رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. دیجیتال مارکتینگ
  4. »
  5. تولید محتوا
  6. »
  7. ويدئو موشن چيست؟

ويدئو موشن چيست؟

ویدئو موشن چيست؟

سلام. بيايد اول كمي درباره پيام و اهميت آن در زندگي انسان از زمان هاي بسيار قديم تا الان و آينده بحث كنيم تا بتوانيم درك بهتر و راحت تري از ویدئو موشن داشته باشيم.

پيام چيست و به چه شکلی كار می كند؟؟

از زمان هاي بسيار قديم، انسان نياز به برقراري ارتباط با ديگران داشت. اين ارتباط معمولا بايد توسط يك آوا كه حاوي پيام است ايجاد مي شد. البته با اختراع خط، پيام هايي توسط نوشتار ارسال مي شد با اين حال وقتي كه پيامي را مي خوانيم، بيشتر وقت ها صدايي از درونمان مي شنويم. يعني اينكه نمي شود شما اين متن را بخوانيد ولي صدايي از درون شما آن را براي شما بازگو نكند. هر پيامي از فرستنده به گيرنده، بازخوردي نيز دارد. 

مثلا شما به دوستتان مي گوييد كه ساعت شش عصر بيا پارك، بازخورد پيام هم اين است كه او ساعت شش به پارك مي رود يا مثلا شما با يكي درحال دعوا كردن هستيد و ناگهان او به شما فحش بدي مي دهد، بازخورد پيام، خودش را در افزايش خشم شما نشان مي دهد يا وقتي فيلم مورد علاقه مان را نگاه مي كنيم بازخورد فيلم، لذت بردن شماست.

بنابراين مهم نيست كه پيام چه باشد و يا چقدر آن پيام مهم باشد، هميشه همراه پيام بازخوردي نيز وجود دارد اما معمولا ما مي خواهيم كه بازخورد پيام زياد باشد مگر در مواقعي كه آن پيام حاوي خبر بد يا… باشد.

يك بازخورد بزرگ هم زماني حاصل مي شود كه اثرگذاري پيام بيشتر باشد و اثرگذاري يك پيام وقتي بيشتر است كه آن پيام بنظر گيرنده منطقي باشد(منطقي يعني اينكه او آن را بپذيرد). بنابراين پيام هر وقت از نظر قشر زيادي از مردم منطقي باشد، بازخورد زيادي هم خواهد داشت. براي القاي منطقي بودن يك پيام هم روش هايي وجود دارد كه يكي از اين روش ها، ساخت تصوير و برانگيخته كردن تصورات است و اين روش آغازكننده داستان موشن گرافيک و ویدئو موشن و… است.

برای اطلاع از دیگر نوع موشن گرافیک، یعنی اینفوموشن، به مقاله اختصاصی همه چیز در مورد اینفوموشن مراجعه فرمایید

ویدئو موشن ، ویدئو موشن رسانتو

آشنايی با ویدئو موشن

در حال حاضر هيچ تعريف مشخصي براي موشن گرافيك در دنيا وجود ندارد، با اين حال تقريبا به محتواي كه در آن از تصاوير ساخته شده استفاده شده باشد موشن گرافيک مي گويند. دقت كنيد كه موشن گرافيك حتي شامل محتواهايي مي شود كه علاوه بر تصاوير ساختگي، تصاوير واقعي هم دارند. البته كلمه موشن گرافيك تقريبا به زمان اختراع كامپيوتر ها بر مي گردد كه نشان مي دهد اين تصاوير ساختگي مختص كامپيوتر هستند كه اين يعني با فيلم گرفتن از دفتر نقاشي خود ويدئو موشن نساخته ايد! 

جدا از اين بحث هاي تئوري، موشن به خاطر مزاياي زيادي كه دارد، بسيار كاربردي است كه در ادامه به آن ها مي پردازيم.از ویدیو موشن ها و اینفوموشن، می توانیم در حوزه ی سئو نیز استفاده کنیم، به دلیل جذابیت بالای این نوع از محتوا ها باعث افزایش ترافیک سایت می شود.

مزاياي ویدئو موشن

يكي از مزاياي موشن گرافيك كه قبلا به آن اشاره كرده ايم، وجود تصوير هاي متحرك است. تصاوير هميشه اثرگذاري بيشتري نسبت به متن ها دارند. مثلا همه ما اول فيلم هري پاتر را ديده ايم و سپس كتاب آن را خوانديم.

همچنين محتواي موشن گرافيك معمولا حجم كمي از فضاي حافظه را اشغال مي كند به همين دليل به راحتي مي توان آن را در فضاي مجازي پخش كرد تا مخاطب مورد نظر، آن را پيدا كند. البته چون ويدئو موشن ها تقريبا كوتاه هستند، مردم از نگاه كردن به آنها خسته نمي شوند و تا آخر تماشا مي كنند.

يكي از مهم ترين مزاياي ويدئو موشن استايل خاص آن است. فرض كنيد مي خواهيد براي جذب مشتري ويدئويي كوتاه درباره نحوه كار سيستم استخراج بيتكوين در سايت قرار دهيد. اگر اين ويدئو مانند ويدئوهاي قديمي فقط به صورت اخبار باشد، احتمالا مردم علاقه اي به كار شما نشان ندهد. حال اگر همان متن ويدئو اول را سازماندهي و منظم كنيد و سپس براي تك تك آن ها چيزي را به نمايش بگذاريد، مردم بيشتر به كار هاي شما علاقه مند مي شوند. همچنين استفاده از ویدئو موشن حس مدرن بودن را به گيرنده مي رساند.

در حقيقت مردم به دنبال چيزي هستند كه آن را درك مي كنند و با ويدئو موشن مي توان چيز هاي نسبتا سخت را به صورت ساده به آن ها نشان داد. مثلا اينكه چرا در مثلث قائم الزاويه مجموع مربع دو ضلع عمود بر هم برابر مربع وتر مي شود را مي توان به راحتي در يك ويدئو موشن نشان داد(فقط بايد حركت 4 مثلث را از شكل الف به شكل ب ببريد). با اينكه مردم اثبات كامل آن را نديده اند ولي آن را مي پذيرند چون آن را درك ميكنند.

 

برای اطلاع از تعرفه ساخت ویدئو موشن و دیگر انواع موشن گرافیک، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک مراجعه فرمایید

 

ویئو موشن ، ویدئو موشن رسانتو

پس يكي از نكته هايي كه بايد به آن توجه كنيم، آسان كردن مسئله ها است. اين روش هميشه تاثير زيادي در افزايش بازخورد يک پيام دارد. و یکی از پیام های اصلی ویدئو موشن است.

از ویدئو موشن در كجا استفاده مي شود؟

اول از همه بايد بگوييم كه همه چيز پول نيست! منظورم اينه كه از ويدئو موشن مي شود براي تبليغات استفاده كرد ولي كاربرد هاي ويدئو موشن خيلي بيشتر از تبليغات است.

ويدئو موشن مي تواند به عنوان ابزاري براي ارائه ارقام و اعداد، مدارك و… استفاده شود. مثلا اگر بخواهيد درباره زلزله هاي اخير ايران مداركي ارائه بديد، استفاده از ويدئو موشن مي تواند گزينه اي بسيار مناسبي باشد. همچنين ويدئو موشن مي تواند ابزاري مناسب براي افزايش اطلاعات عمومي باشد. 

به عنوان مثال مي توانيد درباره نحوه كار توربين هاي بادي محتوايي آماده كنيد بدون اينكه نياز باشد به آن ها نزديك شويد! يا مي توانيد مقالات علمي تئوري را نمايش بدهيد. مثلا مي توانيد به جاي اينكه فقط درباره فرمول اصل عدم قطعيت هايزنبرگ به دانشجويان يا دانش آموزان خود بگوييد، يك ويدئو موشن به آنها نشان بدهيد كه چرا اين اتفاق مي افتد.

اثرات ویدئو موشن در سئو سایت

یکی از مواردی که می توان در کاربرد ویدئو موشن ها ذکر کرد، بحث سئو سایت است.شاید برای شما سوال باشد که این اتفاق به چه شکل صورت می گیرد؟

باید بگوییم که، یکی از تکنیک ها و استراتژی های سئو سایت، افزایش ترافیک سایت شما می باشد.افزایش ترافیک سایت و یا بازدید سایت در زمانی صورت می گیرد که شما محتوایی جذاب برای مخاطب تولید می کنید و آن را در سایت و صفحه ی مورد نظر خود منتشر می کنید.

اگر محتوای شما برای کاربران جذاب باشد، قطعا مجذوب پلتفرم منتشر کننده می شوند که در این صورت ترافیک سایت شما را افزایش خواهند داد.یکی از انواع محتوایی که به شدت کاربران فضای دیجیتال را به خود جذب می کند، محتوا های ویدیویی است.محتوا های ویدیویی انواع مختلفی دارند که موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی، از انواع پر طرفدار است که شما با تولید این نوع از محتوا های ویدیویی، آن هم با کیفیت و استاندارد بالا، می توانید به سئو سایت خود کمک بسزایی را بدهید.

نتیجه گیری بحث ویدئو موشن

 ویدئو موشن را هميشه در سايتاي مختلف مي بينيم و اين يعني ويدئو موشن به خوبي در حال پيام رساني است. تكنولوژي هاي جديد اين اجازه را به ما مي دهند كه بتوانيم از ابزار نو و مدرن براي كسب و كار خود استفاده كنيم. در حقيقت اگر از تكنولوژي هاي روز استفاده بهينه نكنيم، از ديگران عقب مي مانيم. 

با اينكه درباره كاربرد هاي متنوع ويدئو موشن در پارت قبل صحبت كرديم، بخش زيادي از ويدئو موشن ها در تبليغات استفاده مي شود پس حتما براي تبليغات كالا هاي خود سعي كنيد به طريقي از ابزار های موشن گرافیک بهره ببريد. آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با بهره گیری از نیرو های متخصص در این حوزه، پیش قدم در تولید ویدئو موشن و موشن گرافیک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *