رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. 5 ترفند در ساخت تیزر تبلیغاتی مخاطب پسند

5 ترفند در ساخت تیزر تبلیغاتی مخاطب پسند

5 ترفند تیزر تبلیغاتی

امروزه شرکت ­ها برای این که بهتر دیده شوند به سراغ تیم­های تولید محتوا می­روند و سفارش ساخت تیزر تبلیغاتی می­دهند. یک تیزر تبلیغاتی که به صورت کاملا مناسب تولید شود این توانایی را دارد تا محصولات و خدمات شرکت را به خوبی برای مشتریانش معرفی کند.

تیم­های تولید محتوا معمولا افراد زبده­ ای را در خدمت دارند که تمامی جوانب شرکت ­های تجاری و رقبایش را در نظر می­گیرند و بعد دست به ساخت تیزر تبلیغاتی­ می زنند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار را برای شرکت به دست بیاورند.

برای آن که یک تیزر تبلیغاتی به صورت مناسب تولید شود تیم­ های تولید محتوا از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی بهره می­برند. این 5 ترفند کمک می­کند تا تیزر بالاترین بازدهی را ارائه بدهد و بتواند شرکت تجاری را به سمت اهداف از پیش تعیین شده اش هدایت بکند.

تیزری که مناسب تولید شود قطعا مورد توجه مخاطبان زیادی قرار می­گیرد و آنها را تا انتها پای خود میخکوب می­کند. اما اگر تیم تولید محتوا از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی به خوبی استفاده نکند و آن را به کار نبندد نتیجه­ای که به دست می آید آنگونه که باید باشد نیست.

 تیزر تبلیغاتی چیست؟

ابتدا ضرورت دارد برای کسانی که با تیزر آشنایی ندارند و اطلاعاتشان در این زمینه بسیار کم است آن را مختصر و مفید توضیح دهیم و بعد از آن به 5 ترفند تیزر تبلیغاتی که سبب می­شود تا کیفیت اثر بالا برود می پردازیم.

تیزر نوعی تبلیغات ویدئویی است که توسط تیم­ های تولید محتوا به سفارش شرکت ­های تجاری تولید می­شود و از آن برای معرفی کالاها و خدمات شرکت به مشتریان هدف استفاده می­کنند. از تیزر در صنعت سینما هم برای معرفی کردن فیلم­ ها قبل از اکرانشان در سالن­ های سینما برای مخاطبان استفاده می­شود.

برای اطلاع از تعرفه ساخت تیزر، به صفحه ی اختصاصی ساخت تیزر تبلیغاتی در رسانتو مراجعه فرمایید

5 ترفند تیزر تبلیغاتی

5 ترفند مهم در ساخت تیزر تبلیغاتی چه هستند؟

اولین ترفند از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی مشخص کردن هدف:

قبل از این که هر کاری آغاز شود نیاز است تا هدف از آن را مشخص کرد. وقتی هدف مشخص باشد کارها طبق روال و پشت سر هم انجام می­شود. هدف داشتن باعث می­شود تا هر کاری به موقع انجام شود. هدف داشتن کارها را بهتر به سمت موفقیت هدایت می­کند.

اگر کاری از ابتدا دارای هدف نباشد به مرور زمان محکوم به شکست است. چون اصلا مشخص نیست که قرار است چه اتفاقی بعد از آن بیفتد. ندانستن همین نکته توسط تیم تولید محتوا کارها را دچار سردرگمی می­کند. کارها که سردرگم شود احتمال تولید شدن یک اثر خوب پایین می آید و نمی ­تواند مشتریان را به سمت خود جذب کند.

هدف همیشه باید طوری انتخاب شود که کارها را به مسیر موفقیت سوق بدهد. اگر کاری بی هدف حرکت کند به مرور دچار از هم گسیختگی شده و عنان از دست صاحبش در می­رود. هدف داشتن سبب می­شود تا در انتها همه به رضایت برسند.

ساخت یک تیزر تبلیغاتی هم ابتدا نیاز به هدف دارد باید مشخص کرد که اصلا هدف از تولید آن چیست؟ برای چه کسانی قرار است تولید شود؟ برای چه محدوده سنی قرار است تیزر ساخته شود؟ هدف آیا بالا رفتن بازدید است یا جلب کردن مشتری برای استفاده از خدمات؟

دانستن اهدافی که در بالا ذکر شد سبب می­شود کار به صورت عالی تولید شود و بتواند بهترین تاثیر را بر روی مخاطبان بگذارد. اولین ترفند از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی اگر مهمترین نباشد قطعا یکی از مهمترین موارد است و برای همین باید به آن توجه بسیار کرد.

تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار

دومین ترفند از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی مشخص کردن لحن تیزر:

تیم تولید محتوا زمانی که دست به تولید اثر می­زند باید به این نکته توجه داشته باشد که قرار است تیزر برای چه کسانی تولید شود تا لحن مناسب با آن را بر روی تیزر اعمال کند. قطعا کاری که برای بزرگسالان تولید می­شود با کاری که برای کودکان تولید می­شود لحن متفاوتی دارد و نمی توان برای هر دو به یک شیوه عمل کرد. اگر به یک شیوه عمل شود قطعا آن تاثیری را که باید بر روی مخاطب هدف بگذارد نمی­گذارد. در ادامه انواع لحن را نام برده و مختصر توضیح داده می­شود.

لحن نمایشی:  

معمولا به صورتی آن را تولید می­کنند که احساسات مخاطب را هدف قرار دهد. به طور مثال ساخت تیزر را برای مسابقات جام جهانی فوتبال قرار است بسازید. قطعا در این تیزر آهنگ ورزشی هیجان انگیز که مخاطب را به خود جلب کند و صحنه هایی از جام­های قبلی تا مخاطب بیشتر درگیر آن شود را قرار می­دهید.

لحن مستقیم و آموزنده: 

در این نوع لحن معمولا به صورتی تیزر را می سازند که از شفافیت بالایی برخوردار باشد. چون لازمه آموختن از طریق یک تیزر این است که بسیار روشن عمل کند تا فرد آموزنده بهتر آن را بفهمد.

لحن محاوره­ ای: این نوع از لحن مامولا در بین دوستان و همسالان جریان دارد و میزان صمیمیت بیشتر را به نمایش می­گذارد.

لحن فوری و ضروری: 

این نوع لحن حالت دستوری داشته و نسبت به عجله در کاری به مخاطب تاکید می­کند.

سرگرم کننده و جالب: 

نوعی لحن است که برای افراد جالب بوده و آنها را سرگرم می کند تا حوصله شان سر نرود.

لحن طنز یا کمدی: 

این لحن معمولا باعث خندیدن حاضران می­شود و جدی تلقی نمی شود.

لحن خسته کننده: 

در این نوع لحن کسالت و خستگی از شخصیت داستانی توسط مخاطب دریافت می­شود.

5 ترفند تیزر تبلیغاتی

سومین ترفند از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی مشخص کردن سبک کار:

در یک تیزر بسیار مهم است که سبک کار مشخص باشد در واقع همین سبک کار است که تعیین می­کند کارها به چه صورت پیش برود. وقتی سبک مشخص باشد تولید کننده می­داند در ادامه باید از چه ابزاری برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان استفاده کند.

سبک کار سبب می­شود که تولید کننده بداند از افراد واقعی استفاده کند یا از شخصیت ­های انیمیشنی تا بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان هدف بگذارد. سومین ترفند از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی قطعا اهمیت ویژه­ ای در تولید یک تیزر تبلیغاتی خوب دارد.

 

چهارمین ترفند از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی نوشتن فیلم­نامه

هر اثر قبل از این که به مرحله تولید برسد توسط کارگردان یا دیگر عوامل برایش فیلم­نامه نوشته می­شود. فیلم­نامه دقیقا چگونگی چیدمان اتفاقات در تیزر را مشخص می­کند و به کارها نظم می بخشد تا تیزر بیشترین اثرگذاری را بر روی مشتری هدف داشته باشد.

یک فیلمنامه خوب به تمام چیزهایی که قرار است در تیزر اتفاق بیفتد با جزئیات تمام اشاره می­کند و کارها را به نحو صحیح پیش می­برد. مثلا به فضایی که قرار است در آن اثر تولید شود یا به نوع قیافه شخصیت تیزر و یا نوع لباسی که بر تن دارد با جزئیات تمام اشاره می­کند. فیلم­نامه یکی از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی است که اگر تمام نکات در آن به خوبی رعایت شود از دل آن یکی تیزر با کیفیت بیرون می آید و به شرکت­ها کمک می­کند تا به اهدافی که در سر خود دارند برسند.

 

پنجمین ترفند از 5 ترفند تیزر تبلیغاتی استفاده از استوری برد

در این مرحله کسانی که متن را آماده می­کنند با کسانی که تصاویر را با نرم افزار ها خلق می­کنند بیشترین تعامل ممکن را دارند تا از میان متن و تصاویری که از قبل جمع آوری کرده ­اند بهترین ­ها را برای ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده کنند. این تعامل تمامی عوامل ساخت تیزر سبب می­شود تا کاری با کیفیت تولید شود و بالاترین تاثیر را بر روی مشتری هدف بگذارد و شرکت ­ها را به اهداف خود نزدیک کند.

انواع تیزر تبلیغاتی چه هستند؟

تیزر ویدئویی رئال (واقعی):

نوعی تیزر ویدئویی است که توسط دوربین فیلم­برداری ساخته می­شود و در آن از هیچ گونه جلوه ویژه یا افکت صوتی استفاده نمی گردد و همه چیز به صورت طبیعی و واقعی در این نوع از تیزر در جریان است.

تیزر ویدئویی انیمیشن:

نوعی تیزر است که امروزه بیشترین کاربرد را در میان انواع تیزر دارد و به وسیله تکنولوژِ­ی­ ها یا توسط دست به وجود می آید. این سبک از تیزر نیز به انواعی مثل موشن گرافیک و استاپ موشن تقسیم بندی می­شود که هر کدام کارایی های خود را در زمینه های مختلف دارند.

تیزر ویدئویی رئال انیمیشن:

نوعی تیزر تبلیغاتی است که در آن فیلم­برداری واقعی را با انیمیشن تلفیق می­کنند. در این جور تیزرها معمولا آدم ­ها و فضا واقعی است و توسط دوربین فیلم­برداری می­شود و در ادامه توسط نرم افزارهایی که توسط شرکت ­های تکنولوژی تولید شده هر جا که ضرورت دارد انیمیشن را به آن می افزایند.

چگونه یک تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار بسازیم؟

برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار، باید اقداماتی که در ادامه ی مقاله در مورد آنها صحبت می کنیم، رعایت شوند.

 • اولین چیزی که باید در ساخت تیزر به آن دقت کنید انتخاب قالب مناسب است. برای اهداف و تیزرهای گوناگون، قالب های متفاوتی وجود دارد که حتما باید از مدل های متنوعی در تیزرهای متفاوت خود استفاده کنید. که این قالب ها پایه و اساس کار شما را تشکیل می دهند. پس در انتخاب قالب دقت کنید.
 • انتخاب ویدیو، تصویر و … مناسب در ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار. از جمله مهمترین قسمت هایی که حتما باید در ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار، مورد استفاده قرار بگیرد، انتخاب ویدیوی مناسب در تیزر است. حتما باید وقت زیادی برای انتخاب و یا ساختن ویدیوی مناسب تیزر تبلیغاتی کنار بگذارید.
 • ویدیوی مختص به خودتان را بسازید. برای ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار، شما باید ویدیو را مختص به خود بسازید. از تصاویر، لوگو، فونت، نوشته و … مربوط به خود استفاده کنید. حتی اگر که ویدیو را از جایی برمی دارید و خودتان آن را نمی سازید، حتما آن را شخصی سازی کنید. و به شکلی که باب میل کاربرانتان است آن را تغییر دهید.
 • تیزر تبلیغاتی خود را به اشتراک بگذارید. برای اینکه متوجه تاثیرگذار بودن ویدیوی تیزر خود شوید، حتما باید راه های مختلفی که به وسیله ی آنها می توانید تیزر تبلیغاتی خود را پخش کنید را پیدا کنید و ویدیوی تیزر خود را در فضاهای مجازی مختلف به اشتراک بگذارید. چرا که با به اشتراک گذاشتن آن، متوجه واکنش افراد مختلف به تیزر خودتان می شوید و می توانید برای ویدیوهای بعدی نظرات کاربران تان را در ساخت ویدیو اعمال کنید. 

نکات مهمی که در ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار به ما کمک می کند.

 • به تیزر تبلیغاتی تان موسیقی اضافه کنید و برای پیاده سازی این ویژگی بهتر است با نرم افزار های تیزر تبلیغاتی در ساخت، آشنایی پیدا کنید. . موسیقی جز بسیار واجب ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار است. یادتان باشد که انتخاب موسیقی بسیار در جذاب بودن و مورد پسند بودن ویدیوی تان تاثیرگذار است. پس حتما زمان کافی را برای انتخاب موسیقی بگذارید.
 • در راستای شناختن برند تان تلاش کنید. چرا این مورد را در ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار استفاده کردیم؟ باید این را بدانید که زمانی که دیگران برند شما را می شناسند، تیزر تبلیغاتی شما که پخش می شود، میدانند که چه کسی با آنها در حال صحبت کردن است. میدانند که باید منتظر شنیدن چه مطالبی باشند. البته باید بدانید که همه چیز به همین راحتی نیست. شما باید در ساخت تیزر تان نهایت تلاش را کنید، تا از لوگوی مختص به خودتان، فونت ها و نوشته ها، صدا و … مختص به خودتان استفاده کنید. 
 • دعوت به فعالیت در تیزر تبلیغاتی خود داشته باشید. در تیزر تبلیغاتی خود باید یک قسمت را برای دعوت دیگران به فعالیت داشته باشید. حال اینکه فعالیت ممکن است ثبت نام در سایت باشد، ممکن است خرید محصول باشد، و هر انتظار دیگری که شما از کاربر خودتان دارید.
 • استفاده از هشتگ های مناسب برای تیزر تبلیغاتی. زمانی که فرایند انتشار تیزر تبلیغاتی خود را انجام می دهید، یکسری از فعالیت ها تازه شروع می شوند. یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهید این است که هشتگ های خیلی خوبی را به کار اضافه کنید. افراد زیادی هستند که با استفاده از هشتگ ها شما را پیدا می کنند و سپس با شما آشنا می شوند. در مورد چگونگی هشتگ گذاری آگاه باشید، باید هشتگ های تاثیرگذار و کاملا مرتبطی قرار دهید تا دیگران به راحتی شما را پیدا کنند.

تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار

 تیزر تبلیغاتی چه کاربردهایی دارد؟

قبل از این که به 5 ترفند تیزر تبلیغاتی بپردازیم لازم است که با کاربردهایش آشنا شوید. امروزه کمتر جایی است که اثری از تیزر تبلیغاتی تجاری را نتوان آنجا مشاهده کرد. در ادامه کاربردها را نام می­بریم:

 • رساندن پیام به مخاطب در سریع­ترین زمان
 • قدرتمند کردن برند تجاری
 • معرفی کالاها و خدمات
 • استفاده در صنعت سینما
 • ساختن تیزرهای آموزشی خلاق
 • استفاده در ساختن استیکر متحرک
 • در بازاریابی و تجارت الکترونیک
 • آسان کردن مفاهیم برای همگان

برای اطلاع از تفاوت تیزر ها، پیشنهاد می شود، مقاله ی اختصاصی دلایل ساخت کلیپ تبلیغاتی تجاری را مطالعه فرمایید

5 ترفند تیزر تبلیغاتی

 

در انتها

همانگونه که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید 5 ترفند تیزر تبلیغاتی به سازندگان تیزر تبلیغاتی کمک می­کند تا اثری باکیفیت و منسجم را تولید کنند و به اهداف از پیش تعیین شده خود رسیده و رضایت صاحبان شرکت را به دست بیاورند.

در انتها لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با کادری مجرب و متعهد این آمادگی را دارد تا با انواع ترفندهای ساخت تیزر تبلیغاتی، برند شما را در بازار تجارت الکترونیک ارتقا ببخشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کیفیت و خدمات رسانتو مانند مشاوره سئو رایگان و سفارش موشن گرافیک و تعرفه آنها، کافی است با واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *