رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

نمونه کارهای همایش رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو همراهی با تجربه در مسیر توسعه کسب و کار شماست. ما با ارائه خدمات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنیم تا در این راه گام‌هایی مطمئن بردارید. تماس شما با ما می‌تواند شروع کننده‌ی این مسیر باشد،  برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.
برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و دریافت جزئیات، با ما تماس بگیرید.

همایش چیست؟

همایش گردهمايي است رسمي ، متشكل از متخصصين و افراد با تجربه كه در آن ضمن طرح تازه هاي علمي، نتايج تحقيقات و پژوهشهاي انجام شده در موضوع علمي مشخص بصورت ارائه مقاله ، سخنراني و پوستر برگزار مي گردد. كنگره داراي سخنرانان متعدد بوده و بصورت دوره اي از يك تا پنج سال يكبار تكرار مي گردد. طول مدت كنگره معمولا سه روز يا بيشتر مي باشد . براي برگزاري هر كنگره تشكيل تعدادي كميته تخصصي ضرورت دارد.

رویدادهای بین المللی دارای ویژگی هایی است

 • به تصويب هيئت وزيران رسيده باشد .
 • با مشاركت يك يا چند سازمان يا انجمن تخصصي خارجي برگزار شود .
 • داراي هدف و موضوع بين المللي باشد ( مخاطباني از مليت هاي گوناگون داشته يا موضوع مورد علاقه مليت هاي مختلف را مورد بحث قرار دهد).
پخش ویدیو

مواردی که باید در برگزاری همایش مورد توجه قرار دهید:

 • قبل از شروع هر کاری باید تیم منسجم و باسوادی داشته باشید. اعضای تیم بسیار بااهمیت هستند.
 • اهداف خود را مشخص کنید. حتما اهداف بزرگ و کوچک را روی کاغذ برای تیم بنویسید چرا که شما باید بر اساس اهداف سیاست خود ادامه ی کار خود را مشخص کنید.
 • مخاطبان هدف خود را مشخص کنید. در فرایند آماده شدن برای همایش اگر که شما اطلاعات کافی در رابطه با مخاطبان خود را داشته باشید، می توانید طبق سلیقه ی او همه چیز را جلو ببرید و میزان رضایتشان را بالا ببرید.
 • در راستای اطلاع رسانی تلاش کنید. اگر که شما بهترین همایش را برگزار کنید، ولی به شکل مطلوبی اطلاع رسانی نکنید، افراد خیلی کمی هستند که از همایش شما باخبر می شوند، و همین امر باعث می شود که استقبالی از همایش شما نشود و شما به نتیجه ی مطلوبی از همایشتان نرسید.

ویژگی های مهم همایش چیست؟

در یک همایش موارد مختلفی وجود دارد که باید مورد توجه دقیق قرار بگیرند. در زیر تعدادی از این موارد را برای شما مورد بررسی قرار می دهیم.

موضوع:

ما در مقاله ی مشاوره سئو نیز تاکید زیادی بر موضوع داشتیم. در اینجا هم اولین موردی که باید در یک همایش مورد توجه قرار بگیرد، موضوع همایش است. یک موضوع مشخص باید برای همایش تعیین شود، و بعد موضوعات در آن حیطه ی مشخص شده را باید در همایش مورد تحلیل قرار دهید.

سخنران:

در یک همایش تعدادی سخنران از افرادی که متخصص در حیطه ی موضوع تعیین شده در کنفرانس هستند، باید تعیین شود. پس این نکته باید لحاظ شود که تعداد سخنرانان بیشتر از یک نفر هستند.

انواع همایش:

 • همایش تجاری
 • همایش اقتصادی
 • همایش بازرگانی
 • همایش کارشناسی
 • همایش تحقیقاتی
 • همایش آموزشی

انواع مختلف همایش از نظر برگزاری:

سمینار: در سمینار یک موضوع مشخص می شود. همه ی سخنرانان در مورد موضوع مشخص صحبت می کنند و در نهایت که سمینار به پایان می رسد شرکت کنندگان مطلب جدیدی را یاد گرفته اند.

میزگرد یا نشست: در میزگرد معمولا افراد دور یک میزگرد می نشینند، و به صحبت و تبادل نظر می پردازند. 

کارگاه آموزشی: در این کارگاه ها افراد بیشتر با کار عملی بیشتر آشنا می شوند. و برای مدت کوتاهی با هم هستند. 

اهداف همایش:

 • ایجاد فضایی بسیار مناسب برای انتقال تجربیات بین افراد
 • ایجاد فضایی برای به روز شدن افراد، به صورتی که بعد از همایش افراد با به روزترین اطلاعات در زمینه ی موضوع مورد نظر آشنا شده باشند
 • ایجاد فضایی برای بدست آوردن راهکارهای مناسب برای مسئله ی مورد نظر
 • ایجاد فضایی برای بدست آوردن حامیان مالی در زمینه ی موضوع مورد نظر

سخن پایانی بحث برگزاری همایش:

در این مقاله از سایت رسانتو به بررسی همایش پرداختیم. در ابتدای کار خود کلمه ی همایش را برای شما تعریف کردیم و سپس انواع همایش و تمام نکاتی که شما نیاز دارید تا یک همایش خیلی خوب داشته باشید را برای شما بازگو کردیم. مجموعه ی ما، یعنی مجموعه ی رسانتو تجربه ی برگزاری انواع همایش را در کارنامه خود دارد و تجربه ی بسیار خوبی را برای دیگران رقم زده است و در حال حاضر نیز کاملا آماده ی برگزاری انواع ایونت است. شما می توانید با خیال راحت، انواع ایونت خود را به ما بسپارید.

دلایل برگزاری این رویداد چیست؟

نمایش و ارائه دستاوردهای علمی
آگاهی از موضوعات و نتایج تحقیقات
شناسایی مقالات برتر
بحث و نقد تحقیقات
علاقمند شدن مخاطبان به موضوعات جدید

چگونه اعتبار همایش ها را بسنیجیم؟

برگزاری توسط دانشگاه، انجمن علمی یا یک نشریه معروف
تعداد دفعات برگزاری
نمایه شدن در ISIیا ISC یا Scopus
اعضای هیات علمی
سطح مراسم : ملی یا بین المللی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *