رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. دیجیتال مارکتینگ
  4. »
  5. هزینه ی تدوین به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ی تدوین به چه عواملی بستگی دارد؟

تدوین

تدوین کاری است که ضرورت انجام آن برای افراد مختلف کاملا مشخص است. دو پارامتر خیلی مهم وجود دارند که بر اساس آن دو، باید شرکتی را انتخاب کنید تا کار تدوین را برای شما انجام دهد. یکی از این پارامترها میزان هزینه ای است که از شما طلب می کنند و دیگری کیفیت کاری است که برای شما انجام می دهند. بر اساس این دو المان شما می توانید شرکتی را انتخاب کنید تا کار شما را به خوبی انجام دهد.

در این مقاله به دنبال معرفی شرکتی هستیم که با کیفیت ترین کارها را با بهترین هزینه برای شما انجام میدهد. اگر شما هم به دنبال چنین شرکتی هستید با ما همراه باشید.

تدوین چیست؟

مجموعه اعمالی است که باید بر روی فیلم خام انجام بگیرد تا در نهایت، فیلم نهایی ادیت شده به دست آید. با انجام دادن تدوین است که بسیاری از صحنه هایی که قصد داریم از چشم بیننده به دور باشند را، دور می کنیم و همچنین مضمونی را که دوست داریم، به بیننده القا می کنیم تا آن را از محتوا برداشت کند.

چه عواملی باعث تغییر در نرخ تعرفه می شود؟

شرکت های مختلف برای انجام کار خود دارای قیمت های خاصی هستند. هر کدام از این شرکت ها، معیارهایی دارند که بر اساس معیارهای خودشان برای کار تدوین، قیمت مشخص میکنند. مواردی وجود دارند که باعث می شوند نرخ این تعرفه ها تغییر کنند. که در ادامه تعدادی از این موارد را مطرح می‌کنیم:

اولین موردی که باعث تغییر در تعرفه می شود، طول فیلم های خامی است که مورد فیلم برداری قرار می گیرند. افرادی هستند که علاوه بر کار تدوین خود، کار فیلمبرداری را نیز به گروه تدوینگر می سپارند. در موارد دیگر نیز که افراد، فیلم های خام خود را در اختیار گروه تدوین قرار میدهند، بازه زمانی ویدیو های خام، یکی از مواردی است که تعرفه ها را تغییر میدهد.

هزینه تدوین

مورد دیگری که باعث تغییر در هزینه می‌شود، موضوع فیلم است. ژانرهای مختلف دارای هزینه متفاوتی هستند.

هر چقدر که میزان المان های گرافیکی بیشتری در تدوین محتوا قرار بگیرد، هزینه بیشتری نیز دریافت خواهد شد. حال این المان های گرافیکی، اگر که دارای حرکت و موشن نیز باشند، باز هم هزینه تغییر خواهد کرد. از طرفی هر چقدر که از مهارت های بیشتر و جدیدتری در کار تدوین استفاده شود، نرخ تعرفه توسط تدوینگر مورد تغییر قرار می گیرد.

مورد دیگر نحوه صداگذاری است. علاوه بر کارهای روتینی که تدوینگر ها در رابطه با صدا گذاری انجام می دهند، اگر که شما انتظارات بیشتر و دیگری داشته باشید، هزینه ی بیشتری را نیز باید پرداخت بفرمایید.

مورد دیگری که افراد زیادی در زمان تدوین آن را طلب می‌کنند، تغییر نور و رنگ در فیلم های خام است. با تغییر دادن این المان ها بازهم نرخ تعرفه تغییر می کند.

موارد بسیار زیاد دیگری وجود دارند که باعث تغییر در نرخ تدوین می گردند. شما بر اساس مواردی که در ذهن خودتان است با فرد تدوینگر صحبت می کنید، و او کاملاً برای شما مشخص می‌کند که چه المان های اضافه تری باعث چه مقدار تغییر در هزینه می گردد.

مطالعه مقاله های تیزر تبلیغاتی و موشن گرافیک را که مسئله ی تدوین در آنها بسیار حائز اهمیت است، پیشنهاد می شود تا در تولید محتوای ویدئویی خود با دید باز، تولید خود را پیش ببرید.

هزینه تدوین

اگر علاقه دارید که تکنیک های موشن گرافیک های برتر سال را بشناسید، مقاله اختصاصی 8 تکنیک در نمونه موشن گرافیک تبلیغاتی برتر سال 2022 ما را مطالعه کنید.

تدوین شامل چه محتوایی می شود؟ 

محتوا های زیادی حتماً باید قبل از انتشار مورد تدوین قرار بگیرند که تعدادی از مهمترین این محتواها را در اینجا مطرح می کنیم:

یکی از مهمترین انواع محتوا هایی که باید قطعاً مورد تدوین قرار بگیرد، تمامی محتوا هایی است که قرار است در شبکه های اجتماعی قرار بگیرند. افراد زیادی هستند که علاوه بر کار تدوین، کار تصویربرداری و یا فیلم برداری از محتوا های شبکه های اجتماعی خودشان را نیز، به شرکت‌های متخصص می سپارند. شبکه های اجتماعی، محلی هستند که به دلیل محبوبیت بسیار زیادی که در میان افراد دارند، هم دارای تاثیر فوق‌العاده زیادی بر روی روند کسب و کار افراد هستند و هم اینکه بازار رقابت داغی در آنها جریان دارد.

از دیگر محتوا هایی که قطعاً باید قبل از انتشار مورد تدوین قرار بگیرند، تمامی محتوا های تبلیغاتی ما هستند. ما حتماً باید کلیپ های تبلیغاتی، تیزرهای تبلیغاتی و غیره خودمان را قبل از انتشار مورد تدوین قرار دهیم.

در بسیاری از موارد با گفتن استراتژی و هدف خودمان در رابطه با ساخت محتوای تبلیغاتی به فرد تدوینگر متخصص، ایده هایی از او دریافت می کنیم که حتی روند ساخت تیزر تبلیغاتی و کلیپ تبلیغاتی مان را کاملاً تغییر میدهد. به دلیل اهمیت و حساسیت بسیار زیادی که در ساخت انواع محتوای تبلیغاتی وجود دارد، توصیه می شود که برای ساخت آنها حتما یک شرکت که در این زمینه متخصص است را پیدا کنید.

از دیگر محتوا هایی که بدون تدوین هیچ وقت منتشر نمی شوند، فیلم های کوتاه هستند. در ساخت فیلم های کوتاه عموما کارگردان قبل از شروع به ساخت فیلم، با تدوینگر مشورت می فرماید و بعد شروع به ساخته فیلم می کند.

هزینه تدوین

مورد دیگری که قطعاً همه شما با آن آشنایی دارید، انواع فیلم های سینمایی و سریال ها است. بسیاری از فیلم ها و سریال ها به وسیله تدوین خودشان میان مردم محبوب شده اند و یا شهرت پیدا کرده اند. بسیاری از کارگردان ها به این وسیله، مقصود خود را به بیننده می رسانند. تدوین فیلم و سریال بسیار کاری با اهمیت و مهم است. به همین دلیل برای پیدا کردن تدوینگری بسیار متخصص، حتماً باید نمونه کارهای او را فوق العاده مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

محتوای دیگری که بدون تدوین باز هم منتشر نمی شود، تمامی برنامه ها و مسابقات تلویزیونی هستند. برنامه ها دارای لحظاتی بسیار مهیج و هم لحظاتی بسیار کسل کننده هستند. در طول برنامه ها ممکن است اتفاقاتی غیر منتظره در لحظاتی رخ دهد. از طرفی نوع برنامه و مسابقه ممکن است به شکلی باشد که نیاز به کار زیادی داشته باشد. قطعاً برای این برنامه ها باید تدوینگری بسیار ماهر و متخصص پیدا کنید.

محتوای دیگری که قطعا نیاز به تدوین دارد، انواع سمینارها و همایش ها هستند. زمانی که شما قصد دارید ویدیوی این سمینارها و همایش ها را پخش کنید، به دلیل این که قصد دارید میزان گیرایی و تاثیرگذاری همایش را بالا ببرید، حتماً باید ویدیو را به همراه تدوینی بسیار قوی منتشر کنید.

هزینه تدوین

کار تدوین خود را به چه شرکتی واگذار کنیم؟

امروزه به دلیل فراگیر شدن استفاده افراد از محتوا های مختلف، و تاثیر به سزایی که کیفیت بالای محتواها در میان مخاطبین دارد، شرکت های زیادی وجود دارند که فعالیت خود را به سمت کار بر روی انواع مختلف محتواها برده اند.

وجود تعداد زیاد شرکت های تدوینگر، هم دارای مزایای زیاد و هم دارای معایب زیاد است. یکی از مزایای بسیار مهم وجود این شرکت ها این است که، شما گزینه های زیادی دارید که می توانید در میان آنها متخصصینی را پیدا کنید و کار آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.

در انتخاب تدوینگر خود باید بسیار حساس باشید. چرا که قدم آخر تولید محتوای شما تدوین آن است. اگر که تدوین به درستی انجام نگرفته باشد، شما نمی توانید به هدف خود تان برسانید و نمی توانید مقصود تان را به مخاطب منتقل کنید. و فقط باعث می شود که وقت و هزینه ی زیادی را هدر دهید.

تمام مطالبی که گفته شد در این جهت است که به شما بگوییم، باید شرکتی را برای کارتان انتخاب کنید، که تجربه ی بسیار زیادی در تدوین محتواهای مختلف داشته باشد. علاوه بر تجربه و تعداد نمونه کار بالا، نیاز است که اعتبار بالایی نیز داشته باشد. یعنی مخاطبان از کار تدوینی که برایشان انجام گرفته شده است، کاملا رضایت داشته باشند.

با در نظر گرفتن تمامی المان های گفته شده، ما آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو را به شما معرفی می کنیم. در این شرکت علاوه بر اینکه تدوینگران ای بسیار متخصص حضور دارند و تجربه کاری فوق العاده زیادی دارند، اعتبار بالایی نیز برای شرکت به وجود آوردند. به عبارتی رضایت تمامی افرادی که تا به حال کار خود را به این شرکت سپرده اند را با خود به همراه دارد.

هزینه تدوین

سخن پایانی

در این مقاله به تحلیل هزینه های تدوین پرداختیم. برای شما مشخص کردیم که چه عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می شوند نرخ تعرفه های یک شرکت و یا یک فرد تدوینگر متخصص تغییر کند. و در ادامه بیان کردیم که چه محتوایی وجود دارند که حتماً باید قبل از انتشار، مورد تدوین قرار بگیرند.

مهمترین بحث این است که شما باید یک فرد تدوینگر متخصص را پیدا کنید. یا اینکه یک شرکت متخصص را در این امر پیدا کنید تا کار خود را به آنها بسپارید. این افراد علاوه بر تخصص باید از اعتبار بالایی نیز برخوردار باشند، تا ما بتوانیم به آنها اعتماد کنیم. بر اساس تمامی این گزینه ها ما آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو را به شما معرفی کردیم. چرا که افراد بسیار زیادی هستند که تجربه سفارش از این شرکت را دارند و نتایج بسیار مطلوبی را نیز دریافت کرده اند.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و این مقاله برای شما مفید بوده باشد و حتماً منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *