رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. دیجیتال مارکتینگ
 4. »
 5. تولید محتوا
 6. »
 7. 7 نکته که برای ساخت موشن گرافیک خوب نیاز دارید

7 نکته که برای ساخت موشن گرافیک خوب نیاز دارید

موشن گرافیک

موشن گرافیک یک ابزار ارتباط بصری فوق العاده است، اما برای ساختن آنها به کار و تخصص بیشتری نسبت به محتوای تصویری و یا متنی نیاز است. برای ساخت موشن گرافیک خوب، به یک موشن گرافیست خوب، مواد اولیه کافی و ابزار کاربردی نیاز دارید. ما تعداد زیادی موشن گرافیک تا کنون ساخته ایم که در این مسیر موارد زیادی را تست کرده ایم، بنابراین در مورد چیزهای مهمی که هم محصول نهایی و هم فرآیند شما را در طول مسیر ایجاد یا خراب می کند، چیزهای زیادی یاد گرفته ایم.

7 کلید برای ساخت موشن گرافیک عالی

برای کمک به جلوگیری از این اشتباهات، ما ۷ موردی را که برای ساخت موشن گرافیک خوب نیاز دارید، از ابتدا تا انتها به اشتراک می گذاریم که بعضی از این موارد تجربه ها، نکات و مواردی است که ما در این راه به آن ها رسیده ایم. مهم نیست اندازه تیم شما چند نفر باشد، این نکات مواردی هستند که در هر تیم ساخت موشن گرافیک باید رعایت شود.

برای عوامل تاثیرگذار در تعرفع ساخت موشن گرافیک، به مقاله ی بررسی تعرفه موشن گرافیک مراجعه فرمایید

موشن گرافیک ؛ موشن گرافی سایت رسانتو

1- وجود یک مسئول برای مدیریت پروژه

موشن گرافی نیاز به یک مدیر پروژه حرفه ای دارد. سکانس های با تعداد بالا، آبجکت های زیاد و زمان دِدلاین دقیق وجود دارد که اگر نتوانید این موارد را مدیریت کنید پول و زمان شما هدر میرود. شما به یک مدیر پروژه یا تهیه کننده نیاز دارید تا همه چیز را به چالش بکشد و کشتی تیم شما را هدایت کند.

آن‌ها خلاصه‌ای از داستان را می‌سازند برنامه تولید را مدیریت می‌کنند، مراقب زمان صرف شده به روی کار هستند، منابع مورد نیاز تولیدکنندگان محتوا را دریافت می‌کنند، تیم‌ها را هماهنگ می‌کنند، بازخورد مشتریان را دریافت می‌کنند، و هر کاری که باید انجام شود انجام می‌دهند تا مطمئن شوند کارها به خوبی پیش می‌رود. مهمتر از همه، آنها اطمینان حاصل می کنند که تمام کارها در خدمت هدف پروژه است.

2-یک سناریو خوب و کامل

 برای ساخت موشن گرافیک خوب هم می بایست، داستانی قانع کننده را روایت می کنیم و معمولاً با یک فیلمنامه قوی شروع می شود. حتی اگر در حال تولید یک فیلم 30 ثانیه‌ای هستید، همچنان برای ساختن داستان به یک سناریو خوب نیاز دارید. هنگام نوشتن سناریو برای ساخت موشن گرافیک قوانین متفاوتی اعمال می شود. این شامل مواردی مانند ساختار داستان، تعداد کلمات، سرعت و انتخاب کلمات است، بنابراین مطمئن شوید که نویسنده سناریوهای شما این الزامات را درک کرده است.

3-طراحی به صورت سبک و تمیز

مهم نیست که موشن گرافیک شما چقدر ساده است، نیاز دارید تا به کمک اسکریپت و پلاگین های کاربردی موشن خود را تا حد امکان سبک کنید. این امر به دلیل این مهم است که اگر شما توانایی استفاده صحیح از این موارد را نداشته باشید حتی در یک پروژه کوچک به مشکلات زیادی برخورد میکنید و یک پروژه سنگین جلوی شما قرار میگیرد. علاوه بر این موارد ممکن است یک مشکل کوچک مثل غلط املایی و یا خرکت اشتباهی در کار شما باشد که نیاز به ویرایش مجدد داشته باشد و اگر پروژه خود را سنگین کرده باشید با یک مشکل اساسی روبرو هستید.

4-قدرت پیاده سازی هنر

موشن گرافیک هیجان انگیز است زیرا به طراحان فرصتی می دهد تا مهارت های خود را واقعاً منعطف کنند. اما برای طراحی باید پارامترهایی را تعیین کنید. ویژوال ها باید داستان، سبک، برند و مهمتر از همه هدف پروژه را دنبال کنند. این به طور کلی نیاز به یک AD با چشمی ماهر دارد، کسی که بتواند ظاهر و احساس کلی کار، از جمله انیمیشن و طراحی را شکل دهد.

5-طراحی بدون نقص

موشن گرافیک در صنعت تبلیغات یک هیولا است، بنابراین تصمیمات در طراحی (مانند فیلمنامه های حرکتی) رسانه را تحت تاثیر قرار میدهند. طراحی عالی با داستان ارتباط برقرار می کند، از نظر احساسی بیننده را درگیر می کند و پیام درست را ارائه می دهد. طراحان باید در زمینه های ارتباط بصری، تجسم داده ها و طراحی حرکت به خوبی آشنا باشند.

6-هر کسی موشن گرافیست نیست

در ساخت موشن گرافیک همه چیز حرکت است. اما این به این معنی نیست که هر کسی توانایی تولید این نوع محتوای ویدیویی را دارد و اگر شما فکر میکنید هرکسی با یکم تجربه توانایی ساخت موشن گرافی کاربردی برای شما دارد سخت در اشتباه هستید.

7-داشتن یک سیاست کاری

قبل طراحی استوری بورد برای ساخت موشن گرافیک خود باید بدانید برای چه چیزی موشن گرافیک طراحی میکنید و سیاست کار خود را بدانید که آیا این موشن جنبه تبلیغاتی دارد یا برای برندسازی استفاده میشود. اگر سیاست خود را مشخص نکنید ممکن است هرچند موشنی خوب داشته باشید اما بازخوردی برای شما نداشته باشد.

برای مشاهده تعرفه ی ساخت موشن گرافیک رسانتو، به صفحه ی اختصاصی موشن گرافیک مراجعه فرمایید

ساخت موشن گرافیک

3 نکته جهت همکاری بهتر با تیم ساخت موشن گرافیک

وقتی قطعات متحرک زیادی دارید، چیزهای زیادی برای مدیریت وجود دارد. این نکات را در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که تیم خلاق شما با هم بهترین موشن گرافیک ممکن را تولید می کند.

  • هماهنگی کامل تیم

   حتی اگر کسی برای کمک به یک فعالیت خاص – مثلاً استوری‌برد – وارد شود، آنها هم باید بدانند که هدف پروژه چیست. این بر نحوه برخورد آنها با کارشان تأثیر می گذارد و حتی ممکن است به پیشنهادهای بهتری منجر شود.

  • در هر مرحله با کاربر خود هماهنگ باشد

   برای اطمینان از اینکه کارها تا حد امکان روان پیش می رود، از مشتریان بخواهید در هر مرحله کار شما را تایید و امضا کنند. به این ترتیب وقتی محصول نهایی را می بینند هیچ شگفتی بزرگی وجود ندارد.

  • ایده ها را زود و اغلب به اشتراک بگذارید.

   همکاری خلاقانه یک الزام در کار است. همه شما یک هدف مشترک دارید: ایجاد کار خلاقانه بزرگ. بنابراین، همه باید در فرآیند خلق ایده و کار کنند. مطمئناً نمی‌خواهید روی انگشتان پا بگذارید، اما ما متوجه می‌شویم که یک گفتگوی سالم – حتی بحث – اغلب منجر به کار بهتری می‌شود.

تاثیر موشن گرافیک بر سئو سایت

همانطور که در سایر مقاله ها به آن پرداختیم، محتوا های ویدیویی از میزان اثربخشی بسیار بالایی در حوزه ی سئو سایت برخوردار هستند که بهترین سایت های سئو از آن استفاده کرده اند و آن هم به دلیل علاقه ی کاربران به این نوع از تولید محتوا است.در کنار اینکه برای سئو سایت خود از موشن گرافیک استفاده می کنید، می توانید از تیزر تبلیغاتی ها هم برای معرفی محصولات و برند خود استفاده کنید.

به کمک این محتوا های ویدیویی ترافیک سایت خود را افزایش خواهید داد و با کاربران و موتور های جستجو تعامل بهتری را رقم خواهید زد، که به طور مستقیم بر روی سئو سایت شما تاثیر بسزایی را خواهد گذاشت.

نتیجه گیری بحث 7 نکته که برای ساخت موشن گرافیک خوب نیاز دارید

در این مطلب از سایت رسانتو، در ابتدا تعریفی از موشن گرافیک ارائه دادیم و سپس به سراغ کلیدهایی برای داشتن یک موشن گرافیک عالی رفتیم و 7 کلید طلایی را به شما ارائه دادیم. در ادامه ی کار به شما توضیح دادیم که با تیم ساخت موشن گرافیک به چه شکلی همکاری کنید و تیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد. آزانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو توانایی و تجربه ی ساخت موشن گرافیک ها را در کارنامه ی خود دارد و تا به حال پروژه های زیادی را در این راستا انجام داده است. شما هم می توانید ساخت موشن گرافیک خود را به ما بسپارید.

امیدوار هستیم در این مقاله توانسته باشید اطلاعات کافی از ساخت موشن گرافیک خوب کسب کنید لطفا نظراتتون رو برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *