رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. دیجیتال مارکتینگ
  4. »
  5. تولید محتوا
  6. »
  7. تصویربرداری با هلی شات

تصویربرداری با هلی شات

در صنعت فیلمبرداری امروز تصویربرداری هوایی یا هلی شات جایگاه ویژه‌ای دارد، استفاده از هلی‌شات یا کوادکوپتر می تواند علاوه بر تصویربرداری از زوایای بالا و ایجاد تصاویر جذاب، ضبط بسیاری از سکانس‌ها را با کمک تکنولوژی ساده‌تر نماید. در این مقاله از سایت رسانتو قصد داریم به نکاتی درباره فیلمبرداری با هلی شات بپردازیم.

هلی شات چیست

اگر بخواهیم یک تعریف علمی و دقیق از هلی‌شات ارائه دهیم باید گفت که هلی‌شات در نوعی شی پرنده بدون سرنشین است که یک دوربین را با خود حمل کرده و امکان تصویربردای و ثبت تصاویر از زوایای بالا را برای تصویربردار امکان پذیر می‌سازد. این وسیله با کمک یک هدایت کننده دیجیتال هدایت شده و شخص هدایت کننده زوایای پرواز هلی شات را تعیین می‌کند.استفاده از هلی‌شات در انواع فیلمبرداری از مجالس، تولید فیلم‌های سینمایی و … کمک می کند تا تصاویر از زوایای بالا و یا زوایایی که مخاطب تاکنون نتوانسته است ببیند ضبط و نمایش داده شود. 

اختراع هلی شات باعث شد تا آرزوی ثبت تصاویر از آسمان محقق شده و ایده‌های بدیعی برای عکاسی و فیلمبرداری در اختیار تصویربرداران قرار گیرد.از جمله ویژگی های استفاده از هلی‌شات در تصویربرداری امکان عکاسی با هلی‍‍‌شات بدون کمترین لرزش است. عدم حرکات اضافه دوربین و یا لرزش آن در فیلمبرداری با هلی‌شات سبب بالاتر رفتن کیفیت تصاویر ارائه شده خواهد بود.

کیفیت تصاویر با هلی شات

همانطور که در مقاله ی مشاوره سئو هم در رابطه با اهمیت تصاویر صحبت کردیم، گفتیم عدم لرزش و تکان های دوربین در تصویربرداری با هلی شات ضامن کیفیت تصاویر ارائه شده با این دستگاه است، دوربین‌هایی که روی هلی شات نصب می شوند مجهز به قطعه ای به نام گیمبال هستند، گیمبال قطعه‌ای است که تمامی لرزش ها و حرکات اضافه دوربین در زمان پرواز و تصویربرداری را کاملا خنثی کرده و نتیجه کار بسیار شفاف، واضح و با کیفیت عالی خواهد بود.

هلی شات ، تصویربرداری با هلی شات رسانتو

هلی شات چه کاربردی دارد

استفاده از کوادکوپتر یا هلی شات امروزه با اهداف متعددی صورت میگیرد، امروزه در ساخت تیزرهای تبلیغاتی، آتلیه ها، فیلمبرداری عروسی، مستندسازی، بازبینی پروژه‌ها، نقشه برداری، تصویربرداری و عکسبرداری هوایی، امداد و نجات و …. از هلی‌شات استفاده می‌شود.هلی شات می تواند از زوایای بالا و بسیاری از زاویه هایی که امکان فیلمبرداری به صورت دستی وجود ندارد تصاویر با کیفیت و مناسبی در اختیار فیلمبردار قرار دهد.

می توان از دستگاه هلی شات یا کوادکوپر به عنوان بخشی از فعالیت تصویربرداری استفاده تجاری کرد و در برگزاری  ایونت مارکتینگ ها از آن استفاده کرد. در حال حاضر تصویربرداری با استفاده از هلی‌شات بخش اصلی بسیاری از پروژه های نام برده و یا تصویربرداری در مجالس و کلیپ های عروسی است. به ویژه در ساخت فیلم های مستند با توجه به امکان فیلمبرداری از تمام زوایا هلی شات می تواند تصاویر بدیع و منحصربه فردی در اختیار شما قرار دهد تا با فروش آنها علاوه بر جلب رضایت مخاطب به درآمد مناسبی دست پیدا کنید

تخصص کار با هلی شات

شاید این سوال برای شما مطرح باشد که آیا کار کردن با هلی شات تخصص و مهارت خاصی نیاز دارد. باید بگوییم که این دستگاه به اندازه ای پیشرفته وهوشمند است که هر فردی می تواند به راحتی با آن کار کند، در واقع هدایت کردن دستگاه هلی‌شات کار سختی نیست و بیشتر به هدایت یک اسباب بازی کنترلی شباهت دارد، اما برای این که بتوانید تصویربرداری یا عکس برداری های دقیق و حرفه ای به کمک این دستگاه داشته باشید نیاز است که مهارت‌های لازم را کسب کنیددر واقع برای کار کردن به صورت حرفه‌ای با هلی شات شما باید هم مهارت کنترل دستگاه را داشته باشید و بتوانید هلی‌شات را با سرعت مناسب و در زوایای دلخواه و برتر به پرواز درآورید و هم در صنعت فیلمبرداری مهارت کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین زوایا را برای ثبت تصاویر شکار کنید. پس اگر قصد درآمد زایی با استفاده از تصویربرداری هوایی داشته باشید بهتر است که مهارت‌های لازم در این زمینه را کسب کنید.

آیا امکان تهیه هلی شات برای هر کسی وجود دارد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید یک مسئله را توضیح دهیم، هلی شات در واقع عملی است که یک کوادکوپتر مجهز به دوربین انجام می دهد، اما در میان مردم با نام هلی‌شات شناخته می شود، پس واقعیت این است که یک کوادکوپتر تصویربردار با کمک هلی‌شات تصاویر هوایی را ضبط می‌کند.

هلی شات ، تصویربرداری با هلی شات رسانتو

به طور مثال اسباب بازی های پرنده ای که قابلیت کنترل از راه دور دارند نیز نوعی کوادکوپتر هستند، از آنجایی که استفاده از کوادکوپتر تصویربردار یا همان هلی شات ممکن است با سوء استفاده های جاسوسی یا خرابکارانه همراه باشد.استفاده از این دستگاه ها نیاز به اخذ مجوز دارد، به ویژه زمانی که قصد خرید یک هلی شات با برد بیش از 500 متر و مجهز به GPS داشته باشید حتما باید از قوانین خرید این دستگاه‌ها مطلع باشید. اما برای کوادکوپترهای اسباب بازی یا نیمه حرفه‌ای و مبتدی نیازی به دریافت مجوز نیست.

قیمت دستگاه هلی شات

این دستگاه در برندهای متنوع و با کاربردهای مختلفی عرضه می شود، بنابراین بسته به کاربردها و امکاناتی که دستگاه هلی‌شات دارد قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. در بسیاری از شرایط نیازی به خرید یک دستگاه هلی شات گران قیمت یا حرفه ای نیست به ویژه اگر در حال یادگیری مهارت فیلمبرداری با هلی‌شات هستید بهتر است از دستگاه های ارزان قیمت تری استفاده کنید. دستگاه کوادکوپتر به دو صورت چهار و هشت پره وجود دارد که کاربردهای مختلفی در زمینه تصویربرداری ارائه می‌دهند.

 

نکات مهم و کاربردی در هنگام خرید هلی شات

1.داشتن خدمات پس از فروش

از مهمترین مواردی که هنگام خرید هلی شات باید در نظر داشته باشیم این است که از شرکتی معتبر با خدمات پس از فروش مناسب خرید کنیم. شرکتی مناسب است که لوازم جانبی دستگاه شما را تامین کند و سرویس مناسبی برای مشکلات احتمالی ارائه کند.

2. داشتن قابلیت های هوشمند

یکی از ویژگی های هوشمند، ویژگی دنبال کننده سوژه یا ActiveTrack که باعث میشود هلی شات های بدون سرنشین به راحتی سوژه موردنظر را با جزئیات مناسبی ثبت کنند. پس به یاد داشته باشیم که همگام خرید قابلیت های هوشمند دستگاه مدنظر خود را بررسی کنیم.

3. دارای ایمنی مناسب و قابل اطمینان برای پرواز

از دیگر مواردی که باید حتما مدنظر داشته باشیم این است که ایمنی هلی شات را مورد بررسی قرار دهیم. بهترین هلی شات ها آن هایی هستند که دارای موقعیت یابی دقیقی باشند، یعنی توانایی آن را داشته باشند که به صورت اتوماتیک به محل پرواز خود بازگردند.

4. در طول کار نگران زمان نباشید

بیشترین مدت زمانی که یک هلی شات بتواند پرواز کند 31 دقیقه است، میانگین مدت زمانی که پرواز میکنند 20 دقیقه است. پس اگر هلی شات بالای 20 دقیقه بتواند پرواز کند ویژگی خوبی است که خب این ویژگی بالطبع در هزینه آن نیز موثر است.

5. قابلیت تشخیص مانع

یکی از ویژگی های یک هلی شات حرفه ای داشتن قابلیت تشخیص موانع است. این ویژگی سبب میشود که دستگاه ما دچار آسیب نشود و در مدت بیشتری قابل استفاده باشد.

تیزر تبلیغاتی با هلی شات

از روش های نوین در امر ساخت تیزر تبلیغاتی، استفاده از هلی شات ها است.قطعا در تبلیغات تلویزیونی مشاهده کرده اید که تصاویر از ارتفاع زیاد گرفته شده، این سکانس از تیزر تبلیغاتی ها با هلی شات گرفته شده که از جذابیت بصری بسیار بالایی برخوردار هستند و مخاطب هم با آن ارتباط بسیار خوبی را برقرار می کند.

جمع بندی نهایی بحث هلی شات

هلی شات یا کوادکوپتر تصویربردار یک وسیله کاربردی و مدرن است که در تصویربرداری صنعتی و یا تبلیغاتی از آن استفاده می شود، استفاده از این دستگاه به واسطه قیمت گرانی که دارد و همچنین هزینه‌های نگهداری باعث می‌شود که پروژه فیلمبرداری مورد نظر به لحاظ قیمت، گرانتر از فیلمبرداری معمولی باشد، اما باید در نظر داشت که ضمن فیلمبرداری از زوایای دیدنی و جذاب کیفیت فیلمبرداری با این دستگاه نیز بسیار بالا است. 

در برخی شرایط و استفاده از دستگاه های هلی شات حرفه ای نیاز به اخذ مجوز قانونی دارد. همچنین برای بهره برداری حرفه‌ای از این دستگاه باید مهارت لازم در پرواز و کنترل پرنده و همچنین قوانین فیلمبرداری و عکاسی داشته باشید. شما می توانید انجام چنین تصاویر تخصصی و با کیفیتی را به ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *