رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. آموزش 5 ترفند سئو داخلی کاربردی

آموزش 5 ترفند سئو داخلی کاربردی

5 ترفند سئو داخلی

فهرست

اگر بدانید که بیش از از ۹۰ درصد جستجوها به صفحه اول ختم میشوند، همین الان تصمیم می گرفتید صفحات سایت خود را بهینه کنید. نکات زیادی وجود دارد تا بتوانید خود را به صفحه ی اول جستجو برسانید، که در این مقاله بحث ما 5 ترفند سئو داخلی کاربردی است. انجام سئو داخلی، از الزامات سئو است که حتماً باید مورد توجه همگان قرار بگیرد. 

اگر که قصد دارید به راحتی در صفحه جستجوی گوگل یا سرپ پیدا شوید، باید صفحات خود را بهینه کنید و سئو داخلی را حتماً جزء اولویت های خود قرار دهید.

 افراد مختلفی وجود دارند که اعلام می کنند با وجود انجام دادن سئو بر روی صفحات خود، باز هم به نتایج مطلوبی که مدنظرشان است نرسیده اند. به همین دلیل ما قصد داریم ۵ ترفند سئو داخلی کاربردی را در این مقاله در مورد تحلیل و بررسی قرار دهید تا به نتایج بسیار خوبی برسید.

5 ترفند سئو داخلی کاربردی کدام است؟ 

 • تمامی کلمات مرتبط با کلمات کلیدی صفحه را در صفحه داشته باشیم.

اولین ترفند در 5 ترفند سئو داخلی در رابطه با کلمات کلیدی است.اگر که قصد دارید گوگل شما را برای جستجوهای افراد مختلف نشان دهد، باید کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود را در متن خود داشته باشید. یکی از مهم ترین مسائلی که وجود دارد این است که شما باید برای جستجوهای مرتبط از طرف گوگل نمایش داده شوید.

پس باید تمامی کلمات مرتبط با موضوع خود را در صفحه قرار دهید تا گوگل به راحتی متوجه موضوع شما و ارتباط کلمات مختلف مرتبط با موضوع شما شود. برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط هم می توانید از جستجوهای گوگل استفاده کنید و همین که از ابزارهای مختلف که برای جستجوی کلمات کلیدی تعبیه شده‌اند نیز استفاده کنید. که در مقاله های مختلف در مورد آنها صحبت کرده ایم. توصیه ای که داریم این است که در این زمینه توجه بسیار زیادی به کلمات کلیدی دم دراز داشته باشید.

مثلاً اگر که می خواهید در رابطه با سئو داخلی محتوا تولید کنید، توجه زیادی به کلمات کلیدی دم دراز در این رابطه داشته باشید. به عنوان مثال ۵ ترفند سئو داخلی. کلمات کلیدی دم دراز ترافیک طبیعی و بسیار خوبی را به سمت سایت شما می آورند. یادتان باشد که کاربران معمولاً به صورت هدفمند جستجو می‌کنند، یعنی جستجوی خود را به صورت یک جمله کامل می نویسند و این برای شمایی که توجه زیادی به کلمات کلیدی دم دراز داشته اید بسیار سودمند است.

زمانی که تمام این کلمات کلیدی دم دراز را در رابطه با محتوای خود پیدا کردید، آنها را در متن خود جای دهید ولی حتماً یادتان باشد که خیلی زیاد از آنها در متن استفاده نکنید یعنی تعداد آنها زیاد نباشد که به آن keyword stuffing گفته می شود. چرا که این موضوع خود یکی از دلایلی است که سایت ها در صفحه گوگل نمایش داده نمی شوند.

5 ترفند سئو داخلی ، سئو داخلی ، on page seo
 •  تگ های عنوان و توضیحات و آلت را کاملاً بهینه سازی کنید.

(Meta tag , Meta description and Alt)، تگ عنوان بسیار اهمیت بالایی دارد. دومین نکته از 5 ترفند سئو داخلی، در رابطه با مهم ترین تگ های سایت است. در صفحه جستجوی گوگل به صورت آبی رنگ به کاربران نمایش داده می شود. یادتان باشد که هم گوگل و هم کاربر ارتباط موضوعی بین محتوای شما با جستجویی کاربر را در قدم اول با استفاده از تگ عنوان شناسایی می کنند. از طرفی تگ توضیحات به صورت فونت ریز در پایین تگ عنوان قرار گرفته می شود.

این تگ توضیحات به طور خلاصه‌ وار، محتوای صفحه شما را به کاربر نمایش می دهد. شاید به‌طور مستقیم در امتیاز‌گیری سایت شما دخیل نباشد، ولی تاثیر بسزایی در ورودی گرفتن شما دارد. پس حتما باید آن را رعایت کنید. باید بدانید که اگر تگ عنوان و توضیحات شما کاملا با جزئیات نوشته شده باشند و مرتبط با موضوع سرچ کاربر باشند، کمک بسیار زیادی می کنند تا کاربران وارد سایت شما شوند و همچنین گوگل شما را به آنها نشان دهد.

اما کارهایی که باید انجام دهید تا یک عنوان بسیار خوب و کاربر پسند داشته باشید: دقت کنید که تگ عنوان تان کمتر از ۶۰ کاراکتر باشد، در ابتدای آن از کلمه کلیدی اصلی خود استفاده کنید و در نهایت از کلمات بسیار قوی در عنوان خود حتماً استفاده کنید. و همچنین نکاتی که در رابطه با تگ توضیحات باید رعایت کنید: در ابتدا باید مراقب باشید که کمتر از ۱۵۵ کاراکتر باشد، به طور خلاصه شده نوشته شده باشد ولی خلاصه ای باشد که تمام محتوای شما را در بر بگیرد و در نهایت از کلمه کلیدی اصلی خود در توضیحات خود باید استفاده کنید.

نکته دیگری که باید رعایت کنید بهینه سازی تصاویر سایت است. همانطور که میدانید تصاویر نقش بسزایی در سایت شما به خصوص در ورودی گرفتن دارند. زمانی که قصد استفاده از این تصاویر در سایت خود را دارید، حتماً باید آن را به صورت بهینه شده قرار دهید.یکی تکنیک هایی که برترین سایت های سئو در جهان بسیار به آن توجه می کنند همین موضوع است.اما مواردی که باید در بهینه سازی تصویر به آن دقت کنید:

اولین نکته این است که باید تصویر شما از لحاظ اندازه بهینه شده باشد اگر اندازه آن خیلی بزرگ باشد باعث کند شدن سایت شما می شود پس حتما اندازه تصویر خود را چه با استفاده از ابزارهایی که دارید و یا اینکه با استفاده از سایت هایی که به صورت رایگان اندازه عکس را کوچکتر می کنند، بهینه کنید. مورد دیگر این است که آلت تصویر را قرار دهید. آلت تصویر هم برای کاربر مفید است و هم برای گوگل. گوگل زمانی که نتواند تصویر شما را بخواند از آلت تصویر شما استفاده می کند و از طرفی زمانی که تصویر برای کاربر لود نشده باشد آلت را می‌بیند و متوجه موضوع تصویر می شود.

5 ترفند سئو داخلی ، سئو داخلی ، on page seo
 •  لینک سازی داخلی

قطعا سومین نکته از 5 ترفند سئو داخلی، در مورد لینک سازی است. یکی از ضروری ترین کارهایی که در سئو داخلی باید انجام دهید لینک سازی داخلی است. دو دلیل عمده وجود دارد که توصیه اکید بر وجود لینک سازی داخلی می‌شود، یکی اینکه با استفاده از لینک سازی داخلی گوگل متوجه صفحات جدید سایت شما می شود و در ایندکس کردن آنها سرعت بیشتری به خرج میدهد. و مورد دوم این که کاربر با دیدن لینک داخلی متوجه مقالات مرتبط در زمینه ای که جستجو کرده است میشود.

پس از آن مقاله ای که انتخاب کرده است و آن را مطالعه کند، به مقالات دیگر شما متصل می‌شود و این امر باعث می شود که مدت زمان بیشتری را در سایت شما بگذراند. نکته دیگری که باید در این زمینه رعایت کنید، این است که شما باید با یک انکر تکست یا کلمه لنگر کاملاً مرتبط و یا حتی کلمه کلیدی صفحه مورد نظر، به آن صفحه لینک داخلی دهید.

برای مشاهده تعرفه سئو سایت، به صفحه ی اختصاصی مشاوره سئو در رسانتو مراجعه فرمایید

 •  سرعت سایت را افزایش دهید.

یکی از مهمترین کارهایی که در سئو داخلی حتما باید انجام دهید افزایش سرعت سایت است. به همین دلیل وجود آن در 5 ترفند سئو داخلی ضروری است. در سال های اخیر گوگل بعد از تاکید بر محتوا، تاکید بسیار زیادی بر سرعت سایت داشته است و المان های مختلفی را جهت اندازه گیری سرعت سایت شما قرار داده است که با توجه به آنها سایت شما را رتبه بندی می کند.

باید بدانید که کاربر کمتر از سه ثانیه منتظر سایت شما می‌ماند و اگر در این سه ثانیه سایت شما بالا نیاید آن را ترک می گوید و به صفحه جستجوی گوگل باز می‌گردد و دیگر سایت ها را باز میکند. یکی از معیارهای گوگل این است که اگر کاربری وارد سایت شما شد، نباید به سرعت سایت شما را ترک کند و اگر این اتفاق برای سایت شما بیفتد امتیاز منفی زیادی را برای شما لحاظ می کند.

چرا که گوگل تصور می کند که سایت شما مرتبط با موضوع جستجوگر نمی باشد و شما از تگ عنوان دروغینی استفاده کرده اید. و اگر این اتفاق چندین بار برای شما بیفتد گوگل دیگر سایت شما را به کاربران نمایش نمی دهد. کارهای مختلفی را می توانید انجام دهید تا مانع از رخ دادن چنین اتفاقی شوید و سرعت سایت خود را بالا ببرید. مانند: بهینه سازی تصاویر، بهینه سازی کدهای سایت، کاهش ریدایرکت ها و … .

5 ترفند سئو داخلی ، سئو داخلی ، on page seo
 • یک طراحی واکنش گرا برای سایت خود داشته باشید.

یادتان باشد که افراد زیادی با استفاده از گوشی موبایل خود سایت شما را تماشا می‌کنند و اگر سایت شما برای این افراد طراحی نشده باشد، ضرر بزرگی میکنید و این مخاطبان خود را که تعدادشان از مخاطب دسکتاپ بیشتر هستند را از دست می دهید. پس به عنوان آخرین ترفند از 5 ترفند سئو داخلی باید بدانید که گوگل تصویری از سایت شما را در صفحه موبایل برای خود به نمایش در می آورد و اگر سایت شما مناسب گوشی موبایل نباشد رتبه بالایی را به شما نمی دهد. پس رعایت کردن این نکته بسیار ضروری است. 

موارد بسیار زیادی برای سئو داخلی وجود دارد که در صفحه ی مشاوره سئو به آنها اشاره کرده ایم که می توانید آن را مطالعه بفرمایید.

 سخن پایانی آموزش 5 ترفند سئو داخلی کاربردی

 در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، به تحلیل 5 ترفند سئو داخلی کاربردی پرداختیم. نکات زیادی در رابطه با سئو داخلی وجود دارد، ولی نکاتی وجود دارند که بسیار ضروری هستند و هر ساله گوگل تاکید بسیار زیادی بر آنها دارد و در سالهای اخیر اعلام کرده است که نبود این موارد باعث می شود که جایگاه سایت ها را بسیار تنزل بخشد. ما در آژانس خود متخصصان سئو بسیاری را داریم که فعالیتی بسیار ماهرانه در این زمینه دارند و شما می توانید به راحتی فرایند سئو سایت خود را به ما بسپارید. 

دو مقاله ی مهم در زمینه ی سفارش موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی وجود دارند که به عنوان مطالب تکمیلی می توانید آنها را مطالعه کنید.

 امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را حتما با ما در میان بگذارید.

2 پاسخ

  1. با سلام
   ممنون از همراهی شما
   ابزار هایی در بستر وب وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *