رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

نمونه کارهای مدل‌سازی سه بعدی رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو همراهی با تجربه در مسیر توسعه کسب و کار شماست. ما با ارائه خدمات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنیم تا در این راه گام‌هایی مطمئن بردارید. تماس شما با ما می‌تواند شروع کننده‌ی این مسیر باشد،  برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.
برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و دریافت جزئیات، با ما تماس بگیرید.
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

مدل سازی سه بعدی

دستورالعمل هایی برای ساخت یک کامپوننت وب وجود دارد که به ما اجازه می­دهد با استفاده از BabylonJS یک مدل سازی سه بعدی را در وب سایت قرار دهیم. این مدل سه بعدی می­تواند معرف هر آن چیزی باشد که در ذهن شما نقش بسته است. یک متن بلد شده، محصولی مشخص و یا یک لوگو موشن برجسته و متحرک! حتی می­توانید یک نمایه ساختمانی با رندر نرمال داشته باشید. به عبارتی از هر شی ای می توان یک تصویر سه بعدی بدست آورد. شما به راحتی قبل از انجام هر پروژه ای، یا زمانی که هر طرحی در ذهنتان وجود دارد، می توانید در ابتدا آن طرح را به صورت سه بعدی درآورید و سپس آن را به مرحله ی اجرایی در آورید.

آژانس رسانتو با بهره گیری از متخصصین ماهر خود در زمینه مدلسازی سه بعدی و واقعیت مجازی (VR)، آمادگی پیاده سازی طرح ذهن شما را در هر قالبی خواهد داشت.

مدل سازی سه بعدی

مدل سازی سه بعدی سریع و آسان

برای آماده سازی مولفه فعلی برای درج مدل سه بعدی در وب سایت خود با HTML شما را یاری خواهیم کرد. ما از فناوری­های به روز استفاده خواهیم کرد. ما با انجام این کار قصد داریم یک جز web را به روش مدل سازی سه بعدی بسازیم. ایده اصلی این است که یک برچسب HTML به کار می­گیریم. این برچسب به ما این امکان را می­دهد تا برخی از پارامترهای اساسی را درج و پیکربندی کنیم.

طی کردن این مراحل کمک می­کند تا یک مدل سه بعدی را در یک صفحه وب قرار دهیم. این مدل می­تواند سفارشی از سوی شما باشد و یا طرح پیشنهادی از سوی مجموعه! برای این منظور ما به اجزای وب، موتور سه بعدی و برخی از فناوری­های مرتبط دیگر نیاز داریم.

با مرور سریع اجزای وب می­توانیم آن­ها را با کمک Custom Elements ، Shadow DOM  و الگوهای HTML به صورت مدل سازی سه بعدی ایجاد کنیم. به عنوان مثال ما یک عنصر سفارشی  model-3d  را تعریف خواهیم کرد. سپس از Shadow DOM برای ایجاد ساختار زیرسازی برای نمایشگر مدل 3D استفاده خواهیم کرد.

فرمت در مدل سازی سه بعدی

فرمت­های مدل سه بعدی زیادی وجود دارد، اما به طور معمول از مدل­های GLTF استفاده می­شود. این فرمی است که حول انتقال کارآمد ایده و بارگذاری صحنه­ ها و مدل­های سه بعدی توسط برنامه ­ها طراحی شده است. با این وجود قطعا از لودر داخلی استفاده خواهیم کرد که می­تواند قالب­های دیگر مانند OBJ را نیز مدیریت کند. می­توانید اشیا را از Microsoft 3D Remix ، Google’s Poly یا Sketchfab بدست آورید.

موتور سه بعدی

ما BabylonJS را به عنوان موتور سه بعدی انتخاب کرده­ایم. گرچه ممکن است برای چنین مولفه ساده­ای کمی زیاد باشد، اما می­خواهیم به تدریج ویژگی­های جدیدی را به وب سایت شما اضافه کنیم. در نتیجه به ابزاری قدرتمند نیاز داریم. همچنین سهولت در ایجاد یک صحنه پیش فرض حایز اهمیت است.

وعده‌های JS

این وعده­ها در مدل سازی سه بعدی اشیائی هستند که نمایانگر اتمام یک عملیات ناهمزمان هستند. در پشت صحنه نیاز به یک بوم با زمینه وبگل خواهیم داشت. اینجا BabylonJS است که روشی آسان برای تنظیم آن را فراهم می­کند! برای استفاده از BabylonJS باید اسکریپت­ها را از قبل به صفحه اضافه کنیم.

برای استفاده از قابلیت­های خاص مانند توانایی تعامل با صفحه­ های لمسی، باید ما به کمک یک کد embed فایل 3D را به سایت شما پیوند می‌دهیم. ما با اضافه کردن خود فایل­ها و تنظیم محیط به گونه ای که مدل سه بعدی را به بهترین شکل نمایش دهد، کاربر را از انجام این کار به صورت دستی نجات می­دهیم.

کجا از مدل های سه بعدی بیشتر استفاده می شود؟

استفاده از مدل های سه بعدی در ساخت و ساز:

همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم، شما طرحی که در ذهن دارید را پیش از اجرا به صورت سه بعدی در می آورید. در ساخت و ساز هم به همین شکل است، شما طرح ساختمان مورد نظر را در ابتدا در نرم افزار به صورت مدل های سه بعدی در می آورید و سپس تصمیم به ساخت همان طرح را می گیرید.

استفاده از مدل های سه بعدی در صنعت

یکی از جاهایی که از مدل سازی های سه بعدی خیلی زیاد استفاده می شود، استفاده از آن ها در صنعت است. قبل از ساخت هر طرحی ابتدا طراحی مورد نظر را در قالب یک طرح سه بعدی در می آورند و سپس بعد از تائید شدن آن، شروع به ساخت آن می کنند.

استفاده از مدل های سه بعدی در ساخت و ساز

در قسمت های مختلفی از مقاله اشاره کردیم که قبل از اینکه طرح مورد نظر را بسازیم، ابتدا آن طراحی را سه بعدی می کنیم و بعد به سراغ ساختن آن می رویم.

استفاده از مدل های سه بعدی در سرگرمی

به عنوان معروف ترین جایی که از مدل های سه بعدی می توان استفاده کرد، می توان به استفاده از آنها در ساخت انیمیشن ها اشاره کرد. شخصیت های مختلفی را همه ی ما می شناسیم که خلق شده ی همین مدل سازی های سه بعدی هستند.

نرم افزارهای مورد نیاز برای ساخت مدل های سه بعدی:

نرم افزارهای گوناگونی برای ساخت مدل های سه بعدی استفاده می شود که در زیر تعدادی از آنها را نام می بریم. یادتان باشد که تعدادی از این نرم افزارها در زمینه ی مدل سازی سه بعدی صنعتی، گروهی در سرگرمی و … مورد استفاده قرار می گیرند. پس قبل از انتخاب نرم افزار مورد نظر تحقیقات کامل را انجام دهید.

Autocad

Maya

3ds Max

ZBrush

Catia

Modbox

خلاصه و نتیجه بحث مدل سازی های سه بعدی

در این مقاله از سایت رسانتو به تحلیل و بررسی مدل های سه بعدی پرداختیم. در ابتدا به تعریف مدل های سه بعدی و لزوم استفاده از آن پرداختیم و سپس به سراغ طراحی سریع و آسان مدل های سه بعدی رفتیم. به عنوان مهم ترین موضوعات در رابطه با مدل های سه بعدی، به سراغ کاربردهای آن رفتیم، که در چه جاهایی از مدل های سه بعدی استفاده می کنیم و سپس توضیح دادیم که با استفاده از چه نرم افزارهایی می توانیم این طراحی های سه بعدی را ایجاد کنیم. امیدواریم که از این مقاله از سایت رسانتو لذت برده باشید.

همچنین  آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو در حوزه های دیگر تولید محتوای ویدیویی مانند ویدئو مپینگ، تیزر تبلیغاتی و… نیز فعالیت های گسترده ای را با بهره گیری از متخصصان خود انجام می دهد.این فعالیت ها در امر جذب مخاطب، افزایش چند برابری در آمد، سئو سایت و… بسیار پر کاربرد و به همراه بازدهی بالا می باشد.شما می توانید از طریق ارتباط با متخصصین رسانتو، از خدمات ارزنده ای بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *