رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

مقدمه

نورپردازی سه بعدی یکی از شیوه های زیبا سازی فضاها است که امروزه سوای از تبلیغات در بسیاری از جاها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع با این روش کاسب ها سعی می کنند تا فضایی زیبا و آرامش بخش را برای مشتریان خود فراهم بسازند.

تجربه نشان داده است فضایی که با نورپردازی سه بعدی یا همان ویدئو مپینگ مزین شود بسیار بهتر جلب توجه می کند و مشتریان را به آنجا می کشاند. امروزه این روش یکی از کارهایی است که برای زیبا سازی در معماری داخلی فضاها و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نورپردازی سه بعدی با ویدئو مپینگ اگر چه هزینه ای مازاد را تحمیل می کند ولی این هزینه باعث می شود مکانی که در آن این شیوه اجرا شده است بسیار بهتر مورد اقبال عموم قرار بگیرد و اصلا نشستن در آن فضا حس خوبی را منتقل کند. نورپردازی سه بعدی

نمونه کارهای ویدئو مپینگ

شاید تعجب کنید ولی نورپردازی سه بعدی این توانایی را دارد تا حس آرامش یا هیجان را به آدم ها منتقل نماید. به طور مثال در یک کنسرت شرکت می کنید لازمه یک چنین جایی حس هیجان است که با یک نورپردازی فوق العاده می توان به آن دست پیدا کرد.

یا تصور کنید برای عکاسی به آتلیه یا فضایی که به نورپردازی سه بعدی مجهز شده است مراجعه کردید. هارمونی رنگ ها در کنار یکدیگر فضایی رویایی و زیبا را به وجود می آورد و عکس هایی که در آنجا گرفته می شود بسیار دیدنی خواهد بود.

استفاده از نورپردازی امروزه موارد استفاده زیادی دارد و این شیوه توانسته است به بهتر شدن میزان فروش و یا استفاده مکان های تجاری و تفریحی کمک شایان توجهی بکند. در ادامه قصد داریم بعضی از کاربردها را نام برده و مختصر برای شما خواننده عزیز معرفی کنیم.

شاید تعجب کنید ولی نورپردازی سه بعدی این توانایی را دارد تا حس آرامش یا هیجان را به آدم ها منتقل نماید. به طور مثال در یک کنسرت شرکت می کنید لازمه یک چنین جایی حس هیجان است که با یک نورپردازی فوق العاده می توان به آن دست پیدا کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعرفه و خدمات، به صفحه ی اختصاصی ویدئو مپینگ در رسانتو مراجعه فرمایید.

نورپردازی سه بعدی

موارد کاربرد نورپردازی سه بعدی

امروزه ویدئو مپینگ کاربردهای خود را دارد و در جاهای زیادی مورد بهره برداری قرار می گیرد. استفاده از این شیوه کمک می کند تا فضاهایی زیبا و رویایی برای آدم ها ایجاد شود. در ادامه بعضی از این موارد کاربرد را نام برده و مختصر توضیح می دهیم. نورپردازی سه بعدی

نمای ساختمان‌ها و سازه‌ها

نورپردازی 3 بعدی می‌تواند نمای ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف را به شکل جذابیت‌افزا به تصویر بکشد. این تکنیک به طور ویژه در شب‌های تاریک بسیار مؤثر است و به عنوان یک ابزار بازاریابی و تبلیغاتی در صنعت مشاغل املاک، هتل‌ها، مراکز خرید و…

فضای داخلی استودیوها

استودیوها یک از مکان هایی هستند که از نورپردازی سه بعدی استفاده کرده و برنامه های خود را در آنجا آماده می نمایند. استفاده از نورپردازی زیبا کمک می کند تا بینندگان تلویزیونی از دیدن فضای برنامه لذت ببرند و جذبش شوند.

در بسیاری از این استودیوها گاهی برنامه هایی تولید می شود که هوای مسابقه ای و هیجانی دارد و برای این که هیجان را به مخاطب تلویزیونی منتقل نمایند از دکور پردازانی استفاده می کنند که بتوانند با تلفیق نورهای مختلف به وسیله ویدئو مپینگ آن بستر را جذاب فراهم نمایند.

استیج های اجرای کنسرت

کنسرت یکی از برنامه هایی است که طرفداران زیادی دارد و سالانه افراد زیادی را به سالن های مخصوص به خود می کشد. در این سالن ها بسته به نوع موسیقی افراد به دنبال آرامش یا هیجان هستند. معمولا سالن ها با انجام نورپردازی سه بعدی بستر این هیجان یا آرامش را فراهم می آورند.

تحقیق متخصصان نشان داده است که تلفیق بعضی رنگ ها با هم و اجرای سریع آنها می تواند حس هیجان را به چنین مکان هایی بیاورد تا بینندگان کنسرت با آن بهتر ارتباط برقرار کرده و همراهی نمایند به همین منظور نباید ایجاد یک دکور مناسب را در چنین جاهایی فراموش کرد.

سن سالن های عروسی

یکی از جاهایی که وجود نورپردازی سه بعدی در آن ضروری می باشد سن سالن های مخصوص عروسی یا تالارها است. هر انسان یک بار در طول عمرش ازدواج می کند و برای این منظور به دنبال سالن ها یا فضاهایی می رود که بتواند حس شادی را بهتر به او و اطرافیانش منتقل کند.

وجود داشتن یک نورپردازی عالی کمک می کند تا یک شب خاطره انگیز در یاد عروس، داماد و مهمانانشان به جا بماند. امروزه بسیاری از افراد در زمان اجاره چنین فضاهایی به دکور و رقص نورش توجه می کنند زیرا می خواهند کیفیت مراسمشان عالی باشد و هر بار که فیلمش را می بینند خود را در آن فضا حس کنند.

جشنواره های ملی و میهنی

یکی از جاهایی که سالانه در روزی خاص از نورپردازی سه بعدی بهره برده می شود جشنواره های ملی یا میهنی است. این جشنواره ها مثل عید یا بیست و دوم بهمن از اهمیت خاصی برای مردم و سیاسیون برخوردار هستند.

این مراسم ها به علت اهمیت بالایی که دارند بسیار مورد توجه هستند و معمولا توسط افراد بسیار زیادی در سطح منطقه یا جهان رصد می شوند. در این مراسم ها معمولا برجی مثل آزادی یا میلاد را متناسب با آن جشن مهیا می کنند و برای عموم با نورپردازی مناسب به نمایش می گذارند.

تبلیغات بر روی سازه های بزرگ

یکی از شیوه های تبلیغاتی که در سالیان اخیر بسیار رواج پیدا کرده به وسیله نورپردازی سه بعدی است. در این شیوه ساختمان بزرگی را شرکت ها اجاره می کنند و به وسیله پروژکتور تبلیغات خود را بر روی آن برای عموم به نمایش در می آوردند.

خوبی این روش این است که چون ساختمان بزرگ است از فواصل دور دیده می شود و افراد زیادی می توانند آن تبلیغات را مشاهده کنند و اگر تبلیغ موثر بیفتد به اهدافی که سفارش دهنده تبلیغ از قبل مشخص کرده است خواهد رسید. نورپردازی سه بعدی

سالن های آمفی تئاتر

تئاتر یکی از نمایش هایی است که قدمت بسیار زیادی دارد و در سالن های خاصی اجرا می شود. در سالیان اخیر متصدیان تئاتر از نورپردازی سه بعدی برای ایجاد هیجان در نمایش ها بهره برده اند تا تئاتر هم از این قافله عقب نیفتد و بتواند مخاطبانش را حفظ نماید.

معمولا تئاترهایی که از این شیوه برای جذابیت استفاده می کنند مخاطبان بیشتری را به سالن نمایش می کشانند و مخاطب را با هیجان یا آرامش نمایش همگام می نمایند. در واقع نورپردازی مناسب کمک می کند تا نمایش تا مدت های زیادی در خاطر بینندگانش بماند.

نورپردازی سه بعدی

مقاله ای خواندنی درباره نرم افزارهای کاربردی در صنعت موشن گرافیک در لینک اختصاصی

کافه ها و رستوران ها

امروزه محیط های تجاری هم برای جذب مشتریان از نورپردازی سه بعدی بهره می برند. مشتریان به محیط هایی که جذب بالایی دارند علاقه بیشتری نشان می دهند. همین مورد باعث شده است تا صاحبان کسب و کار به دکور داخلی کافه و رستوران های خود توجه نمایند.

ویترین مغازه ها

یکی دیگر از جاهایی که امروزه برای جذب مشتری از نورپردازی سه بعدی بهره می گیرند ویترین مغازه ها است. تجربه ثابت کرده است مغازه هایی که ویترین های جذابی دارند مشتریان بیشتری را ترغیب به خرید از خود می نمایند برای همین ضروری است مغازه داران ویترین خود را با نورپردازی مناسب جذاب تر کنند.

صنعت بازی‌سازی

در تولید بازی‌های ویدئویی، نورپردازی 3 بعدی می‌تواند به ایجاد محیط‌های واقع‌گرایانه و جذاب کمک کند. استفاده از افکت‌ها و تغییر روشنایی به شکل دقیق، تجربه بازی را بهبود می‌بخشد.

صنعت سینما

نورپردازی سه‌بعدی (3D lighting) در صنعت سینما، به‌عنوان یکی از عوامل مهمی که در تولید فیلم‌ها نقش دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نورپردازی 3D در سینما به کارگردانان و تیم تولید فیلم کمک می‌کند تا صحنه‌ها و جلوه‌های ویژه‌ای را که به تصویر کشیده می‌شوند، به شکلی زیبا و بصریا جذاب به نمایش بگذارند.

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و دانستید امروزه اجرای نورپردازی سه بعدی یا مپینگ در بسیاری از جاها برای ایجاد حس آرامش یا هیجان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این شیوه از دکور کمک می کند تا کسب و کارها مشتریان بیشتری را به سمت خود می توانند جذب نمایند.

در آخر لازم به یادآوری است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در امر طراحی ویدئو مپینگ بر روی برج ها و فضاهای داخلی این آمادگی را دارد تا آن را برای شما صاحبان کسب و کار تجاری مهیا سازد. برای به دست آوردن اطلاعات کافی در زمینه قیمت و کیفیت با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.