رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

ویدئو مپینگ رسانتو

ویدئو مپینگ یک ابزار جادویی برای جلب نظر مخاطبین شما و ارتقای کسب و کارتان است. ویدیو مپینگ یک تکنیک بصری است که آمار تبلیغات شما را متحول می‌کند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو کنار شماست تا این ابزار را به بهترین نحو و با بالاترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

برای ارتباط با کارشناسان رسانتو، با ما تماس بگیرید.

ویدئو مپینگ

ویدئو مپینگ یا پروجکشن مپینگ، یک تکنیک هنری و تخصصی در زمینه ی تجربه‌های بصری است که در آن، تصاویر و ویدئوها بر روی سطوح سه‌بعدی غیر تخیلی پخش می‌شوند، به طوری که تصاویر به نحوی با ساختار فیزیکی اشیاء ترکیب می‌شوند و به نمایش درآمده و به تجربه‌های تصویری واقع‌گرایانه‌تری تبدیل می‌شوند.

این تکنیک معمولاً در رویدادها و نمایش‌های عمومی، هنری، تجاری و تبلیغاتی استفاده می‌شود تا برای مخاطبان جلب توجه کند و ایجاد تجربه‌های بصری متفاوت و چشم‌نواز کند.

ویدئو مپینگ از اصول طراحی، فنیکالیتی و خلاقیت قوی برای ترکیب تصاویر با سطوح فیزیکی استفاده می‌کند. در این تکنیک، از پروژکتورها برای پخش تصاویر بر روی سطوح اجسام مختلف استفاده می‌شود.

با توجه به شکل و ساختار اجسام، تصاویر به طور دقیق با توجه به ابعاد و زوایای مختلف پخش می‌شوند، به نحوی که به نظر می‌رسد تصاویر با اجسام همگام شده‌اند و برای تماشاگران تجربه‌ی جالب و تازه‌ای ایجاد می‌کنند.

افتتاح سردخانه 32 هزار تنی

اجرای صفر تا صد پروژه ی ویدیو مپینگ سردخانه ی 32 هزار تنی (بزرگترین سردخانه شمال غرب ایران)، واقع در شهرستان تاکستان با حضور هنرمندانی چون داریوش ارجمند و صابر خراسانی، به همراه اجرای سید جواد هاشمی.

توصیه می کنم مشاهده ی تولید تا اجرای این پروژه را از دست ندهید.

در این پروژه احجامی که بر روی صحنه قابل رویت است، متناسب با روند اجرای افتتاحیه، تصاویر اجرا شده بر روی آنها تغییر پیدا می کنند که می توانید با مشاهده ی این پروژه، فصل تازه ای از پروژه های ویدئو مپینگ را مشاهده فرمایید.

شایان ذکر است که مجموعه ی رسانتو با پیاده سازی این پروژه، انقلابی در استاندارد اجرایی مپینگ ایجاد کرده است.

نمونه کارهای ویدئو مپینگ رسانتو

افتتاح سردخانه‌ای با ظرفیت ۳۲ هزار تن در شهرستان تاکستان با حضور هنرمندان معروف ایرانی مانند داریوش ارجمند و صابر خراسانی صورت گرفت. این سردخانه که بزرگترین سردخانه منطقه شمال غرب ایران است، با همکاری سید جواد هاشمی به اجرا درآمده است.

در این پروژه ممتاز، از تکنولوژی مپینگ بهره گرفته شده است. صحنه‌ای که در افتتاحیه به نمایش درآمد، با تصاویری که بر روی آن نمایش داده شد، هماهنگی داشته و با جریان اجرایی هماهنگ شده است.

در سال ۱۴۰۰ و به مناسبت دهه مبارک فجر، مجموعه تبلیغاتی رسانتو با بهره‌گیری از تخصص‌های داخلی خود، پروژه‌ی ویدئو مپینگ ارگ کریمخانی در شهر شیراز را به اجرا درآورد. این پروژه از مراحل طراحی و تهیه تجهیزات تا تولید محتوای ویدیویی و اجرای پروژه به دقت توسط تیم مجموعه رسانتو انجام شد.

تیم نظارتی دارای سابقه‌ای برجسته در زمینه تولید و کارگردانی پروژه‌های نمایشی است. با تکیه بر این توانایی‌ها و تجربیات، مجموعه رسانتو نه تنها به ارائه هنر و فرهنگ معاصر ایران پرداخته، بلکه نقش مهمی در پیشرفت تکنولوژی مپینگ و ارتقاء استانداردهای اجرایی در این زمینه نیز ایفا کرده است.

مجموعه تبلیغاتی رسانتو با تجربه‌ای چشمگیر در زمینه ویدئو مپینگ، تعداد زیادی نمونه کار و پروژه‌های موفق در این حوزه دارد. به عنوان یکی از پیشتازان و برترین ارائه‌دهندگان خدمات ویدئو مپینگ در ایران، مجموعه رسانتو توانسته است تجربه‌های متعدد و الهام‌بخشی را در طراحی و اجرای پروژه‌های ویدئو مپینگ به دست آورد.

نمایش ویدیو درباره ویدیو مپینگ پتروشیمی کیش
نمایش ویدیو درباره ویدیو مپینگ خشایار مدیا
نمایش ویدیو درباره ویدیو مپینگ نیمه شعبان برج آزادی
نمایش ویدیو درباره ویدئو مپینگ برج آزادی
نمایش ویدیو درباره پشت صحنه ویدئو مپینگ برج آزادی
نمایش ویدیو درباره ویدئو مپینگ
نمایش ویدیو درباره ویدئو مپینگ شهرام ناظری
نمایش ویدیو درباره ویدئو مپینگ اتاق شبیه ساز 360 درجه

پروژه ویدئو مپینگ ارگ کریمخانی - شیراز

در سال 1400 و به مناسب دهه مبارک فجر، مجموعه ی تبلیغاتی رسانتو با بهره گیری از افراد متخصص خود، از صفر تا صد اجرای این پروژه را برعهده گرفت.

در این پروژه و دیگر پروژه های اجرا شده توسط رسانتو، از بکارگیری تجهیزات شخصی مجموعه تا تولید محتوای ویدیویی و اجرای پروژه، تمام و کمال توسط مجموعه  رسانتو پیاده سازی شده است.

تیم نظارتی که مجموعه ی رسانتو گرد هم آورده است، با سوابق درخشان در حوزه ی تولید و کارگردانی پروژه های نمایشی، که برای شما در کادر مقابل، قابل مشاهده است.

با ساعت ها بحث و تعمل در اتاق فکر رسانتو، در تمامی مراحل اجرای پروژه، از قسمت ایده پردازی تا مرحله ی تولید و نمایش، پیوسته همراه و همگام تیم اجرایی، در راستای اجرا با حداکثر کیفیت در سطح جهانی فعالیت می کنیم.

تیم کارگردانی در این پروژه، متشکل از؛  مهدی روحی طواف، سید سجاد اسدی و امیرحسین محمدی

نمایش ویدیو درباره ویدئو مپینگ ارگ کریمخانی

ویدئو مپینگ چیست؟

از سال 2004 پروژکتورهای حرفه ای وارد بازار شدند و پدیده ی ویدیو مپینگ به صورت جدی تر دنبال شد، به حدی که الان بزرگترین شرکت های دنیا برای ایجاد محیط تبلیغاتی خود و رو نمایی از محصولاتی جدیدی که تولید کرده اند، از ویدیو مپینگ استفاده می کنند.

حال ویدئو مپینگ به چه معنا است ؟

اگه بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم، با استفاده از ویدئو مپینگ تصاویری را خلق می کنند که هر کسی که آنها را می بیند فکر می کند که تصاویر واقعی هستند در صورتی که آن تصویر واقعی نیستند و یا اینکه کلا چیزی که وجود ندارد خلق می شود.

به حدی این خلق کردن زیباست که چشم هر ببینده ای ر به خود جذب می کند.

توضیح تخصصی تر به این معنا است که ترکیبی از نور و تصویر همراه با صدا و موسیقی که به کمک آن میشود احجام و سطوح نا متعارف را، به سطوح نمایشی ویدئویی تبدیل کرد و با ارائه تصاویر و طرحهای سه بعدی بر روی سطوح هماهنگ با موسیقیِ مناسب، تصاویر نمایشی متفاوتی به ببینده نشان داده شود.

کاربرد ویدیو مپینگ

ویدئو مپینگ یک تکنیک چشم‌نواز و خلاقانه در زمینه ی تجربه‌های بصری است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنیک به عنوان یک ابزار قدرتمند در ایجاد تجربه‌های تصویری منحصر به فرد و تاثیرگذار شناخته می‌شود. در زیر به برخی از کاربردهای ویدئو مپینگ در صنایع مختلف اشاره می‌کنم:

 • در رویدادها و نمایش‌های هنری، ویدئو مپینگ برای ایجاد اثرات تصویری و تجسمی بر روی صحنه‌ها، نمایشگاه‌ها و نمایش‌های هنری به کار می‌رود. این تکنیک می‌تواند تجربه‌های جدیدی را برای تماشاگران ایجاد کند و باعث ترکیب هنر دیجیتال با فضای فیزیکی شود.
 • در تبلیغات محصولات و خدمات، ویدئو مپینگ می‌تواند برای جذب توجه مخاطبان و ارائه پیام‌های تبلیغاتی جالب و خلاقانه به کار رود. از این تکنیک در نمایشگاه‌ها، لانچ‌های محصولات جدید، تبلیغات فروشگاهی و رویدادهای تجاری استفاده می‌شود.
 • ویدئو مپینگ به عنوان یک عنصر بصری جذاب در کنسرت‌ها و موسیقی‌های زنده به کار می‌رود. ترکیب تصاویر و ویدئوها با موسیقی و اجرای زنده می‌تواند تجربه‌ای چشم‌نواز و بی‌نظیر را برای مخاطبان ایجاد کند.
 • ویدئو مپینگ در معماری و طراحی داخلی برای تزئین و تغییر فضاها و ساختمان‌ها با تصاویر و الگوهای دلخواه استفاده می‌شود. این تکنیک می‌تواند ساختمان‌ها و فضاها را به نمایش‌های هنری تبدیل کند.
 • در رویدادهای ورزشی، کنسرت‌های موسیقی و سایر فعالیت‌های سرگرمی، ویدئو مپینگ به عنوان یک عنصر اضافی و تاثیرگذار مورد استفاده قرار می‌گیرد تا تجربه مخاطبان را بهبود بخشد.
 • در صنعت فیلم‌سازی، ویدئو مپینگ می‌تواند برای ایجاد تأثیرات و تجربه‌های ویژه در صحنه‌ها و محیط‌های مختلف استفاده شود.
 • ویدئو مپینگ ممکن است از تکنیک‌های تعاملی مانند تشخیص حرکت یا ورودی‌های دیگر برای تعامل مخاطبان با تصاویر و ویدئوها استفاده کند، به عنوان مثال در معارض و نمایشگاه‌ها.

 

در صنعت سرگرمی و فیلم‌سازی، ویدیو مپینگ به عنوان یک ابزار قدرتمند برای ایجاد جلوه‌های ویژه و جذاب در فیلم‌ها استفاده می‌شود. می‌توانید با استفاده از این تکنیک، صحنه‌های واقعی را به صورت دیجیتالی تغییر دهید و جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌ای را به فیلم خود اضافه کنید.

در طراحی معماری و شهرسازی، ویدیو مپینگ برای نمایش مدل‌های سه‌بعدی و طرح‌های معماری به کار می‌رود. می‌توانید با استفاده از این تکنیک، نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها را به صورت واقع‌گرایانه و زیبا به تصویر بکشید و جزئیات بیشتری را به مشتریان خود نمایش دهید.

ویدئو مپینگ در صنعت تبلیغات و بازاریابی بسیار مؤثر است. با استفاده از این تکنیک، می‌توانید محصولات و خدمات خود را به صورت جذاب و بصری نمایش دهید. مثلاً، مدل‌سازی لباس مجازی بر روی مدل‌ها، تغییر رنگ و طراحی محصولات، یا نمایش افکت‌های ویژه در محیط‌های مختلف به منظور جلب توجه مشتریان.

در رویدادهای زنده و کنسرت‌ها، ویدئو مپینگ می‌تواند برای تغییر و تزئین صحنه‌ها و فضاها استفاده شود. این تکنیک امکان می‌دهد تا محیط را دگرگون کنید، افکت‌های ویژه را اضافه کنید و تجربه‌ای بصری منحصربه‌فرد را برای تماشاچیان فراهم کنید.

ویدیو مپینگ برای  آموزش آنلاین بسیار پر استفاده و مناسب است. با استفاده از این تکنیک، می‌توانید مفاهیم پیچیده را به صورت بصری و تعاملی نمایش دهید. به عنوان مثال، با استفاده از ویدئو مپینگ می‌توانید نقشه‌ها، نمودارها و تصاویر متحرک را در یک ویدیو آموزشی به نمایش بگذارید.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تولید و اجرای پروژه ویدئو مپینگ خود، برروی دکمه ی تماس با رسانتو کلیک کنید

روش های اجرای ویدئو مپینگ

اجرای ویدئو مپینگ  نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، تجهیزات مخصوص و تخصص فنی است. در ادامه به برخی از روش‌های اجرای ویدئو مپینگ اشاره می‌کنم:

پروژکتورهای قوی و با کیفیت مورد نیاز است تا تصاویر و ویدیوها را با وضوح بر روی سطوح اجسام پخش کنند. برای اجرای ویدئو مپینگ، سطوح سه‌بعدی فیزیکی مانند ساختمان‌ها، اشیاء هنری یا هر ساختار دیگری مورد نیاز است. نیاز به یک رایانه قدرتمند با نرم‌افزارهای ویدئو مپینگ مانند MadMapper، Resolume، TouchDesigner و… دارید.

این نرم‌افزارها به شما امکان کنترل و هماهنگی تصاویر و ویدئوها را با سطوح سه‌بعدی می‌دهند.

سطوح سه‌بعدی باید به دقت اندازه‌گیری و آماده شوند تا تصاویر با وضوح و هماهنگی مناسب بر روی آنها پخش شود. قبل از اجرا، باید طرح‌ریزی دقیقی از چگونگی ترکیب تصاویر با سطوح سه‌بعدی انجام داده و به تناسب ابعاد و زوایای پخش تصاویر در هر نقطه توجه کرد.

پس از پخش تصاویر، لازم است که پروژکتورها و تصاویر به دقت کالیبره شوند تا تصاویر به درستی با سطوح سه‌بعدی هماهنگ شوند. تصاویر و ویدئوها با استفاده از نرم‌افزارهای ویدئو مپینگ کنترل و پخش می‌شوند. باید توجه داشت که تصاویر به نحوی پخش شوند که با سطوح سه‌بعدی ترکیب شده و به تجربه‌های واقع‌گرایانه برای تماشاگران منتقل شوند.

نورپردازی مناسب محیط و سطوح مورد استفاده، می‌تواند تأثیر بزرگی در جذب توجه و تاثیرگذاری تجربه‌های ویدئو مپینگ داشته باشد. قبل از رویداد یا نمایش نهایی، تست‌های مکرر و بهینه‌سازی‌های لازم برای اطمینان از کیفیت و تجربه بهتر اجرای ویدئو مپینگ انجام می‌شود.

تکنیک ویدئو مپینگ نیازمند تخصص فنی و تجربه در زمینه‌های تصویری، تکنولوژی و هنر است. برای اجرای موفق این تکنیک، هماهنگی دقیق بین تیم‌های طراحی، فنی و تولید از اهمیت بالایی برخوردار است.

طرز کار ویدئو مپینگ

ویدئو مپینگ با ترکیب ویدئو و نقشه، برای ارائه اطلاعات به صورت بصری و جذاب کار می‌کند. ابتدا، برای ساخت ویدئو مپینگ، باید اطلاعاتی شامل آمار، تصاویر، نقشه‌های مربوطه و… جمع‌آوری شود. بعد از جمع‌آوری اطلاعات، نیاز است تا صحنه ی ویدئو مپینگ طراحی شود.

مرحله بعد این است که با استفاده از نرم‌افزارهای تدوین ویدئو و ترکیب تصاویر، ویدئوها و انیمیشن‌ها با نقشه و عناصر بصری دیگر، یکپارچه‌سازی شوند. در آخر جزئیات بیشتری شامل افکت‌های ویژه، صداها، موسیقی زمینه و دیگر عناصر جذاب است که به تجربه بصری اضافه می‌کنند.

در ویدئو مپینگ تصاویر دو یا سه بعدی مجازی توسط نرم افزارها و سخت افزارها بر روی این سطوح به صورت واقعی نقش میبندد و نرم افزار ویدئو مپینگ با کنترل پروژکتور می تواند تصاویر را با دقت بالا و کیفیت بالا روی سطوح هماهنگ کند و پخش نماید.

پروجکشن مپینگ که نام دیگر ویدئو مپینگ است، یک ترکیبی از نور و تصویر است که با صدا و موزیک همراه می شود. این کار را به نحوی انجام می دهند که به راحتی میتواند تصاویر را روی سطوح مختلف مثل فضاهای داخلی، بدنه خودرو با هدف مشخص و دقیقی بیندازد.

ویدئو میپنگ سه بعدی  (ویدئو نمونه زیر را مشاهده کنید) این امکان را فراهم می کند که اجسامی که ساکن هستند، متحرک به نظر برسند و طوری به نظر برسند که در حال حرکت هستند.

علاوه بر این، اجسام در این حالت عمق و پویایی بیشتری دارند و به همین دلیل است که شرکت های خودرو سازی بزرگ از ویدئو مپینگ برای معرفی محصولات و تبلیغات خودشان استفاده می کنند.

پروژه کنسرت استاد شهرام ناظری در سرای عامری ها (شهر کاشان)
پروژه کنسرت استاد شهرام ناظری در سرای عامری ها (شهر کاشان)

تجهیزات ویدئو مپینگ

تجهیزات مورد نیاز برای اجرای موفق ویدئو مپینگ شامل چندین عنصر مختلف است. تجهیزات اصلی مورد نیاز برای ویدئو مپینگ را بررسی می‌کنیم:

 • پروژکتورها از اجزای اصلی و مهم در ویدئو مپینگ هستند. برای انتخاب پروژکتورها باید به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

پروژکتورها باید دارای شدت نور مناسب باشند تا تصاویر با وضوح و روشنایی مناسب بر روی سطوح پخش شوند. رزولوشن بالا برای تولید تصاویر با کیفیت و وضوح به اهمیت بالایی برخوردار است. نسبت کنتراست بالا به تأثیرات تصویری عمق و وضوح اضافه می‌کند.

پروژکتورها باید با سایز و ابعاد محیط و سطوح سه‌بعدی سازگار باشند.

 • سطوح سه‌بعدی محیط یا اشیایی هستند که بر روی آنها تصاویر و ویدئوها پخش می‌شوند. می‌توانند ساختمان‌ها، نمایشگاه‌ها، اشیاء هنری و غیره باشند.
 • رایانه قدرتمندی با مشخصات مناسب برای پخش و کنترل تصاویر و ویدئوها از طریق نرم‌افزارهای ویدئو مپینگ احتیاج دارید.
 • نرم‌افزارهایی مانند MadMapper، Resolume، TouchDesigner و… برای کنترل و هماهنگی تصاویر با سطوح سه‌بعدی استفاده می‌شوند. کابل‌ها و اتصالات صحیح برای انتقال تصاویر از رایانه به پروژکتورها و از منابع دیگر (مانند دوربین‌ها) به نرم‌افزارهای ویدئو مپینگ ضروری هستند.
 • در برخی مواقع ممکن است نیاز به میکسر ویدئو داشته باشید تا تصاویر را به صورت زنده میکس و ترکیب کنید. نورپردازی مناسب محیط و سطوح مورد استفاده می‌تواند تأثیر بزرگی در جذب توجه و تاثیرگذاری تجربه‌های ویدئو مپینگ داشته باشد.
 • در برخی مواقع نیاز به تجهیزات ایمنی مانند استیجینگ و سیستم‌های تثبیت برای نصب پروژکتورها و تجهیزات دیگر دارید. لوازمی مانند دوربین‌های مخصوص برای ردیابی حرکت یا تعامل با مخاطبان نیز ممکن است در برخی تجربه‌های ویدئو مپینگ مورد استفاده قرار گیرد.

دقت داشته باشید که تجهیزات مورد نیاز می‌توانند با توجه به ابعاد و ماهیت پروژه‌های مختلف متغیر باشند. تخصص فنی و دانش در زمینه‌های تصویری، تکنولوژی و هنر برای انتخاب و استفاده بهینه از تجهیزات ضروری است.

بهترین ویدئو پرژکتور یا دیتا پرژکتور

انتخاب بهترین ویدئو پروژکتور یا دیتا پروژکتور (DLP Projector) به میزان متغیرهای مختلفی مانند نیازهای پروژه، محیط، بودجه و ویژگی‌های فنی مربوط می‌شود. در ادامه به برخی از برندهای معروف و ویژگی‌هایی که در انتخاب بهترین پروژکتور می‌توانند مهم باشند، اشاره می‌کنم:

 • Sony: این برند برای پروژکتورهایی با کیفیت تصویر بالا و پایداری شناخته می‌شود.
 • Epson: پروژکتورهای Epson عمدتاً برای استفاده در محیط‌های تجاری و تعلیمی، از جمله کلاس درس و کنفرانس‌ها، مناسب هستند.
 • BenQ: برند BenQ انواع پروژکتورهای تجاری و خانگی را با کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌دهد.
 • Optoma: این برند پروژکتورهایی با کیفیت و تنوع ویژگی‌ها را ارائه می‌کند.
ویدئو پرژکتور ویدئو مپینگ
ویدئو پرژکتور ویدئو مپینگ

پروژه های معروف ویدئو مپینگ در ایران

پروژه تاریخی “آینه گرگ“: این پروژه معروف در تهران برای جشنواره نوروزی سال 1395 اجرا شد. در این پروژه، تصاویر مختلف تاریخی و مفهومی بر روی سطح پل طالقانی پخش شدند و تجربه‌های بصری جالبی برای تماشاگران ایجاد کرد.

پروژه نمایشگاهی “آیتم‌ها”: این پروژه در سال 1397 در نمایشگاه ملی “آیتم‌ها” (آثار نوین هنری و معماری) در تهران اجرا شد. تجربه‌های بصری ویدئو مپینگ در این نمایشگاه به طور خلاقانه با آثار هنری ترکیب شد.

پروژه نمایشگاهی “موزه سوارکاری ایران”: در این پروژه که در سال 1399 در تهران اجرا شد، ویدئو مپینگ برای ایجاد تجربه‌های بصری و تعاملی در موزه سوارکاری ایران استفاده شد.

پروژه هنری “دنیای خودآموز”: این پروژه در مرکز هنرهای معاصر تهران در سال‌های گذشته اجرا شد و ترکیبی از هنر دیجیتال، ویدئو مپینگ و اشیاء هنری را به تماشاگران ارائه داد.

پروژه هنری “خوابگاه ستارگان“: این پروژه در سال 1397 توسط گروه “سازه” در تهران اجرا شد و با ترکیب ویدئو مپینگ با موسیقی و اجرای زنده، تجربه‌های جذابی را برای تماشاگران ایجاد کرد.

ویدئو مپینگ Video Mapping

پروژه های معروف ویدئو مپینگ جهان

پروژه‌های ویدئو مپینگ در سراسر جهان در طی سال‌های اخیر به دلیل خلاقیت و توانایی‌های فنی هنرمندان و تکنولوژی‌های پیشرفته، بسیار پررنگ و متنوع شده‌اند.

در زیر به چند پروژه معروف ویدئو مپینگ در جهان اشاره می‌کنم:

 • پروژه “555 KUBIK”: این پروژه توسط ادوارد فسنر (Edgar Müller) و توماس ویبر (Thomas Mayer) در آلمان اجرا شد. آنها تخته‌ای مربعی را به یک خانه دست کشیدند و با استفاده از ویدئو مپینگ، تجربه‌ای واقع‌گرایانه از دست تغییر شکل و نابودی خانه را ایجاد کردند.
 • پروژه “The Bay Lights”: این پروژه در سال 2013 در کالیفرنیا، آمریکا، توسط لایتون (Lighting) ساخته شد. پل خلیج سن فرانسیسکو با تصاویر ویدئو مپینگ پوشیده شد و نمایش‌های مختلف و رنگارنگی را به تماشاگران ارائه داد.
 • پروژه “Macau Light Festival”: در این پروژه، شهر ماکائو در چین به یک صفحه نمایش تبدیل شد. نمایش‌های ویدئو مپینگ مختلفی بر روی ساختمان‌ها و مناظر شهری نمایش داده می‌شد و تجربه‌های بصری جذابی را ارائه کرد.
 • پروژه “Budapest Mapping”: در این پروژه، ساختمان پارلمان مجارستان در بوداپست با تصاویر ویدئو مپینگ زیبا و هنری پوشیده شد و تجربه‌های تصویری برای تماشاگران ایجاد کرد.
 • پروژه “Sagrada Família Basilica Mapping”: ساختمان بازیلیکای خانواده مقدس (Sagrada Família) در بارسلونا، اسپانیا، با استفاده از ویدئو مپینگ به یک پرده عظیم تبدیل شد و داستان‌های مذهبی را به شکل تصویری ارائه داد.
 • پروژه “Le Petit Chef”: در این پروژه، یک شیف کوچک از داخل میز و اشیاء آشپزخانه خارج می‌شود و داستان تهیه غذاهای مختلف را با ویدئو مپینگ روی میز روایت می‌کند.
 • پروژه “Duality”: این پروژه توسط پیوتر شپار (Piotr Šporčič) در اسلوونی اجرا شد و با استفاده از ویدئو مپینگ، تجربه‌های زیبا و پویا از تعامل میان انسان و محیط را به تماشاگران ارائه داد.

توجه داشته باشید که این لیست تنها یک نمونه از پروژه‌های ویدئو مپینگ در جهان است و هنرمندان و توسعه‌دهندگان در سراسر جهان به طور مداوم در حال ایجاد تجربه‌های بصری جدید و خلاقانه هستند.

شرکت های مجری ویدئومپینگ

در ایران شرکت هایی که به صورت تخصصی پروژه های ویدئو مپینگ را اجرا می کنند، بسیار محدود هستند. در اجرای ویدئو مپینگ، فقط مسئله ی اجرا قابل اهمیت نیست، مسائلی مانند دارا بودن شرکت از لحاظ تجهیزات، دارا بودن شرکت از لحاظ تیم تخصصی تولید محتوای ویدئو مپینگ و… از اهمیت های به مراتب بیشتری برخوردار هستند.

فاکتور هایی که در بالا به آنها اشاره شد، همگی تاثیر مستقیم بر روی قیمت پروژه ویدئو مپینگ خواهند گذاشت و شرکتی که تمامی این تجهیزات و متخصصین را به صورت یکجا در اختیار داشته باشد، می تواند پروژه را با بالاترین کیفیت و قیمتی به صرفه به مرحله ی اجرا برساند.

رسانتو با بکارگیری از افراد متخصص در بحث تولید محتوای ویدئو مپینگ و با بهره گیری از تجهیزاتی کامل و در سطح جهانی، آماده ی برگزاری پروژه ویدئو مپینگ شما از مرحله ی تولید تا اجرا می باشد.

ویدئو مپینگ مذهبی

ویدئو مپینگ چه تاثیری دارد؟

ویدئو مپینگ توانایی ایجاد تأثیرات قوی و بصری در مخاطبان خود دارد. در ادامه به برخی از تأثیرات ویدئو مپینگ اشاره خواهیم کرد.

۱. جذابیت و توجه‌برانگیزی:

با استفاده از ویدئو مپینگ، می‌توانید جلوه‌های بصری خیره‌کننده و جذابی را ایجاد کنید که توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. انیمیشن‌ها، جابجایی رنگ‌ها و جلوه‌های ویژه دیگر باعث می‌شوند ویدئو مپینگ برجسته‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد.

۲. ایجاد تجربه بصری منحصربه‌فرد:

ویدئو مپینگ به شما امکان می‌دهد تا صحنه‌ها و محیط‌ها را به شکلی دیجیتالی و خلاقانه طراحی کنید. این تغییرات به مخاطبان تجربه‌ای بصری منحصربه‌فرد و نوآورانه ارائه می‌دهد که به یادگیری و استمتاع آن‌ها کمک می‌کند.
ویدئو مپینگ

۳. ارائه اطلاعات بهتر:

ویدئو مپینگ می‌تواند به شکلی واضح و آشکار اطلاعات را نشان دهد. با استفاده از ترکیب ویدئو، نقشه‌ها و عناصر بصری دیگر، می‌توانید اطلاعات پیچیده را به شکلی ساده و قابل فهم به مخاطبان ارائه کنید.

۴. ایجاد ارتباط و همدلی:

ویدئو مپینگ با استفاده از جلوه‌های بصری و انیمیشن‌ها، می‌تواند ارتباط و همدلی بیشتری با مخاطبان ایجاد کند. با نمایش واقعیت‌افزوده در محیط‌های مختلف یا تغییراتی که در ویدئو مپینگ اعمال می‌شود، مخاطبان می‌توانند.

پروژه سه بعدی ویدئو مپینگ (سردخانه ۳۲ هزارتنی)

مزایای استفاده از ویدئومپینگ کدام است؟

ویدئومپینگ برای این نیست که مخاطبان شما باور کنند که چیزی در آن نقطه وجود دارد. ویدئومپینگ برای متقاعد کردن کسی نیست. شما می توانید ابعاد اضافی را هم به نقطه ی مورد نظر و هم به محیط اضافه کنید. باید بدانید که نمایش فیلم بر روی یک ساختمان بسیار جذاب تر از نمایش آن بر روی یک صفحه نمایش است.

ویدئومپینگ فقط مربوط به ابعاد نیست، بلکه در مورد جذب مخاطبان شما نیز هست. اما چه مزایای دیگری در استفاده از ویدئومپینگ وجود دارد؟

 • بسیار عمیق هستند. وقتی محیط جان می گیرد و زنده می شود، فاصله بین مخاطب و آنچه می بیند از بین می رود. آنها خود را در تجربه ای که شما ایجاد کرده اید، غرق شده می بینند و با آن همراه می شوند.
 • سفارشی هستند. تمام امکانات مورد استفاده از جمله تصاویر، سطح، رنگ و … را خودتان انتخاب می کنید.
 • انتقال و راه اندازی ویدئومپینگ بسیار آسان است. تنها چیزی که نیاز است مورد بررسی قرار گیرد و تنظیم شود نور است و هیچ چیز سخت دیگری وجود ندارد.
 • قیمت رویداد را کاهش می دهد. به جای استفاده از یک صفحه نمایش خیلی بزرگ بهتر است یک پروژکتور و یک ساختمان را برای رویداد آماده کنید.
 • زمان شما را ذخیره می کند. به دلیل اینکه نیاز به طراحی و دیزاین بخش های مختلف ندارید، زمان زیادی از شما که قرار بوده است صرف طراحی دکوراسیون شود، ذخیره می شود.

در نهایت با اضافه کردن موسیقی مناسب، مخاطب با داستان ما همراه می شود. حال این داستان می خواهد تبلیغاتی باشد یا چیز دیگر.

هرچند که ویدئومپینگ بسیار تاثیرگذار است ولی تمرکز اصلی بر برندسازی است.

اجرای ویدئو مپینگ با رسانتو

در واقع می توان گفت در طول سال، تمامی مناسبت ها و ایونت هایی که در ایران وخارج کشور برگزار می شود، تیم تخصصی رسانتو با بهره گیری از افراد متبحر و تجهیزات کامل ویدئو مپینگ، در امر برپایی این مناسبت ها همیشه در صحنه حضور دارند.

به واسطه تجربه و سابقه ای که رسانتو در این حوزه از آن برخوردار است، شرکت هایی مانند صنایع مس ایران و شهرداری ۲۲ منطقه ی تهران مشتریان دائمی ما هستند و برای برگزاری تمامی مناسبت ها این افتخار را داریم که با آنها همکاری داشته ایم.

ویدئو مپینگ یا نورپردازی سه بعدی و کاربرد آن

نتیجه گیری بحث ویدئو مپینگ

با ایجاد تحول در صنعت دیجیتال و ساخت ویدئو پروژکتورهای بسیار کوچکتر از آپارات، پدیده ویدئو مپینگ توانست راه خودش را خیلی زود به حوزه های صنعت و سرگرمی باز کند. این نوع پروژه ها با زیبایی منحصر به فرد و جلب توجه مخاطبین قابلیت پخش سریع و وایرال شدن در شبکه های اجتماعی اصلی یا به وسیله شبکه های اجتماعی شخص سازنده مثل یوتیوب، اینستاگرامو آپارات به سرعت گسترش پیدا کنند.

این گسترش و وایرال شدن بدون در نظر گرفتن اشتراک گذاری افراد در این کانال های اجتماعی می باشد و با احتساب این ها، حوزه ویدیو مپینگ یکی از حوزه های بسیار کارآمد و پول سازبه شمار می رود!

قیمت پروژه ویدئو مپینگ

قیمت پروژه‌های ویدئو مپینگ به میزان متغیرهای مختلفی مانند ابعاد پروژه، محتوا، مدت زمان اجرا، محل اجرا، تجهیزات مورد استفاده، پیچیدگی تصاویر، تعداد پروژکتورها و فواصل بین آنها، نوع تجربه (آیا تجربه تعاملی است یا فقط تماشاگری) و بسیاری عوامل دیگر وابسته است.

به طور معمول پروژه‌های ویدئو مپینگ در سطح بزرگتر (مثل رویدادهای تجاری، نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها و …) معمولاً هزینه‌های بالاتری دارند. پروژه‌هایی که نیاز به تجهیزات پیشرفته، تیم فنی بزرگ و تخصصی، و تدوین ویدئوهای سفارشی دارند، ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

برای اطلاعات دقیق تر درباره هزینه‌های ویدئو مپینگ برای پروژه خاصتان، بهتر است با تهیه‌کنندگان محتوا، تکنسین‌ها، ویدئوگرافرها، و یا تیم‌های ویدئو مپینگ مشورت کنید. ممکن است درخواست پیشنهاد قیمت از چند تامین‌کننده مختلف کمک کند تا ایده‌ای از بازار و قیمت‌ها بدست آید.

همچنین  آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو در حوزه های دیگر تولید محتوای ویدیویی مانند موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی نیز فعالیت های گسترده ای را با بهره گیری از متخصصان خود انجام می دهد.

این فعالیت ها در امر جذب مخاطب، افزایش چند برابری در آمد، سئو سایت و… بسیار پر کاربرد و به همراه بازدهی بالا می باشد.شما می توانید از طریق ارتباط با متخصصین رسانتو، از خدمات ارزنده ای بهره مند شوید.

سوالات ذهن شما

از ویدئو مپینگ می توان در تمامی مناسبت ها مانند: مناسبت های دینی و مذهبی، افتتاحیه ها و رونمایی محصولات، جشن های ملی، بزرگداشت ها، نمایش تیزر و تریلر و… برای افزایش هرچه بیشتر جذابیت و جلوه های بصری استفاده کرد

به طور کلی می توان گفت که اجرای ویدئو مپینگ در دسته ی پروژه های بزرگ مقیاس قرار میگیرد اما برای هر مجموعه و سازمانی که در مقیاس های بزرگ توانایی فعالیت تبلیغاتی را داشته باشد توصیه می شود.سازمان و ارگان های دولتی، شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی، هلدینگ های ساختمانی و بازرگانی، هلدینگ های صادراتی و وارداتی و از این قبیل مجموعه ها می توانند از ویدئو مپینگ به عنوان یکی از رکن های اصلی خود در مناسبت های مختلف استفاده نمایند.

مجموعه ی رسانتو به عنوان متخصص در امر تولید محتوا و اجرای پروژه های ویدئو مپینگ، پاسخ ((بله)) را برای این سوال در نظر گرفته است و شما را به مشاهده ی پروژه ویدئو مپینگ سه بعدی افتتاحیه سردخانه 32 هزارتنی در شهرستان تاکستان دعوت می کند.برای مشاهده پشت صحنه و ویدئو کامل این پروژه ی منحصر به فرد، به ابتدای همین صفحه مراجعه فرمایید

ابزار ساخت ویدئو مپینگ از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تشکیل شده است. ابزاری که برای انجام یک ویدئو مپینگ خوب مورد نیاز است، یک کامپیوتر، یک عدد ویدئو پروژکتور، کابل برای اتصال کامپیوتر به ویدئو پروژکتور و در نهایت نرم افزارهای لازم برای اجرای آن.

برای ساخت ویدئو مپینگ میتوان از نرم افزارهای متنوع و متعددی استفاده کرد، این بستگی به نیاز گرافیکی شما در آن پروژه دارد. به عنوان مثال میتوان به نرم افزارهایی چون MadMapper ،HeavyM ،Qlab ،Troixatronix’s Isadora ،ArKaos MediaMaster اشاره کرد.