رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. بررسی 5 موشن گرافیک برتر سال 2021

بررسی 5 موشن گرافیک برتر سال 2021

5 موشن گرافیک برتر ، بهترین موشن گرافیک 2021

محبوبیت موشن گرافیک ها در سال های اخیر به دلیل جذابیت بسیار بالایی که دارند، بسیار زیاد شده است. طرح های بسیار زیادی برای برندسازی سازی و فروش با استفاده از موشن گرافیک  ساخته شده است. 

به دلیل اینکه خلاقیت در این نوع از محتوا بسیار بالا است، سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف تمام تلاش خود را می کنند تا از موشن گرافی ها استفاده کنند و مخاطب خود را با محتوای مورد نظر درگیر نگه دارند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با 5 موشن گرافیک برتر سال ۲۰۲۱ صحبت کنیم. اینکه این موشن گرافیک ها چه ویژگی هایی داشتند و همچنین چه موشن گرافیک هایی در سال ۲۰۲۱ ترند شده اند و میان بیزینس های مختلف رواج پیدا کرده اند.

قاعدتاً راههای جذاب و خلاقانه جدیدی را در رابطه با معرفی و فروش محصولات و همچنین برندسازی به ما معرفی کرده اند. و به دلیل خلاقانه بودن آنها مدام طرح های جدیدتری از آن ها را میبینیم.

در سال ۲۰۲۱ تعدادی از طرح هایی که برای تولید موشن گرافیک ها مورد استفاده قرار می گرفت، میان سایت ها و افراد مختلف رواج پیدا کرده بودند. امروزه می بینیم که حتی بیزینس هایی که سنتی فعالیت می‌کردند هم به دنبال راه هایی برای تبلیغات خود هستند، که در این زمینه از موشن گرافیک ها بسیار استفاده می کنند.

در رابطه با موشن گرافیک های 2021 باید گفته شود که مسیری که این موشن گرافیک ها در پیش گرفته اند این مسیری است که از طرح های مینیمال ساده استفاده بسیار زیادی می‌کنند ولی در کنار آن بسیاری از مفاهیم را با رنگها و قالب ها به مخاطب میرساند.

برای مشاهده تعرفه ی ساخت موشن گرافیک، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک در رسانتو مراجعه فرمایید.

5 موشن گرافیک برتر ، 5 موشن گرافی برتر

چه نکاتی در رابطه با 5 موشن گرافیک برتر سال ۲۰۲۱ وجود دارد؟

 اولین نکته ای که در میان 5 موشن گرافیک برتر دیده شده است، این است که از رنگهای بسیار زیاد استفاده نشده است. یکی از نکاتی که در میان بهترین موشن گرافیک ها در سال ۲۰۲۱ دیده شده است، این است که همانطور که برای بیان داستان خود مجبور هستید که از تعداد کلمات محدود استفاده کنید، در طراحی های خود از تعداد رنگ های محدودی نیز استفاده شده است. هر چند که برای فرد طراح، کار سخت تر می شود. چرا که باید تمامی طراحی خود را در قالب تعدادی رنگ محدود به مخاطب برساند. 

مورد بعدی که در میان 5 موشن گرافیک برتر سال ۲۰۲۱ دیده شده است، استفاده از خطوط نازک است. در مورد موشن گرافیک های اخیر، استفاده از خطوط نازک، رواج پیدا کرده است. با استفاده از این خطوط هم می توان مسیر انیمیشن را مشخص کرد، و هم می‌توان بسیاری از مفهوم ها را پشت سر یکدیگر آورد و همچنین مود کلی انیمیشن را می توان نشان داد.

بسیاری از طراحان موشن گرافیک، تلاش خود را می‌کنند تا هنر خطی را در موشن گرافیک ها به نمایش بگذارند. در 5 موشن گرافیک برتر نیز اثر این خطوط را به چشم می بینیم. 

برای اطلاع از ترفند های ساخت موشن، پیشنهاد می شود، به مطالعه ی مقاله اختصاصی 2 ترفند ساخت موشن گرافیک در رسانتو بپردازید

مورد دیگری که در میان 5 موشن گرافیک برتر دیده شده است، استفاده از تصاویر دو بعدی و سه بعدی است. از تصاویر دو بعدی و سه بعدی همچنان در سال ۲۰۲۱ هم استفاده شده است. بسیاری از طراحان معتقدند که استفاده از ترکیب تصاویر دوبعدی و سه بعدی باعث می شود که تاثیر گذاری اثر روی بیننده بسیار بیشتر شود و همچنین حس تازه و جدیدی را به اثر اضافه می کند.

شما ترکیب تصاویر دو بعدی و سه بعدی را تنها در بیزینس های بسیار بزرگ نمی بینید، بلکه در بیزینس های کوچک هم می‌بینید که از این ترفند استفاده بسیار زیادی کرده اند. چرا که تاثیر بسیار زیادی را در اثرگذاری موشن گرافیک ما ایجاد می‌کند.

و اما نکته ای که باید حتما در 5 موشن گرافیک برتر مورد بررسی قرار بگیرد، فونت ها و نحوه نگارش آنها است. یکی از مسائلی که ذهن طراحان را بسیار درگیر می کند، استفاده از فونت ها و نگارش جدیدی است که ممکن است خوانایی مطلب را کمتر کند. در حالی که این قضیه همیشه برای طراحان یک چالش بزرگ بوده است در سال ۲۰۲۱ از نگارش های جدیدی استفاده کرده اند که در آنها قوانین سنتی را کاملاً از بین برده‌اند و نگارش جدیدی را به صورت سورپرایز ارائه داده اند.

در این نگارش جدید که نوشتن پویا نام دارد، به صورت انحنا دادن، چرخاندن و طرح دادن به کلمات و … صورت می گیرد. و اما با بررسی نتایج استفاده از این نوشته های پویا دریافتند که سایت ها و شبکه های اجتماعی که از این نوشته های پویا استفاده می کنند، بسیار جذاب تر هستند و مخاطب بیشتری را به سایت خود می آورند و همچنین میزان اثرگذاری موشن گرافیک را در بیننده بسیار بیشتر می کنند و شما را راحت تر به هدف خود می رسانند.

یکی از 5 ترفند سئو داخلی سایت ها هم استفاده از نوشته ها و محتوای سبز و پویا می باشد و این امر نشان از اهمیت بالای مسئله ی پویایی محتوا ها می باشد.

از طرفی باید بدانید که اندازه کلمات و همچنین رنگ آنها یکی از موثرترین راه ها در جذب مخاطبان است. به طوریکه موشن گرافیک های مختلفی را که نگاه میکنیم، متوجه می‌شویم که طراحان با رنگ ها و سایز های کلمات بازی بسیار زیادی می کند. و زمانی که خود به عنوان یک بیننده به این موشن گرافیک ها نگاه می کنیم متوجه می شویم که چشم خودمان هم این کلمات را دنبال می کند. پس استفاده از آنها بسیار ضروری است.

یکی از مهمترین المان هایی که در 5 موشن گرافیک برتر دیده شده است، استفاده بسیار زیاد و موثر از مورف یا تغییر است. و اما مورف به چه شکلی است؟ اینکه شما یک تصویر را به تصویر دیگر تبدیل کنید و یا یک تصویر را به یک انیمیشن وصل کنید و تبدیل کنید و اینها به صورت زنجیره وار پشت سر یکدیگر باشند.

استفاده از مورف در موشن گرافی یکی از بهترین راه‌هایی است که مخاطب را تا انتهای ویدیو نگه میدارد. وب سایت داران، از این تکنیک در محتوای سایت خود بسیار استفاده می کنند تا مخاطب را در سایت خود نگه دارند و زمان ماندن مخاطب در سایت خود را افزایش دهند. 

یکی از موارد دیگری که در همه ی ۵ موشن گرافیک برتر دیده شده است، استفاده از لوگوی متحرک است. یکی از مواردی است که تاکید بسیاری در برندسازی نیز بر آن شده است. شما باید از لوگو های انیمیشن دار و متحرک استفاده کنید. 

5 موشن گرافیک برتر، بهترین موشن گرافی

مورد دیگری که در 5 موشن گرافیک برتر دیده شده است و ما نیز بر آن تاکید داریم، استفاده از انیمیشن های عمودی است. ولی چرا تاکید بر این موضوع دارد؟ همانطور که میدانید تعداد مخاطبانی که با گوشی موبایل به سایت شما وارد می شوند بسیار زیاد هستند و این تعداد همیشه رو به افزایش است. گوشی موبایل به شکلی است که تصاویر به صورت عمودی بیشتر به چشم می آیند پس شما باید طراحی خود را برای این افراد و این مخاطبان که تعدادشان هم بسیار زیاد هستند آماده کنید. 

از جمله مواردی که در پنج موشن گرافیک برتر دیده شده است، استفاده از از خطوط خود، در طراحی موشن گرافیک است. این روش در طراحی موشن گرافیک ها بسیار موثر واقع شده است. بررسی‌ها نشان داده اند که تاثیر بسیار زیادی را در مخاطب به وجود می آورد. از طرفی از این طراحی می توانید در موضوعات مختلفی استفاده کنید.

به دلیل سادگی این طراحی ها می توانید به راحتی لوگو محصولات و موارد دیگری که مربوط به برند خودتان است و هم چنین موضوعی که مدنظرتان است را به راحتی به نمایش بگذارید. 

از جمله مواردی که در بررسی نشان داده شده است، که تاثیر بسیار زیادی هم دارد، استفاده از تکنیک های چند گانه است. و اما این تکنیک ها به چه منظور هستند؟ از جمله جذاب ترین کارهایی که با این تکنیک ها می‌توان انجام داد، این است که تصاویر دو بعدی و سه بعدی را با یکدیگر ترکیب کنید یا اینکه انیمیشن ها و تصاویر زنده را با یکدیگر ترکیب کنید. اگر که دقت کنید متوجه می‌شوید که بسیاری از موشن گرافیک هایی که در سال اخیر دیده اید، اغلب به صورت ترکیبی و چندگانه هستند. 

نکته دیگری که اغلب طراحان به آن دقت می کنند، در نظر گرفتن انواع افکت های مختلف است. باید بدانید که یکی از راه هایی که میان متن و تصویر و دنیای زنده ارتباط برقرار می کند، استفاده از انواع افکت های مختلف است. 

مسائل مختلفی در رابطه با موشن گرافیک وجود دارد که می توانید بخشی از آنها را در سایت ویکی پدیا موشن گرافیک بررسی کنید.

5 موشن گرافیک برتر، بهترین موشن گرافی

سخن پایانی بررسی 5 موشن گرافیک برتر سال ۲۰۲۱

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، به بررسی 5 موشن گرافیک برتر سال ۲۰۲۱ پرداختیم. با بررسی این موشن گرافیک ها المانهای مشترکی را بین آنها پیدا کردیم و این المان ها را در این مقاله با جزئیات توضیح دادیم. اینها المان های مشترک بودند که باعث موفقیت این موشن‌گرافیک ها شدند.

پس شما نیز اگر که قصد طراحی موشن گرافیک های زیبا و موثری را دارید، باید این المان ها را در طراحی خود دقت کنید. اگر که مهارت کافی در طراحی موشن گرافیک ندارید، این کار را به آژانس ما که دارای متخصصان بسیار ماهر است بسپارید. همچنین مقالات بسیار کاربردی و با اهمیتی در رابطه با مشاوره سئو و همچنین تیزر تبلیغاتی برای شما قرار دادیم که مطالعه ی آن را به شما توصیه می کنیم.

 امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *