رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

نمونه کارهای طراحی واجرا دکور رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو همراهی با تجربه در مسیر توسعه کسب و کار شماست. ما با ارائه خدمات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنیم تا در این راه گام‌هایی مطمئن بردارید. تماس شما با ما می‌تواند شروع کننده‌ی این مسیر باشد،  برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.
برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و دریافت جزئیات، با ما تماس بگیرید.

طراحی و اجرای دکور چیست؟

طراحی و اجرای دکور ، نقشه کشی و ساخت و ساز فضاها به دست انسان، بخشی از طراحی محیطی بوده و ارتباط نزدیکی با معماری دارد اگرچه طراحی برای ایجاد یک محیط خوشایند به دوران تمدن اولیه بشر برمی گردد،رشته طراحی داخلی نسبتا جدید است.

طراحی و اجرای دکور ، طراحی و اجرای دکور رسانتو

یکی از مهم ترین قسمت ها در زمان ساخت یک ساختمان، طراحی و اجرای دکور داخلی آن است، که به آن دکوراسیون داخلی گفته می شود. در سال های اخیر طراحی و اجرای دکور جایگاه بسیار ویژه ای را در میان هم طراحان داخلی، و هم مردم عادی پیدا کرده است. اجرای دکور در طراحی یک ساختمان بسیار با اهمیت است، چرا که با طراحی و اجرای دکور است که فضای قسمت های مختلف ساختمان از هم جدا می شود و زیبایی دوچندانی می گیرد. 

اگه هنوز مقاله مشاوره سئو رو نخوندی برو اول اونو بخون، بعد بیا اینجا ادامه بده.

تاریخچه کلمه decor

از اواسط قرن بیستم به نحوی از واژه decor داخلی استفاده شد که تقریبا معنا خود را از دست داد بنابراین واژه های توصیفی بیشتری مورد استفاده قرار گرفته اند. اصطلاح طراح داخلی نه تنها محدوده بزرگتری را شامل شده بلکه خود را به عنوان یک حرفه جدی نشان می دهد ، در بعضی از کشورهای اروپایی ،جایی که این حرفه از آنجا نشات گرفته، به عنوان معمار داخلی از این حرفه یاد می شود.

شما نیز میتوانید برای محل کار , همایش و … خود دکوری منحصر به فرد داشته باشید.

دکوراسیون داخلی خانه:

عوض کردن خانه یا خرید خانه ی جدید از جمله حس های خیلی خوبی است که انسان تجربه می کند. اما گاهی این حس خوب همراه با نگرانی نیز هست، چرا که نمی دانیم چه طرحی را باید برای خانه و اتاق های مختلف در نظر بگیریم. ولی می توانیم به راحتی با مشورت با یک طراح داخلی یا کسی که تخصص در زمینه ی انجام طراحی داخلی دارد، خانه ی بسیار زیبا با دکوراسیون داخلی عالی و طراحی و اجرای دکور فوق العاده داشته باشیم.

از خرید وسایل شروع نکنید:

تصور کنید که شما از یک مغازه ی مبل فروشی یک دست مبل برای یکی از اتاق هایتان می خرید. بعد از انجام این کار شما مجبورید که بقیه ی دکور داخلی اتاق را بر اساس آن مبل بچینید. حالا تصور کنید که مبل اندازه ی مناسبی نداشته باشد، یا رنگی باشد که نتوان دکور داخلی اتاق را با استفاده از آن به خوبی چید، باید چه کنیم؟ مجبوریم که بقیه ی اتاق را بر اساس همان مبل بچینیم، و اگر مبل انتخاب درستی نبوده باشد، کلا دکور داخلی اتاق بهم می ریزد.

برای انجام دکور داخلی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اولین اقدام در دکور داخلی اندازه گیری است.

شما باید اندازه ی دقیق اتاق خود را بدانید و تمام وسایلی را که انتخاب می کنید کاملا با اندازه ی اتاق تناسب داشته باشد. مثلا موارد بسیاری دیده شده که مبل برای اتاق خیلی بزرگ است، گاهی آنقدر بزرگ انتخاب می شود که حتی از در ورودی هم داخل نمی آید یا اینکه میز نهار خوری خیلی کوچکی انتخاب می شود که اصلا تناسبی با اندازه ی اتاق ندارد.

از نقشه ی ساختمان استفاده کنید.

بعد از اینکه اندازه ی اتاق ها را فهمیدید، نوبت این رسیده است که نقشه ی ساختمان را بکشید. قبلا در روش سنتی، تنها نیاز به یک کاغذ، مداد و پاک کن بود تا نقشه ی ساختمان را بکشند. درحالیکه الان از نرم افزارهای زیادی برای طراحی استفاده می شود که یکی از معروف ترین آنها اتوکد است. از هرکدام از روش ها که استفاده می کنید، فرقی ندارد، فقط الان مراقب باشید که باید نقشه ی ساختمان را بکشید.

بعد از اینکه نقشه ی ساختمان را کشیدید، باید جای وسایل را آزمایش کنید. اینکه چه وسیله ای مناسب کدام قسمت خانه است. حتما شما باید اندازه ی دقیق وسایل خود را بدانید تا در چیدن وسایل دچار اشتباه نشوید.

تصمیم برای اینکه چطور زندگی کنید.

این قسمت از ماجرا کاملا به سلیقه و سبک زندگی شما ربط دارد. دوست دارید محیط خانه تان سنتی باشد یا مدرن، سرد باشد یا گرم یا … . تمام این موارد به سلیقه ی شما مرتبط است. ولی یادتان باشد که حتما سبک زندگی تان را در طراحی دکور داخلی لحاظ کنید. مثلا اگر شب ها برای شام بیرون می روید، حتما مراقب باشید که میزی که قرار است شام روی آن سرو شود، فضای خانه ی شما را اشغال نکرده باشد. یا اگر که عادت به گرفتن مهمانی های مختلف دارید، حتما باید در ظاهر دکور داخلی خانه تان مشخص باشد.

خلاصه و نتیجه ی بحث طراحی و اجرای دکور:

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، به توضیح و تفسیر طراحی و اجرای دکور پرداختیم. مثل تمام مقاله های دیگر سایت ابتدای تعریف مسئله را مطرح کردیم و سپس معنی لغوی کلمه ی دکور را شرح دادیم. بعد بحث را به سمت طراحی و اجرای دکور داخلی منزل بردیم و موارد بسیار زیادی را توضیح دادیم که حتی اگر که به روش سنتی توانایی طراحی نقشه ساختمانتان را دارید، حتما آن را انجام دهید. در ادامه برای شما شرح دادیم که سبک زندگی و سلیقه ی شما دو پارامتر بسیار با اهمیت در طراحی و اجرای دکور هستند.

باید بدانید که طراحی داخلی کار بسیار مهمی است پس در انجام آن باید خیلی دقت کنید. گروه رسانتو افتخار طراحی دکور ساختمان های مختلفی را دارد که در طول مقاله تعدادی از آنها را نیز برای شما به نمایش قرار داده ایم. امیدواریم که با تیم رسانتو تجربه ی بسیار خوبی را در طراحی داخلی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *