رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. کاربرد سئو در چه جایی نمایان خواهد شد؟

کاربرد سئو در چه جایی نمایان خواهد شد؟

کاربرد سئو

با توجه به شرایط حساسی که در یکی دو سال اخیر رخ داده است، بسیاری از کسب و کارها به دنبال فعالیت آنلاین خود رفته اند. و همین باعث شده است که به شدت تاثیر کاربرد سئو در کسب و کار خود شوند. حتی بسیاری از کسب و کارهای سنتی نیز به این نتیجه رسیده اند که نیاز به فعالیت در فضای آنلاین دارند. 

کاربرد سئو به عنوان ضروری ترین و تاثیرگذارترین المان در کنترل هزینه ها، برای فهمیدن و جذب مخاطبان زیاد، مسئله‌ای است که بسیار مطرح است. 

برندها و شرکت های زیادی اعلام کرده اند که سئو تاثیر بسیار زیادی بر روی کسب و کار آنها داشته است. 

سئو چیست ؟

سئو مخفف بهینه‌سازی موتور جستجو است. به عبارت دیگر، سئو به شما کمک می کند تا میزان بازدید سایتتان را بسیار بالا ببرید. 

با استفاده از سئو شما می توانید که خودتان را در گوگل، یوتیوب، بینگ و تمامی جاهای دیگر مطرح کنید و افراد مختلفی را به سایت خودتان بکشانید. 

موتورهای جستجو چگونه عمل می کنند ؟

موتورهای جستجو برای افرادی به کار برده می‌شوند که به دنبال پاسخ سوالات خودشان در سطح اینترنت هستند. 

موتورهای جستجو از الگوریتم ها برای پیدا کردن صفحات بسیار مفید استفاده می‌کنند و بعد بهترین و مفیدترین صفحات مرتبط با کلماتی که کاربر جستجو کرده است را به آنها پیشنهاد می‌دهند.

سه مرحله بسیار اساسی برای عملکرد موتورهای جستجو وجود دارد: خزش،  ایندکس و در نهایت رتبه گرفتن است.

حتما به مقاله ی معرفی پر کاربردترین ابزار سئو سر بزنید.

کاربرد سئو

مهمترین مفاهیم سئو کدام هستند؟

از جمله مهم‌ترین مفاهیمی که در سئو وجود دارند می‌توان به سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال، کلمات کلیدی و سئو محلی اشاره کرد. این موارد از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که در انجام صحیح هر سایتی نباید مورد غفلت قرار بگیرند و با ظرافت خاصی انجام شوند. 

در این قسمت قصد داریم در رابطه با کاربرد سئو و تاثیر آن بر کسب و کارهای مختلفی صحبت کنیم.

1- اولین کاربرد سئو این است که ترافیک ارگانیک را به وب سایت شما می آورد:

ترافیک ارگانیک یکی از مهمترین اتفاق هایی است که برای تمامی تجارت هایی که به صورت آنلاین در حال فعالیت هستند، باید پیش بیاید.

صاحبان کسب و کارهای مختلف به دنبال راه هایی هستند تا تعداد افرادی که در محیط آنلاین در حال فعالیت هستند را به سایت های خودشان بکشانند و سپس آنها را تبدیل به خریداران از سایت خود کنند. 

محل های بسیار بزرگی وجود دارند که باعث میشوند که کسب و کارهای شما بسیار پیشرفت کنند. یکی از آنها گوگل است، و یکی دیگر از آنها یوتیوب است که باز هم افراد بسیار زیادی به یوتیوب سر میزنند.

 آنچه که در این فرایند به شما کمک می کند تا مخاطبان را به سایت خود بیاورید، یک کاربرد سئو با عنوان جذب ترافیک ارگانیک است. 

2- به عنوان کاربرد سئوی دیگر این است که سئو اعتماد و اعتبار برای سایت شما به ارمغان می آورد:

فعالیت‌های مختلفی را می توانید با استفاده از سئو سایت انجام دهید تا اعتبار سایت شما را بالا ببرد. از جمله فعالیت‌هایی که می‌توانید روی سایت خود با استفاده از سئو انجام دهید شامل:

 •  لینک سازی طبیعی
 • رفتار مثبت کاربر
 •  سیگنال های یادگیری ماشین
 • محتوا و المان های بهینه سازی داخلی

ولی به عنوان یک نکته اساسی باید یادتان باشد که مانند زندگی عادی خودتان اعتبار چیزی نیست که با یک لحظه و با یک شب بتوانید آن را به دست آورید. اعتبار نیازمند فعالیت زیاد و درست است.

بررسی راهنماهای  E- A- T مربوط به گوگل، برای اینکه به موفقیت در این قسمت برسید بسیار ضروری است. مقالاتی در این رابطه برای شما قبلاً منتشر کرده ایم که مطالعه ی آنها را حتما به شما توصیه می کنیم. 

نکته ی بسیار با ارزشی که در  اعتبار  وجود دارد این است که، هر چقدر که اعتبار سایت بیشتر باشد، باعث می شود که افراد بسیار بیشتری به سمت سایت شما حرکت کنند و خرید بیشتری را از سایت شما داشته باشند. 

برای مشاهده ی تعرفه سئو سایت، به صفحه ی اختصاصی مشاوره سئو رسانتو مراجعه فرمایید

کاربرد سئو

3- کاربرد سئو به عنوان رابط بین شما و مشتری:

با استفاده از سئو، شما متوجه میشوید که مشتری های شما چه چیزی از شما میخواهند و نیازمندی های آنها چه چیزهایی هستند. ما با استفاده از قسمت های مختلف و آنالیز های مختلف سئو می توانیم سیگنال های بسیار زیادی را در مورد رفتارهای مشتری های خود متوجه شویم و همین باعث بالا رفتن فروش بسیار زیاد سایت های مختلف می شود .

4- کاربرد سئو برای تاثیرگذاری چرخه ی خرید:

 جستجو ها تبدیل به یکی از اصلی ترین و ضروری ترین المان های سئو شده اند. با استفاده از تاکتیک های سئو شما می توانید از سرویس های زیادی برای فروش استفاده کنید .زمانی که سئو را درست انجام دهید، قطعاً در چرخه فروش شما تاثیرات بسیار مثبتی خواهد گذاشت.به عنوان مثال در عبارت  قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی، می بایست میزان سرچ کاربر را در حوزه ی تیزر تبلیغاتی بررسی کنیم اما مسلما عبارت قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی نسبت به عبارت تیزر تبلیغاتی هدفمندتر می باشد.

5- کاربرد سئو در ارتباط برقرار کردن با محیط وب:

با توجه به اینکه محیط وب به طور روزانه و لحظه  ای در حال تغییر است، اینکه شما بتوانید خودتان را در صدر تغییرات به طور مداوم نگه دارید، کاری بسیار سخت است. ولی نگه داشتن خودتان ملزم این است که همیشه نسبت به تمامی تغییراتی که در محیط وب به وقوع می‌پیوندد، شما باید آگاه باشید. اگرچه نسبت به تمامی این اتفاقات و تغییرات آگاه باشید، قطعاً همیشه در صدر تمامی اتفاقات مثبت خودتان خواهید بود. و این کاری است که سئو برای سایت شما انجام می دهد. 

چگونه سایت خود را برای گوگل بهینه سازی کنیم؟

گوگل از بیش از ۲۰۰ فاکتور برای رتبه دادن به سایت‌ها استفاده می‌کند. هیچکس نسبت به این ۲۰۰ فاکتور اطلاعات کاملی ندارد. تمام این اطلاعات به صورت تجربی به دست می آیند. یعنی افراد سئوکار به صورت تجربی فعالیت هایی را بر روی سایت خود انجام می دهند، سپس متوجه می‌شوند که آیا نتیجه این فعالیت ها مثبت بوده است یا منفی.

 به همین دلیل ما همیشه توصیه می کنیم که اگر که اطلاعات کافی برای سئو کردن سایت خود ندارید، این فرایند را حتماً به افراد متخصص در این زمینه بسپارید و اجازه دهید که کارهای سئو سایت شما را افراد متخصص انجام دهند. 

کاربرد سئو

مهمترین اهداف سئو چه هستند؟

در انجام سئو اهدافی وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کاربرد سئو در افزایش فروش سایت
 •  استفاده از کاربرد سئو در برندسازی
 •  استفاده از کاربرد سئو در بالا بردن بازدید سایت

و موفقیت‌های بسیار زیاد دیگری که تنها از طریق سئو و کاربردهای آن شدنی هستند. 

ضرورت استفاده از سئو در چیست؟

همانطور که خودتان می‌دانید تجارت های مختلفی هستند که برای اینکه برندسازی کنند و یا اینکه فروش بیشتری داشته باشند و موارد بسیار زیاد دیگری، هزینه ی بسیار زیادی را صرف می‌کند. معمولاً هزینه های بسیار زیاد، نتایج لحظه ای خوب به بار می آورند و فقط بودجه زیادی را از صاحبان کسب و کارهای مختلف می گیرند. 

نکته ای که در اینجا مطرح است این است که، یکی از دلایل عمده ای که از سئو استفاده می‌شود این است که با استفاده از آن هزینه ی بسیار زیادی را صرفه جویی می کنیم.

با استفاده از سئو علاوه بر این که در هزینه ها صرفه جویی بسیار زیادی می‌ شود، تاثیر و کارایی بسیار زیادی نیز در روند رشد سایت ایجاد می کند.

 

ما مطالعه مقاله های مربوط به موشن گرافیک و ساخت تیزر تبلیغاتی را به شما توصیه می کنیم. 

سخن پایانی

 در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، در رابطه با کاربرد سئو صحبت کردیم. با استفاده از سئو، می توانیم کارهای بسیار زیادی را رقم بزنید. می توانیم تحول بزرگی در شغل، کسب و کار و درآمد خودمان ایجاد کنیم. و همه این موارد را برای شما مطرح و مورد تحلیل قرار دادیم.

 آژانس ما، همیشه آمادگی گرفتن پروژه های مربوط به خدمات سئو شما را دارد. و ما میتوانیم به بهترین شکل ممکن فعالیت های سایت شما را انجام دهیم و شما را به اهدافتان برسانیم.

از اینکه  مقاله سایت ما را مطالعه کردید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

2 پاسخ

  1. با سلام
   ممنون از همراهی شما
   از طریق راه های ارتباطی که برای شما قرار داده شده است، می توانید با نتخصصین ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *