رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی

ساختن تیزر تبلیغاتی یکی از زیرکانه ترین کارهایی است که این روزها شرکت های تجاری برای معرفی کردن خود به مشتریان استفاده می کنند. ساخت یک کلیپ تبلیغاتی اگرچه برای شرکت ها هزینه دارد، در طولانی مدت این هزینه ها به چشم نمی آید بلکه باعث می شود شرکت ها به سود برسند.

شرکت ها برای تولید این جور کلیپ ها به سراغ تیم های تولید محتوایی می روند که رزومه قوی دارند. داشتن تجربه این جور تیم ها سبب می شود تا کلیپی که تهیه می کنند متناسب با حال و هوای واقعی شرکت باشد و بتواند مشتریان را به استفاده کردن از خدمات و کالاهای شرکت راغب کند.

برای این که یک کلیپ تبلیغاتی مخاطب پسند تولید شود، تیم تولید محتوا باید نکاتی را مد نظر قرار دهد. مد نظر قرار دادن همین نکات هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی را می تواند افزایش دهد. معمولا شرکت های بزرگ برایشان این جور هزینه ها زیاد مسئله مهمی نیست و از پس آن برمی آیند.

در این مقاله قرار است عواملی که سبب می شود هزینه ساخت یک کلیپ تبلیغاتی تعیین شود مورد بررسی قرار بگیرد تا شما خواننده عزیز و گرامی نسبت به آن آگاهی پیدا کنید و نسبت به این مسئله ذهن روشن و بازتری داشته باشید.

کلیپ تبلیغاتی چیست؟

نوعی ویدئو است که توسط تیم های تولید محتوای با تجربه و با دانش برای شرکت های تجاری تولید می شود. این جور ویدئوها دست به معرفی کالاها و خدمات شرکت مورد نظر می زنند و نظر مشتریان را به آن سمت جلب می کنند. معمولا هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی زیاد برای شرکت ها مهم نیست بلکه به اهدافی که در سر دارند فکر می کنند.

برای مشاهده تعرفه ساخت کلیپ و تیزر تبلیغاتی، به صفحه ی اختصاصی تیزر تبلیغاتی رسانتو مراجعه فرمایید

هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی

چند نوع کلیپ تبلیغاتی داریم؟

کلیپ های تبلیغاتی انواعی دارند. معمولا هر کدام از آنها در جای خاصی کاربرد دارند. این که برای ساخت کلیپ از کدام نوع استفاده شود را کارشناسان تیم تولید محتوا تشخیص می دهند. کارشناسان معمولا ابتدا حال و هوای شرکت  و رقبا را بررسی کرده و سپس نسبت به استفاده از کدام نوع  تعیین و تکلیف می کنند. قبل از این که به هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی بپردازیم لازم است تا با انواع آن آشنا شوید.

کلیپ تبلیغاتی رئال یا زنده:

نوعی ویدئوی تبلیغاتی است که به وسیله دوربین فیلم برداری و بازیگران واقعی تهیه می شود و معمولا کارش معارفه شرکت یا کالاها است.

کلیپ تبلیغاتی موشن گرافیک یا انیمیشن:

نوعی انیمیشن تبلیغاتی است که ابتدا تصاویر را تهیه می کنند و بعد به وسیله نرم افزار آن را به حرکت درآورده و صدا را بر روی آن اضافه می کنند.

کلیپ تبلیغاتی رئال انیمیشن:

نوعی سبک ویدئو است که در آن تصاویر واقعی با انیمیشن تلفیق می گردد و برای بیننده تلویزیونی بسیار جذاب است.

برای اطلاع از ترفند های کاهش هزینه ساخت تیزر، به مقاله ی اختصاصی قیمت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام به چه عواملی بستگی دارد؟ مراجعه فرمایید

هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی

کلیپ تبلیغاتی استاپ موشن:

نوعی کلیپ ویدئویی است که عروسک یا اشکال را با دست حرکت می دهند و بعد به وسیله دوربین عکس برداری می کنند و در ادامه تصاویر را روی نرم افزار به هم چسبانده و به حرکت در می آورند.

عوامل تعیین کننده هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی:

برای این که هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی یا همان تیزر تبلیغاتی تعیین شود باید یک سری عوامل را که موثر هستند مورد پژوهش قرار داد. در واقع همین عوامل هستند که تعیین میکنند یک کلیپ برای شرکت ارزان یا گران تمام شود.

انتخاب سبک ویدئو:

سبک ویدئویی که انتخاب می شود یکی از عواملی است که بر روی هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی تاثیر مستقیم دارد. انتخاب سبک ویدئو بستگی به نظر کارشناسان تولید محتوا دارد که قرار است تیزر را بسازند. معمولا کارشناسان قبل از این که کار تولید را شروع کنند شرایط شرکت و رقبای آن را به خوبی و هر چه تمام تر بررسی می کنند. بعد از بررسی با مشورت کردن با دیگر عوامل سبک ویدئو را تعیین می کنند.

انتخاب سبک یعنی این که توسط کارشناس تعیین شود.ویدیو به صورت زنده یا انیمیشن تهیه و تولید شود. معمولا هر کدام از این سبک ها نیاز به وقت گذاشتن متفاوتی دارند. جزئیاتی که در آنها به کار برده می شود تعیین می کند که هزینه کار تولیدی در چه اندازه ای باشد.

مدت زمان ویدئو:

یکی دیگر از عواملی که تعیین می کند هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی در چه حد باشد مدت زمان ویدئو است. معمولا هر چه ویدئو طولش بیشتر باشد، منطقی است که هزینه بیشتری را روی دست شرکت بگذارد. اما همیشه این عامل نمی تواند تعیین کننده قیمت بالاتر برای یک کلیپ باشد.

ممکن است یک کلیپ کوتاه تر باشد ولی میزان جزئیاتی که بر روی آن به کار برده شده است از یک کلیپ بلند بیشتر باشد. بنابراین نمی توان فقط بلند بودن یک کلیپ را عاملی برای گران تر بودن آن در نظر گرفت، بلکه باید به جزئیات و کارهایی که بر روی آن صورت گرفته است توجه و دقت کرد.

مطالعه بیشتر: ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار

هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی

تعداد افراد دخیل در پروژه:

یکی از مهم ترین مسائلی که هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی را تعیین می کند تعداد افرادی است که در آن پروژه همکاری می کنند. هر چه تعداد افراد بیشتر باشد بر میزان هزینه ها افزوده می شود. معمولا تعداد افراد را در یک پروژه، تهیه کننده مشخص می کند.

در یک پروژه زنده عواملی مثل کارگردان، بازیگر، نورپرداز، صدابردار و تدوینگر دخیل هستند و ممکن است تعداد زیادی سیاهی لشگر هم استخدام شوند، همین خود بر میزان هزینه ها می افزاید. در یک پروژه انیمیشن تعداد عواملی که دخیل هستند کنترل شده تر و کم تر است ولی میزان کارهایی که بر روی ویدئو انجام می شود ممکن است قیمت نهایی را بالاتر ببرد.

کیفیت افرادی که برای کار انتخاب می شوند:

یکی دیگر از عواملی که هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی را تعیین می کند کیفیت افرادی است که توسط تهیه کننده به کار گرفته می شود. به طور مثال اگر برای یک پروژه تبلیغاتی از بازیگری مثل شهاب حسینی به جای یک بازیگر گمنام استفاده شود، قطعا هزینه تولید کلیپ خیلی بالاتر خواهد رفت.

در دنیای ساخت کلیپ، کیفیت بازیگر و کارگردانی که توسط تهیه کننده استخدام می شود بر روی هزینه آن اثر قابل توجه خواهد گذاشت. هر چه تیم بازیگری و کارگردانی حرفه ای تر باشد میزان هزینه بیشتری را باید در نظر داشت. البته سوای از هزینه باید دانست که مردم بازیگری را که می شناسند بیشتر دنبال می کنند و احتمال دیدن کلیپ بالاتر می رود. 

کیفیت وسایلی که برای ساخت کلیپ استفاده می گردد:

یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که بر روی هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی اثر می گذارد کیفیت وسایلی است که برای تولید آن مورد استفاده قرار می گیرد. هر چه وسایل دست پایین تر و متوسط تر باشد هزینه ها کاهش پیدا می کند. هر چه وسایل حرفه ای تر باشد میزان هزینه افزایش پیدا می کند.

البته باید این نکته از نظر دور نماند که هر چه وسایل حرفه ای تر باشد کیفیت اثری که تولید می شود بالاتر است. بنا بر این ارزش دارد که هزینه بیشتری متحمل شد تا یک اثر با کیفیت را به سمع و نظر مخاطبان رساند. قطعا نظر کارشناسان تیم تولید محتوا در این مورد ملاک است که کیفیت لوازم در چه حدی باشد.

هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی

مکانی که در آن فیلمبرداری می شود:

یکی دیگر از عواملی که بر روی هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی اثر دارد مکانی است که تهیه کننده برای فیلم برداری اجاره یا رهن می کند. اگر فیلم برداری در یک مکان مثل استودیو باشد معمولا هزینه زیادی را بر روی دست تیم تولید محتوا نخواهد گذاشت.

اگر تولید یک کلیپ ویدئویی دارای سکانس های مختلف بوده و لازم باشد که در مکان های متفاوتی فیلم برداری شود، میزان هزینه ها افزایش پیدا می کند. البته همه چیز بستگی به سناریویی دارد که تیم تولید محتوا از قبل تهیه کرده است و باید به آن پایبند باشد تا یک اثر با کیفیت تولید شود.

ضرب العجل در تحویل:

آخرین عاملی که در هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی اثر دارد سرعت آماده کردن و تحویل دادن آن است. برای این که یک اثر ویدئویی با کیفیت مناسب تولید شود نیاز به صدها ساعت زمان است. البته میزان زمان بستگی به میزان کاری که بر روی آن کلیپ می شود دارد وگرنه یک کلیپ ساده سرعت ساخته شدنش بیشتر است.

عجله داشتن برای تحویل گرفتن سریع تر روی هزینه یک کلیپ ویدیویی اثر دارد زیرا عوامل تولید باید به صورت فشرده تر کار کنند و از زمان استراحت خود بکاهند تا اثر با سرعت بیشتری تولید شود. بالا رفتن سرعت یک بدی بزرگی که دارد این است که کیفیت کار احتمال دارد افت کند.

سخن پایانی

خواننده عزیز و گرامی همان طور که در مقاله بالا دیدید و خواندید، هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی مخاطب پسند به عواملی بستگی دارد. این عوامل سبب می شوند تا میزان هزینه یک کلیپ بالا یا پایین شود. معمولا شرکت های تجاری بزرگ برایشان میزان هزینه مسئله نیست بلکه به هدف فکر می کنند. این کلیپ ها اصلا ساخته می شوند تا شرکت مورد نظر را به اهدافی که از پیش تعیین کرده است برسانند و میزان درآمد آنها را افزایش دهند.

در انتها لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سالها تجربه در امر ساخت ویدیوهای تجاری این آمادگی را دارد تا ساخت کلیپ تبلیغاتی را برای شما صاحبان تجارت با بالاترین سطح کیفی ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر خدمات رسانتو مانند موشن گرافیک، تنها کافی است که با واحد ارتباط مردمی رسانه ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *