رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. 2 ترفند ساخت موشن گرافیک

2 ترفند ساخت موشن گرافیک

2 ترفند ساخت موشن گرافیک

مقدمه

در دنیای امروز برای این که کسب و کارها رشد کنند نیاز به آن دارند که به صورت کاملا مناسب دیده شوند. شرکت­ها به سراغ تیم­های تولید محتوایی می­روند که سالها در زمینه تولید تیزر تجربه و دانش فنی دارند. این تیم­ها معمولا با 2 ترفند ساخت موشن گرافیک به بهترین نحو ممکن آشنا هستند و از آن جهت تولید تیزر بهره می­برند.

دنیای امروز دنیای دیده شدن است برای همین 2 ترفند ساخت موشن گرافیک بسیار اهمیت دارد و کمک می­کند تا یک تیزر تبلیغاتی با بالاترین کیفیت ممکن تولید شود و مشتریان جدیدی را برای آن شرکت تجاری جذب کند. تجربه و دانش فنی تیم تولید محتوا در زمینه ساخت تیزر مناسب تجاری سبب می­شود تا شرکت­ها به اهداف از پیش تعیین شده ای که دارند به بهترین نحو ممکن برسند و تجارتشان نسبت به قبل موفق تر و پر رونق تر باشد.

امروزه شبکه های اجتماعی یک بازوی کمکی برای شرکت­ها هستند تا خود را به بهترین نحو ممکن برای کاربران به نمایش بگذارند. به لطف همین شبکه­ها است که محصولات و خدمات یک شرکت به تعداد کاربران زیادی نمایش داده می­شود. برای بهتر نمایش داده شدن قطعا یک تیزر مناسب می­تواند بهتر از صد کارشناس آن شرکت را به کاربران و مشتریان معرفی کند.

قبل از این که به 2 ترفند ساخت موشن گرافیک پرداخته شود ضروری است تا بدانید موشن گرافیک چیست و چه کاربردهایی دارد که در ادامه به آن پرداخته می­شود.

 

موشن گرافیک چیست؟

یک نوع انیمیشن ساده است که امروزه از آن بسیار استفاده می­شود. انواع گوناگون دارد که هر کدام از انواعش در جای خاصی کاربرد دارد. هدف از تولید موشن گرافیک رساندن پیام در کوتاهترین زمان ممکن به مخاطب است.

 برای مشاهده تعرفه ی ساخت موشن، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک در رسانتو مراجعه فرمایید

کاربردهای موشن گرافیک

قبل از این که به 2 ترفند ساخت موشن گرافیک پرداخته شود لازم است که با کاربردهای موشن گرافیک آشنا شوید. امروزه به کمتر جایی در اینترنت می­توان رفت که اثری از موشن گرافیک در آن نباشد. موارد استفاده از آن بسیار زیاد است چه در امر تجارت چه در امر آموزش و غیره.

نکته:یکی از کاربردهایی که موشن گرافیک ها دارند، در سئو سایت شما می باشد و این امر با جذب مخاطبی که موشن گرافیک انجام می دهد، صورت می گیرد.برای استفاده از این تکنیک راهنمای سئو خارجی را حتما پیگیری کنید.

 1. رساندن پیام به مخاطب در کوتاهترین زمان ممکن

امروزه مردم کمتر حوصله آن را دارند تا برای آشنا شدن کالاها و خدمات یک شرکت در اینترنت بگردند و وقت زیادی را صرف کنند. برای همین اکثر تبلیغات تجاری که تولید می­گردد در آن سعی می­شود در یک بازه زمانی بسیار اندک پیام را به مشتری هدف انتقال دهد. معمولا هم جذاب طراحی می­شود تا مخاطبان رغبت کنند تا انتها آن را ببینند.

 1. برند سازی برای یک شرکت­ ها

امروزه شرکت­ها داستان برند خود را با موشن گرافیک می­سازند تا کالاها و خدمات آن در ذهن مشتریان و مخاطبان جا بیفتد و جاودانه شود. طراحی یک برند خوب می­تواند به میزان فروش و جذب مشتری بسیار کمک کند.

 1. برای تولید کردن تبلیغات تجاری

امروزه بیشتر شرکت­ها برای این که محصولات خود را به مشتریان خود معرفی کنند از 2 ترفند ساخت موشن گرافیک بهره می­برند. چون موشن گرافیک کمک می­کند تا بهتر در ذهن و خاطر مشتریان خود بمانند. تجارت امروز بسیار وابسته به موشن گرافیک است.

 

برای اطلاع از جزئیات ساخت موشن، می توانید به مقاله اختصاصی راهنمای ساخت موشن گرافیک در رسانتو مراجعه فرمایید

2 ترفند ساخت موشن گرافیک

4. استفاده کردن در صنعت سینما و تلویریون

در بسیاری از برنامه های سینما و تلویزیون از 2 ترفند ساخت موشن گرافیک بهره برده می­شود. چون موشن گرافیک در عین سادگی بسیار برای مخاطب جذاب است و نظرش را جلب می­کند.

 1. ساختن تیزرهای آموزشی

امروزه برای این که مربیان و اساتید راحت­تر به دانشجویانشان آموزش بدهند دست به ساخت تیزر موشن گرافیک می­زنند تا هم بهتر توجهشان را جلب کنند و هم این که در وقت آموزش صرفه جویی کنند.

 1. دنیای IT و طراحی کردن وب سایت

استفاده از موشن به قدری امروزه گسترده شده است که حتی وب سایت­ها برای جذب کردن مخاطب بیشتر از 2 ترفند ساخت موشن گرافیک برای جذب کردن کاربران استفاده می­کنند. چون موشن گرافیک محیط کاربری سایت را جذاب تر و کاربر پسندتر می­کند.

 1. استفاده کردن هنری

موشن گرافیک پای خود را به شاخه های هنری هم باز کرده است از آن برای ساختن کلیپ­های کوتاه هنری استفاده می شود تا مخاطبان از دیدنش لذت ببرند.

 1. استفاده کردن در شبکه­ های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی هم از 2 ترفند ساخت موشن گرافیک برای جذب کردن مخاطب بیشتر بهره می برند. شبکه های اجتماعی محلی شده است تا شرکت­ها با اشتراک گذاری موشن گرافیک مختص به خود مشتریان بیشتری را برای محصولات و خدمات خود جذب کنند و به سود بیشتری در بازار برسند.

 1. استفاده در ساختن استیکرهای متحرک

استیکرهای متحرکی که بر روی مسنجرهای اجتماعی به اشتراک گذاشته می­شود با موشن گرافیک تولید شده است. موارد استفاده آن بسیار زیاد شده و مخاطبان برای انتقال دادن یک احساس درونی مثل شادی و غم و عصبانیت از آن استفاده می­کنند تا حال خود را بهتر توضیح دهند.

 1. استفاده برای رساندن مفاهیم خاص

بعضی مفاهیم هستند برای این که بهتر بشود آن را به مخاطبان توضیح داد نیاز است که به صورت ساده برایش یک تیزر ساخته شود. معمولا برای ساختن چنین تیزرهایی از موشن گرافیک استفاده می­کنند.

 1. بازاریابی و تجارت

امروزه شرکت­ها برای این که در همایش­ها یا جلسات بهتر خود را به افراد حاضر در آنجا بشناسانند از 2 ترفند ساخت موشن گرافیک بهره می­برند تا در زمان صرفه جویی کنند و حوصله افراد حاضر سر نرود و به اهداف از پیش تعیین شده خود برسند.

 1. آسان کردن مفاهیم پیچیده

بسیاری از علوم برای این که مفاهیم بسیار پیچیده را به آسان­ترین شکل ممکن برای عوام توضیح دهند نیاز است تا به صورت نمودار و شکل متحرک همراه با آمار خاصی آن را به مخاطب نشان دهند. برای ساخت چنین چیزی از موشن گرافیک بهره می­برند.

2 ترفند ساخت موشن گرافیک

2 ترفند ساخت موشن گرافیک

برای آن که یک پروژه موشن گرافیک به بهترین صورت تهیه شود باید به 2 ترفند ساخت موشن گرافیک که مهم هستند توجه شود تا مخاطبان بیشتری را جذب کند و تیزر به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کند. در ادامه 2 ترفند را نام برده و مختصر توضیح می­دهیم.

 

 1. صداگذاری و موسیقی

اولین ترفند از 2 ترفند ساخت موشن گرافیک تکنیک صداگذاری و موسیقی بر روی فایل ویدئویی است. معمولا برای این که صدایی یا موسیقایی را بر روی یک فایل موشن گرافیک قرار دهند از یک سری نرم افزار استفاده می­کنند که کارشان همین است.

قرار دادن صدا یا موسیقی مناسب بر روی یک ویدئوی موشن گرافیک می­تواند مخاطبان را بسیار بهتر درگیر فضای تیزر کند تا به آن توجه بیشتر و دقیق تری کنند. به خصوص صدا و موسیقی برای تیزرهای تبلیغاتی سبب می­شود جذابیت بیشتری را از خود بروز بدهند.

یک صدا یا موسیقی مناسب بر روی یک ویدیو بسیار بهتر از دیالوگ­های بی فایده می تواند احساسات مخاطبین خود را برانگیخته و مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. تحت تاثیر قرار گرفتن مخاطب سبب می­شود تا تیزر به اهدافی که از قبل تعیین کرده نزدیک شده یا برسد. برای همین نباید قدرت صدا و موسیقی را در جذب مخاطب دست کم گرفت.

 

 1. به کار بردن شخصیت یا تصاویر مناسب

تیم تولید تیزر موشن گرافیک اگر در مرحله انتخاب تصاویر یا شخصیت­ها خوب عمل نکند در زمان پخش ممکن است تیزر نتواند مخاطبین را به سمت خود جذب کند. جذب نشدن مخاطب به سمت یک تیزر شکست بزرگی محسوب می­شود. این شکست سبب می­شود تا تیزر به اهدافی که از پیش تعیین کرده بود و در سر خود داشت نرسد.

انتخاب تصاویر و شخصیت مناسب برای تیزر از سمت تیم سازنده باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد. توجه کردن و وسواس خرج دادن در این مرحله می تواند منجر به موفقیت شود. همیشه بهترین خبر برای یک پروژه این است که به اهدافی که دارد برسد.

یک تصویر یا شخصیت مناسب برای تبلیغ یک برند یا یک کالا به تنهایی می­تواند بار گفته شدن ساعت­ها کلمه بی فایده را به دوش بکشد و نام آن برند را در ذهن مخاطبانش برای همیشه جاودانه کند.

قطعا الان دیگر می­دانید که چرا 2 ترفند ساخت موشن گرافیک اینقدر اهمیت دارد و باید به آن توجه شود. توجه بیشتر سبب می شود تیم تولید محتوا در پروژه هایی که تهیه می­کند به موفقیت برسد.

 

در انتها

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجارت نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. شرکت­های تجاری برای این که از دیگر رقبای خود در بازار عقب نیفتند همیشه سعی می­کنند با آخرین تغییرات روز خود را همگام سازند. یکی از همین تغییرات نسبت به گذشته ساختن تیزر موشن گرافیک برای معرفی خدمات و کالاها است که امروزه شرکت­های تجاری از آن بسیار استقبال کرده­اند و از آن برای جذب مشتری و درآمد بیشتر استفاده می­کنند. در مقاله بالا سعی شد تا شما خواننده گرامی با 2 ترفند ساخت موشن گرافیک آشنا شوید. امید است که در این امر موفق بوده باشیم.

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سالها دانش و تجربه فنی در امر تهیه و ساخت انواع تیزرهای انیمیشن،  موشن گرافیک، ساخت تیزر تبلیغاتی و … این آمادگی را دارد تا برای شما صاحبان کسب و کار تجاری یا شخصی تیزر مخاطب پسند با کیفیت بسیار بالا و قیمت بسیار مناسب تولید کند تا در امر جذب مشتری و فروش کالا و خدمات خود توفیق بیشتری در این بازار بزرگ به دست آورید. 

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر فقط کافی است با واحد روابط عمومی ما و یا مشاوره سئو رایگان رسانتو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *